БГ Лов Форум: Ръчни звукови примамки "Свирки" за Гъска и Юрдек - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ръчни звукови примамки "Свирки" за Гъска и Юрдек Използвате ли ги???

Анкета: "Свирки" за Гъска и Юрдек (92 потребител(и) са гласували)

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Една "филхормониска" група cool.gif която залага на ръчни звукови примамки по време на лов на "Юрдек" и "Гъска". Разбира се, преди да се излезе на лов се изпробват (разпяват) свирките за примамване. После се редят мюретата и оставаме само с надежда за прелет.

Видео ТУК

П.п. от време на време се чува и гъска...още обаче тя не е дошла biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#22
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Ееее браво много як оркестър , и клипчето много добре е барнато. Абе всичко с мерак става ''The Pomorian Duck Orchestra ''важи отвсякъде много ме накефихте -поздрави.Сега е идеално време за юрдек,всички висят по пусиите да чакат прасета и покрай каналите и язовирите все още е спокойно и има патици,които още не са толкова наплашени. В събота и аз ходих да пробвам помпата 4бр сутринта и още един мъжки вечерта,даже направих едно дубле. Прикачено изображение: ___________173.jpg attachment=31166:___________177.jpg]

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ___________177.jpg

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#23
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(Garo_dai @ Oct 12 2009, 17:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ееее браво много як оркестър , и клипчето много добре е барнато. Абе всичко с мерак става ''The Pomorian Duck Orchestra ''важи отвсякъде много ме накефихте -поздрави.Сега е идеално време за юрдек,всички висят по пусиите да чакат прасета и покрай каналите и язовирите все още е спокойно и има патици,които още не са толкова наплашени. В събота и аз ходих да пробвам помпата 4бр сутринта и още един мъжки вечерта,даже направих едно дубле. Прикачено изображение: ___________173.jpg attachment=31166:___________177.jpg]


Оркестара се старае, трудно но не и невъзможно. Иначе поздравление за името, хареса ми и другия път ще го включа като твоя идея в някой следващ клип. Прав си за времето за юрдек, докато се морят на едро в тея жеги, човек може да си застане на гюменци за юрдече. Поздравление за слуката!

"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#24
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Garo_dai @ Oct 12 2009, 17:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ееее браво много як оркестър , и клипчето много добре е барнато. Абе всичко с мерак става ''The Pomorian Duck Orchestra ''важи отвсякъде много ме накефихте -поздрави.Сега е идеално време за юрдек,всички висят по пусиите да чакат прасета и покрай каналите и язовирите все още е спокойно и има патици,които още не са толкова наплашени. В събота и аз ходих да пробвам помпата 4бр сутринта и още един мъжки вечерта,даже направих едно дубле. Прикачено изображение: ___________173.jpg attachment=31166:___________177.jpg]

Блазети,при мен още ги няма
0

#25
Потребителя е офлайн   Валката 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 21.11.09
моляви,кажете ми каде от интернет мога да си сваля звуци
0

#26
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(Валката @ Nov 21 2009, 20:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
моляви,кажете ми каде от интернет мога да си сваля звуци


Ето тук --> www.birdsinbulgaria.org има всякакви звуци. Стигаш до като кликнеш върху определената птица за подробно разглеждане.


"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#27
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Едно видео от неделята http://www.youtube.com/watch?v=-7v6fm93K7Y
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#28
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Божо,много добре,направо отлично като звук . Моята свирка е ''Black ice''calls от месец два си тренирам с нея където мога и където не шашкам хората.Преди 2 седмици вдигам ято,стрелям и почвам да свиря ятото се върна на 3-4тата минута и това се повтори 2 пъти -страхотен ефект.http://www.outdoorsupplies.co.nz/duckshooting.htm
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#29
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(Garo_dai @ Dec 1 2009, 09:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Божо,много добре,направо отлично като звук . Моята свирка е ''Black ice''calls от месец два си тренирам с нея където мога и където не шашкам хората.Преди 2 седмици вдигам ято,стрелям и почвам да свиря ятото се върна на 3-4тата минута и това се повтори 2 пъти -страхотен ефект.http://www.outdoorsupplies.co.nz/duckshooting.htm



Мерси, мъчим се нещо и ние да направим та да видим. Тез свирки на H.S. Waterfowl не ги знаех. Виждам, че имат доста моделчета и гледам вършат работа, а и не са скъпи. А за ефекта има и то голям, одавна се обедих в това. Обаче свирене трябва, а това не се учи лисно. Аз още съм доста бос в това отношение.

Ето тук още едно клипче --> http://www.youtube.com/watch?v=hC2HF6cOMWs
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#30
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Струва ми се че Вашите Ехо са по-добри,или сте се ошлайфали по-добре в свиренето.Финното къркорене това бързо ''къти-къти-къти-къти '' при мен се получава по-различно.Тя самата свирка е по-твърда като звук и със по-силно надуване звучи по-добре явно е за по открити пространства.Иска си много репетиции,аз си я нося в колата и където мога свиря biggrin.gif biggrin.gif
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#31
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(Garo_dai @ Dec 1 2009, 14:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Струва ми се че Вашите Ехо са по-добри,или сте се ошлайфали по-добре в свиренето.Финното къркорене това бързо ''къти-къти-къти-къти '' при мен се получава по-различно.Тя самата свирка е по-твърда като звук и със по-силно надуване звучи по-добре явно е за по открити пространства.Иска си много репетиции,аз си я нося в колата и където мога свиря biggrin.gif biggrin.gif


Хахах и теб те е обзела тая болест, същия съм свиря в колата и където ми падне на удобно. Иначе, Еcho-то наистина са много добри, харесвам също и на Foiles...ама да призная всички са хубави и стават. Тук въпроса е ние дали ще се научим. Имам една на Buck Gardner модел Double Nasty II, тя е нещо подобно на твоята...съдя по описанието което си дал, все едно говорим за една и съща работа. Тя за сега най-много ме мъчи.
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#32
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(porzana @ Jul 28 2009, 11:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, не зная дали това важи за зеленоглавата патица и белочелата гъска, но виждам, че твоите звукови
имитатори са от Щатите. Практиката показва, че птиците от различни популации ползват различни звуци за комуникация помежду си. Имам известни съмнения относно звука на гъска, за юрдека, може би не е толкова фрапиращо, но за белочелата гъска..... В България зимува популацията от Скандинавия и част от руската, които са различни от Щатските. Това важи и за юрдека но не съм сигурен с каква сила!
Успех в начинанието!


Интересно. Има нови изследвания на птици, отгледани в пълна изолация и без родителите си, или от чужди родители. Когато порастнат ненаученото на езика поколение или научено на друг "език" постепенно започва да комуникира със себеподобните си на оригиналния език на родителите си. Оказва се, че рамките на едно единствено поколение езикът на родителите се възстановява напълно.
Доказано е, че скорците в Америка (внесени преди стотина години от Европа) говорят на абсолютно същия език като европейските. И с други видове е така.
Без да искам правя корелация и с човешката реч - езиците и наречията се различават, но езика на гримасите или емоционалните възклицания са еднакви.
Та и при ловните птици - ако говорим за един и същи вид, различните популации би трябвало да имат еднакъв език. Май по-скоро неуспехите се крият в различните производители на ловните свирки и в изпълнението на самото свирене.
0

#33
Потребителя е офлайн   a4o777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 203
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(BOJO @ Dec 1 2009, 13:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мерси, мъчим се нещо и ние да направим та да видим. Тез свирки на H.S. Waterfowl не ги знаех. Виждам, че имат доста моделчета и гледам вършат работа, а и не са скъпи. А за ефекта има и то голям, одавна се обедих в това. Обаче свирене трябва, а това не се учи лисно. Аз още съм доста бос в това отношение.

Ето тук още едно клипче --> http://www.youtube.com/watch?v=hC2HF6cOMWs

Доста поучително wink.gif само неразбрах когато въртят и се готвят да кацнат какво свирене използвате idea.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(толи @ Dec 2 2009, 20:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Доста поучително wink.gif само неразбрах когато въртят и се готвят да кацнат какво свирене използвате idea.gif
Тогава успокояваш и свириш не толкова силно и агресивно,има кряк за поздрав и кряк за храна.Решаваш бързо и според ситуацията,това е предимството на свирките пред електонните имитатори .В Ю туб поразрови там има големи виртуози от които можеш да се научиш.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#35
Потребителя е офлайн   a4o777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 203
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(Garo_dai @ Dec 2 2009, 22:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тогава успокояваш и свириш не толкова силно и агресивно,има кряк за поздрав и кряк за храна.Решаваш бързо и според ситуацията,това е предимството на свирките пред електонните имитатори .В Ю туб поразрови там има големи виртуози от които можеш да се научиш.

От това което гледах когато въртят над тях свирят с звук тикет .......тикет .......но незнам дали съм прав mellow.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(толи @ Dec 3 2009, 20:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
От това което гледах когато въртят над тях свирят с звук тикет .......тикет .......но незнам дали съм прав mellow.gif
Това за което говориш най-вероятно е Feed call сигнал че има храна. Ето един пич който обяснява по добре от мен biggrin.gif


Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#37
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(Garo_dai @ Dec 3 2009, 22:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това за което говориш най-вероятно е Feed call сигнал че има храна. Ето един пич който обяснява по добре от мен biggrin.gif


Ех тез американци факири са...урокът е супер много пъти съм го гледал и се опитвам да науча нещо от него. Само дето аудиото му е нещо скапано и леко дразни при квакането...На Хейдиелс също са много поучителни клипчетата --> Haydel's Duck Calls
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#38
Потребителя е офлайн   a4o777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 203
  • Регистр: 30.12.08
Клиповете са супер незнам вече колко пъти съмги гледал wacko.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Цитат(толи @ Dec 4 2009, 19:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Клиповете са супер незнам вече колко пъти съмги гледал wacko.gif


Още едно ново клипче от нас. Не е с най-добро кочество, но става --> http://www.youtube.com/watch?v=XceLI-Lv6iM
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#40
Потребителя е офлайн   a4o777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 203
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(BOJO @ Dec 5 2009, 21:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Още едно ново клипче от нас. Не е с най-добро кочество, но става --> http://www.youtube.com/watch?v=XceLI-Lv6iM

Това цяла филхармония hurray.gif
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни