БГ Лов Форум: Лов на Гургулица и Гривек - 2014 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на Гургулица и Гривек - 2014 снимки, разкази, клипчета...

#41
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Колега му др. Съм убивал гривек на около 30-35 метра с 10-ка с концентратор така че 7 ка ще мете яко. Моята пушка е мц 21-12 и е пълен шок .
0

#42
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 18.08.2014 - 09:15 :

Виж мнениетоShibeka написа на 18.08.2014 - 07:55 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 17.08.2014 - 21:31 :

Гривек имаше много, но докато загрея със стрелбата си изпуснах нормата...... :o/>/>/>

То всяка година така само загряваш.......все по две пиленца снимаш :lol:/>/> И с тека си убиваше двечки и с чифтето пак толкова.... :P/>/>

По 2 по 3 не ми пречи, защото не ги чакам да кацнат на мюретата или на дървото... само бой на крило!
То иначе се губи кефа, на място мога да стрелям и по шипките.....
Освен това съм със 7-ци 28 гр с концентратор.... Това си е дълбоката вода, почти куршум :D/>
ще ми се да те видя теб с такъв патрон по гривек, с вятър :P/> язък ти за тренировките толкоз години...

Пъдпъдъка ме подведе... много ми пя..........
Толкова пъдпъдък жив ловец не е виждал
Все едно във врящ тиган беше!!!!
Като си напуснах поста гледам сигурно минаха още 30-40 гривека........

Кате......какво ти се "ще да ме видиш мене"?......Тук в тази тема от години има снимки на мои откривания ;) Сега на 1ви септември откриваме пак с агитката и пак ще видиш как става! За патроните........аз съм си изградил стереотип през годините....т.е. №7 е универсален!!!!!! В зависимост от времето и големината на птицата вариациите са само в грамажа на двата заряда.....т.е. на съчмите от 28 до 34гр. и на барута!.... ;)
0

#43
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Тази седмица мисля да пропусна гургулиците има още да се омазнят пък и времето не се знае какво ще е.
0

#44
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09

Виж мнениетоmashew написа на 18.08.2014 - 20:00 :

Тази седмица мисля да пропусна гургулиците има още да се омазнят пък и времето не се знае какво ще е.

Никакво чакане,като изорат нивите,ще стреляме по шишета.Тази година при нас няма слънчоглед,гургата и гривяка ще се изселят при комшиите.А като гледам навсякъде слънчо е още зелен.Преди години беше добре,сееха много слънчоглед сега само рапица и силажна царевица
0

#45
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
прав си за чакането чак август след това. ;)
0

#46
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоgaribaldi написа на 18.08.2014 - 23:15 :

Виж мнениетоmashew написа на 18.08.2014 - 20:00 :

Тази седмица мисля да пропусна гургулиците има още да се омазнят пък и времето не се знае какво ще е.

Никакво чакане,като изорат нивите,ще стреляме по шишета.Тази година при нас няма слънчоглед,гургата и гривяка ще се изселят при комшиите.А като гледам навсякъде слънчо е още зелен.Преди години беше добре,сееха много слънчоглед сега само рапица и силажна царевица

Гривяка е фен на рапицата .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#47
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоShibeka написа на 18.08.2014 - 18:35 :

Кате......какво ти се "ще да ме видиш мене"?......Тук в тази тема от години има снимки на мои откривания ;)/> Сега на 1ви септември откриваме пак с агитката и пак ще видиш как става! За патроните........аз съм си изградил стереотип през годините....т.е. №7 е универсален!!!!!! В зависимост от времето и големината на птицата вариациите са само в грамажа на двата заряда.....т.е. на съчмите от 28 до 34гр. и на барута!.... ;)/>

Ти пак си откривай, жив и здрав... Ама гургата пада от половин сачма или с пъдпъдъчи патрон, а гривека тежи 3 пъти повече от гургулицата...
Ти верно викаш си си изградил стереотип - всички удобства, правилните патрони.. виждали сме всичко!
Затова ти казвам да не философстваш много за неща, дето не си ги правил, че някой ден (живот и здраве)
да не се озовеш някъде в Средна гора, с 28 грамови 7-ци в патрондаша и гривеци в небето :D ...ще се посмеем заедно, дори няма да злорадствам като теб ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#48
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 19.08.2014 - 08:46 :

Ти пак си откривай, жив и здрав... Ама гургата пада от половин сачма или с пъдпъдъчи патрон, а гривека тежи 3 пъти повече от гургулицата...
Ти верно викаш си си изградил стереотип - всички удобства, правилните патрони.. виждали сме всичко!
Затова ти казвам да не философстваш много за неща, дето не си ги правил, че някой ден (живот и здраве)
да не се озовеш някъде в Средна гора, с 28 грамови 7-ци в патрондаша и гривеци в небето :D/> ...ще се посмеем заедно, дори няма да злорадствам като теб ;)/>

Миналата неделя един млад заблуден гривяк падна от 9-ка понеже бях на пъдпъдък покрай сънчогледа ... с 28гр 7-ци ;) при ясно и слънчево време ще се посмееш и на други чакащи гривяка на прелет в пред , зад или в балкана . Така че ... формулата е проста , масата на една сачма от снаряда трябва да бъде приблизително равна на 1/5000 от теглото на дивеча и няма смисъл да причиняваме излишни страдания на дивеча с експерименти !
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#49
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Не се карайте има картинки на кутиите за патрони :-):-):-)
0

#50
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Математиците, ходете на лов :D/> ......стига с тези клавиатури...;) 9 1/2 -24 грама или нова тема за размишления ?! :D

Публикувано изображение
0

#51
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Ай сиктир! Всеки ден не е карък де....... а ти имаш едно ремарке мюрета :sifone:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC04279.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#52
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 19.08.2014 - 11:06 :

Математиците, ходете на лов :D/>/>/> ......стига с тези клавиатури...;)/>/> 9 1/2 -24 грама или нова тема за размишления ?! :D/>/>

Публикувано изображение

Ходиме де , ходиме ....и то всеки ден ;)/> а математиката в лова е едно от важните неща :D/> так че ...
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#53
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 19.08.2014 - 08:46 :

Виж мнениетоShibeka написа на 18.08.2014 - 18:35 :

Кате......какво ти се "ще да ме видиш мене"?......Тук в тази тема от години има снимки на мои откривания ;)/>/> Сега на 1ви септември откриваме пак с агитката и пак ще видиш как става! За патроните........аз съм си изградил стереотип през годините....т.е. №7 е универсален!!!!!! В зависимост от времето и големината на птицата вариациите са само в грамажа на двата заряда.....т.е. на съчмите от 28 до 34гр. и на барута!.... ;)/>/>

Ти пак си откривай, жив и здрав... Ама гургата пада от половин сачма или с пъдпъдъчи патрон, а гривека тежи 3 пъти повече от гургулицата...
Ти верно викаш си си изградил стереотип - всички удобства, правилните патрони.. виждали сме всичко!
Затова ти казвам да не философстваш много за неща, дето не си ги правил, че някой ден (живот и здраве)
да не се озовеш някъде в Средна гора, с 28 грамови 7-ци в патрондаша и гривеци в небето :D/> ...ще се посмеем заедно, дори няма да злорадствам като теб ;)/>

Може и да се озовем заедно Кате и тогава май аз ще се посмея докато ти цъклиш очички :D т.е. Пак ще стрелям с №7,ама с 34гр. -лод и с .................3. 1/4-барут в него ;) Много още има да учиш в тоя занаят Кате....многоооооо :D
0

#54
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 19.08.2014 - 11:32 :

Ай сиктир! Всеки ден не е карък де....... а ти имаш едно ремарке мюрета :sifone:/>/>


То само с ремарке ,ако ставаше..... ;)/>

Досега никой или много рядко някой да каже...стрелях лошо и тн... все патрони, пушка,слънцето, земетресението, комшията, съседката, ракията и тн са виновни...
... не се признават основни грешки : сгрешено предварение, спиране на пушката, гледане над мерната линия и тн

п.с.: колкото и да му се зъбите на Шибека, доста фурни хляб има да ядем.....;)
0

#55
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 19.08.2014 - 18:27 :

... не се признават основни грешки : сгрешено предварение, спиране на пушката, гледане над мерната линия и тн


И нямало математика, а :D
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#56
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоNPB написа на 19.08.2014 - 18:27 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 19.08.2014 - 11:32 :

Ай сиктир! Всеки ден не е карък де....... а ти имаш едно ремарке мюрета :sifone:/>/>/>


То само с ремарке ,ако ставаше..... ;)/>/>

Досега никой или много рядко някой да каже...стрелях лошо и тн... все патрони, пушка,слънцето, земетресението, комшията, съседката, ракията и тн са виновни...
... не се признават основни грешки : сгрешено предварение, спиране на пушката, гледане над мерната линия и тн

п.с.: колкото и да му се зъбите на Шибека, доста фурни хляб има да ядем.....;)/>

Всеки си знае... себе си не можеш да излъжеш!!
Аз в прав текст написах, че ми е трябвало време да влезна в час.... не бях стрелял точно от 1 година, ебаси дървото бях в началото!!
Между другото, не ти трябват цяла година тренировки за да стреляш добре, а само първия ден от новия ловен сезон :D :D :D

а шибека, в оня пущинак има да си мечтае за нашия лов.... Любопитно ми е откога не е виждал гривек на живо!? :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#57
Потребителя е офлайн   dr.hristo 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 20.08.14

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 11.08.2014 - 10:41 :

Виж мнениетоApostol123 написа на 11.08.2014 - 09:48 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 11.08.2014 - 09:33 :

Сезона е открит, а още няма тема за гургулиците!?!?!?

Дали от дъждовете? Има ли ги въобще?

слаба работа колега ,млади гурги,малко на брой. ще чакаме да видим към 20 дали ще ги има повече ,слънчогледа е зелен .

:thumbsup:/>

0

#58
Потребителя е офлайн   dr.hristo 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 20.08.14
Здравейте колеги и на слука.Според мен наводненията,градушките и другите природни стихии,които вилняха тази година объкаха и животните.Почти всички пъдпъдъци (90%) които отстреляхме бяха с яйца.Мъжкарите пееха както през май-юни.Излитаха по двойки и се натискат до последно.Пъдпъдък ще има до късна есен,ако има добри условия.Гургулици наистина няма,а ако прелети някоя то е малка(няма слъчоглед узрял) и е на големи блокове.
0

#59
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоdr.hristo написа на 20.08.2014 - 10:09 :

Здравейте колеги и на слука.Според мен наводненията,градушките и другите природни стихии,които вилняха тази година объкаха и животните.Почти всички пъдпъдъци (90%) които отстреляхме бяха с яйца.Мъжкарите пееха както през май-юни.Излитаха по двойки и се натискат до последно.Пъдпъдък ще има до късна есен,ако има добри условия.Гургулици наистина няма,а ако прелети някоя то е малка(няма слъчоглед узрял) и е на големи блокове.

Чул те Бог за пъдпъдъка ... но от твоето описание на обстановката с гургулицата , все едно сме от едно и също бойно поле , само че :
Пъдпъдък с яйце не съм намери до сега де и другото ми впечатление е че : пъдпъдъчата песен е с пъти повече от миналогодишния концерт .
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#60
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Добре че при нас гургулица има пъдпъдък също само гривяци почти няма но района е такъв но за тъмъзлък се срещат и те.
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни