БГ Лов Форум: Ловната и горската мафия са заедно - нещо страшно! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловната и горската мафия са заедно - нещо страшно! Интервю с Владимир Митев и Славчо Славов (статия от Blitz.bg)

#1
Потребителя е офлайн   Uriel 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 02.08.14
Владимир Митев е ексченге, подполковник от МВР- Стара Загора с 21 години стаж и още 12 преди това в армията; дългогодишен секретар на Ловно-рибарско сдружение Стара Загора и член на Управителния съвет, председател на ловната дружина в село Калояновец. Славчо Славов пък е дългогодишен областен комисар в Пожарна и аварийна безопасност в Стара Загора до своето пенсиониране преди година, а понастоящем е председател на ловната дружина в село Оряховица. След старта на ловния сезон сега през август, те са потресени от случващото се както с тях самите, така и в поверените им ловни дружинки, и потърсиха вестника на народа, за да „изстрелят от упор” всичко, което ги тормози. Разкриват и как политици между два изстрела по дивеч могат да решат важни държавни дела, а ловджилъкът ги сплита в яки, нерегламентирани връзки и гради непоклатими лобита.

- Г-н Митев, проблеми около старта на ловния сезон на девети август ли са причината тревожно да ни потърсите?
- Ловният сезон с проблемите си е само част от поводите, които реално се трупат във времето, но причините да ви потърсим са далеч по-големи и, бих казал, потресаващи. Идваме на тази среща двамата със Славчо Славов и носим, както виждате, папки с документи, които доказват деянията на някои хора, както и тезата ни по отношение на техни действия спрямо нас, някои от членовете ни и ловните дружини, които ръководим; касае и онова, което се случва на териториите на дружините и живота на някои ловци. Ловната и горската мафия са нещо страшно!

- Бихте ли пояснили?
- За да е ясно на вашите читатели ще поясня схемата, която формулира йерархията в лова: Ловците се обединяват в ловни дружини. Ловните дружини - в ловни сдружения, а тези сдружения пък стават членове на съюз. Национален съюз е този, който има най-голяма членска маса. Затова в страната има няколко съюза, но само един е националният, нарича се Национален ловно-рибарски съюз. Аз като гражданин и като ловец, а не като член на управителния съвет на Ловно сдружение Стара Загора, в една местната телевизия заех гражданска позиция по отношение на ставащото в Ловната дружина на село Оряховица, като подчертах, че решенията на Ловно сдружение Стара Загора не са правилни и ние трябва да подкрепяме нашите ловци.

И... започнаха големите неприятности

- А какво точно е станало в ловната дружина на Оряховица?
- По закон в един ловно-стопански район трябва да има само една ловна дружинка, а в Оряховица се създаде и втора - нарича се „Трите върха”.

/В разговора се включва Славчо Славов, който е ръководител на ловна дружинка с. Оряховица - б.а./:

- Нека аз да продължа и да обясня точно каква е причината Ето, цитирам закона: „В землищните граници на едно населено място следва да се обособи само един ловно-стопански район”. В следващия чл. 8 е записано, че в едно населено място следва да има само една ловна дружина. Това са двете груби нарушения при създаването на втората ловна дружинка с името „Трите върха”. А ловната дружина „Село Оряховица” е член на Ловното сдружение в Стара Загора още откакто е създадена преди много години.

Но, забележете: тази новосъздадена дружина се населява само с горски служители - бивши и настоящи! И, под прикритието на Ловното сдружение, става като първа частна дружинка, защото те не плащат нищо в държавната хазна, тъй като в документа по смяната на статута има още един обект, наречен „Паметника”, който е даден на концесия и там оня, който го наема, плаща в държавната хазна. А на тези - няма концесия, няма нищо! Това е в нарушение на закона, защото бърка работата на нашата дружинка и е създадена в конфликт на интереси. Тези горски служители са изградили една коалиция и защитна схема, която нарушава дори нашите права по конституция. И идеята е ловната дружинка „Трите върха” да асимилира оряховската ловна дружинка и така да се „влезе в закона”. Това е ловна мафия в средите на държавни служители под шапката на Министерството на земеделието и храните. Тази ловна дружина /има предвид „Трите върха” б.а/ е винаги привилегирована.

- Как?
- Примерно получаваме бележки за лов от едно и също сдружение, да речем, за едър дивеч. На нас ни се дава бележка за хищник, а на тях им дават бележка за дива свиня. Обяснението им е, че при тях има диви свине, а при нас - няма!?! Да, ама сме едни до други като район! И тъй като районите ни са съседни - все едно на една маса има мухи, а на другата маса - няма мухи. Изобщо - несправедливости, разделения... Освен това, като ловуваме двете дружинки, ловците ни буквално са едни срещу други и можем да се гръмнем! Кой ще е виновен тогава, ако дадем човешки жертви? Затова законът предвижда, че в един район трябва да има само една ловна дружина. Освен това Ловна дружина „Трите върха” заградиха една територия - имаме снимки от нея, на които се виждат капани за диви свине. Ловната мафия в горското е нещо страхотно! Имат стабилна ограда. Изградиха база за отглеждане на дива свиня на територията на „Трите върха” и като се има предвид как трудно се вади подобно разрешение, колко разрешителни само трябват... Уж са дружина като нас, а откъде дойдоха тия средства за изграждане на базата за развъждане на дивата свиня?!...

- И какво става там в тази заградена територия?
- Много неща сме виждали - кой влиза в тези заграждения и какво става вътре... Но да ви кажа по-пресни случаи - за капаните, които заснех миналата година. Най-напред засякохме как една „Нива” с ремарке, натоварено с животни, през ден, през два минават през нашия район и дори през селото. Научихме, че тези животни се карат в село Селци в Стара Планина - в Балкана до Мъглиж, на един обект /заградена територия/, взет на концесия от човек, който се занимава с дърводобив, но концесията не я плаща той, а един голям старозагорски бизнесмен брои пари за нея и... А на Заяков двамата синове работят там в тая концесия.

- Искате да кажете, че ако аз имам, да речем, две диви свине и ги закарам на едно място, примерно, в частното стопанство на някой човек, и те, като влязат в него, оня казва: „Тези свине вече са мои и ще правя каквото искам с тях - на кого ще ги давам, как ще ги размножавам; ако искам, ще ги заколя, ако искам ще ги гръмна” - това ли се опитвате да ми кажете, примерно?
- Точно така!

А там се канят на лов хора от сой

Пушки гърмят през седмица. Публична тайна е. Дето се вика - частен двор! Спрягат се все големи имена, посещавали това място.

/Владимир Митев/:

- Вижте, такава територия не се дава на кой да е. Така се създават лобитата! Политически връзки. Аз участвах в едно телевизионно предаване преди време, на живо. Телефоните загряха. Не съм очаквал, че хората могат да се намесват така и да се жалват. Оплакваха се от горската мафия и от учредяването на такива дружинки, какъвто е случаят с ловната дружинка „Трите върха”. Така че тя не е изолиран в държавата случай въпреки закона. От „Трите върха”, колкото и обиколни пътища да ползват, нямат друг достъп до ловната си територия, освен да минат през нашата ловна територия. С такива проблеми, разбрах от това предаване, че са още десетки дружинки в страната. Затваря се една територия от горските служители и те колят, те бесят там!

/Славчо Славов продължава б.а./:

- Ето и друг случай: в Тополовград. Там Висшият административен съд се е произнесъл в полза на дружинката - че трябва да й се възстанови ловно-стопанският район още преди три години, но и досега горските си ловуват и не зачитат никакъв Висш съд и постановления. Държавните лесничейства осигуряват ловно-стопанския район, а ловните сдружения осигуряват човешкия ресурс - състава на дружините.

И тъй като тази Ловна дружинка „Трите върха” е съставена само от служители в Горското, в един момент те се превръщат и в... проверяващи! Но тях кой ги проверява, питам аз? В този случай държавният служител, вместо да се ръководи от закона, той се поставя над закона. Ще дам пример.

„Трите върха” ни „скроиха шапка”

Убита дива свиня попадна в нашата територия, тъй като граничим с тяхната и няма мрежа да ги разделя. Наш ловец беше обвинен, че е бракониерствал и бил убил тази свиня. Това стана на 8 декември миналата година. Викат дежурна група. Полиция. Започва разследване. И всички ловуващи от Ловната дружинка „Трите върха” изведнъж стават проверяващи! Ето го първото нарушение на закона: когато си изпълнява служебните задължения, горският няма право да ловува и - обратно - когато ловува, няма служба като горски. По време на проверката, ставаща под личното ръководство на Заяков, той вижда пушка на наш колега сглобена в калъфа и оставена в багажника на колата му. Заяков казва, че пушката била безнадзорна и я взема. Нашите ловци се опълчили, казали му, че нито е от служба КОС, за да конфискува оръжие, нито дори е обикновен полицай, който също няма такова право, освен с необходимите реквизити и документи. Но Заяков се разпорежда с фразата: „Вие знаете ли аз кой съм - аз съм директорът на РУГ-а!”. /Районно управление на горите - Стара Загора б.а/. В същият момент на място имало служител на КОС, който ловувал, но отказал на Заяков да му съдейства за конфискуване на оръжието, защото в момента човекът от КОС е на лов и няма това право. Но Заяков е решил да взема пушката и го прави. Междувременно са се обадили на служба КОС и го пресрещат в центъра на селото. Хората се възмущаваха, че той неглиже я предава на служителя, като казва че някой му я бил „подхвърлил?!”... Започна досъдебно производство. Разпити... Парадиране с власт от сорта на „Ей сега ще глътнете дръвцето! Ще видите!”... Два пъти си сменяха показанията тия от „Трите върха” и... дадоха на прокурор нашия човек Иван Марков. Бил бракониерствал. Но впоследствие съдебно решение определи, че се прекратява наказателното производство, поради недоказаност на престъплението.

/Владимир Митев/:
- Няма бракониерство! Но ръководството на Ловното сдружение въпреки всичко реши да го изключи. Аз, в качеството си на секретар на това сдружение, бях против, тъй като те изключиха човека още докато течеше разследването. А законът предвижда ненамеса, докато тече разследване. Нещо повече - заедно със Славчо Славов, секретаря на дружинката в с. Оряховица - Живко Вапцаров, ръководителя на лова Атанас Иванов и набедения за бракониер Иван Марков ги изключиха.

/Славчо Славов/:
- Да поясня - аз още от 4 декември бях в Германия и се върнах чак на 18 декември. Нямаше ме в страната и не знаех какво е станало. А те ме обвиняват в съучастие в бракониерство?! Представих дори и самолетните си билети, че на 8 декември, когато възниква проблемът, ме няма в България, така че не знаех за какво изобщо ме изключват от Ловно сдружение Стара Загора. А и впоследствие съдът се произнесе за невинността на Иван Марков. Сега с дружинката, която ръководя, ще се прехвърлим да членуваме в друго ловно сдружение.

А проблемът на Ловната дружинка „Трите върха” е че по закон „прехвърляме” в сдружението, в което членуваме, и ловната си територия, и те трябва да си „обират крушите” от нашата територия реално.

И... започна притискането по всички линии:

те да си запазят ловно-стопанския район, и в същото време да ни асимилират. Ето ви беззаконието какво прави! И този натиск върху нас е по много линии. Пример: въпреки абсолютното съдебно решение за невинност на Иван Марков и останалите, обвинени в бракониерство, с един от заместниците на Заяков - инж. Станислав Вътев, намират Иван в с. Оряховица и му съставят акт за административно нарушение за 5 хиляди лева?! Да, въпреки че съдът се е произнесъл в неговата невинност! Иван веднага написва на акта: „Не съм убивал дива свиня!”. И на третия ден от връчването на акта Иван отива в Регионалното управление на горите в Стара Загора да подаде жалбата си срещу акта в законния за обжалване срок. И на гишето ония на мига му подават готово наказателното постановление за 5 хиляди лева, с изходящ номер?! Това вече е направо фантастика! Направо не е истина! Фан-тас-ти-ка!

- Вие, г-н Митев, споменахте в началото на нашия разговор, че сте потърпевш заради свободно изразено мнение в местна телевизия, а в предварителния ни разговор споменахте и за ваше нелегитимно изключване от длъжността ви като секретар на Ловно сдружение-Стара Загора... Ще продължите ли?
- Само на кратко. След гражданската ми позиция, която заех в телевизионното студио, заставайки зад правата на ловната дружинка в с. Оряховица и противопоставяйки се на изключването на недоказано обвинените в бракониерство, за което разказахме, още на следващия ден се свиква заседание на Управителни съвет на Ловното сдружение Стара Загора и ме предлагат за изключване. А аз съм негов секретар от 14 години! Причина е свободно изразеното ми мнение в медията. Но по устав те нямат това право на това. Аз обжалвах веднага пред Общото събрание на сдружението, което е в единственото право да ме освободи, но не и Управителният му съвет. Но такова и до днес няма. Изобщо тези действия по „изключването ми” от Ловното сдружение в Стара Загора са абсолютно нелегитимни, а и съм лишен от възможността да си изпълнявам задълженията като секретар на това сдружение.


Едно интервю на Керка ХУБЕНОВА (http://www.blitz.bg/.../article/287568)
0

#2
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Алооо горските мечета айде да ви видя сега това дали ще го Опровергаете че, и документи има.Инак в темата с бракониерите сте много дейни а пък ся ше се изпокриете кат мишки
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#3
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоrado.72 написа на 31.08.2014 - 14:53 :

Алооо горските мечета айде да ви видя сега това дали ще го Опровергаете че, и документи има.Инак в темата с бракониерите сте много дейни а пък ся ше се изпокриете кат мишки


Поздрави,колега!

Мишките са, затова Мишки.....за да се крият !!!
Проблемът не е в Криенето, а в ПОПУЛАЦИЯТА!

Популацията на Горски-Мафиотски структури в БГ,
е една достойна ТЕМА,за достойни хора,каквито ИМА
в Ловната общност!

Атакуването на Крадците ,неминуемо ще доведе до Генералния
извод,че няма Управия!
Но има Полза !!!.........................поне ще го разберем, най-после!

И.......... като няма Такава.......ЛОБУТ,както казва бай Сабри!!!

В БЪЛГАРИЯ, няма достатъчно ,,Терен'' за 130000 ловци и
една камара подивели от алчност Държавни служители,които си мислят,че
Природата е средство за попълване на бездънни банкови сметки!


Кой ще ги спре......полицията......институцийте ,,захранващи" се от същата
хранилка???!!!
ФБР,МУСАТ,КГБ,МИ 5............баба ми от Кестрич..............?!?!

Кой ...????????????????????????????????????????????????????????????????????

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГИ .........кандардиса , ДА СПРАТ!!!

НИКОЙ!!!

НАСЛУКА!

Доктора
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#4
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Мдаааааааммммм.....
Това още веднъж ще потвърди твърдението ми , че бракониерите....ааааааа горските се взимат много на сериозно и си превишават правомощията залегнали им в длъжностните характеристики .
Все едно че ги е погалил самият ТОЙ - Господ Бог , и са недосегаеми и миропомазани.
Както бях казал в една друга тема , дали ще кажеш ГОРСКИ или БРАКОНИЕР си е все едно.
Да видим какво ще се случва тепърва..... :D/> ;)/>
0

#5
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 31.08.2014 - 15:45 :

Мдаааааааммммм.....
Това още веднъж ще потвърди твърдението ми , че бракониерите....ааааааа горските се взимат много на сериозно и си превишават правомощията залегнали им в длъжностните характеристики .
Все едно че ги е погалил самият ТОЙ - Господ Бог , и са недосегаеми и миропомазани.
Както бях казал в една друга тема , дали ще кажеш ГОРСКИ или БРАКОНИЕР си е все едно.
Да видим какво ще се случва тепърва..... :D/>/> ;)/>/>



Поздрави ,колега!

Има, добра и Лоша Новина..../според мен/!!!

Първо лошата-

Ще продължават да са НАСИРАТ...
иииииииииииииииииииииииииииииииииииииии.....................................И ЩЕ МИРИШЕ !!!

Добрата-
ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СЕ НАСИРАТ!!!
ииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии.....................НЯМА СПИРАНЕ !!!

Нагнетяването на малоумници, в сравнително малко пространство,води до ЗАМЪРСЯВАНЕ
на ТОВА ПРОСТРАНСТВО!!!
И неизбежно до .........................................................................................ЛАЙНЕРИЗЪМ !!!


И така ще бъде ..............................................до момента,в който,някой направи списък
на изгонените ,способни,кадърни,ставащи... служители от СИСТЕМАТА, през последните
10-15 год.!
Да постави ,въпроса ДИРЕКТНО...
НОЖА В КОКЪЛА ...!!!
И някои Други .....Неща!!!
................................................


Не,че никой, не е останал ...м/у другото в Системата.....
някой..... СВЕСТЕН....................................................Не...
......има ги още....ПОСЛЕДНИТЕ МОХИКАНИ....................
Да ме прощават...

НО..............................................да си ...........КАЖЕМ.....

ЗАЩО,КАК и КОЙ ...го направи...........
защо стана така ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

И да чуем......

До.............................................. тогава, някой ще пише ,
...........................................................................НЯКЪДЕ,
а то......... ще си МИРИШЕ!!!

И след това ,като всички сме се омирисали,ЯКО,ще дойде онзи момент.........да се поокъпем...
и да разберем .......,,,,че МИРИЗМАТА ,идва от собственото.... НИ........................... търпение!!!

1 000 000 пъти,се каза-
ЕДИНИЯ ВИКА... НА КУЧЕТО......... ,, ДРЪЖ'' !!!...
ДРУГИЯ ВИКА... НА ЗАЕКА...............,,БЯГАЙ''!!!...

Според мен, това е Несериозно и Тъпо,толкова ,колкото са Тъпи Субектите,които ни карат
да вярваме .че ВСИЧКО е.......нормално...................................... наред.........................!!!!!

Пожелавам на всички Колеги,здраве и Слука!


И ДА СЕ РАЗБЕРАТ С КУЧЕТАТА,СЕБЕ СИ И ЗАЙЦИТЕ.....


Бай ви Сабри
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни