БГ Лов Форум: Фен клуб за Churchill - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб за Churchill

#61
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 11:32 :

Виж мнениетож.калъча написа на 03.09.2014 - 11:13 :

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 10:21 :

Колеги може ли да споделите опит с кои патрони дава най-добра групираност и бой , става дума за предстоящия свински лов. Личните ми впечатления - пробвал съм с уинчестър 13/0 магнум - пълна трагедия , даже и на мишената на 37-38м. по 2-3 съчми., може да съм попаднал и на кофти партида имайки в предвид на каква преференциална цена ми ги дадоха. След това минах на Братан 13/0 магнум - на същата дистанция в мишената /капак от 10л. кофа/ - средно по 11-13 съчми. С бренекета с които съм стрелял е без забележка , много прилична стрелба - на 50м. добра групираност.

С монолит 28гр.пробвал ли си.


Не , не съм пробвал. На монолит имам куршум , който след попадени се пръска, но така и не ми се удаде възможност да го пробвам.
Решил съм да пробвам как ще е с Федерал, но имайки в предвид цената - стрелбата по мишена ще е крайно ограничена. Публикувано изображение


Колега нямам Чърчил и се извинявам, че се намесвам, но е за добро - първо куршума ти едва ли е Монолит щом се пръска - просто е някой от другите на Ддуплекс - хексолит, роса, дупо и второ - ако искаш да си успешен на поне 70 % в свинския лов поизхвърли се малко на стрелбището и те уверявам, че няма да съжаляваш никак. Давам себе си за пример - поставих си парадоксова цев на помпата с бързомер - досега съм издумкал има няма 150 лв. за бренекета на стрелбище - всякакви. Но онзи ден я пробвах на хищник от около 60-65 м. с бренеке... почти нищо не остана от клетото лисиче - вечна му памет! Няма да съжаляваш - пак ти казвам!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#62
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13

Виж мнениетоanelin написа на 03.09.2014 - 12:15 :

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 11:32 :

Виж мнениетож.калъча написа на 03.09.2014 - 11:13 :

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 10:21 :

Колеги може ли да споделите опит с кои патрони дава най-добра групираност и бой , става дума за предстоящия свински лов. Личните ми впечатления - пробвал съм с уинчестър 13/0 магнум - пълна трагедия , даже и на мишената на 37-38м. по 2-3 съчми., може да съм попаднал и на кофти партида имайки в предвид на каква преференциална цена ми ги дадоха. След това минах на Братан 13/0 магнум - на същата дистанция в мишената /капак от 10л. кофа/ - средно по 11-13 съчми. С бренекета с които съм стрелял е без забележка , много прилична стрелба - на 50м. добра групираност.

С монолит 28гр.пробвал ли си.


Не , не съм пробвал. На монолит имам куршум , който след попадени се пръска, но така и не ми се удаде възможност да го пробвам.
Решил съм да пробвам как ще е с Федерал, но имайки в предвид цената - стрелбата по мишена ще е крайно ограничена. Публикувано изображение


Колега нямам Чърчил и се извинявам, че се намесвам, но е за добро - първо куршума ти едва ли е Монолит щом се пръска - просто е някой от другите на Ддуплекс - хексолит, роса, дупо и второ - ако искаш да си успешен на поне 70 % в свинския лов поизхвърли се малко на стрелбището и те уверявам, че няма да съжаляваш никак. Давам себе си за пример - поставих си парадоксова цев на помпата с бързомер - досега съм издумкал има няма 150 лв. за бренекета на стрелбище - всякакви. Но онзи ден я пробвах на хищник от около 60-65 м. с бренеке... почти нищо не остана от клетото лисиче - вечна му памет! Няма да съжаляваш - пак ти казвам!
Поздрави!


Вярно , е прав си Дуплекс хексолит са , просто аз съм се объркал.
Така е няма начин ,ще трябва да се пробва , стрелбището ми е далече , но пък полето е пред къщата ми, а и барбекюто е наблизо. ;)
0

#63
Потребителя е офлайн   lachov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 540
  • Регистр: 01.03.12
Колеги имам за продаване цев 71см. 12/76 за Чърчил комплект с 4 шока 200 лева ако някой има интерес тел 0879 849 850 или тук във форума.
0

#64
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
Някой да знае как се сменя мушката на модел churchil 12/76 A612.Мушката на резба ли е.
0

#65
Потребителя е офлайн   ivan52c 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 23.07.14
на резба е
0

#66
Потребителя е офлайн   Ivandanev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 17.06.15
Колеги ,нов ловец съм и си търся ловен автомат.спрял съм се на churchill или armsan те са почти еднакви.ако някой продава или знае нов на тънка лайсна да пише ще съм много благодарен.в който и магазин да питам за churchil все нямат
0

#67
Потребителя е офлайн   Бат Иван 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 17.08.08
зависи какво разбираш под "тънка лайсна" - има по принцип.
0

#68
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10
Здравейте колеги,
Имам за продаване дървени приклад и полу ложа от ловен полу автомат Churchill.Почти нямат следи от употреба.
Шоковите втулки и ключа към тях бонус.
Ако някой проявява интерес да пише на лични и ще измислим някаква цена.
0

#69
Потребителя е офлайн   Росен Ненов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 28.02.16
Поздрави!

Да се похваля и аз! Моята първа пушка е "Чърчил", купих я ползвана и за 10 години нямам оплаквания. Два спусъка, без ежектори, стреля и с магнум патрони. Ето малко снимки:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P9260232.JPG
  • Прикачено изображение: P9260228.JPG
  • Прикачено изображение: P9260231.JPG
  • Прикачено изображение: P9260229.JPG
  • Прикачено изображение: P9260230.JPG
  • Прикачено изображение: P9260233.JPG

Ловна група "Бузяковци"
0

#70
Потребителят е онлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 347
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоРосен Ненов написа на 13.08.2017 - 13:50 :

Поздрави!

Да се похваля и аз! Моята първа пушка е "Чърчил", купих я ползвана и за 10 години нямам оплаквания. Два спусъка, без ежектори, стреля и с магнум патрони. Ето малко снимки:


Здрасти Роска, пушката е страхотна, много съм доволен от нея. Грижливо ползвана и почистване е. Сега си търся успоредка 16,20 или 28 калибър.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни