БГ Лов Форум: STEYR Клуб - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

STEYR Клуб За всички любители на STEYR-MANNLICHER

#81
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще ;)/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ABCD0011.JPG

0

#82
Потребителя е офлайн   Nikolai Neshev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 24.08.08
Честито Лазко!Страхотно сефте си направил на карабината,все така да ги бие и наслука!
0

#83
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще ;)/>/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


Честита слука и все така да ги стрляш!!!
калибъра 308 ли е и с какви патрони ги стреляш, какъв е ефекта, падат ли на място или минават някакво разстояие?
0

#84
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 24.10.11

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще Публикувано изображение/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


На снимката малко си уплашен ама ще свикнеш.Публикувано изображение
0

#85
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще Публикувано изображение/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


Браво Лазо, радвам се на такава слука!
Да знаеш, че твоята пушка съм я пипнал първо аз - доказан кадемлия съмПубликувано изображение. Сигурно много здрав кадем взимамПубликувано изображение.

Майтапа настрана, но ме зарадва снимката на голямото прасе с клонката в устата! Радвам се да видя една стара традиция показваща уважение към дивеча, спазена от млад Ловец!

Пък и с Манлихер в ръцете........
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#86
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Манлихера само за стари авджии ли е??? :D
0

#87
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 todor_gps написа на 26.11.2013 - 21:47 :

Манлихера само за стари авджии ли е??? Публикувано изображение


Тц. Но стои по-добре в ръцете на Ловци с респект към традициитеПубликувано изображение
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#88
Потребителя е офлайн   georgirvgi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 15.02.10

 Любо Димитров написа на 26.11.2013 - 22:21 :

 todor_gps написа на 26.11.2013 - 21:47 :

Манлихера само за стари авджии ли е??? Публикувано изображение


Тц. Но стои по-добре в ръцете на Ловци с респект към традициитеПубликувано изображение

:thumbsup:
0

#89
Потребителя е офлайн   Nikolai Neshev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 24.08.08
Тази вечер Styer-a се отчете с една лисица и чакал :D/>/> . Чакала падна на 130 метра. Стрелях с релоудван патрон- куршум Hornady A-max 168 gr. и гилза Lapua.

Прикачени файлове


0

#90
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 Nikolai Neshev написа на 07.12.2013 - 20:12 :

Тази вечер Styer-a се отчете с една лисица и чакал Публикувано изображение/>/> . Чакала падна на 130 метра. Стрелях с релоудван патрон- куршум Hornady A-max 168 gr. и гилза Lapua.


Браво Ники. тази пушка попадна в добри ръце!

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#91
Потребителя е офлайн   Nikolai Neshev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 24.08.08
Благодаря Любо,много слука и на теб!Пушката е страхотна и ми носи максимално удоволствие!:thumbsup:/>
0

#92
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

 Nikolai Neshev написа на 07.12.2013 - 20:12 :

Тази вечер Styer-a се отчете с една лисица и чакал :D/>/>/> . Чакала падна на 130 метра. Стрелях с релоудван патрон- куршум Hornady A-max 168 gr. и гилза Lapua.


Ако не е проблем дай рецептата за А-мах 168, моля най учтиво... :D
0

#93
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
За мен дядо коледа дойде днес,и ми донесе този подарък Прикачено изображение: PC120355 50%.JPGПрикачено изображение: PC120354 50%.JPG STEYR MANNLICHER PRO HUNTER в кал.243 win с оптика Nikko Stirling 3-12х56 :)/>
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#94
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

 ogitto79 написа на 12.12.2013 - 15:57 :

За мен дядо коледа дойде днес,и ми донесе този подарък PC120355 50%.JPG PC120354 50%.JPG STEYR MANNLICHER PRO HUNTER в кал.243 win с оптика Nikko Stirling 3-12х56 :)/>/>

Е тва е да слушкаш много :) Браво Оги !
Много слука ти желая !!!
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#95
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

 ogitto79 написа на 12.12.2013 - 15:57 :

За мен дядо коледа дойде днес,и ми донесе този подарък PC120355 50%.JPG PC120354 50%.JPG STEYR MANNLICHER PRO HUNTER в кал.243 win с оптика Nikko Stirling 3-12х56 Публикувано изображение/>


Искам да благодаря на Любо Димитров за безценните съвети и професионално отношение при избора на най-подходяща карабина за мен.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#96
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11

 todor_gps написа на 26.11.2013 - 12:04 :

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще ;)/>/>/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


Честита слука и все така да ги стрляш!!!
калибъра 308 ли е и с какви патрони ги стреляш, какъв е ефекта, падат ли на място или минават някакво разстояие?


Извинявам се за късните отговори,но не ми излиза като нови мнения в моето съдържание нищо от тази тема:
Калибъра е .308 да,с Геко експрес съм ги стрелял и трите животни,малките на место,входна и изходна рана т.е. куршум в тях нямаше,стреляно е и по трите в движение,на почти едно и също разстояние(120-130 м.).Свинкята също летеше първия изстрел в задницата натрошени кости,завъртя се 2 пъти като пумпал и изправи пак в движение след като презаредих куршум в гръдната област-през целия гръден кош,строшени 2 ребра,белия дроб на пихтия и проектила спрян отдругата страна дълбоко в кожата(при дрането го намерихме и съм си го запазил),свинкята измина около 20 метра я намерих легнала в един шубрак.Интересен е факта,че беше сама силно бягаща,негонена от куче.
0

#97
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11

 tachoo написа на 26.11.2013 - 18:33 :

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще Публикувано изображение/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


На снимката малко си уплашен ама ще свикнеш.Публикувано изображение

По-скоро превъзбуден,а и слънцето много ми блестеше при снимката!!
0

#98
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11

 Любо Димитров написа на 26.11.2013 - 21:42 :

 Lazko написа на 25.11.2013 - 06:36 :

 Lazko написа на 20.11.2013 - 20:18 :

 Nikolai Neshev написа на 20.11.2013 - 19:54 :

Благодаря колега,имам я от пролетта и все още моите възможности като стрелец са много далеко от възможностите на пушката,но всичко с времето!

При мен пък точно обратното-получих я в последния момент,но си паснахме веднага.При стрелба,където и покажа там ми отбелязва попадението,за съжаление само по неподвижни и неодушевени мишени,с изключение на 2 хищника.Все по време на лов кат ми замирише на свине и се разшумка в гъстака и вдигам адреналина,и викам е са избиват през мен и ше се отгърмя,уви избиват все не при мене до момента,решил съм да потърса чужда булка да я прескокне в най-скоро време ей така за слука да видим как ще се развият нещата за вбъдеще Публикувано изображение/>/> .Наслука на всички и много успешен лов...Прилагам една снимка за отчет просто и в най-скоро време се надявам да я снимам и с първо повалено диво прасе,в резултат от съвместна слука.


Ето я и първата слука 2+1,прилагам 2 снимки
Прикачено изображение: ABCD0001.JPG

Наздраве!!


Браво Лазо, радвам се на такава слука!
Да знаеш, че твоята пушка съм я пипнал първо аз - доказан кадемлия съмПубликувано изображение. Сигурно много здрав кадем взимамПубликувано изображение.

Майтапа настрана, но ме зарадва снимката на голямото прасе с клонката в устата! Радвам се да видя една стара традиция показваща уважение към дивеча, спазена от млад Ловец!

Пък и с Манлихер в ръцете........

Наистина добро оръжие,мисля че направих верен избор,уважение и респект към дивеча,трябва да има у всеки без значение от колко години ловува,за свинкята ми беше малко криво в началото впредвид факта,че не я различих-сама,летяща и без малки...
Исках да обединя отговор и към тримата в един пост,уви не успях и съм отгорил поотделно,за което се извинявам,ако може некой да ми разясни как става,за да знам завбъдеще,ще съм благодарен,може и на лично...!
Наслука на всички!
0

#99
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 ogitto79 написа на 12.12.2013 - 15:57 :

За мен дядо коледа дойде днес,и ми донесе този подарък PC120355 50%.JPG PC120354 50%.JPG STEYR MANNLICHER PRO HUNTER в кал.243 win с оптика Nikko Stirling 3-12х56 :)

Оги, видя ли, че Дядо Коледа съществува. Радвам се, че слушаш и батко си Васко. Честито, многобройна слука ти желая! :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#100
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

 Васил Терзийски написа на 12.12.2013 - 18:21 :

 ogitto79 написа на 12.12.2013 - 15:57 :

За мен дядо коледа дойде днес,и ми донесе този подарък PC120355 50%.JPG PC120354 50%.JPG STEYR MANNLICHER PRO HUNTER в кал.243 win с оптика Nikko Stirling 3-12х56 Публикувано изображение

Оги, видя ли, че Дядо Коледа съществува. Радвам се, че слушаш и батко си Васко. Честито, многобройна слука ти желая! Публикувано изображение


Васко благодаря ти за пожеланието.Но да си призная че ти си главния виновник за това чудо след като ми показа какво може Щаер.:fox14:/>
:bglov02:/>
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни