БГ Лов Форум: STEYR Клуб - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

STEYR Клуб За всички любители на STEYR-MANNLICHER

#141
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоNiko_30-06 написа на 28.04.2014 - 19:31 :

Днес цял ден държа STEYR-MANNLICHER PRO HUNTER в ръцете си и не мога да му се нарадвам Прикрепен файл DSC_0454.jpg Моля и аз да съм част от клуба.


Ники, честито бе! Ти кога я взе, че кога успя и с оптика да я накичишПубликувано изображение?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#142
Потребителя е офлайн   Николай Драгинов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 339
  • Регистр: 11.05.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.04.2014 - 19:53 :

Виж мнениетоNiko_30-06 написа на 28.04.2014 - 19:31 :

Днес цял ден държа STEYR-MANNLICHER PRO HUNTER в ръцете си и не мога да му се нарадвам Прикрепен файл DSC_0454.jpg Моля и аз да съм част от клуба.

Честито колега, очакваме и радостта от слуката ти с това оръжие... ;)/>

Благодаря
0

#143
Потребителя е офлайн   L.N.P. 

  • Любомир Петков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 822
  • Регистр: 18.01.10
Оптиката е монтирана прострелката е направена. Да му мислят сръндаците. Публикувано изображение/>

Прикачено изображение: LNP_0001.jpg Прикачено изображение: LNP_0002.jpg

Прикачено изображение: LNP_0003.jpg
0

#144
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоL.N.P. написа на 06.05.2014 - 19:53 :

Оптиката е монтирана прострелката е направена. Да му мислят сръндаците. Публикувано изображение/>

Прикрепен файл LNP_0001.jpg Прикрепен файл LNP_0002.jpg

Прикрепен файл LNP_0003.jpg

Честито Любо!
Пожелавам ти много слука с тази красавица!
Всеки изстрел да попада там където се мериш!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#145
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоL.N.P. написа на 06.05.2014 - 19:53 :

Оптиката е монтирана прострелката е направена. Да му мислят сръндаците. Публикувано изображение/>

Прикрепен файл LNP_0001.jpg Прикрепен файл LNP_0002.jpg

Прикрепен файл LNP_0003.jpg

Честито Любо, вече си готов. Дано всички имаме добра слука... ;)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#146
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12

Виж мнениетоL.N.P. написа на 06.05.2014 - 19:53 :

Оптиката е монтирана прострелката е направена. Да му мислят сръндаците. Публикувано изображение/>

Прикрепен файл LNP_0001.jpg Прикрепен файл LNP_0002.jpg

Прикрепен файл LNP_0003.jpg


Честита ти красавица,Любо,и много слука с нея!
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#147
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

Виж мнениетоL.N.P. написа на 06.05.2014 - 19:53 :

Оптиката е монтирана прострелката е направена. Да му мислят сръндаците. Публикувано изображение/>

Прикрепен файл LNP_0001.jpg Прикрепен файл LNP_0002.jpg

Прикрепен файл LNP_0003.jpg

Любо,невероятна комбинация събра STEYR и KAHLESПубликувано изображение!!!Пожелавам ти много слука.Публикувано изображение
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#148
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Дойде време да пострелям с карабината. Не съм доволен.
Разсейваше изстрелите доста - около 10-15 см. един от друг. Установих, че цевта опира плътно в ложата от край до край. Толкова плътно, че не влиза и банкнота. Явно ще трябва да я освободя поне с дебелината на визитка. Надявам се това да оправи нещата. Ако не-бединг. Ако и това не - ще го мисля. Цевта не е износена - това е гарантирано. Предположения?

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20140623_182649.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20140623_182710.jpg

0

#149
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоmoleca написа на 24.06.2014 - 15:26 :

Дойде време да пострелям с карабината. Не съм доволен.
Разсейваше изстрелите доста - около 10-15 см. един от друг. Установих, че цевта опира плътно в ложата от край до край. Толкова плътно, че не влиза и банкнота. Явно ще трябва да я освободя поне с дебелината на визитка. Надявам се това да оправи нещата. Ако не-бединг. Ако и това не - ще го мисля. Цевта не е износена - това е гарантирано. Предположения?


Увери се, че проблема е в ложата.Свали оптиката и пробвай как ще групира със същия боеприпас на 50м. и 100м. примерно.Виждам, че има спусък за прецизна стрелба, така че с мех.мерни прибори трябва да се представи добре.Ако съм прав /че стреля добре с мех.прибори/ , проблемът е в оптиката или монтажа!

Успех!
0

#150
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 24.06.2014 - 20:16 :

Виж мнениетоmoleca написа на 24.06.2014 - 15:26 :

Дойде време да пострелям с карабината. Не съм доволен.
Разсейваше изстрелите доста - около 10-15 см. един от друг. Установих, че цевта опира плътно в ложата от край до край. Толкова плътно, че не влиза и банкнота. Явно ще трябва да я освободя поне с дебелината на визитка. Надявам се това да оправи нещата. Ако не-бединг. Ако и това не - ще го мисля. Цевта не е износена - това е гарантирано. Предположения?


Увери се, че проблема е в ложата.Свали оптиката и пробвай как ще групира със същия боеприпас на 50м. и 100м. примерно.Виждам, че има спусък за прецизна стрелба, така че с мех.мерни прибори трябва да се представи добре.Ако съм прав /че стреля добре с мех.прибори/ , проблемът е в оптиката или монтажа!

Успех!

Щеше да е по-ясно, ако беше качил някакви снимки от стрелбата със съответните пояснения. Съгласен съм изцяло с мнението на колегата и с предложението му да пробваш на механични.Няма как разсейване 10-15 см. изстрел от изстрел, ако съм те разбрал правилно на 100 м., да се дължи само на опирането на цевта в ложата. Бединга подобрява групираността ако се търси по-голяма прецизност или ще свие групата, примерно с 1 -1,5 МОА, което в твоя случай няма да реши проблема. Залагам на проблем с монтажа!
0

#151
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Колега moleca, подкрепям мнението на колегите за възможен проблем най-вече в монтажа или закрепването му и след това с оптиката и закрепването й. И аз мисля, че разсейване от 10-15 см. не може да е от бединг или неосвобождаване на цевта. Може да се направи проба с друг монтаж и друга оптика също, освен на механични. Гледам колега, че си правил пробите на Лозен - поискай прострелка от инструктурите (не е скъпо)- те са опитни стрелци и могат да забележат някои проблеми в монтаж-оптика, които ти евентуално в радостта от новата придобивка може да си пропуснал- може да се случи на всеки. Не бързай за интервенции по оръжието преди да си сигурен за проблема е моя съвет. Дано само наистина да няма проблем с цевта- не влизат странично в мишената нали?

Както казаха колегите, хубаво е да посочиш колко изстрела си направил, в какъв интервал и какви точно са били резултатите.
0

#152
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Така.
Мишената не я взех, защото стреляха и други и трябваше да спирам стрелбата им, което беше неудачно. "Групираността" е от порядъка на кръг от 15 сантиметра, или по-скоро елипса. Стрелба с три различни боеприпаса с еднакъв грамаж. Два в относително висок клас и един в средния. Серии по три изстрела с достатъчна почивка за охлаждане на цевта.
Оптиката видимо и невидимо е без проблем. Проверено. Монтажа няма как да се смени, защото е конкретно за тази пушка и оптика. Видимо няма луфтове, хлабавини или непрецизност в сглобката. Всичко е напаснато по немски. Не я проверих на механичен мерник - доядя ме и ми се развали кефа от стрелбата и реших да не стрелям повече.
Но и по думи на Тошко проблема е в ложата. Впрочем, още когато разглобих пушката за основно почистване ми направи впечатление, че ляга много,много плътно в зоната на ложата. Не говоря за зоната на цевната кутия, а за зоната около цевта.
Така или иначе ложата ще търпи корекция уикенда. След това - нови проби(вкл. и на механичен) и ще видим каква ще е билката за болката.
Пушката е проверена обстойно в чужбина от мой приятел, живеещ там. И той ми каза, че според него ложата е плътна, но реших преди да предприема някакви следващи действия, да видя резултата на хартия.
Е, видях го!
Скоро ще споделя какво е продължението............
0

#153
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Снощи освободих ложата до състояние, че визитка да се движи спокойно от началото на цевта до цевната кутия, без да запира никъде по протежение на канала. Изненадах се, че ми отне доста време и "талаш" - близо половин шепа. Не знам дали аз не си вкарах автогол преди време, когато промазах цялата дървения с ленено масло от мерак. Слушам разни разкази от мои приятели, че е възможно дървото да се изметне при тази процедура. Факт е, че постъргах доста със шкурките.
Реших обаче, че като съм казал "А", следва да кажа и "Б" - т.т. смятам да направя и беддинг на цевната кутия.
Според мен ще има резултат. Какъв ще бъде той - предстои да разберем. Та - предстои беддинг!
0

#154
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Здравей колега, как вървят нещата- пробва ли стрелба с механичен мерник? Щях да попитам на твоя модел механичния мерник регулира ли се при прострелка и как? Поздрави!
0

#155
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Здравей!
Днес планирам ходене до стрелбището, че бях ангажиран доста тези дни. Иначе - освободих ложата от допир с цевта и направих беддинг на цевната кутия.
За механичния мерник: Има две "флагчета", падащи едно зад друго. Едното е фиксирано на 100м, а на другото пише 300м. Не могат да се регулират по вертикал. По хоризонтал се регулира мушката.
Ето две снимки от нета, ако искаш, ще ти кача и по-подробни снимки на моите. Впрочем, на моя мерник също пише GECO.
0

#156
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
ето:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: mannlicher111.jpg
  • Прикачено изображение: dsc01562d1.jpg

0

#157
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Благодаря, това ме интересуваше! Късмет на стрелбището!
0

#158
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Вчера ходих на стрелбището.
Първо стрелях на механичен мерник на 50 м. с патрони S&B SPCE Групата ми хареса.
Сложих и оптиката. Отново повторих стрелбата на 50м., но с патрони Norma Hirtenberger - Siera. Двата изстрела се застъпиха,което определено ме зарадва. Стрелях само два пъти, защото имах само два патрона от този тип.
След това дойде ред на 100м. с оптика. Отново стрелях с S&B SPCE. Макар и отворена и леко в дясно, групата се запази. Най-горния изстрел си е моя грешка - не включих щекера преди стрелбата. Като цяло прилична група.
Минах на Norma с коршум Nosler Partition. Първите два изстрела се застъпиха в осмицата. Следващите три изстрела се застъпиха в деветката. Последните два изстрела се застъпиха в десетката. Загряването на цевта си оказа влияние-попаденията се покачваха.
Като цяло всичко беше леко в дясно от центъра, но в прилични за ловни цели групи. Също така, установих, че определено харесва по-леките куршуми.

За мен лично изненадата от стрелбата беше особенно приятна, предвид предишното положение, което направо си ме отчая. Явно свободната цев и беддинга си имат огромно значение. За ловна карабина втора употреба, произведена през 1964г.,варио оптика с изцяло ловна скала(удебеляващо се колче) и бърз Ainhagmontage, стрелбата си е доста прилична и абсолютно достатъчна за ловни цели. Сега остава да си купя още няколко модела патрони с леки куршуми, да повторя стрелбата и да регулирам леко в ляво и нагоре оптиката.
Другото, което ще пипна леко е дулната фаска. Тази не ми харесва особено - забелязах несиметричен нагар по дулото след стрелбата, което е признак на недотам симетрична фаска, спрямо осканалната линия на цевта.

Та обобщено казано - резултата от освобождаване на цевта от ложата и беддинга е огромен. Групираността се подобри с няколкостотин процента. Доволен съм като слон.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2014-07-07 19.02.04.jpg
  • Прикачено изображение: 2014-07-07 19.14.20.jpg
  • Прикачено изображение: 2014-07-07 19.02.08.jpg

0

#159
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Поздравления колега, много добри резултати и отлични групи! Радвам се, че бединга и освобождаването на цевта са дали резултат! Много слука ти желая с карабината! :)
0

#160
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Благодаря! Да ти се връща!
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни