БГ Лов Форум: Вашето впечатление от патроните на марката РИО ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Вашето впечатление от патроните на марката РИО ?

#41
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08
Патрони РИО ползвам от три години. За пушка Силма с фиксирани шокове, мнението ми е, че са перфектни в "малкиите" номера-№11 и №10, стават в средните-№7и №5 и не са най-добрия избор от №3 на горе.
0

#42
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09

Виж мнениетоemil5koff написа на 11.01.2012 - 22:18 :

Патрони РИО ползвам от три години. За пушка Силма с фиксирани шокове, мнението ми е, че са перфектни в "малкиите" номера-№11 и №10, стават в средните-№7и №5 и не са най-добрия избор от №3 на горе.

Купих си миналата година 10 и 11 дисперсант за пъдпъдъка и не съм доволен - не падаха. Като сложа патрон с тапа(турски YAF) падат.
Имам две кутии и като ги свърша няма да си купувам повече. От B&P съм по-доволен.
Виж от 7 номер с контейнер съм много доволен. Имам такива далечни изстрели с тях че не мисля да ги сменям.
Патроните са хубави само дисперсанта не ми харесва - не падат пъдпъдъците.
0

#43
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Ползвам много патрони Рио / основно 30 грамови / от няколко години и това отдолу са ми впечатленията .

Номер 9,10,11 с дисперсант ползвам за пъдпъдъци , добри патрони са , никакъв проблем , почти нямам пропуск.Номер 9 с дисперсант става и за гургулица и за бекас и ако свършат 10-ките и 11-ките ги ползвам и за пъдпъдък.

Номер 7 с дисперсант и/или с концентратор според случая и лова ... ползвам ги за гургулица ,яребица, бекас и патица и съм доволен.

Наблюденията ми са че дисперсанта е добре да се ползва до 15-18 метра максимум ... след тези разстояния прозорците в битата площ са големи и се получават пропуски затова стрелбата над тези разстояния е несигурна!То това му е и предназначението на дисперсанта , стрелба само на много близки разстояния.

Номер 5 са добри за гривек и патица.

Номер 3 и номер 1 ги ползвам за патица , заек и фазан , никакъв проблем.

С номер 1 имам убити вече 3 чакала и 1 лисица.Два от чакалите бяха на дубле , разстояние около 20 метра , паднаха на място!

Купил съм си и едри с 16 и с 12 сачми но съм ги пробвал засега само по мишени , нищо впечатляващо , обикновен патрон за стрелба до 20-25 метра след това разсейките са големи.

От около 500 - 600 изстреляни патрони Рио от всякакви номера нямам засечка с автомат и цевта остава чиста след стрелбата.

/Забележка : преди години ми се случи една кутия номер 5 с няколко явно калпави патрони в нея ... изстрел но слаб , и звука от изстрела беше слаб , явно се чуваше че е по слаб от нормално.Виждал съм и един патрон с голям фабричен дефект на венеца на гилзата който не посмях да сложа в пушката./
0

#44
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
пъдпъдъчарските съм ползвал и са добри. Други не съм пробвал и не съм чувал хвалебствия или оплаквания. Едри не съм виждал колеги да носят.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#45
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Някой ползвал ли е тези с куршума.
Публикувано изображение
0

#46
Потребителя е офлайн   toni71 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 143
  • Регистр: 24.10.10
този куршум ми приличя на RC сьс една тьмно синя гилза.Този не сьм го ползвал ама RCто вьршеши много хубава работа.
0

#47
Потребителя е офлайн   Р.Светецов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 527
  • Регистр: 30.04.10
Днес си взех 5 бр. 13-0, че ги свърших и да има за новия сезон.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изображение022.jpg
  • Прикачено изображение: Изображение030.jpg
  • Прикачено изображение: 0.jpg

0

#48
Потребителя е офлайн   niki_r 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 375
  • Регистр: 03.01.09
Вчера ми подариха няколко кутии РИО winner 24 g. 7-ца(светло червена гилза) и от любопитство отворих един. Просто е пълна скръб-съчми с неправилна сферична форма и имаше доста половинести съчми. Не съм гърмял още с тях да дам по-подробни впечатления, но първите такива са ужасни.
0

#49
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
[quote name='niki_r' timestamp='1339172594' post='308879']
Вчера ми подариха няколко кутии РИО winner 24 g. 7-ца(светло червена гилза) и от любопитство отворих един. Просто е пълна скръб-съчми с неправилна сферична форма и имаше доста половинести съчми. Не съм гърмял още с тях да дам по-подробни впечатления, но първите такива са ужасн
Имам няколко кутии 4/0 и 6/0 миналата година на една хайка дублирах една лисица, беше на около 70 крачки. Добре че не се наложи да му стрелям трети път че последната гилза беше заседнала ПО СРЕДАТА на цевта.Пушката беше изхвърлила венеца но остана отворена.Та за Риото мисля че бият добре имат добра групираност но вече ме е страх да ги ползвам в автомата че ...
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#50
Потребителя е офлайн   mavara 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 18.07.09
Колеги темата ми стана много интересна, ловец съм вече 15г ( много запален) и мисля че има какво да споделя.Относно номерата на съчмите които използвам са както следва:
№10 - пъдпъдък
№ 9 - гургулица.
№7 - яребица, кеклик, гълъби, горски бекас.
№5 - гривяк (жилави са наистина и с №7 по-отдалече не падат), бърнета, фазан.
№3 - патици
№0 - заек, гъски.
№2/0 - лисица, дива котка.
№4/0 - чакали
№6/0 - скитащи кучета
№8/0 - вълк
За по-големи животни използвам карабина.
Сега относно марките - ползвал съм всякакви до сега, та дори и си правех и то доста бяха сполучливи, но за съжаление вече излиза много по-скъпо да си ги правиш. На сезон стрелям средно около 400-500 патрона. Убедих се че марковите патрони не са случайно по-скъпи.Като цяло италианските са най-добри, но винаги има едно но. Вече трети сезон стрелям с патрони RIO. Не знам от къде някои колеги са си изградили лошо мнение за тях. Отначало ми направиха впечатление 30 грамовите им №9 на гургулици - падаха от много далече. Реших да пробвам и другите номера и съм направо възхитен. Зайци с №0 с полушока падат от 50-60м, тази година ударих 5 гъски с 5 изстрела на разстояние 40-50м пак с този номер.Патиците същата работа. Гривяците, въпреки че бях още с №7 до към 40м падаха. Купих после №5 и започнох да ги хващам и по далече. За пъдпъдъка мисля че няма нужда да коментирам - падат без проблем. Само, че ползвам различни грамажи. В топлото време и интензивна стрелба ползвам 30г, а зимата само 34г ( от №3 и нагоре ). В цевта след всеки изстрел се вижда,че барута е напълно изгорял и нея цапат както другите марки, на всичкото отгоре не са по скъпи от тях. Толкова съм доволен от RIO, че в касата нямам вече патрони от друга марка и докато цената и качеството им е такова ще ползвам само тях и няма да ги сменям.Между другото автомата ми работи с тях като швейцарски часовник.ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ И НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО С НЕГО. И РАЗБИРА СЕ - НАСЛУКА...........!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 27082011(002).jpg

0

#51
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
И аз имам и никога до тогава не съм имал проблеми. И да, падат на големи разтояния и тогава падна ,НО!Остана гилзата посредата на цевта.Факт!
После сума време я избивахме с колегата "Маринката" на полето.
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#52
Потребителя е офлайн   lobo2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 198
  • Регистр: 07.09.10

Виж мнениетоmeraklia написа на 14.05.2013 - 21:41 :

И аз имам и никога до тогава не съм имал проблеми. И да, падат на големи разтояния и тогава падна ,НО!Остана гилзата посредата на цевта.Факт!
После сума време я избивахме с колегата "Маринката" на полето.


Че как остава гилза по средата на цевта
Огън ! Служба не остана !!
0

#53
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Като,се измъкне от металният пръстен.
0

#54
Потребителя е офлайн   Йорданов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 16.04.12
Патроните от марката Рио за мен са много добри ! Досега съм пробвал различни боеприпаси и мога да кажа че Рио са много по добри от много марки патрони.използвал съм до сега номерата:0, 3, 7. и 11. а от едрите: 2/0, 4/0, и 6/0, и отзивите ми за досега използваната номерация е че са много добри и на приемлива цена ! :lovecnapatici:/>
0

#55
Потребителя е офлайн   mavarski 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 23.05.13
Аз и още един приятел /с който ходим постоянно заедно на лов/, купуваме по-голямо количество патрони РИО - 1000п, и затова ги взимаме с отстъпка - от 4ст. на бройка. И двамата сме с ловни автомати Фабарм и до сега нямаме нито аз, нито той засечка за тези три години, през които използваме РИО /без да правя реклама на оръжието или на боеприпаса/. Много ми харесва и това, че при тези патрони барута изгаря напълно независимо през лятото или зимата се използват и не отлагат олово по цевите. Разбира се ние ги купуваме с концентратори, но се оказа, че №10 които бяхме поръчали с разпръсквач, разпръсквачите им са им поставени в концентратор за да не деформира съчмите при изстрела. Не бях виждал до сега такова нещо, не знам заради това ли е или друго, но пъдпъдъците дето се вика падат преди да си стрелял.
0

#56
Потребителя е офлайн   Йорданов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 16.04.12
Така си е колега напълно съм съгласен с теб патроните РИО без много реклама се оказаха много добри ! а относно Пъдпъдичарският Лов аз стрелям с ИЖ-27 Е USSR с номер 11 и почти не ми се е налагало да стрелям с двете цеви ! от първият изтрел Пилето е долу ! :skeet-shooting:/>
0

#57
Потребителя е офлайн   Р.Светецов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 527
  • Регистр: 30.04.10
:thumbsup: :thumbsup:
0

#58
Потребителя е офлайн   Бат Ваньо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 341
  • Регистр: 06.03.11
Според мен испанските патрони "Рио" и "Сага" бяха много добри до момента, в който започнаха да ги правят комшиите... Не че имам нещо против турските патрони, но освен влошеното качество на гилзите и техните надписи, в последно време забелязвам разлики в размера на съчмите от един патрон, както и непостоянство в групираността на патрони "Рио" от една и съща партида. Въпреки това ги предпочитам пред българските :gangster:

p.s. Като допълнение искам да уточня, че на кутията на произведените в Турция патрони има знак за качество ромбче с надпис TSЕ (Turk Standardlari Enstitusu).
0

#59
Потребителя е офлайн   Йорданов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 16.04.12
Връщам си думите назад ! На такива ментаци попаднах на Рио че се раздуват гилзите и не може да ми се отвори пушката ! след изтрел като се раздуят гилзите и захапват ежекторите и трябва да се ходи на лов освен с пушка и с шомпол в ръка !:angry:/>:angry:/>:angry:/>:angry:/> ! Разликата която забелязах спрямо миналогодишните Рио е че тези на тези ментаци лъчите на звездичките отпред до капсата са с заоблени върхове а миналогодишните са с остри върхове ;)/>
0

#60
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Като цяло съм доволен от марката,може би не съм попадал на менте!(за което никога не е късно!) :D
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни