БГ Лов Форум: Създаване на нова национална организация на българските ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Създаване на нова национална организация на българските ловци

#21
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Колега, разказвай, някои сме там персона нон-грата.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#22
Потребителя е офлайн   mitio 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 12.09.08
А стига бе, и по IP-то ли те ловят и ограничават?!?!?!?!
Заради теб ще направя това дето не го понася - копиране наедно и също нещо и на двете места...



За заверка (издаване на нов) на ловен билет в горскот, РГС или както го наречете се плащат 15 лв. и нито стотинка повече (на другото място имаше изказвания, че им взимали по 6 лева за обслужване, като ламиниране и други подобни). Който е дал пари за обслужване направо се е пре...., нищо де и тарикатите трябва да живеят.
Днес като отидох да ми вадят нов билет си направиха устата за някаква квитанция за платена такса за стопанисване на дивеча. От тяхна страна - грешка... голяма грешка, в такова приключение ги вкарах, че в чудо се видяха. Като започнаха едни справки със закони и заповеди, едни позвънявания до някакви регионални началници ... чудо на чудесата.
Зададох им няколко въпроса:
1. Да ми покажат документ, който ги задължава да проверяват, контролират, плащането на такса за стопанисване на дивеча; (Познайте какво ми показаха?)
2. Документ регламентиращ срока за събиране на такса за стопанисване на дивеча, съгласно член 37а точка 3; (Гипс, пълен гипс)
3. Кой ще плаща пропуснатите ползи, като изпълнителите нямат писмен документ, за да прехвърлят отговорността на началниците си? (смятайте - 3 излета на седмица, по броя и видовете разрешени за дневен отстрел, по пазарната стойност, по ОЛП+10 за периода на делото = Х 000, които ми дължат)

За резултата от действията ми се досетете сами.

За да е пълно разбиването, съм подготвил едно заявление до Върховният административен съд. Прикачам го, за да може който иска да го ползва и да го изпрати, не става по e-mail, трябва по пощата или лично, законодателството ни в това отношение е от края на XIX век. Адреса на ВАС е: град София 1301, бул "Александър Стамболийски" 18.

Прикачени файлове


0

#23
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Благодаря!
IP-то не е проблем - имам си 3-4 доставчика наоколо, просто не желая да нарушавам съответното виртуално пространство.
Пожелавам ти успех в нелекото начинание, а също така очаквам среща след празниците!
Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#24
Потребителя е офлайн   mitio 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 12.09.08
Добър вечер!
Натръшкахме прасенцата, хапнах ме, пийнах ме по празниците и сега е време за работа.
Та да се върнем на въпроса за събирането - предлагам 18.01.2009 година по възможност в Пловдив (лесно достъпно от всякъде), ако колегите от там не могат да организират нещо до 10.01.09 ще се съберем в София, там мястото е гарантирано.
Поради законодателни пречки няма възможност да учредим нова организация, но може да иницираме пререзглеждане на закона и промяна на чл.30 и чл.31. Вече има прецедент с промяна на сроковете за ловуване, ако сме достатъчно сплотени и настойчиви ще променят и двата члена.
А да, щях да забравя - ловната територия на дружинките по териториален принцип - в землището на населеното място!
Желателно е участието и на юристи, предварително подготвени по темата.
Може и някои съпричастен депутат да дойде, смятам да поканя двама, след уточнението на датата и мястото.
СЕГА Е ВРЕМЕТО ДА ПОКАЖЕМ, ЧЕ МОЖЕМ ДА СЕ БОРИМ ЗА ПРАВАТА СИ!!!
ДА НЕ СЕ ДАВАМЕ БЕЗ БОЙ НА БЛРС!!!!!!
0

#25
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
С другото съм съгласен. Само да кажеш какви са пречките за нова организация? Правото за това е гарантирано от Конституцията и всеки закон който нарушава това право е противоконституционен.
Поздрави! Ще се видим скоро.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#26
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Хайде казвайте,кога къде празницште минаха.ЧНГ на всички и много здраве и късмет.
0

#27
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08
Като казваш да предлагаме поправки ето една от мен :Ловният билет да се издава за ловен сезон, а не за календарна година.Мотиви често при презаверка на билета минават една- две седмици през което време даден ловец или група ловци остават без билеи и без лов .Това също е измишльотина на еколозите намаляване броя на ловците за определен период и една гавра с ловците защото плащаш за период през който не можеш да излизаш на лов не по своя вина.Ловните билети да се заверяват за следващия сезон след приключване на предходния.
0

#28
Потребителя е офлайн   mitio 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 12.09.08
Чл.30.(1) Лицата, придобили право на лов, учредяват ловни сдружения за осъществяване на дейности, свързани с възпроизводството, стопанисването, опазването и ползването на дивеча в ловностопанските райони, определени със заповедта по Чл.7, ал. 6. Лицата, придобили право на лов, могат да членуват в повече от едно ловно сдружение, при спазване на уставите им.
(2) Ловните сдружения по ал. 1 са юридически лица, регистрирани при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
(3) Управителният съвет на Националното ловно сдружение по критерии, определени с правилника за прилагане на закона, определя районите на дейност на ловните сдружения по ал. 1 и въз основа на изискуема норма за ловна площ от 70 хектара за един ловец определя максималния брой на ловците във всяко сдружение. В тази норма не се включва броят на ловците, навършили 65-годишна възраст, както и членуващите в повече от едно сдружение. Не се приемат ловци в сдружение, в което е попълнен максималният брой, с изключение на случаите по § 69.
(4) Районът на дейност на ловното сдружение включва съседни ловностопански райони, определени със заповед по Чл.7, ал. 6, с обща площ не по-малка от 22 000 хектара и обхваща територията на една или повече общини.
(5) С цел изпълнението на дейностите по възпроизводството, стопанисването, опазването и ползването на дивеча ловните сдружения по ал. 1 изграждат ловни дружини. Върху един ловностопански район по Чл.7, ал. 5, т. 1, се сформира само една ловна дружина. За сформиране на ловна дружина са необходими най-малко 20 броя ловци. Сдружението регистрира ловните дружини в държавното горско стопанство, съответно в държавното ловно стопанство.
(6) Ловното сдружение ръководи, организира и контролира дейността по възпроизводството, стопанисването, опазването и ползването на дивеча в определения му район на дейност, представлява и защитава интересите на своите членове.
(7) Председателят на ловното сдружение сключва трудов договор със специалист по ловно стопанство. Специалистът по ловно стопанство организира ловностопанската дейност на ловното сдружение."
Чл.31.(1) Ловните сдружения по Чл.30, ал. 1 са членове на Националното ловно сдружение със седалище гр. София.
(2) Националното ловно сдружение по ал. 1 е юридическо лице, регистрирано при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
(3) Националното ловно сдружение координира и контролира дейността на своите членове по стопанисването и опазването на дивеча в предоставените им ловностопански райони.
(4) Председателят на Националното ловно сдружение регистрира в Държавната агенция по горите ловните сдружения по Чл.30, ал. 1.
(5) Условията и редът за извършване на регистрацията и за воденето на регистъра се определят със заповед на председателя на Държавната агенция по горите, която се обнародва в "Държавен вестник".
(6) За регистрирането по ал. 4 ловното сдружение по Чл.30, ал. 1 представя в Националното ловно сдружение:
1. съдебно решение за регистрацията по Закона за юридическите лица с нестопанска цел;
2. удостоверение за актуално състояние на съдебната регистрация;
3. данни за регистрация в регистър БУЛСТАТ;
4. отчет за приходите и разходите за последната календарна година и копие от годишната данъчна декларация;
5. декларация, че няма парични задължения към държавата, установени с влязъл в сила акт на компетентен държавен орган;
6. декларация, че не е в ликвидация, не е обявен в несъстоятелност и не е в производство по несъстоятелност;
7. актуални списъци на сформираните ловни дружини, съдържащи името на дружината, площта на ловната територия, имената и ЕГН на ловците в тях;
8. копие от утвърденото щатно разписание на служителите;
9. програма за стопанисване и развитие на дивечовите запаси.
(7) Ловните сдружения ежегодно представят в Националното ловно сдружение документите по ал. 6, т. 4 - 9."


Необходимо ли е да тълкувам двата члена?
0

#29
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Масов протест срещу властта тръгва от интернет - Блогъри и чатъри зоват за бунт срещу корупцията и политическата некадърност
0

#30
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(stefan4087 @ Jan 4 2009, 00:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хайде казвайте,кога къде празницште минаха.ЧНГ на всички и много здраве и късмет.

Кажете къде!
0

#31
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Никой не желае да създава ловно СДРУЖЕНИЕ в смисъла на закона. Говорим за независима от СЛРБ организация, създаването на която ще е свързано единственно и само с правата на Ловците в България - права с които се гаври вече не знам кое на брой правителство.
Според Конституцията Гражданите на Република България имат пълното право, да се сдружават, като това става единственно и само на доброволен принцип. В този смисъл закон задължаващ граждани , да членуват в някакво сдружение, нарушава правата на същите.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#32
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Сдружаването е свободно и доброволно - по Конституция.

Ако всички си защитаваха правата като Lama69 и Митьо, българските ловци нямаше въобще да са на това дередже.
0

#33
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Колеги възхищавам се на ентусиазма ви и желанието да съградите нещо по-добро което да е в полза и да служи на българските ловци.И аз като вас съм възмутен(да не кажа отвратен)от всичко което се случва и спохожда обикновения българския ловец напоследак.Но на този етап не смятам да ви подкрепя.Възможно е да греша,но мисля че създаването на ново сдружение би довело до разделение сред ловците.Според мен по добре да насочите енергията си и потърсите законови начини и мерки да промените настоящата организация,вместо да създавате нова.Каква ще е новата след 30 или 60 години ?
НЛРС е организация вече със вековна история и традиции,и тя е на ловците-ако не сме доволни как се управлавлява да вземем съответните мерки.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#34
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Бъчи @ Jan 13 2009, 17:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сдружаването е свободно и доброволно - по Конституция.

Ако всички си защитаваха правата като Lama69 и Митьо, българските ловци нямаше въобще да са на това дередже.


Пак ни отвори очите...

0

#35
Потребителя е офлайн   Дидаки 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 64
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(GeRaK @ Jan 13 2009, 18:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги възхищавам се на ентусиазма ви и желанието да съградите нещо по-добро което да е в полза и да служи на българските ловци.И аз като вас съм възмутен(да не кажа отвратен)от всичко което се случва и спохожда обикновения българския ловец напоследак.Но на този етап смятам да ни ви подкрепя.Възможно е да греша,но мисля че създаването на ново сдружение би довело до разделение сред ловците.Според мен по добре да насочите енергията си и потърсите законови начини и мерки да промените настоящата организация,вместо да създавате нова.Каква ще е новата след 30 или 60 години ?
НЛРС е организация вече със вековна история и традиции,и тя е на ловците-ако не сме доволни как се управлавлява да вземем съответните мерки.

Колега,GeRaK слез малко на земята.Като ти чета поста почти щях да заплача за милата ни организация.Другарите управляващи достатачно са я променили.Превърнали са я в огромен кърлеж, които само смуче и нищо ,нищо друго.А с приемането на новия закон редовите ловци ставаме съвсем безгласни букви.
0

#36
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Аз членувам в БЛРС вече 32 години - първия си риболовен билет извадих на 7 годишна възраст и оттогава не съм пропуснал година, да не си платя членския внос. Та по този въпрос аз съм на такава позиция - твърдо ЗА СЛРБ, но не и в този му педерастки вид! Народното Събрание преди 100 години също е било съвсем различно от днес - сега там се обслужват главно частни и корпоативни интереси, същото е и в нашия Съюз. Ако иска някой да се запази имиджа на тази стара и полезна(някога) институция, то е необходимо и да се смени сегашния и облик, но както знаем, нов бардак се прави не с нови легла, а с нови курви wink.gif .
Аз лично съм със слаба правна и политическа култура, не ме е срам, да си го призная, но за сметка на това имам засилено чувство за справдливост, което в момента усещам накърнено.
Моята идея всъщност, не е да се прави паралелна организация на СЛРБ, а по-скоро....как да го кажа....обществена организация, която следи и контролира по граждански начин действията на Единната организация, абе нещо като Синдикат на Ловците примерно. Да защитава нашите права и да служи като коректив на БЛРС - нищо повече!
Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#37
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Vesko @ Jan 13 2009, 11:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пак ни отвори очите...


Не се заяждам, само си мисля, че даже нямаше да има нужда от нова организация - антагонист на съществуващата, ако всеки един самостоятелно и смислено се защитаваше като ония двамата по-горе.
Всъщност, организация въобще не ни е нужна, защото за да се канализира енергията на масите винаги има нужда от представена в парламента сила. Достатъчно е всеки сам да се бори, а не да си трае и да се спасява поединично за да се намери кой да ни преставлява и да знае, че утре може и да загуби гласовете ни и дори да бъде наказан, ако не оправдае доверието. Обаче за това всички трябва да мислят с главите си и да мислят напред. Лошото е, че много от нас са абсолютни опортюнисти и докато не опре ножа да кокала винаги търсят "втория" начин да се "оправят". Народ, опериран от чувство за справедливост и достойнство. Затова и колкото ловци, толкова мнения в България. Всеки защитава дребния си интерес, даже и когато осъзнава, че това рано или късно ще се обърне срещу него. Всяко отнемане на каквато и да е свобода никога не минава даром и без последствия. Казано с други думи - който се поставя доброволно в зависимост от някого, винаги ще си плати после с лихвите.
0

#38
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Бъчи @ Jan 13 2009, 19:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се заждам, само си мисля, че даже нямаше да има нужда от нова организация - антагонист на съществуващата, ако всеки един самостоятелно и смислено се защитаваше като ония двамата по-горе.
Всъщност, организация въобще не ни е нужна, защото за да се канализира енергията на масите винаги има нужда от представена в парламента сила. Достатъчно е всеки сам да се бори, а не да си трае и да се спасява поединично за да се намери кой да ни преставлява. Но всички трябва да мислят с главите си и да мислят напред. Лошото е, че много от нас са абсолютни опортюнисти и докато не опре ножа да кокала винаги търсят "втория" начин да се "оправят". Народ, опериран от чувство за справедливост и достойнство. Затова и колкото ловци, толкова мнения в България. Всеки защитава дребния си интерес, даже и когато осъзнава, че това рано или късно ще се обърне срещу него. Всяко отнемане на каквато и да е свобода никога не минава даром и без последствия. Казано с други думи - който се поставя доброволно в зависимост от някого, винаги ще си плати после с лихвите.


Тук съм напълно съгласен с теб.

Нова организация с каквато и да е цел, заобиколена от стари организации и структури или бива приобщена от тях или задушена.

Всеки сам трябва да се бори за правата си и да ги отстоява, със всички позволени средства.

Виж ако има някой като колегите да помага като показва законово как да става, това е друго нещо.

Защото иначе освен ловната организация, също полиция, съд, пощи, данъчни и какво ли още не трябва да сменим с нови... Май работата става дебела и без партизани няма да се размине...

Парламента също... С две думи: Кой ли не!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   novak 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3608
  • Регистр: 18.02.08
Именно не ни трябва ново НЛРС- Трябва ни силна независима Асоциация която да защитава интересите на
редовия ловец и ЛД които нямат глас,когато примерно им разпределят ловната територия на друга дружинка в която е председателя на ЛРД-то. И после скъсват тази ловна дружинка от проверки и глоби защото си търси правата.Да ама не да си търсиш правата по закон също нестава защото ЛД-НЕ Е ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ..Дефакто крадеца на територията е юридическо лице този който трябва да те защитава.Изобщо дерибещина.В близките дни ще публикувам жалба,която Ви МОЛЯ ДА ПРОЧЕТЕТЕ и следите,ще видите за какво иде реч как грубо се нарушава закон
и четири години никъкъв резултат.Това ще бъде поредния опит,НАДЯВАМ СЕ ДА СЛЕДИТЕ РАЗВИТИЕТО .Ще бъде пусната до НЛРД, РУГ,ДАГ.
Асоцияция трябва никой няма да разбере къде ще похарчат милионите събрани с тази нова заповед,
50лв. на непенсионна възраст и по 25 на пенсионер.Само,че ако я направим да не забравим за какво сме я направили.То вече има една или две ретистрирани но нали се сещате за какво.
Най хубавото куче е това ,което отговаря на вашите изисквания.
0

#40
Потребителя е офлайн   Kaloyan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 116
  • Регистр: 24.10.08
Цитат(GeRaK @ Jan 13 2009, 18:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги възхищавам се на ентусиазма ви и желанието да съградите нещо по-добро което да е в полза и да служи на българските ловци.И аз като вас съм възмутен(да не кажа отвратен)от всичко което се случва и спохожда обикновения българския ловец напоследак.Но на този етап не смятам да ви подкрепя.Възможно е да греша,но мисля че създаването на ново сдружение би довело до разделение сред ловците.Според мен по добре да насочите енергията си и потърсите законови начини и мерки да промените настоящата организация,вместо да създавате нова.Каква ще е новата след 30 или 60 години ?
НЛРС е организация вече със вековна история и традиции,и тя е на ловците-ако не сме доволни как се управлавлява да вземем съответните мерки.


Колега,
напълно съм съгласен с теб. Аз много отдавна в няколко форума съм писал, че НЛРС не ни пречи, стига там да си изберем качествени представители. Няма нищо лошо в това да сме сдружени и да си защитаваме интересите. Така даже ще е много по-добре. Тук във форумите всеки организира разни срещи на различни места, преди нова година имаше определени такива за дати през съботите и неделите, но имаше и опоненти, че това са ловни дни. Сега последно има определена дата за 15.01.2009 г. от 18 ч. и колегата от София е много прав като казва, че и болид да си наеме - няма възможност да присъства, а той има добри виждания за българския ловец, с малки изключения по мое мнение. Не само той, който ще е в невъзможност да присъства в тази сбирка. Това ме навежда на мисълта, че тук има поставени лица, които не искат да има промени, затова срещите така се определят. За мен истината е: ако това тук, което се пише, че алтернативните сдружения имат много поддръжници за промените в НЛРС и членуващите в ЛРС на НЛРС имат техните виждания, какво пречи да се обединят във вижданията си на Общите събрания на новосъздадените сдружения към НЛРС, излъчат делегати, които да изберат нови членове на УС на сдруженията, в които членуват, същевременно и нови делегати на Общо събрание на НЛРС, които ще защитават наистина интереса на ловците и по този начин, това което тук във форума се пише.
Всичко останало за мен е популизъм и все повече започвам да се убеждавам, че някой от пишещите тук защитават някакви собствени интереси, които няма да променят нищо в новосъздадения НЛС, което за мен е по-важно да се постигне.
Затова апелирам да се обединим, да търсим съмишленици в ловните сдружения, членуващи в НЛС и изберем делегати на Общи събрания на новосъздадените по Закона сдружения, което е неминуемо при обединението им, които да променят статуквото.
Какво пречи колко ще са сдруженията 10-15-30-50, за което вече се намеква в едно от изданията за ловци (може би това ще е новото в ППЗЛОД), ако ние изберем качествени хора в УС на сдруженията, а те от своя страна в УС на НЛС.
Предполагам, че ще намеря съмишленици в тези мои виждания.
Ако не съм прав, моля колегите ловци, да ме опровергаят. Приемам всякакви упреци.

0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни