БГ Лов Форум: Български Ловно Рибарски Съюз - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Български Ловно Рибарски Съюз

#41
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(митьо @ Dec 17 2009, 00:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Точно така! Правото е на страната на болшинството! Ако не ти харесва БЛРС, сменяй сдружението!
Същото важи и за сдружения, в които 40% искат да са в БЛРС, а останалите в НЛРС- СЛРБ! Какво да се прави демокрация!
В съда жалбата ти ще падне и ще си хвърлиш парите на вятъра. Особенно ако ОС е свикано съгласно закона и устава на сдружението. Затова - ходи в събота и неделя на църква и пали свещ болшинството от сдруженето ти да не реши да идва при нас, че вече и прехвърлянето от едно сдружение в друго е трудно.
Ние не го мисли - законово положение е! Добре е да познаваш закона, още по-добре е да можеш да го ползваш, а най-добре е да можеш да го прилагаш в защита на слабите и неоправданите.

Не ме разбра нещо. За мене е все тая в кой съюз ще членува сдружението ми - за мен подобни организации са доказано безполезни.
Просто твоята теория за подобно присъединяване доста рязко се разграничава от възгледите ти отпреди няколко месеца за задължително членство. Ако вашето сдружение не приеме присъединяване към БЛРС, какво правиш лично ти? Освен варианта със смяна на сдружението, разбира се.
Има и друг сценарий - дадена дружинка решава, че не желае да се присъедини към НАЛОЖЕНИЯ от ОС съюз, отцепва се и създава ново сдружение. И почват проблемите за тях. Такъв сценарий ми се вижда много възможен и много ЖЕЛАН от определени бизнес-среди.
Другият ми въпрос е: какво ще направите предвид обещанията със 100 000лв. , ако съберете 50 000 души членска маса? Най-вероятно поредната кьорсофра и клонинг на СЛРБ - такова каквото е в момента.
Дано не съм прав, но така виждам нещата на този етап.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#42
Потребителя е офлайн   гери 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 51
  • Регистр: 04.11.08
Струва ми се ,че става като Светия синод.Всеки дърпа към себе си.А народа е казал:попа се римува със сопа.Рано или късно.Дано не се стига дотам.Ще поживеем ще видим.
0

#43
Потребителя е офлайн   stoynova 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 65
  • Регистр: 14.12.09
Цитат(митьо @ Dec 14 2009, 22:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Позицията и участието на ръководството на София-юг изобщо не са важни. Може би вече им е изпята песента?! От София-юг е участвал колегата Серафимов.
За Никопол са написали - ЛСД ЛРД - Никопол от Халов и Дандинов.
От Плевен - Атанасов.
От Пловдив - Сталев.
и т.н.
(това е извадка от първа страница. Другите не ми се ровят.)
Ако някой се интересува кой и как има си регистрационна карта, която е общественно достояние. В нея са трите имена и телефоните на участниците. Тя ще се представи в съда, доколкото знам.


Митьо, ако аз бях дошла и се бях писала от Афганистан, и моето сдружение ли ще регистрирате в съда, и как .
0

#44
Потребителя е офлайн   stoynova 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 65
  • Регистр: 14.12.09
Какво означава вашата регистрационна карта, и каква стойност ще има в съда. Аз ти казах, че съм от село, но не ям зеленчука с корените. И понеже съм от село, обясни ми значението на :"Ако някой се интересува кой и как има си регистрационна карта, която е общественно достояние." Ние сме прости хорица, вие гражданите искате да ни оправяте отвред, та поясни някои неща.
0

#45
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
На неразбиращите, непомнещите и заяждащите се повече няма да отговатям!
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#46
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Кажи по-добре, че не разполагаш с готов отговор за всичко и не размивай чуждото мнение през собствените си пристрастия! Така ще е по-честно!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#47
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
На Митьо,който мисли,че знае всичко искам да направя едно малко пояснение.При изготвяне на закона от 2008г. предложението за задължителното членство в националната организация е направено от ДАГ а не от НЛРС.
0

#48
Потребителя е офлайн   pich 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 12.11.09
от всичко изчетено до тук за новия БЛРС мога да кажа само ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА
0

#49
Потребителя е офлайн   нано христов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 21.11.09
Цитат(митьо @ Dec 16 2009, 22:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Принципа на членуване е демокатичния - Общото Събрание на сдружението гласува къде да членува - БЛРС, НСЛР-СЛРБ или да си остане независимо. Което мнение събере най-много гласове, всички отиват и си плащат там.
Между другото не виждам колко сдружения с преобладаваща планинска територия ще останат в НСЛР-СЛРБ, след като от тази организация не им предлагат нищо срещу 21% и членският им внос. Разбра се, че НСЛР-СЛРБ не може да осигури бозайници за разселване и основно ще намажат сдруженията от равнините, дето взимат фазани и яребици.
Калоянчо, защо не рипна, когато от НСЛР-СЛРБ задължиха всички да членуват при тях и още по-голямата им наглост да разпределят ловната териториа, в това число и да отнемат такава от дружинки и сдружения? Но тога Ви беше изгодно и усещахте дебело намазаната филия, нали? Като усетих те, че започва разклащането на устойте Ви и вой до небето.
А разделянето на хората го направига от НСЛР-СЛРБ с лакомията, некъдърността и ....
Ние ще обединим хората и ще им предложим реални облаги от членството им!
Много ли Ви притеснява броя на членската ни маса? И 1 000 да са пак ще се грижим за потребностите им!
Пореден пример за "демокрацията" в НСЛР-СЛРБ - от София-юг решили да изключват колегата присъствал на учредителното събрание! От някои структури комунизма не си е отишъл! Тия хора запознати ли са с Българското законодателство? Да са щували за правата н човека?
Ето срещу такива хора ще се борим!
И колкото повече победи жънем, толкова повече хора ще приобщава ме. Дано ни се дадат повече поводи за изяви.
Запаления, какво можеш да ме питаш? Сметка могат да ми държат работодателите и избирателите ми! Мога да отговарям и на заинтересовани поддръжници. На хора от групата "Заяждащи се" гласовете им спокойно мога да ги пусна покрай ушите си! Ако сте обърнали внимание даже не съм против НСЛР-СЛРБ, а съм против манталитета на ръководителите му и начина по който управляват и "усвояват" парите ми.
Още не сте видяли какво правим, как го правим и какво ще излезе и скочихте. Е, няма да ни спрете! В България колкото повече се плюва по нещо, толкова по-популярно става!

Колега митио ти май от името на блрс отговаряш на всички въпроси .Ето и моите;
1. На дивеча какви облаги ще предложите, или блрс е сдружение за интересите на ловците - дрешки, пушки и т.н. и няма претенции да е сдружение, което а има функции по ЗЛОД;
2. Защо смяташ че след като от София-юг са изключили Серафимов това не е демократично. Напротив Демокрацията, ама истинската, а не тая която вие харесвате не търпи предателите. Иначе не става демокрация а свободия.Щом серафимов е решил да бъде в блрс що дири в софия-юг. и защо чака да го изключат а сам не напусне след като има други интереси и не споделя тези на колегите си от софия -юг. То е нужно да има и достойнство в една работа.
3. много ли са ти близки отношенията с ИП
0

#50
Потребителя е офлайн   zwezdo 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 03.12.09
Цитат(митьо @ Dec 11 2009, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес от 10:00 в град Съединение започна учредителното събрание на Български Ловно Рибарски Съюз (БЛРС). На него присъстваха представители на 33 ЛРС:
- Български ловец;
- Съединение;
- Сокол;
- Сокол 1898 Долна Баня;
- Арабаконак 2001;
- Калето 2001;
- Диана 2001;
- Малуед;
- Мало конаре;
- Огоста 2002;
- Пловдив;
- Сърнена гора;
- Ямбол;
- ЛСНУ - Деница;
- ЛРД Овчеколци;
- ЛРД Хисар;
- Сакара - Свилендрад;
- ЛС Свидня;
- Елена;
- Орловица;
- Сокол Ихтиман;
- Николол;
- Гребец;
- Плевен;
- София юг;
- Глиган 2002;
- Елхово;
- Сокол Пловдив;
- Етрополе;
- Ботевград.
(Обобщението ми е дадено и ако има греша, то тя не е в мен)

Представители на медиите - БНТ, Хоби ТВ, Български ловецъ, Лов и куче и ИК Наслука. Може и други да е имало, но да не съм разбрал.
Смятам, че не е необходимо да описвам и дневния ред и кой какво точно е казал.

Управителен съвет на БЛРС:
- Асен Пиперков - Елин Пелин - председател
- Атанас Червенков - Пловдив
- Гено Чобанов - Съединение
- Стефан Пасков - Сливен
- Валентин Карамфилов - Никопол
- Димитър Димитров - Средец
- Димитър Трендафилов - Смолян
- Иван Иванов - Елхово

Устава е в процес на преработка и публикуването му ще е на следващ етап.

Идейте на БЛРС (преразказани в свободен текст):
- Национално и международно представяне;
- Опазване, развитие и охрана на дивеча;
- Защита интересите на членовете на всички нива - от общинско до международно ниво;
- Сътрудничество с фирми от различни браншове с цел отстъпки за членовете, уредих преференциални цени за абонамента за списание "Лов и куче";
- Минимален членски внос (2 лв.) и щатен състав (до 4 човека);
- Актовно участие в разработването и последваща работа по проети финансирани от Европейските фондове;
- Методическа, консултантска, юридическа и др. помощ при разработването и внедряването на идей дадени от членовете на БЛРС;
- Законодателна инициатива, е тук са много силни!- и др.

Какво още да Ви кажа? Ако някой го интересува нещо конкретно да пита.
Прилагам и малко снимков материал.
А, да! Васко, ако имаш желание преместия едно ниво по-горе.

Законодателна инициатива, а? И политическа подкрепа. Да не би БЛРС да е политическо сдружение? tongue.gif ха,хааааа. май е така
0

#51
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Днес гледах някакво събрание на един тв канал,но то си беше,като пленум на ЦК.Да уточня май учредяваха ловен съюз/старите дедета с партийните билети/,що един не беше против или въздържал се.Ха ха.
0

#52
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Sasho_ala @ Jan 7 2010, 18:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес гледах някакво събрание на един тв канал,но то си беше,като пленум на ЦК.Да уточня май учредяваха ловен съюз/старите дедета с партийните билети/,що един не беше против или въздържал се.Ха ха.


Наскоро учредиха нов съюз - БЛРС, да не е било нещо по този повод?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#53
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(lama69 @ Jan 7 2010, 18:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Наскоро учредиха нов съюз - БЛРС, да не е било нещо по този повод?

Може но то бише някакъв фарс,направо смешна работа,ако това е елита на опозицията мале,мале,мале,майкьо ле.
0

#54
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Аз не съм най-големия ловен капацитет но тия колеги ,които видях в поза партер направо ги съжалявам,майната и на организацията,каквато и да е но човек има и лично достоинство.За,какво ни е национално дружество.
0

#55
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Съюзници и нюнюрчовци много но искам да чуя реално,какво предлага новото НЛС.

0

#56
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Ако някакви дрисльовци гонят лични облаги,невиждам защо всички с разрешителни,за лов трябва да им гоним интересите.
0

#57
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(митьо @ Dec 11 2009, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес от 10:00 в град Съединение започна учредителното събрание на Български Ловно Рибарски Съюз (БЛРС). На него присъстваха представители на 33 ЛРС:
- Български ловец;
- Съединение;
- Сокол;
- Сокол 1898 Долна Баня;
- Арабаконак 2001;
- Калето 2001;
- Диана 2001;
- Малуед;
- Мало конаре;
- Огоста 2002;
- Пловдив;
- Сърнена гора;
- Ямбол;
- ЛСНУ - Деница;
- ЛРД Овчеколци;
- ЛРД Хисар;
- Сакара - Свилендрад;
- ЛС Свидня;
- Елена;
- Орловица;
- Сокол Ихтиман;
- Николол;
- Гребец;
- Плевен;
- София юг;
- Глиган 2002;
- Елхово;
- Сокол Пловдив;
- Етрополе;
- Ботевград.
(Обобщението ми е дадено и ако има греша, то тя не е в мен)

Представители на медиите - БНТ, Хоби ТВ, Български ловецъ, Лов и куче и ИК Наслука. Може и други да е имало, но да не съм разбрал.
Смятам, че не е необходимо да описвам и дневния ред и кой какво точно е казал.

Управителен съвет на БЛРС:
- Асен Пиперков - Елин Пелин - председател
- Атанас Червенков - Пловдив
- Гено Чобанов - Съединение
- Стефан Пасков - Сливен
- Валентин Карамфилов - Никопол
- Димитър Димитров - Средец
- Димитър Трендафилов - Смолян
- Иван Иванов - Елхово

Устава е в процес на преработка и публикуването му ще е на следващ етап.

Идейте на БЛРС (преразказани в свободен текст):
- Национално и международно представяне;
- Опазване, развитие и охрана на дивеча;
- Защита интересите на членовете на всички нива - от общинско до международно ниво;
- Сътрудничество с фирми от различни браншове с цел отстъпки за членовете, уредих преференциални цени за абонамента за списание "Лов и куче";
- Минимален членски внос (2 лв.) и щатен състав (до 4 човека);
- Актовно участие в разработването и последваща работа по проети финансирани от Европейските фондове;
- Методическа, консултантска, юридическа и др. помощ при разработването и внедряването на идей дадени от членовете на БЛРС;
- Законодателна инициатива, е тук са много силни!
- и др.

Какво още да Ви кажа? Ако някой го интересува нещо конкретно да пита.
Прилагам и малко снимков материал.
А, да! Васко, ако имаш желание преместия едно ниво по-горе.

Еми точно тук падна голем смях,ако тук некой знаеше какво му е предназначението можеше да е ок .Ама вие сте нюнюрчовци.
0

#58
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(Sasho_ala @ Jan 7 2010, 21:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Еми точно тук падна голем смях,ако тук некой знаеше какво му е предназначението можеше да е ок .Ама вие сте нюнюрчовци.

А митьо си е чиста марионетка така,че вие си правете изводите.А и повечето съмишленици са БОЖЕ опази.
0

#59
Потребителя е офлайн   vasi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 297
  • Регистр: 05.01.10
Цитат(митьо @ Dec 11 2009, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес от 10:00 в град Съединение започна учредителното събрание на Български Ловно Рибарски Съюз (БЛРС). На него присъстваха представители на 33 ЛРС:
- Български ловец;
- Съединение;
- Сокол;
- Сокол 1898 Долна Баня;
- Арабаконак 2001;
- Калето 2001;
- Диана 2001;
- Малуед;
- Мало конаре;
- Огоста 2002;
- Пловдив;
- Сърнена гора;
- Ямбол;
- ЛСНУ - Деница;
- ЛРД Овчеколци;
- ЛРД Хисар;
- Сакара - Свилендрад;
- ЛС Свидня;
- Елена;
- Орловица;
- Сокол Ихтиман;
- Николол;
- Гребец;
- Плевен;
- София юг;
- Глиган 2002;
- Елхово;
- Сокол Пловдив;
- Етрополе;
- Ботевград.
(Обобщението ми е дадено и ако има греша, то тя не е в мен)

Представители на медиите - БНТ, Хоби ТВ, Български ловецъ, Лов и куче и ИК Наслука. Може и други да е имало, но да не съм разбрал.
Смятам, че не е необходимо да описвам и дневния ред и кой какво точно е казал.

Управителен съвет на БЛРС:
- Асен Пиперков - Елин Пелин - председател
- Атанас Червенков - Пловдив
- Гено Чобанов - Съединение
- Стефан Пасков - Сливен
- Валентин Карамфилов - Никопол
- Димитър Димитров - Средец
- Димитър Трендафилов - Смолян
- Иван Иванов - Елхово

Устава е в процес на преработка и публикуването му ще е на следващ етап.

Идейте на БЛРС (преразказани в свободен текст):
- Национално и международно представяне;
- Опазване, развитие и охрана на дивеча;
- Защита интересите на членовете на всички нива - от общинско до международно ниво;
- Сътрудничество с фирми от различни браншове с цел отстъпки за членовете, уредих преференциални цени за абонамента за списание "Лов и куче";
- Минимален членски внос (2 лв.) и щатен състав (до 4 човека);
- Актовно участие в разработването и последваща работа по проети финансирани от Европейските фондове;
- Методическа, консултантска, юридическа и др. помощ при разработването и внедряването на идей дадени от членовете на БЛРС;
- Законодателна инициатива, е тук са много силни!
- и др.

Какво още да Ви кажа? Ако някой го интересува нещо конкретно да пита.
Прилагам и малко снимков материал.
А, да! Васко, ако имаш желание преместия едно ниво по-горе.

Здравей,колега моето мнение е че поне 50% от ловците на цитираните от вас сдружения изобщо не знаят за това че сдружението в което членуват е вече част от някакво новосвормирано сдружение нарекло се БЛРС и едва ли биха се решили да напуснат националното сдружение за да станат част от това безплатформено сдружение което не мисля че им предлага нещо по добро и мисля че сте многократно преувличили членската маса зад която ще стои това сдружение ако просъществува а моето мнение е че няма да го бъде нищо лично желая ви много здраве и наслука.
0

#60
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(митьо @ Dec 17 2009, 22:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
На неразбиращите, непомнещите и заяждащите се повече няма да отговатям!

Всичко разбираме,всичко помним,не се заяждаме.Но не се ли борехме,за равнопоставеност,без миропомазани,без смукачи/от 2-те нлс са еднакви по върховете/,а май неискаш да отговаряш щото си зависим,както всички от новото БЛРС.
0

Сподели темата:


  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни