БГ Лов Форум: Лов на чакал... - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (63 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на чакал...

#41
Потребителя е офлайн   5_AR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 67
  • Регистр: 20.02.08
Даа, чакалите най ги обичам в това положение

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PA131035.JPG

Този пост е редактиран от vater: 28.10.2008 - 16:34
Причина за редакцията: \\'намалявайте снимките преди да ги качите\\'

Ако късмета ти обърне гръб, изчакай го да се наведе още малко!!!
0

#42
Потребителя е офлайн   Kaloyan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 116
  • Регистр: 24.10.08
итат(Tapanarka @ Jun 9 2008, 17:30 ) *
Мама му стара хора вие сте бахти коравосърдечните и ограничени типове.. Как може да убивате по тоя жесток начин горките животни.. ( не говоря само за чакалите а за всички диви животни ) НЕ МИСЛИТЕ ЛИ МАЛКО?! Сега ще кажете,ама те ядът добитъка.. ама те тва онова.. ЕМИ ПРИРОДА .. животни .. бахти направо като гледам и се чудя как може да има такива хора.. живеем в ебахти смотаната държава, тук хората си правят гаври с животните и ги измъчват по какъв ли не начин.. а някои хора го правят за кеф.. а в другите страни.. кво е там ?! знате ли .. не съм много запозната, но доколкото са ми казвали и съм чела, че примерно в Америка неможе да заколиш едно прасе, а трябва преди това да го заведеш на ветеринар, за да му сложи упойка.. това е случка с българин в Америка. а вие тука цели форуми правите, че и слагате снимки най-нахално. ми ако влезе някое дете без да иска тва е бахти стреса.. офф нз може да говоря пълни глупости, но не мисля че трябва така да се постъпва с животните.. тва си е природа.. ние всеки ден я унищожаваме малко по малко.. и накрая кво ще стане ...... толкова красиви животни.. чакали, сърни, елени.. толкова добри.. Знам, че ще кажете че могат да нападнат човек и дори чакалите да го изядат..ама си е природа.. а и до някъкваа степен зависи от човека, защото мен лично са ме нападали чакали и знам какво е .. но успях да се спрявя с тях.. а можех и ако искам да извадя пушката и да ги застрелям нали? ама не е там въпроса .. въпроса е в уважението на това което ни е дал Бог.. най-ценното за нас - ПРИРОДАТА.. със всичките и хубави и лоши страни...колкото и гадни и лоши животни и гадинки да има.. нека ги оставим да си живеят на спокойствие..поставете се за момент на тяхно място примерно.. въпреки че не са толкова усъвършенствани като нас.. животните също имат чувства .. те също са тъжни, също скърбят и се радват.. просто ние не го забелязваме, повлияни от света в който живеем.. убийства, изнасилвания, кражби и т.н. .. така сме свикнали и така сме научени.. да убиваме и да крадем .. и да не жалим .... може и вие да сте се замисляли, но явно не достатъчно.. ако не сте... МОЛЯ ВИ .. замислете се.. какво причинявате на природата .. на хората които я ценят ... и на самите вас.. !

П.С. - извинявам се ако съм обидила някой с нещо.. но изказвам мнение и искам да се научим да ценим това което имаме.. дори и да не променя мисленето ви с тия думи пак съм благодарна на тези които прочетоха това горе, че отделиха малко време .. надявам се за нещо хубаво..
П.С. 2 - попаднах тук случайно търсейки снимка на малък чакал, защото видях в гората труп(скелет) на малко животно ОБЕСЕНО С ЧУВАЛ, което приличаше на лалугер.. но ми казаха, че може и да е малък чакал затова се потърсих .. и попаднах тук .. БЛАГОДАРЯ ВИ за вниманието ! (bow)"

Интересно защо тия природозащитници само за хищниците и скитащите кучета са се загрижили angry.gif
И защо несе замислят колко сърни,зайци,фазани,яребици и други животни унищожават angry.gif
Явно тях неги интересуват тия беззащитни животни , а само тия които ги унищожават

0

#43
Guest_vasil penov_*

  • Група: Гост
абе пи4 ти излизал ли си поне веднж в тая природа дето я говори6 да види6 адйжеба клко ьи6ници и колко полезен диве4 има така 4е молате не деи дав мнение не подготвен това сдецата са плни глупости на6ите деца не са глезловци и муьловци да се пла6ат от пребити ку4ета от такива като теб се измислат не домислиците в на6ата држава ако мойе да се наре4е такава това е жестоката истина за сажаление
0

#44
Потребителя е офлайн   Martintr 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 88
  • Регистр: 20.11.08
Поредната женска глупост... Самоче си противоречиш първо казваш че природата е такава един вид по силния оцелява живота на джунглата еми ние ловците също сме в тази джунгла ли се явяваме по силния фактор от мръсните чакали и съответно ги побеждаваме в повечето случаи,а в други се измъкват живи и здрави.
Но ето един които излезе на лош човек biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Moq_4akal.JPG
  • Прикачено изображение: S4022550.JPG
  • Прикачено изображение: S4022549.JPG

0

#45
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Martintr @ Nov 21 2008, 01:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Поредната женска глупост... Самоче си противоречиш първо казваш че природата е такава един вид по силния оцелява живота на джунглата еми ние ловците също сме в тази джунгла ли се явяваме по силния фактор от мръсните чакали и съответно ги побеждаваме в повечето случаи,а в други се измъкват живи и здрави.
Но ето един които не излезе на лош човек biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

браво колега продължавай само така да си ги трепети тези гадини wink.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   JordanLS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.10.08
Цитат(vater @ Mar 11 2008, 19:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги откривам тази тема по молба на колега... разкажете и покажете как ги ловувате тези хищници...


" разкажете и покажете как ги ловувате тези хищници..."

Ето я темата колеги.

От 3 страници един единствен пост на Станислав обяснява как става или по- точно показва как ги ловува хищниците.
За колегите които тепърва ще се занимават с този уникален за мен лов /защото да събориш елен , сърна или прасе не може да се сравни с лова на хищник според мен/, ще бъде по-интересно да се покаже отстреляния хищник но от мястото на стрелбата, самата примамка как е поставена, посоката на вятъра в момента на стрелбата, начина на приближаване на хищника към стървилището,звуци ако са ползвани. Да се обясни,че лисицата излиза направо на примамката, а чакала винаги прави почти пълен кръг и винаги приближава примамката от подветрената страна.
За младия ловец също така ще бъде интересно да знае с какви патрони трябва да бъде на вардата /има случаи когато се стреля с 3 или 1-ви номер/.

Времето за излизане на варда също е много важно. Там където има наличие на много хищник, излизането трябва да става от 6.20- 8.00 часа и от 16.30- 18.00 часа / имам в предвид днешна дата / по- големият престой е просто безпредметен.

Да се покажат помощните средства - бинокли, пушки, свирки, електронни системи, обурудване и дрехи.

Заставането на варда трябва задължително да бъде на дърво, ако не- зад гърба задължително скала, за да се избегнат нещастни случаи!

Да се спомене , че ако се забележи изчезването на лисицата или спирането на воя на чакалите,намалянето на дадена популация, това е сигурен признак за наличие на вълци.
Днес имаше много малко сняг в Сакар, през следващите недели като падне по-голям сняг ще направя снимки за това за което съм писал. Това е мое мнение за боя на хищници, с него не ангажирам никого, но бих се радвал ако помогна на някой колега, който тепърва започва този лов. Наслука.

0

#47
Потребителя е офлайн   garev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 89
  • Регистр: 06.07.08
така се бият tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Image429.jpg

0

#48
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(garev @ Nov 23 2008, 21:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
така се бият tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

браво колеги колко зайчета сте спасили от тези гадини успех и все такава слука
0

#49
Потребителя е офлайн   Ivcin 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(JordanLS @ Nov 23 2008, 21:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
" разкажете и покажете как ги ловувате тези хищници..."

Ето я темата колеги.

От 3 страници един единствен пост на Станислав обяснява как става или по- точно показва как ги ловува хищниците.
За колегите които тепърва ще се занимават с този уникален за мен лов /защото да събориш елен , сърна или прасе не може да се сравни с лова на хищник според мен/, ще бъде по-интересно да се покаже отстреляния хищник но от мястото на стрелбата, самата примамка как е поставена, посоката на вятъра в момента на стрелбата, начина на приближаване на хищника към стървилището,звуци ако са ползвани. Да се обясни,че лисицата излиза направо на примамката, а чакала винаги прави почти пълен кръг и винаги приближава примамката от подветрената страна.
За младия ловец също така ще бъде интересно да знае с какви патрони трябва да бъде на вардата /има случаи когато се стреля с 3 или 1-ви номер/.

Времето за излизане на варда също е много важно. Там където има наличие на много хищник, излизането трябва да става от 6.20- 8.00 часа и от 16.30- 18.00 часа / имам в предвид днешна дата / по- големият престой е просто безпредметен.

Да се покажат помощните средства - бинокли, пушки, свирки, електронни системи, обурудване и дрехи.

Заставането на варда трябва задължително да бъде на дърво, ако не- зад гърба задължително скала, за да се избегнат нещастни случаи!

Да се спомене , че ако се забележи изчезването на лисицата или спирането на воя на чакалите,намалянето на дадена популация, това е сигурен признак за наличие на вълци.
Днес имаше много малко сняг в Сакар, през следващите недели като падне по-голям сняг ще направя снимки за това за което съм писал. Това е мое мнение за боя на хищници, с него не ангажирам никого, но бих се радвал ако помогна на някой колега, който тепърва започва този лов. Наслука.

Здравей Колегата!Темата е доста интересна и живо ме интересува !До сега не съм ловувал на хищник на варда,а тази зима смятам да опитам и ще ми бъде от голяма полза хората ловуващи по този начин да споделят всичко свързано с този лов!По конкретно се интересувам от лова на Лисици-всичко свързано с този лов!
0

#50
Потребителя е офлайн   JordanLS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.10.08
Цитат(Ivcin @ Nov 24 2008, 09:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей Колегата!Темата е доста интересна и живо ме интересува !До сега не съм ловувал на хищник на варда,а тази зима смятам да опитам и ще ми бъде от голяма полза хората ловуващи по този начин да споделят всичко свързано с този лов!По конкретно се интересувам от лова на Лисици-всичко свързано с този лов!


Колега 7 теми по- надолу има тема със заглавие "Лов на лисици - кога, къде и как". Задавайте там въпросите които Ви интересуват и ще Ви се отговори.
0

#51
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(Martintr @ Nov 21 2008, 01:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Поредната женска глупост... Самоче си противоречиш първо казваш че природата е такава един вид по силния оцелява живота на джунглата еми ние ловците също сме в тази джунгла ли се явяваме по силния фактор от мръсните чакали и съответно ги побеждаваме в повечето случаи,а в други се измъкват живи и здрави.
Но ето един които излезе на лош човек biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ЕВАЛА БАТКО wink.gif (и между другото в нашия форум без женки дето не знаят изобщо за кво иде реч)
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#52
Потребителя е офлайн   valeri.valkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 03.08.08
Простете невежеството на дамата (освен ако не е травестит) . Ами тя (то) намира за еднакви лалугер и чакал
0

#53
Потребителя е офлайн   Kaloyan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 116
  • Регистр: 24.10.08
Днес паднаха още няколко гадинки. За тази приносът е мой. А природозащитниците нека да си пишат - аз защитавам зайци, яребици, фазани, кеклици и всички миролюбиви животни. biggrin.gif

Прикачено изображение: DSCI0001.JPG
0

#54
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Kaloyan @ Nov 29 2008, 17:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес паднаха още няколко гадинки. За тази приносът е мой. А природозащитниците нека да си пишат - аз защитавам зайци, яребици, фазани, кеклици и всички миролюбиви животни. biggrin.gif

Прикачено изображение: DSCI0001.JPG

браво колега само така
0

#55
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Kaloyan @ Nov 29 2008, 17:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Днес паднаха още няколко гадинки. За тази приносът е мой. А природозащитниците нека да си пишат - аз защитавам зайци, яребици, фазани, кеклици и всички миролюбиви животни. biggrin.gif

Прикачено изображение: DSCI0001.JPG

Докато тази гад не намалее,изброените от теб животинки за наз ще са като мираж.Точно за това трябва с всички средства да намалим броя им.Наслука на всички които мръзнат нощно време за да ги чакат
0

#56
Потребителя е офлайн   Пламен Керчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 123
  • Регистр: 16.11.08
Ето една гадина убита и от мен.С 223 на няма и 100 м. с Федерал SP 64 греина.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _____.jpg
  • Прикачено изображение: ______2.jpg

Всичко е добре, когато завършва добре.
Лов на хищници 2009
0

#57
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(todoplam @ Dec 3 2008, 18:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето една гадина убита и от мен.С 223 на няма и 100 м. с Федерал SP 64 греина.

колега голям удар в корема
0

#58
Потребителя е офлайн   Kristian Ninov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 872
  • Регистр: 26.03.08
Цитат(kaljas @ Dec 3 2008, 19:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега голям удар в корема

ти вьтре си го направил на каима biggrin.gif
0

#59
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(kristian @ Dec 3 2008, 22:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
ти вьтре си го направил на каима biggrin.gif

това е целта за тези гадини
0

#60
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(todoplam @ Dec 3 2008, 19:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето една гадина убита и от мен.С 223 на няма и 100 м. с Федерал SP 64 греина.

Много добър изтрел колега,но сега ще трябва да намериш и половинката му за ад не скърбят един за друг wub.gif
0

Сподели темата:


  • (63 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни