БГ Лов Форум: Лов на водоплаващ дивеч, Патици и Гъски сезон 2011-2012 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на водоплаващ дивеч, Патици и Гъски сезон 2011-2012 голямо чакане след зъбраната от ШАП-а

#161
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетовълчан72 написа на 22.11.2011 - 09:49 :

Чуват се гъските почти всяка вечер когато има мъгла. През седмицата видях няколко ята - не големи да кацат между езерото Сребърна и р. Дунав в нивите с прорасло жито и ечемик. Тази събота и неделя ако не отида на свински лов специално за теб ще се разходя покрай реката и езерото и ще имаш конкретни резултати. Ако имам възможност тази вечер или утре сутринта пак ще се разходя защото и мен вече ме сърбят ръцете за гъски. Поздрави и наслука!


Мерси колега , на водоплаващ ловувам на 25-30 км от Дунав та затова попитах.

Поздрави и наслука и на тебе.
0

#162
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
А когато Сребърна замръзне всички гъски са на Дунава и ние след тях. Но за добър лов на гъски трябва лошо време, мъгла, снеговалежи и вятър. Тогава използвам и 6 0 за стрелба, с концетратор и силен шок. Между другото една от прогнозите е и Дунава поради маловодието си да замръзне. Тогава не знам и ще се ориентирам към морето някъде. Не съм изкарвал зима без слука на водоплаващ така, че ще направя каквото трябва. Наслука!
0

#163
Потребителят е онлайн   Nikolay Nikolov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 201
  • Регистр: 07.05.09

Виж мнениетоpando написа на 17.11.2011 - 19:39 :

Това е слуката от неделния вечерен прелет.С помоща на свирка за патица на Т&Т

Ей много бе колега :lol: :lol: :lol: , къде е това
0

#164
Потребителя е офлайн   Frankofon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 111
  • Регистр: 12.08.11
Чуват се гъските почти всяка вечер когато има мъгла. През седмицата видях няколко ята - не големи да кацат между езерото Сребърна и р. Дунав в нивите с прорасло жито и ечемик. Тази събота и неделя ако не отида на свински лов специално за теб ще се разходя покрай реката и езерото и ще имаш конкретни резултати. Ако имам възможност тази вечер или утре сутринта пак ще се разходя защото и мен вече ме сърбят ръцете за гъски. Забравих да ти споделя, че когато се влоши времето с още няколко приятели - ловци посещаваме един фургон на брега на реката и хващаме времето за сутрешен и вечерен прелет, през деня по нивите и каналите за юрдек. Ако проявиш интерес ще организирам такъв лов по реката когато има подходящо време. Чувствай се поканен. От мен бележката и фургона от теб стрелбата. Поздрави и наслука!
[/quote]
Аз съм от Русенски район , аз и братовчед ми сме млади ловци , за декември месец дали не може да организираме един лов на патици по дунава в твоя район
поздрави
0

#165
Потребителя е офлайн   Frankofon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 111
  • Регистр: 12.08.11
Аз съм от Русенски район , аз и братовчед ми сме млади ловци , за декември месец дали не може да организираме един лов на патици по дунава в твоя район
поздрави
quote name='вълчан72' timestamp='1321948771' post='262038']
А когато Сребърна замръзне всички гъски са на Дунава и ние след тях. Но за добър лов на гъски трябва лошо време, мъгла, снеговалежи и вятър. Тогава използвам и 6 0 за стрелба, с концетратор и силен шок. Между другото една от прогнозите е и Дунава поради маловодието си да замръзне. Тогава не знам и ще се ориентирам към морето някъде. Не съм изкарвал зима без слука на водоплаващ така, че ще направя каквото трябва. Наслука!
[/quote]
0

#166
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Разбира се, че може нека само времето да се влоши - тоест да стане подходящо за да може да съчетаем лов на гъски и на патици. Ще ти пиша на лични, и ще ти предоставя номера на телефона си.Наслука!
0

#167
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоlobo написа на 22.11.2011 - 09:02 :

Колегите дето сте близо до Дунава , дойдоха ли вече патици или ги няма още ? :unsure:


Някой с новини и наблюдения ? :unsure:
0

#168
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоlobo написа на 24.11.2011 - 16:01 :

Виж мнениетоlobo написа на 22.11.2011 - 09:02 :

Колегите дето сте близо до Дунава , дойдоха ли вече патици или ги няма още ? :unsure:


Някой с новини и наблюдения ? :unsure:


Има Патици, зеленоглави, но водата е много ниска и растителността в която обикновенно се крият е далеч от водата. Много от далеч се вдигат, трябва да се примамва с мюрета и свирка. По каналите водата също е много малко, не се вдигнаха от там. Около 16 30 ч. имаше прелет но слаб, 3 - 4 ята от по 5 - 6 юрдека и това е. Гъски - няма, или поне в района в който бях ги нямаше. Това е за в момента. Събота и неделя ще прекарам по вече време, особенно в събота ще съм на Дунава от 05 00 сутринта до вечерта, докато се вижда до, около 17 30 ч. Тогава по вече ще разкажа пък, ако има и за хвалене. Поздрави и Наслука!
0

#169
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетовълчан72 написа на 24.11.2011 - 16:08 :

Виж мнениетоlobo написа на 24.11.2011 - 16:01 :

Виж мнениетоlobo написа на 22.11.2011 - 09:02 :

Колегите дето сте близо до Дунава , дойдоха ли вече патици или ги няма още ? :unsure:


Някой с новини и наблюдения ? :unsure:


Има Патици, зеленоглави, но водата е много ниска и растителността в която обикновенно се крият е далеч от водата. Много от далеч се вдигат, трябва да се примамва с мюрета и свирка. По каналите водата също е много малко, не се вдигнаха от там. Около 16 30 ч. имаше прелет но слаб, 3 - 4 ята от по 5 - 6 юрдека и това е. Гъски - няма, или поне в района в който бях ги нямаше. Това е за в момента. Събота и неделя ще прекарам по вече време, особенно в събота ще съм на Дунава от 05 00 сутринта до вечерта, докато се вижда до, около 17 30 ч. Тогава по вече ще разкажа пък, ако има и за хвалене. Поздрави и Наслука!


Мерси Вълчо! :unsure: Хмм ... като че ли прелетните ги няма още ... ама нещо ме тегли , ще взема да се пробвам в събота! :unsure: :D
0

#170
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоlobo написа на 22.11.2011 - 09:52 :

Виж мнениетовълчан72 написа на 22.11.2011 - 09:49 :

Чуват се гъските почти всяка вечер когато има мъгла. През седмицата видях няколко ята - не големи да кацат между езерото Сребърна и р. Дунав в нивите с прорасло жито и ечемик. Тази събота и неделя ако не отида на свински лов специално за теб ще се разходя покрай реката и езерото и ще имаш конкретни резултати. Ако имам възможност тази вечер или утре сутринта пак ще се разходя защото и мен вече ме сърбят ръцете за гъски. Поздрави и наслука!


Мерси колега , на водоплаващ ловувам на 25-30 км от Дунав та затова попитах.

Поздрави и наслука и на тебе.

Аз близо до Силистра. За този район ми са данните.Поздрави!
0

#171
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
На няколко пъти в този а и в другия форум се повдигат въпроси за разрешаване лов без бележки за водоплавящ дивеч на територията на цялата страна. :) В такива теми много хора веднага скачат на нож срещу такива идеи за промени в законодателството.Какво щяло да стане като сто и кусур хиляди ловци тръгнели на лов за патици кой където си иска?!Страшна работа , апокалипсиса идва!А вижте на практика какво се получи ... попитах за наблюдения на заинтересъвани от такъв лов и се оказа че ми отговори един човек!Само един!От форум с десетки хиляди регистрирани ловци :P :D
0

#172
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Те държавните далавери нямат край, както по количество така и в многообразното си проявление. Не може ли като в други държави, плащаш си една такса, на едно място, те да си я делят на колкото си искат и в което перо да я прехвърлят от бюджета. То билети, членски внос,разрешителни, такси, бележки и какво ли не още ще измислят. Няма да се изненадам покрай тези злополуки дали няма да си платим по една такса и да се явим на опреснителни курсове. Какво ще стане ако съм законен отвсякъде, вместо на Дунава да отида за водоплаващ на р. Тунджа. Нали си имат надзиратели по лова, участъкови и какви ли не още но те не са да вършат работа ами да получават заплата. Защо ловците трябва да си охраняват районите. Аз като ловувавм в дружинка която е на 50 км. на лов ли да ходя там или да я охранявам. Да си назначат охрана да се занимава ефективно с този проблем.
Та колега, утре сутринта най вероятно ще съм на реката. Ей сега пак се сетих, днес трябва до пътувам 15 и 15 тоест 30 км. да ходя да си взема бележката. Тези пари не можеха ли да ми ги вземат в началото на годината ами времето което ще загубя. Не е добре измислено. Като видя какво е и каква ще ми е слуката ще пиша тук или на лични. Поздрави и Наслука!
0

#173
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Държавата Вълчо това сме ние , каквито хората такава и държавата. ;)
0

#174
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоlobo написа на 25.11.2011 - 11:37 :

Държавата Вълчо това сме ние , каквито хората такава и държавата. ;)

Безбожно си прав. Всеки ще си носи кръста. Хамериканците хамериканския а пък ние нашия. Дано децата и внуците ни да са добре. Наближавам 50, и не виждам надежда по мое време да се променят към добро нещата. Ще правя каквото трябва поне да почне някаква положителна промяна. Поздрави и дано ми излязат патки утре да пренесем акъла в ятата им и в слуката. Наслука!
0

#175
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Днес бях на гости за юрдек при един колега от Клуба и на сутрешния направихме работата, ударихме някой и друг юрдек. За съжаление имахме и два загубени, а също така и някой много добре изтървани...Доволен съм от кучето изкара всички възможни патици от водата от големи дистанции. Като цяло много хубав излет си направихме. А след излета седнахме и на най сигурното, похапнах ме си шкембе чорба с хубаво винце. Лошото е, че си забравих камерата, снощи след запиване и днес снимах с телефона.

Наслука на всички!


Публикувано изображение
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#176
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Днес явно денят е късметлийски, тъй като даде добра слука на любимия юрдечи лов. Времето, не даде никакъв нишан, че ще има такъв лов. От сутринта с колегата се тюхках ме, че няма мъгла и явно няма да направим работа, но беше добре.

После на вечерния при супер топло време и не помръдване на въздуха...викам си ще ходим на пикник и ще чоплим слънчоглед, щото в това време няма да мине нищо. Да, ама не...имаше хубав прелет...с групата ударихме патици, изтървахме също, но загубени нямаше, което е супер добре.


Ето и малко снимчици...

Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#177
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоBOJO написа на 26.11.2011 - 20:18 :

Днес явно денят е късметлийски, тъй като даде добра слука на любимия юрдечи лов. Времето, не даде никакъв нишан, че ще има такъв лов. От сутринта с колегата се тюхках ме, че няма мъгла и явно няма да направим работа, но беше добре.

После на вечерния при супер топло време и не помръдване на въздуха...викам си ще ходим на пикник и ще чоплим слънчоглед, щото в това време няма да мине нищо. Да, ама не...имаше хубав прелет...с групата ударихме патици, изтървахме също, но загубени нямаше, което е супер добре.


Ето и малко снимчици...

Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение

Честито на победителита за слуката. След такава слука групата ви има вопиюща нужда от сериозно разпускане. Бретона как се справя. Поздрави и Наслука!
0

#178
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09
Вчера два броя, и от вечерния три, ама нямах фото за тях...
Прикачено изображение: IM000745.JPG
Прикачено изображение: IM000741.JPG
Прикачено изображение: IM000740.JPG
0

#179
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Вчера много ходене покрай реката. Има патоци доста. В крайна сметка 2 броя. Поне нямаше загубени.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 26112011525.jpg
  • Прикачено изображение: 26112011523.jpg

0

#180
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Вчера от 05 30 до вечерта 18 00 един, единствен юрдек. Нямах фотоапарат с мен да го снимам а в къщи не искам да правя снимки. Прелет на гъски, много висок вчера както и днес но летят и то на големи ята. Основния им полет е на юг което ме радва и означава, че времето на север се влошава. Няма още прелетни юрдеци, не ги видях. През седмицата що отида до Сребърна да видя там как са нещата за да се прави някаква организация.
Искам да споделя тук за един начин на лов, на водоплаващи. От известно време в Слистра се организира лов на такъв дивеч с плавателни съдове, преди промяната в закона за лова когато бе записано че по този начин е забранено. След промяната го узакониха като пише, че този лов е разрешен от плавателни съдове плаващи до 5 км/ч. Какво представлява този начин който не бих нарекъл лов. Качва се една група, предварително заплатили - няколко часа /на час около 250 - 300 лв/ ядене, пиене което не създава предпоставки за злополуки и инциденти, основно юрдеците не са плашат, допускат групата до 15 - 20м. и залпово започват стрелби от 5 - 6 полуавтомата, кепчета - отстреляното на борда, снимки, следва пак ядене и пиене, пак стрелба и т. н. Сигурен съм, че те не скубят, не готвят и вероятно не ядат такъв дивеч съдейки по това, че благородно раздават на кого ли не отстреляното. Дали плавателния съд се движи със скорост до 5 км./ч. дали това са ловни хитрини, дава ли се шанс на дивеча и т.н. и т.н. Това е начин за убиване на време в приятна обстановка но в никакъв случай лично аз не го възприемам като лов. Имах покана да се включвам но им заявих, че обичам да мръзна по брега, и като ловувам - ловувам, на масата съм без пушка, въоръжен с вилица и нож. Забравих чашката да притиквам някое по сухо мезе и да вдигам наздравици. Наслука!
0

Сподели темата:


  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни