БГ Лов Форум: Оптики Nikko Stirling - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптики Nikko Stirling

#21
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Тук е тествана на 30-06 и 300WinMag. Аз ще я пробвам на 9,3х74R, но това ще е след изложението в НДК.
Тези 240кг. ще погледна за какво са ги дали, по принцип отката също се мери в джаули.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#22
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(angel9999 @ Apr 2 2010, 18:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
да за тях става въпрос исках да напиша 30мм корпус ама сам се объркал от много 4етене напоследък и затова biggrin.gif biggrin.gif провери моля те модела изглежда наистина доста добър вариант за гонка и варда

Този е на цена 290лв. в ценовата листа. По принцип има наистина много налични модели, но и някои се изчерпват доста бързо. Но и доставките са редовни.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#23
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Този сайт е много коректен и американците му вярват.Даймонд серията според тях се произвежда в Япония.
Но тези ниски цени ме смущават,смущава ме и това,че се предлагат за въздушни пушки.
http://swfa.com/Nikko-Stirling-Diamond-Rif...opes-C1893.aspx
0

#24
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(tanatsi @ Apr 4 2010, 11:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Този сайт е много коректен и американците му вярват.Даймонд серията според тях се произвежда в Япония.
Но тези ниски цени ме смущават,смущава ме и това,че се предлагат за въздушни пушки.
http://swfa.com/Nikko-Stirling-Diamond-Rif...opes-C1893.aspx


Винаги съм казвал, че специално пружинната пневматика е убиец на оптики. Бях си взел за ИЖ-а (7,62х54R) едно Таско 3-9х40, с което пушката стреляше добре и точно, стига да не пипаш вариото biggrin.gif. После прехвърлих тази оптика на БАМ–21 и изкара има-няма стотина изстрела - разпадна се тотално. Та според мен, това че една оптика може да издържи стрелба с мощна пружинна превматика, може да е само похвално за нея.
А иначе в официалния сайт на производителя,специално за въздухарки дават серията AIRKING.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#25
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 4 2010, 12:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Винаги съм казвал, че специално пружинната пневматика е убиец на оптики. Бях си взел за ИЖ-а (7,62х54R) едно Таско 3-9х40, с което пушката стреляше добре и точно, стига да не пипаш вариото biggrin.gif. После прехвърлих тази оптика на БАМ–21 и изкара има-няма стотина изстрела - разпадна се тотално. Та според мен, това че една оптика може да издържи стрелба с мощна пружинна превматика, може да е само похвално за нея.
А иначе в официалния сайт на производителя,специално за въздухарки дават серията AIRKING.


Сега се сетих,някъде към 90те години от Кетнер си купих същия Таско,но беше японски,ползвах го на помпа .30-06 около 10г.,сега стои на Гамо-Хънтър и не е мръднал.Твоята да не би да е от страната където всичко е оригинално?
0

#26
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(tanatsi @ Apr 4 2010, 14:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сега се сетих,някъде към 90те години от Кетнер си купих същия Таско,но беше японски,ползвах го на помпа .30-06 около 10г.,сега стои на Гамо-Хънтър и не е мръднал.Твоята да не би да е от страната където всичко е оригинално?

Моята беше Таско, колкото аз съм Брус Уилис biggrin.gif. Беше си чисто китайско менте за 70лв. Тука спор няма - оригиналното японско производство не би мръднало, мисълта ми беше, че въздухарките са по принцип смърт за оптиките, като изключим разбира се РСР системата. На БАМ–19 с газова пружина потроших 2 китайки за един месец, накрая монтирах един Валтер, пак китайски, но с гарантиран контрол при производството и работата заспа. Зер и китайците умеят да правят и лошо и добро, важното е за кого и за колко парици.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#27
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Apr 4 2010, 17:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Моята беше Таско, колкото аз съм Брус Уилис biggrin.gif. Беше си чисто китайско менте за 70лв. Тука спор няма - оригиналното японско производство не би мръднало, мисълта ми беше, че въздухарките са по принцип смърт за оптиките, като изключим разбира се РСР системата. На БАМ–19 с газова пружина потроших 2 китайки за един месец, накрая монтирах един Валтер, пак китайски, но с гарантиран контрол при производството и работата заспа. Зер и китайците умеят да правят и лошо и добро, важното е за кого и за колко парици.

направихме ли тест на някоя оптика и ако е така как се представи модела cool.gif
0

#28
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(angel9999 @ Apr 16 2010, 17:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
направихме ли тест на някоя оптика и ако е така как се представи модела cool.gif

Засега само теста описан в Български ловец на комбинация Сабати в кал. 30-06 и оптика 1-4х24.
Като взема моята, ще продължа опита, ама с 9,3х74R. Съвсем скоро. Ще тестваме и някой от по-големите модели в комбинация с някой от моделите на карабините HOWA, които ще бъдат в продажба до дни. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#29
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 16 2010, 17:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Засега само теста описан в Български ловец на комбинация Сабати в кал. 30-06 и оптика 1-4х24.
Като взема моята, ще продължа опита, ама с 9,3х74R. Съвсем скоро. Ще тестваме и някой от по-големите модели в комбинация с някой от моделите на карабините HOWA, които ще бъдат в продажба до дни. Поздрави!



Подсветката на тая 1-4х24 дали ще се вижда при слънчев снежен ден? Вчера я гледах на изложението ,но нещо не можах да преценя...
Power is nothing without Insanity!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Йордан Божинов @ Apr 16 2010, 20:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Подсветката на тая 1-4х24 дали ще се вижда при слънчев снежен ден? Вчера я гледах на изложението ,но нещо не можах да преценя...

Според мен - да. Но за сняг ще трябва да почакаме до месец Май, според синоптиците biggrin.gif.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#31
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Я ми обеснете,защо ми е подсветка в слънчево време!!Имам три оптики и нито една няма подсветка!!За мрачно и тъмно-ясно,ама при слънчево??
0

#32
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(ДММ @ Apr 16 2010, 20:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Я ми обеснете,защо ми е подсветка в слънчево време!!Имам три оптики и нито една няма подсветка!!За мрачно и тъмно-ясно,ама при слънчево??


Тук не е подсветка на скалата, а червена точка - да се ползува като бързомер при минимално увеличение.Не че и кръста не върши работа.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#33
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 16 2010, 17:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Засега само теста описан в Български ловец на комбинация Сабати в кал. 30-06 и оптика 1-4х24.
Като взема моята, ще продължа опита, ама с 9,3х74R. Съвсем скоро. Ще тестваме и някой от по-големите модели в комбинация с някой от моделите на карабините HOWA, които ще бъдат в продажба до дни. Поздрави!

Може ли да поясниш методиката за тестването на оптичните мерници, което възнамерявате на направите?
п.п.Не съм чел описаният в Български ловец тест и ще ти бъда благодарен , ако кажеш как е проведен и той.
0

#34
Потребителя е офлайн   angard 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 191
  • Регистр: 12.07.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 16 2010, 16:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще тестваме и някой от по-големите модели в комбинация с някой от моделите на карабините HOWA, които ще бъдат в продажба до дни. Поздрави!



Ще има, ли модели на HOWA в калибър 223рем? И евентуална цена? Май за 204ruger -няма смисъл да си правя устата, но все-пак... -няма, ли да направи някой прецедент и да внесе този калибър в българско?
0

#35
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(shaman @ Apr 17 2010, 10:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Може ли да поясниш методиката за тестването на оптичните мерници, което възнамерявате на направите?
п.п.Не съм чел описаният в Български ловец тест и ще ти бъда благодарен , ако кажеш как е проведен и той.

Теста на Български ловец всъщност не е на оптиката, а комбинираната пушка - не толкова за групираност, колкото за сходимост на попаденията от нарезната(30 - 06) и гладката цев. Използувана е оптика Никко Стърлинг 1-4х24, затова го и споменах.
Това което ми се ще да направим, като тест за оптиката е основно запазването на местоположението на групата при смяна на увеличението. За здравината не се притеснявам - все пак са с вечна гаранция и при евентуален проблем, подмяната е гарантирана. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#36
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(angard @ Apr 17 2010, 10:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще има, ли модели на HOWA в калибър 223рем? И евентуална цена? Май за 204ruger -няма смисъл да си правя устата, но все-пак... -няма, ли да направи някой прецедент и да внесе този калибър в българско?

Ще пусна отделна тема за HOWA, но като информация - пушките са вече в България и след оформяне на всички митнически документи, ще се появят на пазара. Избора на калибри е голям и включва .223.
Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#37
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 17 2010, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Теста на Български ловец всъщност не е на оптиката, а комбинираната пушка - не толкова за групираност, колкото за сходимост на попаденията от нарезната(30 - 06) и гладката цев. Използувана е оптика Никко Стърлинг 1-4х24, затова го и споменах.
Това което ми се ще да направим, като тест за оптиката е основно запазването на местоположението на групата при смяна на увеличението. За здравината не се притеснявам - все пак са с вечна гаранция и при евентуален проблем, подмяната е гарантирана. Поздрави!


Гаранция и гарантираме са две съвършенно различни неща.Единствено при Zippo двете понятия се покриват.

0

#38
Потребителя е офлайн   dulo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 02.01.10
Аз днес ги гледах тези оптики при Любо и Яне и на пръв поглед изглеждат добре, та ще изчакам да докарат 1-4х24 и мисля да скоча на една.Любо свиркай като заредите
0

#39
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(tanatsi @ Apr 17 2010, 20:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гаранция и гарантираме са две съвършенно различни неща.Единствено при Zippo двете понятия се покриват.


Не ползувам Zippo и не съм запознат с гаранционната им програма biggrin.gif. Ставаше дума за оптики Никко Стърлинг, ще се повторя, но: фирмата е Английска, произвежда оптики от 50 години, лещите са Японски и като цяло (с някои изключения) продукта се произвежда в Китай. ГАРАНЦИЯ от сайта на www.legacysports.com - официалния дистрибутор за Nikko Stirling.
От това повече, не мога да кажа или напиша. За този ценови клас оптиките са изработени повече от добре!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#40
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(dulo @ Apr 17 2010, 21:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз днес ги гледах тези оптики при Любо и Яне и на пръв поглед изглеждат добре, та ще изчакам да докарат 1-4х24 и мисля да скоча на една.Любо свиркай като заредите


И аз съм на тази опашка, днес замина и тази от витрината. Ще дойдат скоро.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

7 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 7 гости, 0 анонимни