БГ Лов Форум: Ще ловувате ли подборно на сръндак през 2013г.? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ще ловувате ли подборно на сръндак през 2013г.?

Анкета: Ще ловувате ли подборно на сръндак през 2013г.? (116 потребител(и) са гласували)

Ще ловувате ли подборно на сръндак през 2013г.?

  1. Да, ще ловувам трофейно и селекционно (23 глас(а) [20.00%] - Виж)

    Процент гласували: 20.00%

  2. Да, ще ловувам селекционно на сръндаци (10 глас(а) [8.70%] - Виж)

    Процент гласували: 8.70%

  3. Да, ще ловувам трофейни сръндаци (3 глас(а) [2.61%] - Виж)

    Процент гласували: 2.61%

  4. Искам, но няма разрешителни в ловната ни площ (33 глас(а) [28.70%] - Виж)

    Процент гласували: 28.70%

  5. Искам, но нямам удостоверение за подборно ловуване (11 глас(а) [9.57%] - Виж)

    Процент гласували: 9.57%

  6. Няма да ловувам (26 глас(а) [22.61%] - Виж)

    Процент гласували: 22.61%

  7. Да, ще ловувам с фотоапарат и камера (9 глас(а) [7.83%] - Виж)

    Процент гласували: 7.83%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   plamen793 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 12.08.11
Тази година и аз ще се пробвам за пръв път. Пък дано успея да се сдобия и аз със заветната бележка. А дали ще отстрелям сръндак или не, за мен не е от голямо значение. По важното е да изпитам удоволствието от самата игра на котка и мишка.
0

#22
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

 СОНЯ АНДОНОВА написа на 18.04.2013 - 10:27 :

Който иска-да иде в стопанство. ;)

Искам! Но искам и малко помощ.... Къде, кога, колко струва....... както и други въпроси, за които не се сещам :unsure:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#23
Потребителя е офлайн   Minko_Boshkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 27.12.12
Таз година и аз ще се пробвам в лова на сръндаци, пък може да има и простосмъртни между БОГОВЕТЕ.
Задължително фотото ще е с мен и ако има слука ще бъде отразена и тук.
Наслука на колегите.
0

#24
Потребителя е офлайн   Николай Лесев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 21.01.13
По малко от ден има за този страхотен лов. Пожелавам на всеки наслука и незабравими моменти !!!
0

#25
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

 Katena4o написа на 18.04.2013 - 15:46 :

 СОНЯ АНДОНОВА написа на 18.04.2013 - 10:27 :

Който иска-да иде в стопанство. ;)/>

Искам! Но искам и малко помощ.... Къде, кога, колко струва....... както и други въпроси, за които не се сещам :unsure:/>

Дали някой -с ОПИТ-все пак няма да ни отвори очите.Никой не се е родил научен,ти питаш,и аз питам каква е пътечката,кой ги дава тия явно прословути бележки,толкова ли е трудно да вземеш такава след като закона позволява,кой решава да вземеш ли бележка или не?????????Дайте някаква информация-ако не е е тайна,за което предварително балагодарим.
0

#26
Потребителя е офлайн   penkata2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 02.09.11
Във всяко едно ловно стопанство може да се ловува на сръндак зависи дали имат плануван отстрел заплащането е по утвърден ценоразпис на всяко едно от шесте държавни предприятия.Например в ДЛС-Росица-Лъгът най-евтиният сръндак-250гр.нето струва 240евро но в ДЛС-Мазалат-Сахране срува същия сръндак 150евро.Един ловен ден излиза около 200евро -храноден нощувка транспорт ловен водач.Може да ползвате ваш транспорт зависи от договорката.Не е задължително да ползвате тяхна ловна база въпраки че не им е много приятно но пак казвам зависи от пазърлъка.А в полетата на БЛРС всяка дружина има план за отстрел на селекционни животни бележките се издават от ДГС-ва.Зависи и от договорката между ЛРД-во и ДГС-во .По искане на председателя на съответната дружина чрез ръководителя на здружението и съответното горско.Заплаща се стоиноста на разрешителното.
0

#27
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

 penkata2 написа на 01.05.2013 - 14:06 :

Във всяко едно ловно стопанство може да се ловува на сръндак зависи дали имат плануван отстрел заплащането е по утвърден ценоразпис на всяко едно от шесте държавни предприятия.Например в ДЛС-Росица-Лъгът най-евтиният сръндак-250гр.нето струва 240евро но в ДЛС-Мазалат-Сахране срува същия сръндак 150евро.Един ловен ден излиза около 200евро -храноден нощувка транспорт ловен водач.Може да ползвате ваш транспорт зависи от договорката.Не е задължително да ползвате тяхна ловна база въпраки че не им е много приятно но пак казвам зависи от пазърлъка.А в полетата на БЛРС всяка дружина има план за отстрел на селекционни животни бележките се издават от ДГС-ва.Зависи и от договорката между ЛРД-во и ДГС-во .По искане на председателя на съответната дружина чрез ръководителя на здружението и съответното горско.Заплаща се стоиноста на разрешителното.

Благодарности за което,но все пак-как да знам има ли одобрен план или не?Председателя на дружината ли иска тази бележка или аз?Ако все пак успееш да се добереш до нея,какво следва-имаш ли придружител,кога имаш право да ловуваш,как?Явно елементарни въпроси,но нека да се знае.А ако председателя на дружеството не е на кеф или не си от неговите хора?
0

#28
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Петър Стоянов,

Всяко сдружение има план за ползване на сърни.В това число и трофейни. Бележките се дават от Горските стопанства на сдруженията по тяхно искане. Ръководителя на сдружението ги раздава на дружинките, които имат план за ползване утвърден на таксацията. От там можеш да си получиш такава ,ако сте преминали по горния път.За разлика от стопанствата тука таксата е само стойността на бележката. Най краткото обяснение.

Това е идеалния случай и нормалния път за получаване на такова разрешително. Няма да коментирам какво се получава на практика. Защото ставам банален. От това което си писал за вашата дружинка съм сигурен, че ти от там няма да получиш желаното удоволствие.Както казваш по горе за "пътечката" бъди сигурен, че тя е осеяна с доста препятствия.Повечето непреодолими.

Поздрави и дано не съм прав.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#29
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Миналата година ни пуснаха 2 сърни за отстрел никой не взе бележката.Тази година ще ги взема и двете Едната сърна ще я дадем на момчето дето ни даде 5 тона царевица а другата ще е за курбана на откриването на свинския лов
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#30
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Кажете има ли служебно лице с вас като ловувате подборно в района на дружинката ви? Чета в правилника към закона, че трябва да има служебно лице и не ми е ясно как става номера по цял ден в продължение на седмица например да има някой с вас а и кой поема разходите?
0

#31
Потребителя е офлайн   херо 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 15.07.10

 todir написа на 06.05.2013 - 12:14 :

Кажете има ли служебно лице с вас като ловувате подборно в района на дружинката ви? Чета в правилника към закона, че трябва да има служебно лице и не ми е ясно как става номера по цял ден в продължение на седмица например да има някой с вас а и кой поема разходите?

Ловувал съм за сръндак, в дружинка. Служебно лице - нямаше. Имах само придружител от дружинката.
0

#32
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

 bkp1951@com.bg написа на 05.05.2013 - 22:18 :

Колега Петър Стоянов,

Всяко сдружение има план за ползване на сърни.В това число и трофейни. Бележките се дават от Горските стопанства на сдруженията по тяхно искане. Ръководителя на сдружението ги раздава на дружинките, които имат план за ползване утвърден на таксацията. От там можеш да си получиш такава ,ако сте преминали по горния път.За разлика от стопанствата тука таксата е само стойността на бележката. Най краткото обяснение.

Това е идеалния случай и нормалния път за получаване на такова разрешително. Няма да коментирам какво се получава на практика. Защото ставам банален. От това което си писал за вашата дружинка съм сигурен, че ти от там няма да получиш желаното удоволствие.Както казваш по горе за "пътечката" бъди сигурен, че тя е осеяна с доста препятствия.Повечето непреодолими.

Поздрави и дано не съм прав.


Благодаря колега,това е информация,която ще свърши работа.През миналия сезон ,,нашите хора " изтребиха сърните ей така,без пари,явно за благодарност от богопомазания.Тази година ще се пее друга песен.Убеден съм,че борбата ще е жестока,но не може един човек вечно да решава -за послушните може,за другите -следващия век.Аз съм доволен,че сърните отново се появиха,това е важното,защото ВЕЧЕ -храним,пазим,снимаме.Нито съм опрял до сърнешко,нито ми е насърце лова на сърни,но след като закона позволява/нещо в което се съмнявам имайки предвид това което пишеш за взето решение по време на таксацията/,значи всички които си плащат,трябва да имат право да си убият сръндак,подчертавам-СРЪНДАК,само и единственно!!!!!!!!!!Важното е ФЕОДАЛА да разбере,че вече духа друг вятър и че ЗАКОНА Е ЗА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!
0

#33
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Борбата с "феодалите" колега Петър Стоянов, е много трудна. Да не кажа невъзможна. Поне за сега. Те управляват държавата,всички нейни структори в това число и недържавните като лова и риболова. На всички нива.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#34
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
В много от ловните дружинки практикуват , след уточняване на определения план и разрешаването на подборно отсрелване на съръндак. Бележката която се полага се предоставя на гост , по този начин няма дразги през целия ловен сезон в дружинката. Свидетел съм на това нещо и главно в родопския край се практикува така


0

#35
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Що за практика!!!!!!!!!! Местните да духат супата.За да няма дразги. Така ли?
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#36
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12

 valko nedev написа на 06.05.2013 - 20:59 :

В много от ловните дружинки практикуват , след уточняване на определения план и разрешаването на подборно отсрелване на съръндак. Бележката която се полага се предоставя на гост , по този начин няма дразги през целия ловен сезон в дружинката. Свидетел съм на това нещо и главно в родопския край се практикува така


Трябва да доуточниш,колега,че отстрела на сръндака се предоставя на гост срещу заплащане.По този начин постъпват парични средства в дружината.
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#37
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 bkp1951@com.bg написа на 07.05.2013 - 10:22 :

Що за практика!!!!!!!!!! Местните да духат супата.За да няма дразги. Така ли?

А пък при нас няма дрязги като бележката взема един а останалите си вземат за свиня и накрая който има слука отстрелва и банкет. И дрязги хич няма. :D Има и години когато не вземаме бележки за сръндаци, въпреки че ни предлагат, поради желание дивеча да се увеличава а не да намалява.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#38
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
С тази разлика че месец май само ти даваш бележки за лов на диво прасе. B)/>
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#39
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 bkp1951@com.bg написа на 07.05.2013 - 12:30 :

С тази разлика че месец май само ти даваш бележки за лов на диво прасе. B)/>/>


Уточнение за да съм разбран от тия които се правят все на неразбрали. Блежките ги вземаме едва през октомври а през месец май не. Плюс това през октомври рогата са рога а не току що обелени или необелени израстъци с неоформено полиране и цвят.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#40
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Уточнения за тия пък които все са разбрали. Темата е за откриването през месец МАЙ.Чукчите на са само полярни народи...................... Девиза е .......да пишеме .Пък каквото и да е.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни