БГ Лов Форум: АЗ СЪМ ЛОВЕЦ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!

#21
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Аз също съм ловец! Мразя всичко неетично което опростачва лова! Начело с топбракониерската месарска измет! Не могат да ми стъпят десет такива боклука нито на ловните познания, нито по ловна етика, нито по ходене, нито по разчитане на следи. Стрелям само по дивеч вписан в бележка и то избирателно не на всяка цена! Уважавам всяка почтена постъпка даже на най-пропадналия бракониер. На доброто винаги трябва да се отдава заслуженото. Както и на лошото - да си получава заслуженото. Това че един боклук ме бие по дране а друг по пълнене на ранички и други кухи пространства ми е през оная работа! Именно затова аз съм ловеца а те са ментетата! По делата се познава!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#22
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 lobo написа на 23.03.2015 - 09:56 :

Бай Иван излиза за пъдпъдък , скача заек ... бум ... зайо в торбата ... бай Иван е бракониер , престъпник , месар и мръсна гад. Двадесет човека са на лов за диво прасе в края на декември ... голяма слука ... лай на 10 кучета ... ехти гората ... джипове напред назад ... канонада ... натръшкани 13 прасета , по големи , по малки , мъжки , женски , снимки , купчинки с месо за делба ... с гордост ... Те Са Ловци. :)/>

а не, всичките са разнопорядкови усерковци, но не забравяй че все пак прасетата са разрешени в твоя пример и тия отстреляли едно, две или три са си лови а бай Дърван си е топкютюк.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#23
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 snipi написа на 23.03.2015 - 14:52 :

 lobo написа на 23.03.2015 - 09:56 :

Бай Иван излиза за пъдпъдък , скача заек ... бум ... зайо в торбата ... бай Иван е бракониер , престъпник , месар и мръсна гад. Двадесет човека са на лов за диво прасе в края на декември ... голяма слука ... лай на 10 кучета ... ехти гората ... джипове напред назад ... канонада ... натръшкани 13 прасета , по големи , по малки , мъжки , женски , снимки , купчинки с месо за делба ... с гордост ... Те Са Ловци. Публикувано изображение


Публикувано изображение

:001_005:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#24
Потребителя е офлайн   Иван Гълъбов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 08.02.15
Колеги , за да отидем на лов със семейството ми това означава 100км от София , като сметна ядене,нафта,пари за бележки и други глезотии това са около 300лв за 2 дена . За тези 300 лв ще си купя месо за цяла зима . Тръпката не е в месото . Не мога да се нарека ловец още защото съм млад , но мога смело да кажа , че отивам на лов не за месото , а за любовта ми към природата! ^_^
Ловът е туй,що дреме в нас когато войната отшуми за всеки мъж. това,което в гените познато кълни из вековете като ръж. Ловът е кръв,кипяща като вино, на смърт обречен порив за живот не е той екшън в холивудско кино, а орис древна на божествен вот. Оръжието символ е на сила, но и на слабост в тъмните недра и вярно е съдбата отредила чии зар да падне в сетната игра. Дадеш ли шанс на дивата първичност и от съвремието се лишиш в унес див потъваш без себичност гладът за битки за да утолиш! Дивакът щом нашепва отдалече, а рицарят по пътя ти върви това е знак-ловец си ти,човече, а не касапин с ножа,що кърви! Ловът е древна драма и Голгота, апотросна битка с вечността, но той е лов когато във живота пред изстрела оставиш доблестта! ;)
0

#25
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 Иван Гълъбов написа на 20.05.2015 - 18:45 :

Колеги , за да отидем на лов със семейството ми това означава 100км от София , като сметна ядене,нафта,пари за бележки и други глезотии това са около 300лв за 2 дена . За тези 300 лв ще си купя месо за цяла зима . Тръпката не е в месото . Не мога да се нарека ловец още защото съм млад , но мога смело да кажа , че отивам на лов не за месото , а за любовта ми към природата! ^_^/>



Кеф цена няма колега. :D
Нали знаеш ? ;)
0

#26
Потребителя е офлайн   Иван Гълъбов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 08.02.15
Прав си :)
Ловът е туй,що дреме в нас когато войната отшуми за всеки мъж. това,което в гените познато кълни из вековете като ръж. Ловът е кръв,кипяща като вино, на смърт обречен порив за живот не е той екшън в холивудско кино, а орис древна на божествен вот. Оръжието символ е на сила, но и на слабост в тъмните недра и вярно е съдбата отредила чии зар да падне в сетната игра. Дадеш ли шанс на дивата първичност и от съвремието се лишиш в унес див потъваш без себичност гладът за битки за да утолиш! Дивакът щом нашепва отдалече, а рицарят по пътя ти върви това е знак-ловец си ти,човече, а не касапин с ножа,що кърви! Ловът е древна драма и Голгота, апотросна битка с вечността, но той е лов когато във живота пред изстрела оставиш доблестта! ;)
0

#27
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Иван Гълъбов написа на 20.05.2015 - 20:37 :

Прав си :)/>

За кое е прав ?! За траперите или за чантаджиите ловуващи целогодишно .... и като толкова знае за кефа , нека ти каже на какво се ловува в началото на месец май в "Букова глава" B) или над Брезник е имало заря :D
Траперите им виновни .... че нямало дивеч , абе ей .... ревльоци късогледи , върхушката залага свинеуловители за по 20 , 30 броя диви свине , вие ще ме вините , че съм заложил капанчето за порове в задния двор .............
Трапер съм и ще съм до като закона за лова не се напише от ловци за ловци !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#28
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 Георги Петров написа на 21.05.2015 - 18:26 :

 Иван Гълъбов написа на 20.05.2015 - 20:37 :

Прав си :)/>/>

За кое е прав ?! За траперите или за чантаджиите ловуващи целогодишно .... и като толкова знае за кефа , нека ти каже на какво се ловува в началото на месец май в "Букова глава" B)/> или над Брезник е имало заря :D/>
Траперите им виновни .... че нямало дивеч , абе ей .... ревльоци късогледи , върхушката залага свинеуловители за по 20 , 30 броя диви свине , вие ще ме вините , че съм заложил капанчето за порове в задния двор .............
Трапер съм и ще съм до като закона за лова не се напише от ловци за ловци !!!



Бе .....ще дойдеш и ти на моя , ама....време требало. :P
0

#29
Потребителя е офлайн   Иван Гълъбов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 08.02.15
От човек до човек си има разлика г-н Петров
Ловът е туй,що дреме в нас когато войната отшуми за всеки мъж. това,което в гените познато кълни из вековете като ръж. Ловът е кръв,кипяща като вино, на смърт обречен порив за живот не е той екшън в холивудско кино, а орис древна на божествен вот. Оръжието символ е на сила, но и на слабост в тъмните недра и вярно е съдбата отредила чии зар да падне в сетната игра. Дадеш ли шанс на дивата първичност и от съвремието се лишиш в унес див потъваш без себичност гладът за битки за да утолиш! Дивакът щом нашепва отдалече, а рицарят по пътя ти върви това е знак-ловец си ти,човече, а не касапин с ножа,що кърви! Ловът е древна драма и Голгота, апотросна битка с вечността, но той е лов когато във живота пред изстрела оставиш доблестта! ;)
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Иво Михайлов написа на 21.05.2015 - 18:40 :


Бе .....ще дойдеш и ти на моя , ама....време требало. :P/>

:D не ми трябва време за съжаление , а извън земна сила за да вкарам ловното ни движение в релсите .
Кажи ми поне едно нещо с което да се гордея , че съм български ловец ... дали с логото от ляво на ловното ми яке , дали с изобилието от дивеч , дали с ежегодното разселване на дивеч , дали със 100 - и незнам си колко годишната ловна организация , дали с традиции , дали с ловните ни породи гончета , с кое бе братче ....с това да вярвам на "проповедниците" в ловните среди и проповедите им за това, да слушкам , а не да гледам какво правят B) Фоерверки брат ми , фоерверки и кьор фишеци .... ореваха орталъка столичани , граовци и знеполци , за това , че Фильо си фантазирал как в 2 кватата с оградна мрежа ще излови дивите прасета в Мечи камик , а сега за Букова глава "нешумела" :D а .... поне кажете бройката или е поредната порция дем от селската кръчма ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 Георги Петров написа на 21.05.2015 - 20:58 :

 Иво Михайлов написа на 21.05.2015 - 18:40 :


Бе .....ще дойдеш и ти на моя , ама....време требало. :P/>/>

:D/> не ми трябва време за съжаление , а извън земна сила за да вкарам ловното ни движение в релсите .
Кажи ми поне едно нещо с което да се гордея , че съм български ловец ... дали с логото от ляво на ловното ми яке , дали с изобилието от дивеч , дали с ежегодното разселване на дивеч , дали със 100 - и незнам си колко годишната ловна организация , дали с традиции , дали с ловните ни породи гончета , с кое бе братче ....с това да вярвам на "проповедниците" в ловните среди и проповедите им за това, да слушкам , а не да гледам какво правят B)/> Фоерверки брат ми , фоерверки и кьор фишеци .... ореваха орталъка столичани , граовци и знеполци , за това , че Фильо си фантазирал как в 2 кватата с оградна мрежа ще излови дивите прасета в Мечи камик , а сега за Букова глава "нешумела" :D/> а .... поне кажете бройката или е поредната порция дем от селската кръчма ?!


....чух че бройката е 38 прасета ако говориме за едно и също.
Но.................има едно но .
За това ще чуеш под сурдинка , и гласност няма да има.
Ама фанат ли ме мене с заЯче у пъдпъдъчи лов , или па тебе с пет бройки пъдпъдъци отгоре.......глей кво става.
Ще има дела......документи.....пирювците ще ни анатемосат.....абе .... сички екстри брат.
0

#32
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Иво Михайлов написа на 21.05.2015 - 22:00 :

....чух че бройката е 38 прасета ако говориме за едно и също.
Но.................има едно но .
За това ще чуеш под сурдинка , и гласност няма да има.
Ама фанат ли ме мене с заЯче у пъдпъдъчи лов , или па тебе с пет бройки пъдпъдъци отгоре.......глей кво става.
Ще има дела......документи.....пирювците ще ни анатемосат.....абе .... сички екстри брат.

За същото де ... + - 2 , 3 бр. B) , а пирювците ще им се иска да ме анатемосат , ама знаеш ли кога .... кагато установят че кон боб яде и то, на закуска B)
Е братчето ми .... как ще ме убедят късогледите , че са по праведни от Алах ... а това , че приятелите ти те наричат трапер, задължително трябва да си тъп селянин с поне , поне един фризер пълен с месо ?! ;)
За да си баш ловец , ама най истински и то по правилата им ... задължително не трябва да правиш разлика от шипка и дрян , на прилитен и дребен местен да ловуваш с фунийки , а на едро с въздухарка , но калибъра и де не е подходащт за 22LR :P
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#33
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 Георги Петров написа на 21.05.2015 - 22:38 :

 Иво Михайлов написа на 21.05.2015 - 22:00 :

....чух че бройката е 38 прасета ако говориме за едно и също.
Но.................има едно но .
За това ще чуеш под сурдинка , и гласност няма да има.
Ама фанат ли ме мене с заЯче у пъдпъдъчи лов , или па тебе с пет бройки пъдпъдъци отгоре.......глей кво става.
Ще има дела......документи.....пирювците ще ни анатемосат.....абе .... сички екстри брат.

За същото де ... + - 2 , 3 бр. B)/> , а пирювците ще им се иска да ме анатемосат , ама знаеш ли кога .... кагато установят че кон боб яде и то, на закуска B)/>
Е братчето ми .... как ще ме убедят късогледите , че са по праведни от Алах ... а това , че приятелите ти те наричат трапер, задължително трябва да си тъп селянин с поне , поне един фризер пълен с месо ?! ;)/>
За да си баш ловец , ама най истински и то по правилата им ... задължително не трябва да правиш разлика от шипка и дрян , на прилитен и дребен местен да ловуваш с фунийки , а на едро с въздухарка , но калибъра и де не е подходащт за 22LR :P/>


Гнусното брат ...... не е бройката и къде е .....
Гнусното е периода в който е направен тоя гнусен акт на изтребление , и помиярщината е КОЙ го е направил !!!
Е.....идат избори....ГЛАСУВАЙТЕ ОВЦИ !!!!
0

#34
Потребителя е офлайн   Петьо Калинов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 19.03.10

 Александър А.А. написа на 22.03.2015 - 22:16 :

Аз съм ловец,защото съм възприел лова,като спорт,а не като препитание,защото съм преодолял егото си и не държа да отстрелям,а да изкарам дивеч,защото знам,че човешките умения превъзхождат инстинкта на дивеча,защото държа да се спазват законите и правилата,защото ме кефи да видя чистопородно куче на терена,а не някакъв неугледен мелез та бил той и най-работния,защото приемам лова,като предизвикателство,а не като даденост,защото няма нужда да се доказвам пред кого и да било,защото..............................................................


И аз съм така, но за 20 и кусур години не срещнах много подобни ловци . Има ги, но са малко и остават все по-малко. Първо трябва да сме човеци и после ловци. Няма нищо човешко в поголовното избиване на дивеч, без милост, без мяра, без срам. За това не ни уважват хората. За това обикновените хора ни мислят за коравосърдечни зверове, които са излезли да избиват невинни животни.
Стремежът към свободата свършва, щом дойде свободията.

Ал. Стамболийски (1879 — 1923)
0

#35
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Гнусно, е защото ви ебават и то не един път ,а най-малко два пъти!
Първо ви излавят животните в капани, а после ,,ловуват,, на тях когато цъфтят доматите.

Второ -на така нареченият лов се решават.......... ,,държавни въпроси''...!!!

Т.Е.
Решават как да ви съблекат още една кожа от гърба!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#36
Потребителя е офлайн   Zdravkov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 66
  • Регистр: 28.09.13
Не съм ловец от кои знае кога , ловувам активно от миналия ноември, и си мислех дали и аз ше мога след година две с гордост да кажа " Аз съм ловец" . Надявам се искрено ! А до тогава ше се старая да бъда ловец и никога торбалан и гад . :)) Наслука на всички колеги ЛОВЦИ !
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Dancho Jordanov написа на 22.05.2015 - 18:54 :

Първо ви излавят животните в капани, а после ,,ловуват,, на тях когато цъфтят доматите.

Второ -на така нареченият лов се решават.......... ,,държавни въпроси''...!!!

Нямма първо , няма второ ..... пред държавните въпроси , а виновните в случая НЕ са траперит B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Шантава е тая тема...... Значи мога да влезна тук, да напиша, че не бракониерствам и това ме прави ЛОВЕЦ? ...не мисля..

Спомням си, че се родих такъв.... на 5 г. чупех вратовете на ранените яребици и гургулици.... с голи ръчички..

А, в днешно време, в гората, ставам различен човек, без помен от оня, от града...... Никой от познатите ми не би ме разпознал там!

Ловец си по рождение и по душа... Бракониер си по... характер! ..ако имаш наглостта да го правиш... но това не изключва ловеца в теб
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#39
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

 Katena4o написа на 06.10.2015 - 14:47 :

Шантава е тая тема...... Значи мога да влезна тук, да напиша, че не бракониерствам и това ме прави ЛОВЕЦ? ...не мисля..

Спомням си, че се родих такъв.... на 5 г. чупех вратовете на ранените яребици и гургулици.... с голи ръчички..

А, в днешно време, в гората, ставам различен човек, без помен от оня, от града...... Никой от познатите ми не би ме разпознал там!

Ловец си по рождение и по душа... Бракониер си по... характер! ..ако имаш наглостта да го правиш... но това не изключва ловеца в теб


В истинския Ловец не следва да битуват нахалството и безочието - двете съставляващи наглостта! Ако, въпреки това, самосъзнанието не задава моралните си въпроси и в решенията от това не настъпят корекции в нагласата към бракониерство, то безславно ще те напусне усещането за принадлежност към гилдията на истинските Ловци, поне в съвременния цивилизован прочит! Инак диващината, която винаги стои в най-близкото чекмедже на дълговременната памет, бърже ще вземе свеж дъх и ще се заклатушка в ежедневието! Идиотско е..
Прикачено изображение: 294.jpg


За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#40
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 Петьо Калинов написа на 22.05.2015 - 17:00 :

 Александър А.А. написа на 22.03.2015 - 22:16 :

Аз съм ловец,защото съм възприел лова,като спорт,а не като препитание,защото съм преодолял егото си и не държа да отстрелям,а да изкарам дивеч,защото знам,че човешките умения превъзхождат инстинкта на дивеча,защото държа да се спазват законите и правилата,защото ме кефи да видя чистопородно куче на терена,а не някакъв неугледен мелез та бил той и най-работния,защото приемам лова,като предизвикателство,а не като даденост,защото няма нужда да се доказвам пред кого и да било,защото..............................................................


И аз съм така, но за 20 и кусур години не срещнах много подобни ловци . Има ги, но са малко и остават все по-малко. Първо трябва да сме човеци и после ловци. Няма нищо човешко в поголовното избиване на дивеч, без милост, без мяра, без срам. За това не ни уважват хората. За това обикновените хора ни мислят за коравосърдечни зверове, които са излезли да избиват невинни животни.

ЧИТАВИЯ ЛОВЕЦ ОЩЕ КАТО МУ ПРОЧЕТЕШ ДВА РЕДА И ТИ СТАВА ПРИЯТНО.

Поздравления и то специални господин Петьо Калинов.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни