БГ Лов Форум: Японски карабини Howa представени от магазин АРМАДА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Японски карабини Howa представени от магазин АРМАДА

#21
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Skitnik @ Apr 23 2010, 13:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Питам, а отговор няма!

Не съм видял въпросчето. За съжаление отговора е не. Поне за сега няма такова производство.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#22
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Междувременно, днес беше проведена тестова стрелба с една от тези красавици. Резултатите са интересни.....като се има предвид, че разполагахме само с 3 вида патрони. ППУ и Ремингтън не се оказаха любими за тази цев (варминт в кал .223Rem) , но с патроните на Норма резултатите бяха много добри.
Стрелбата бе проведена от Роберт Атанасов, аз бях "адютант" biggrin.gif ( да се разбира кибик).
Очаквайте снимки от мен в Понеделник, а целия материал можете да видите в нашия медиен партньор - списание Български Ловец.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#23
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 23 2010, 23:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Междувременно, днес беше проведена тестова стрелба с една от тези красавици. Резултатите са интересни.....като се има предвид, че разполагахме само с 3 вида патрони. ППУ и Ремингтън не се оказаха любими за тази цев (варминт в кал .223Rem) , но с патроните на Норма резултатите бяха много добри.
Стрелбата бе проведена от Роберт Атанасов, аз бях "адютант" biggrin.gif ( да се разбира кибик).
Очаквайте снимки от мен в Понеделник, а целия материал можете да видите в нашия медиен партньор - списание Български Ловец.


Мод не знам , защо оставаш с убежедението , че Боби е добър стрелец - не е , просто е рекламен продукт както и Иво и ако двете марки патрони са истински , за каквито пледирате ,че продавате то няма как да са големи разликите освен ако мишената не е на повече от 800 метра. Имам се с официалния вносител на едната марка , но да оставим подробностите. Нещо в стил 8х68 bolt action Howa и цена евентуално? За механичните прибори вече разбрах !
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#24
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(anelin @ Apr 24 2010, 18:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мод не знам , защо оставаш с убежедението , че Боби е добър стрелец - не е , просто е рекламен продукт както и Иво и ако двете марки патрони са истински , за каквито пледирате ,че продавате то няма как да са големи разликите освен ако мишената не е на повече от 800 метра. Имам се с официалния вносител на едната марка , но да оставим подробностите. Нещо в стил 8х68 bolt action Howa и цена евентуално? За механичните прибори вече разбрах !

Те тука не позна никак! Роби Е стрелец и Ловец.
Трите марки патрони нито ги продаваме, нито пък имаме подобни намерения, затова не знам колко са истински. Знам обаче, че всяка цев с всеки патрон "работи" различно и това е обословено от твърде много фактори - дължина и тегло на куршума, дължина на цевта, стъпка на нарезите и всичко това за максимално еднакви патрони от дадена серия, което при купешките е много трудно достижимо явление.
И понеже става дума, за тест на пушка с варминтова цев, то големината на групата олпределено е от значение! Ако при тестовете на комбинацията на Сабатти (чисто ловно оръжие) група от 27мм. на 50м. е напълно прилична и покриваща изискванията за лов, то за спортно оръжие, каквато е тази карабина, група от 18,8мм. на 100м. е нелоша( за патрони Норма), но такава от 50-60мм.(Ремингтън, ППУ) е напълно неприемлива.
В този смисъл може да се окаже, че правилният патрон за това оръжие е съвсем друг и съответно резултатът - много по - добър.

А според каталога на производителя - 8х68 не виждам никъде, само няколко модела в 338WinMag.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#25
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 24 2010, 19:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Те тука не позна никак! Роби Е стрелец и Ловец.
Трите марки патрони нито ги продаваме, нито пък имаме подобни намерения, затова не знам колко са истински. Знам обаче, че всяка цев с всеки патрон "работи" различно и това е обословено от твърде много фактори - дължина и тегло на куршума, дължина на цевта, стъпка на нарезите и всичко това за максимално еднакви патрони от дадена серия, което при купешките е много трудно достижимо явление.
И понеже става дума, за тест на пушка с варминтова цев, то големината на групата олпределено е от значение! Ако при тестовете на комбинацията на Сабатти (чисто ловно оръжие) група от 27мм. на 50м. е напълно прилична и покриваща изискванията за лов, то за спортно оръжие, каквато е тази карабина, група от 18,8мм. на 100м. е нелоша( за патрони Норма), но такава от 50-60мм.(Ремингтън, ППУ) е напълно неприемлива.
В този смисъл може да се окаже, че правилният патрон за това оръжие е съвсем друг и съответно резултатът - много по - добър.

А според каталога на производителя - 8х68 не виждам никъде, само няколко модела в 338WinMag.


ОК Благодаря , така е наистина , но се учудвам за варминтовата цев! В този калибър е абсурд вибрация при изстрел. 5-6 см. на 100 метра с Ремингтон в 223 - това може да го постигнеш без усилие и с ИЖ 18МН стига Ремингтона да е истински. Поправи ме ако греша! А за Атанасов - имам си свое лично мнение въз основа на свое лично наблюдение - тази история е друга и не е за тук! Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#26
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Чакаме снимки и групи на варминта
Понеделник вече изтича!!! ohmy.gif
0

#27
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08
Нещо по моя въпрос за железата?
0

#28
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(angel_ov @ Apr 27 2010, 17:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Нещо по моя въпрос за железата?


Значи на този етап не е възможно. Това, което търсиш, както и модела със сгъваем приклад са забранени за износ и ще има повторно договаряне през месец Юни. Тогава може отговора да е положителен.Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#29
Потребителя е офлайн   Ivo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 330
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 19 2010, 23:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
След дълги преговори те са вече тук - карабините HOWA, интригуващи от много време вниманието на Българските Ловци!
Днес имах удоволствието, да приема лично първата доставка на тези пушки в България!
Това е едно изключително красиво, прецизно, функционално и в същото време напълно достъпно за всеки Ловец оръжие! Лично аз съм възхитен от изработката на тези пушки - заслужава си ПОНЕ, да бъдат видяни от всеки!
Понеже времето напредна, ще направя снимки на всички налични модели и калибри утре.
Така потребителите на БГ ЛОВ, ще бъдат първите , видели HOWA в България!
А който желае, да се запознае отблизо с тези уникални оръжия е добре дошъл в магазин АРМАДА!

За по-нетърпеливите качвам ценова листа в pdf формат:

А има ли някакво решение за ловци стрелящи с лява ръка ( левичари) ?

и какво е твоето мнение по въпроса? ( харесах си младежкия модел youth, че е 3 килца, но болт акшън с дясна ръка ми е доста неудобен) нещо полуавтомат или специално за левичари има ли? че на тези не знам как се сменя (обръща ) приклад??
0

#30
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Какво, стана със снимките от прострелката.....
Аз списанието си го купувам редовно, така че и да качиш снимките пак ще си го купя wink.gif
0

#31
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 27 2010, 18:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Значи на този етап не е възможно. Това, което търсиш, както и модела със сгъваем приклад са забранени за износ и ще има повторно договаряне през месец Юни. Тогава може отговора да е положителен.Поздрави!


Мврси за отговора Юни месец ще попитам пак cheers2.gif
0

#32
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(todor_gps @ Apr 27 2010, 20:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво, стана със снимките от прострелката.....
Аз списанието си го купувам редовно, така че и да качиш снимките пак ще си го купя wink.gif

В списанието така или иначе снимките ще са повече и с по-високо качество wink.gif.
Тук качвам само снимки на мишените, други нямам.

Опс. Сори но в бързината съм взел погрешна ММС карта. Ще ги щракна след малко пак и ще ги кача. Извинявам се за забавянето.

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#33
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Howa---създадена в Токио през 1967г. Произвежда,карабини в низкия клас и участва в производства на ам.компании също от низкия клас като: Weatherby,Smith & Wesson and Mossberg-(1986-1987)! От октомври 1999г внася производства чрез спонсор-Legacy Sports International,със седалище Александрия(Вирджиния)....въпреки низките цени,не е популярна в Америка освен "най-скъпия" и модел-1500 "Тексас Сафари" в кал-270-уин. и 300-уин.маг. с цена 1.350 долара, на тукашния пазар! Поздрави!
0

#34
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Колега Шибек, уточни ако обичаш критерии за нисък и висок клас при карабините: цена, качество на изработка, точност, износоустойчивост, здравина, естетика, тегло, удобство и т.н. щот нещата са твърде относителни cool.gif
Един шведски тест /може и да е поръчков разбира се/ класира по някои критерии, цевта на тази карабина на първо място спрямо доста други "класни" цеви.

http://translate.google.com/translate?hl=e...late.google.com
zkk
0

#35
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(todor_gps @ Apr 27 2010, 20:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво, стана със снимките от прострелката.....
Аз списанието си го купувам редовно, така че и да качиш снимките пак ще си го купя wink.gif

Те ги те... Но за подробности в милиметри се обълнете към лицето Любо Димитров.. wink.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Photo089.jpg
  • Прикачено изображение: Photo090.jpg
  • Прикачено изображение: Photo091.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#36
Потребителя е офлайн   Ivo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 330
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Ivo @ Apr 27 2010, 19:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
А има ли някакво решение за ловци стрелящи с лява ръка ( левичари) ?

и какво е твоето мнение по въпроса? ( харесах си младежкия модел youth, че е 3 килца, но болт акшън с дясна ръка ми е доста неудобен) нещо полуавтомат или специално за левичари има ли? че на тези не знам как се сменя (обръща ) приклад??

Любо,

Знам че си на тема Сабати сега smile.gif
но нещо по моето питани има лИ ?

0

#37
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Katena4o @ Apr 28 2010, 12:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Те ги те... Но за подробности в милиметри се обълнете към лицето Любо Димитров.. wink.gif

Първата и третата снимка са с групи от 24,5мм. На втората снимка групата е от 5 патрона и е 18,8мм. - първият и третият са в центъра, втория и четвъртият са в долната дупка, а петия в лявата.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#38
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Ivo @ Apr 28 2010, 15:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Любо,

Знам че си на тема Сабати сега smile.gif
но нещо по моето питани има лИ ?


Не разбирам защо, но отговорът ми го няма - бях го написал още вчера?! Нищо, пак ще го напиша - има възможност за ляв приклад, но болтовете са само десни.Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#39
Потребителя е офлайн   Ivo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 330
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 28 2010, 20:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не разбирам защо, но отговорът ми го няма - бях го написал още вчера?! Нищо, пак ще го напиша - има възможност за ляв приклад, но болтовете са само десни.Поздрави!

А полуавтомат има ли?
0

#40
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Ivo @ Apr 29 2010, 01:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
А полуавтомат има ли?

Не колега, само болтови пушки.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни