БГ Лов Форум: Въпрос за лов на зайци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпрос за лов на зайци

#1
Потребителя е офлайн   anco777 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 09.10.17
Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Явно си пропуснал лекцията по време на курса за ловец .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 12:41 :

Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!

Едва ли сме колеги ловци след като задаваш такива въпроси( за съфорумци би могло да се каже след като си в нашия форум), всички законни
варианти за лов на всякакъв дивеч са посочени в закона за лова, тези твоите не са между тях. Пък и непознаваш животното което искаш да ловиш нашия див заек не копае и не използва дупки, това прави заека подземник от който произлиза домашния заек и най вероятно си заблудил от това.
0

#4
Потребителя е офлайн   anco777 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 09.10.17

Виж мнениетоs.k.s написа на 09.10.2017 - 13:04 :

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 12:41 :

Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>/>/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!

Едва ли сме колеги ловци след като задаваш такива въпроси( за съфорумци би могло да се каже след като си в нашия форум), всички законни
варианти за лов на всякакъв дивеч са посочени в закона за лова, тези твоите не са между тях. Пък и непознаваш животното което искаш да ловиш нашия див заек не копае и не използва дупки, това прави заека подземник от който произлиза домашния заек и най вероятно си заблудил от това.


Не сме колеги ловци. Колеги съфорумници сме (то си го пише). Понеже закона е дълго и увъртяно четиво реших да попитам хора, които се занимават с това. Очаквах, а и все още очаквам отговор!
Мисля, че е похвално да питам, а не да нарушавам закона и да беся ловни кучета с примки.
Лек ден, колега съфорумник.
0

#5
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 13:50 :

Виж мнениетоs.k.s написа на 09.10.2017 - 13:04 :

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 12:41 :

Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>/>/>/>/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!

Едва ли сме колеги ловци след като задаваш такива въпроси( за съфорумци би могло да се каже след като си в нашия форум), всички законни
варианти за лов на всякакъв дивеч са посочени в закона за лова, тези твоите не са между тях. Пък и непознаваш животното което искаш да ловиш нашия див заек не копае и не използва дупки, това прави заека подземник от който произлиза домашния заек и най вероятно си заблудил от това.


Не сме колеги ловци. Колеги съфорумници сме (то си го пише). Понеже закона е дълго и увъртяно четиво реших да попитам хора, които се занимават с това. Очаквах, а и все още очаквам отговор!
Мисля, че е похвално да питам, а не да нарушавам закона и да беся ловни кучета с примки.
Лек ден, колега съфорумник.


Добре е, че първо питаш (чак похвално не е, ама определено е по-добре отколкото да започнеш да слагаш капани и примки).
Засягаш обаче много "болни" теми наведнъж. Това, за което пишеш се категоризира като бракониерство. Бракониерите никой не ги обича тука...
Другото е ловният обект, за който пишеш - в много региони на България заекът е почти изчезнал. Ловци с години не го ловуват, за да се възстанови популацията (някой с години и не виждат заек).
Внасят се от Румъния за опресняване на кръвта (по 70 евро бройката), купуват се от волиери в България (по 50 евро бройката). И това е с пари от ловците...
И в един момент се появяваш ти и питаш ловците как да им изловиш зайците...
Не се изненадвай, че нямаше топло посрещане.


ПС - Ако не ти се чете целия Закон за лова и опазване на дивеча (ЗЛОД) и Правилника за прилагането му (ППЗЛОД)
хвърли едно око на глава седма "Административнонаказателни разпоредби". В случая със заека глобата е от 300 до 1000 лв.

Поздрав
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#6
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16
Късно видях обесените ловни кучета... тук вече си рискуваш живота, не някаква глоба.

С най-добри чувства
Б.
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#7
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоborislaf написа на 09.10.2017 - 16:21 :

Късно видях обесените ловни кучета... тук вече си рискуваш живота, не някаква глоба.

С най-добри чувства
Б.

Ловът на заек с гонче е забранен ....така че карай да върви и недей, не го плаши :D
Спец примкар знае какво прави и в заешка примка няма как да хване ловно куче ....освен ако не е дакел или някоя бульонка .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#8
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 12:41 :

Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>/>/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!


Зaконни вaриaнти :
Вaриaнт 1
Елa дa ти дaм лют червен пипер , отивaш в горaтa, нaмирaш остър кaмък , ръсиш от пиперa и чaкaш.
Идвa любопитния Зaйко , подушвa от пиперa - кихa - удря си крaтункaтa в острия кaмък , и е твой.

Вaриaнт 2
Зимaш кило моркови , киснеш ги 72 ч. във водкa /руски рaзмер/ и сол , режеш ги нa тънки шaйби , ръсиш из горaтa и сядaшдо някой поток.
Зaйко ги нaмирa aпвa си , нaпивa се , и от соленото мезе му се допивa водa.
Идвa нa поточето дето си седнaл , и си ти.
Пиян зaек мaхмурлия - лесно се лови и не дере много.
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 09.10.2017 - 19:36 :

Виж мнениетоanco777 написа на 09.10.2017 - 12:41 :

Здравейте, колеги съфорумници! След като прегледах темите в секцията "лов на дребен дивеч" и не можах да открия отговор на моя въпрос се обръщам към вас.
Та въпроса ми е: Има ли законен начин за лов на зайци без въздушно или бойно оръжие и по конкретно да се поставят мрежи върху заешките дупки (не да заградя гората :D/>/>/>/>) и да се пусне димка.
Питам защото четох, че с въздушна пушка не може, с примка не може и се сетих за тоя вариант, като подчертавам, че не искам да изловя гората, а само 1-2 заека.
П.П. Реално въпроса ми се отнася до законен метод за хващане да заек.

Предварително благодаря!


Зaконни вaриaнти :
Вaриaнт 1
Елa дa ти дaм лют червен пипер , отивaш в горaтa, нaмирaш остър кaмък , ръсиш от пиперa и чaкaш.
Идвa любопитния Зaйко , подушвa от пиперa - кихa - удря си крaтункaтa в острия кaмък , и е твой.

Вaриaнт 2
Зимaш кило моркови , киснеш ги 72 ч. във водкa /руски рaзмер/ и сол , режеш ги нa тънки шaйби , ръсиш из горaтa и сядaшдо някой поток.
Зaйко ги нaмирa aпвa си , нaпивa се , и от соленото мезе му се допивa водa.
Идвa нa поточето дето си седнaл , и си ти.
Пиян зaек мaхмурлия - лесно се лови и не дере много.

Може да поспорим за камъка , ако искаш де .
Пипера се сипва на леко вдлъбнат камък ( горе долу с размера на заешката глава ) само по този начин ще се получи по голяма бита площ
С острия камък е все едно да стреляш глиган с флоберка :D
Наслука !
пп Боре и S K $-а не са чели новите промени в закона за подземните зайци и не са в час !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#10
Потребителя е офлайн   anco777 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 09.10.17
Сега ми се изясни картинката. Благодаря на хората, които отделиха време да отговорят човешки. Иначе мястото където имах планове да ловя ми се струва доста богато на зайци. На едната полянка съм ги виждал по 2...
Както и да е... не съм бракониер и ще ги оставя да си скачат!
Как стои въпроса за фазаните няма и да питам :D
Наслука!
0

#11
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Ето ти го накратко:

Цитат

(2) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е убиване, улавяне, преследване и нараняване на дивеч, както и вземане, пренасяне, укриване, съхраняване, обработване, превозване на намерен, ранен и убит дивеч или на разпознаваеми части от него, събиране и вземане на яйца от птици - обект на лов.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е и престой или движение на лица извън населените места със:
1. извадено от калъф и сглобено ловно оръжие, независимо дали е заредено или не;
2. стъпни капани, примки с метално въже и електрически звуковъзпроизвеждащи прибори за привличане на дивеча.



Цитат

Чл. 57. (1) За провеждане на лов се издава писмено разрешително при условия и по ред, определени в правилника за прилагането на закона, след заплащане на такса за издаването му по тарифа, одобрена от Министерския съвет.

0

#12
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpicea написа на 10.10.2017 - 08:07 :

Ето ти го накратко:


Цитат

Чл. 57. (1) За провеждане на лов се издава писмено разрешително при условия и по ред, определени в правилника за прилагането на закона, след заплащане на такса за издаването му по тарифа, одобрена от Министерския съвет.


Е да , ама то това важи само за ловци с билети !
Тя , тарифата за към Министерски съввет отдавна е одобрена , лошото е , че таксата за издаване е малко непосилна за всеки
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#13
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Не ги слушай ,бе...
Най -добре се ловят с кисело мляко,ама не казвам как !
По - популярно е с гаци за картофи на масур...нанизват се ,като салам...вързваш ,нарамваш и си ти.
Фащаш и продаваш - 1 заек 50 $,два заека 100$ ,1000 заека 50 000 $...
К'о ти пука,хората изловиха с капани хиляди прасета и ги осуджучиха,ти за зайци се косиш ?!
В тези широчини и дължини е така-един сади,друг търга,трети чака на готовото- хем санкционира,хем яде суджуци......

И побързай,щото ако циганите се светнат на далаверата,както с трюфелите...ше се наложи да бегаш в Метро за заешки копани !!!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#14
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 08:49 :

Не ги слушай ,бе...
Най -добре се ловят с кисело мляко,ама не казвам как !
По - популярно е с гаци за картофи на масур...нанизват се ,като салам...вързваш ,нарамваш и си ти.
Фащаш и продаваш - 1 заек 50 $,два заека 100$ ,1000 заека 50 000 $...


Ахааа .... 1 заек 50$ , пък аз се чудех , как така изведнъж сколаса та купи пушка 25 000 $ ?!
пп Само да попитам за киселото мляко , по кофичка на бройка, или ?! Трябва ми да знам , че да си направя калкулация .... толкова ст. за мляко , толкова $ от зайци , че искам да купувам туарег , пък нямам нищо общо с футбола :unsure:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#15
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.10.2017 - 08:59 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 08:49 :

Не ги слушай ,бе...
Най -добре се ловят с кисело мляко,ама не казвам как !
По - популярно е с гаци за картофи на масур...нанизват се ,като салам...вързваш ,нарамваш и си ти.
Фащаш и продаваш - 1 заек 50 $,два заека 100$ ,1000 заека 50 000 $...


Ахааа .... 1 заек 50$ , пък аз се чудех , как така изведнъж сколаса та купи пушка 25 000 $ ?!
пп Само да попитам за киселото мляко , по кофичка на бройка, или ?! Трябва ми да знам , че да си направя калкулация .... толкова ст. за мляко , толкова $ от зайци , че искам да купувам туарег , пък нямам нищо общо с футбола :unsure:/>

Ей,дърпаш ма за езика ,значи...
Провокация и манипулация му се вика,ама нали ми е слаб ангела....ше кажа.

Няма да влезеш с млякото,защото разхода е малък - колкото да си намажеш задника...
Аз така ловя риба,ама и за зайци става.
Е,сега оставих България без зайци...и без кисело мляко...

Забележка:
За задника на К.Кардашиан си требе повече мляко,т.е. не е рентабилно да се ходи на лов за зайци с нея !!!
Всеки да си прави сметката сам !
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 09:28 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.10.2017 - 08:59 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 08:49 :

Не ги слушай ,бе...
Най -добре се ловят с кисело мляко,ама не казвам как !
По - популярно е с гаци за картофи на масур...нанизват се ,като салам...вързваш ,нарамваш и си ти.
Фащаш и продаваш - 1 заек 50 $,два заека 100$ ,1000 заека 50 000 $...


Ахааа .... 1 заек 50$ , пък аз се чудех , как така изведнъж сколаса та купи пушка 25 000 $ ?!
пп Само да попитам за киселото мляко , по кофичка на бройка, или ?! Трябва ми да знам , че да си направя калкулация .... толкова ст. за мляко , толкова $ от зайци , че искам да купувам туарег , пък нямам нищо общо с футбола :unsure:/>/>/>

Ей,дърпаш ма за езика ,значи...
Провокация и манипулация му се вика,ама нали ми е слаб ангела....ше кажа.

Няма да влезеш с млякото,защото разхода е малък - колкото да си намажеш задника...
Аз така ловя риба,ама и за зайци става.
Е,сега оставих България без зайци...и без кисело мляко...

Забележка:
За задника на К.Кардашиан си требе повече мляко,т.е. не е рентабилно да се ходи на лов за зайци с нея !!!
Всеки да си прави сметката сам !

Бреххх ... :unsure: каква пропорционална зависимост
Ето защо от както взеха да добиват киселото мляко от палми и зайците взеха и изчезнаха ей , явно са минали в територии извън ЕС ;) а ние тук се чудим от къде и как ....
пп Ако търсиш рентабилното в задниците , използвай пъдпъдъча мас !
Пъдпъдъчата мас е идеалното средство , лекуващо дори непоносими болки .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.10.2017 - 10:11 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 09:28 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.10.2017 - 08:59 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 10.10.2017 - 08:49 :

Не ги слушай ,бе...
Най -добре се ловят с кисело мляко,ама не казвам как !
По - популярно е с гаци за картофи на масур...нанизват се ,като салам...вързваш ,нарамваш и си ти.
Фащаш и продаваш - 1 заек 50 $,два заека 100$ ,1000 заека 50 000 $...


Ахааа .... 1 заек 50$ , пък аз се чудех , как така изведнъж сколаса та купи пушка 25 000 $ ?!
пп Само да попитам за киселото мляко , по кофичка на бройка, или ?! Трябва ми да знам , че да си направя калкулация .... толкова ст. за мляко , толкова $ от зайци , че искам да купувам туарег , пък нямам нищо общо с футбола :unsure:/>/>/>/>

Ей,дърпаш ма за езика ,значи...
Провокация и манипулация му се вика,ама нали ми е слаб ангела....ше кажа.

Няма да влезеш с млякото,защото разхода е малък - колкото да си намажеш задника...
Аз така ловя риба,ама и за зайци става.
Е,сега оставих България без зайци...и без кисело мляко...

Забележка:
За задника на К.Кардашиан си требе повече мляко,т.е. не е рентабилно да се ходи на лов за зайци с нея !!!
Всеки да си прави сметката сам !

Бреххх ... :unsure:/> каква пропорционална зависимост
Ето защо от както взеха да добиват киселото мляко от палми и зайците взеха и изчезнаха ей , явно са минали в територии извън ЕС ;)/> а ние тук се чудим от къде и как ....
пп Ако търсиш рентабилното в задниците , използвай пъдпъдъча мас !
Пъдпъдъчата мас е идеалното средство , лекуващо дори непоносими болки .


Що бе,то от зайците не боли...минава като мравучкане...тррр р р р р ът ...айде ,готова работата....................................................... :lol:
После стискаш ................... и и и и и и ... щрак .... зайчето е хванато в капана а а а а а а ........ :blink:
Няма срам,няма свян - ловци сме все пак !!! <_<

Туй не е проблем.
По кофти е ,като дойде пощальона да звънне два пъти и да ти връчи глобата...от хурката боли повече...съпружески лобут му се вика !!! :(
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Ъхъъъ ясно , ама религията не ми позволява да ям зайци , така че .... по добре е аз да се лЪзна в добре намазания с пъдпъдъча мас капан !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
ВЪПРОС ЗА ЛОВ НА СЪРНИЧКИ -
Има ли някакъв законен начин ,да сложа една мрежичка на К.Кардашиан и да я запъна ?
Бракониерство ли е това и ако е, как се санкционира от Ловния съюз,дето още не го знам дали е лигитимен или не е...не ,че има значение... ?
Няма да я държа много,ше я пусна...някой ден...хора сме все пак...после пак...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#20
Потребителя е офлайн   anco777 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 09.10.17
Не може да се отвличат хора. Незаконно е. И няма законен начин.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни