БГ Лов Форум: Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред

#281
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Явно е младеж редбула и не е ял уя още та за това скача. Е ся да му обясня за в бъдеще да знае как действат абсолютно всички държавни органи. Среща те инспектор/полицай/горски/данъчен/синя зона и т.н. отвърта ти един акт по свое умотрение и тълкуване на закона след, кето ти си в пълното си право да обжалваш. Само дето палачинката вече е обърната и ТИ трябва да докажеш, че си невинен. В административния съд задължително се предявяват искове за адвокатски хонорари, които са 300лв за дела без материален интерес. На 2 инстанции, щото като загубят винаги обжалват, това са 600лв + толкова за твоя адвокат ако имаш такъв. Та възможната загуба за теб е 1200 + 120 за такси, а за тях 0, щото и да загубят не го плащат от джоба си. Решенията на съда при необходимост от тълкуване на закона са като руска рулетка. Няма 2 състава дето отсъждат еднакво. Може да спечелиш може и да загубиш. Ако си много уверен в правотата си действай. Но трябва винаги да имаш едно на ум, че българският съд отсъжда само по закон а не по справедливост. И този процес продължава поне 1 година и то ако от органа решат да не въртят номера
0

#282
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 23.06.2019 - 08:06 :

Явно е младеж редбула и не е ял уя още та за това скача. Е ся да му обясня за в бъдеще да знае как действат абсолютно всички държавни органи. Среща те инспектор/полицай/горски/данъчен/синя зона и т.н. отвърта ти един акт по свое умотрение и тълкуване на закона след, кето ти си в пълното си право да обжалваш. Само дето палачинката вече е обърната и ТИ трябва да докажеш, че си невинен. В административния съд задължително се предявяват искове за адвокатски хонорари, които са 300лв за дела без материален интерес. На 2 инстанции, щото като загубят винаги обжалват, това са 600лв + толкова за твоя адвокат ако имаш такъв. Та възможната загуба за теб е 1200 + 120 за такси, а за тях 0, щото и да загубят не го плащат от джоба си. Решенията на съда при необходимост от тълкуване на закона са като руска рулетка. Няма 2 състава дето отсъждат еднакво. Може да спечелиш може и да загубиш. Ако си много уверен в правотата си действай. Но трябва винаги да имаш едно на ум, че българският съд отсъжда само по закон а не по справедливост. И този процес продължава поне 1 година и то ако от органа решат да не въртят номера


Това го пишеш от опита си като държавен орган, като патил от държавен орган на тая тема, или щот някой ти го каза ...
0

#283
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
От личен опит като потърпевш, не по тази тема конкретно а по други. Няколкократно. Имам спечелени, имам и загубени. Това са факти от моя житейски опит. Ако смяташ, че има нещо невярно в това което съм писал като факти моля да споделиш.
0

#284
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 23.06.2019 - 12:50 :

От личен опит като потърпевш, не по тази тема конкретно а по други. Няколкократно. Имам спечелени, имам и загубени. Това са факти от моя житейски опит. Ако смяташ, че има нещо невярно в това което съм писал като факти моля да споделиш.


Не съм твърдял, че лъжеш ... Просто за мен е пракалено да ти напишат акт, че ловуваш, а пък пушката ти е в калъфа/ пистолета за ловни цели в куфарче ...
Щото нещата тръгнаха горе-долу от там ...
0

#285
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Принципно си прав, но моя опит показва, че много често на изпълнителите им се спуска някаква идиотска заповед отгоре и те щат не щат я изпълняват. Така съм патил от община. Катаджиите само го правят за кеф. Имал съм случай със заядливи горски дошли да пишат актове, дето се заядоха за това кой номер от билета и членската карта бил вписан в бележката, при положение, че е попълнена съгласно инструкция от ловното и т.н. Та ако решат да ти се заядат, ще пишат, че са те видели да носиш оръжието и докато стигнат до теб си го прибрал в куфара и готово. Акта си го имаш а обжалването му е 50:50 при условията описани по-горе. Особено в по-малките населени места нещата може и да са на лична основа. Та какъв е закона и как се прилага са 2 различни неща, особено при липса на правилник. А и исках да кажа на по-младите и непатили колеги, че нещата не седят винаги така както им диктува чувството за справедливост. Особено кисел вкус остава когато съдът потвърди някоя отчайваща несправедливост защото е напълно законна.
0

#286
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Колко броя КНО за лов може да се притежава ? И цевта на гладкото пак ли остава над 51см ?
0

#287
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоburan написа на 24.06.2019 - 08:49 :

Колко броя КНО за лов може да се притежава ? И цевта на гладкото пак ли остава над 51см ?

1- Няма ограничение. 2- Да.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#288
Потребителя е офлайн   stiliyan200 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 25.01.11
Здравейте! От днес окончателно искат курс за Късо! Поне в Русе!
0

#289
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоddd_dancho написа на 22.06.2019 - 08:23 :

Виж мнениетоДок написа на 22.06.2019 - 05:15 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 21.06.2019 - 21:15 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.06.2019 - 15:32 :

Може да го носиш винаги, никой не може да те стре ,но ако те хванат има глоба ,защото е незаконно. Иначе в куфера може да носиш КНО колкото си искаш.


Я пак .........

Режима на ползване на КНО, което е определено за ловни цели ще е същият, като ползването на ловното оръжие. Всяко друго носене на такова КНО, където и да е, извън ловните дни и/или ловният район ще носи административно-наказателна отговорност.


Не си съвсем прав..
Колкото и понякога да не съм съгласен с колегата Редбул, в случая той е прав! Представи си, че трябва да си занесеш пушката на ремонт, за приклад или просто да постреляш на стрелбище извън ловния сезон. Слагаш я в калъфа, разрешителното в джоба и си свободен да се движиш на територията на цялата страна.


Така е, но има едно голямо "НО" ........

Обикновено това е дежурното оправдание на "колеги", дето "все си носят" оръжията на ремонт или към стрелбищата, когато ги засекат, не където и когато трябва. Горе-долу е, като бележката за хищници, дето с нея се бият "само чакали". ;)/> Да не се засегне някой, аз също целогодишно ходя на хищник.
Не споря, че понякога оръжието има нужда от ремонт, прострелка или да се тренира.
В случай на проверка действително трябва да убедиш и да докажеш на проверяващия служител, че има защо ловното оръжие да е извън касата. При липса на някакъв документ обаче, особено в работните дни /един от най-чистите варианти е бележка за хищници/, служителят има право да състави АУАН /акт за установяване на административно нарушение/, пък после едва ли някой ще е изключително щастлив да вади от 10 кладенеца вода, защо и как носи оръжието, за да се оспори акта и/или да се обжалва в съда.

Никой в нищо няма да убеждавам , ако оръжието е в куфар и въобще според изискавнията за пренасяне , а документите са си в мен .
Значи искам да стрелям на стрелбище в Русе и тръгвам от София , ... ама напреки ... офроуд ... през гори и поля ,в каквито си искам дни -работни , неработни . Не съм в нарушение , така че да заповядат проверяващите .
Предположението , че може и да съм с бракониерски цели ,... за закона си е просто предположение , което той не обсъжда и не обхваща . И правилно !
0

#290
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоd.g.g. написа на 24.06.2019 - 19:18 :

Никой в нищо няма да убеждавам , ако оръжието е в куфар и въобще според изискавнията за пренасяне , а документите са си в мен .
Значи искам да стрелям на стрелбище в Русе и тръгвам от София , ... ама напреки ... офроуд ... през гори и поля ,в каквито си искам дни -работни , неработни . Не съм в нарушение , така че да заповядат проверяващите .
Предположението , че може и да съм с бракониерски цели ,... за закона си е просто предположение , което той не обсъжда и не обхваща . И правилно !


Лек път! B) :lol: :lol:
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#291
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
Пичове само ще ви подхвърля ,че в закона не е дефинирано какво представлява това заключващо устройство на спусъка.
Сами си правете изводите дали има смисъл да го слагате...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#292
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
Днес си подадох моето заявление без ББОО, намекнаха ми, че ще ми откажат на основание Чл. 58. (1) точ. 9.

Но не ми е ясно защо не са ми изискали този докуминт, когато съм си закопувал други оръжия!
Ще видим какво ще ми отговорят.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#293
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
При придобиването на ловно оръжие за изкаран курс се смята успешно положения практически изпит по стрелба.
Неслучайно когато се подава първото заявление за закупуване на ловно оръжие ти искат копие от документ, за положен успешно изпит (теория и практика).

По време на самите курсове (за редовен ловец и тези за подборен лов) - поне когато аз ги карах имахме практика. Тоест ходихме на стрелбище, където инструктори ни обясняваха освен принципа на работа за конкретната оръжейна система, провеждахме и обучителни стрелби.

Респективно съвсем логично е да се изиска ББОО за КНО.
"Venatio supra omnia"
0

#294
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоДеян Енчев написа на 04.07.2019 - 10:02 :

При придобиването на ловно оръжие за изкаран курс се смята успешно положения практически изпит по стрелба.
Неслучайно когато се подава първото заявление за закупуване на ловно оръжие ти искат копие от документ, за положен успешно изпит (теория и практика).

По време на самите курсове (за редовен ловец и тези за подборен лов) - поне когато аз ги карах имахме практика. Тоест ходихме на стрелбище, където инструктори ни обясняваха освен принципа на работа за конкретната оръжейна система, провеждахме и обучителни стрелби.

Респективно съвсем логично е да се изиска ББОО за КНО.

Разбирам идеята ти ,и е логична ,но в закона не го пише и следователно не тбябва да се изисква спрямо сега действащия закон.
В момента за КНО за ловни цели ловния билет и документа за подборен лов са двата документа необходими за придобиване.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#295
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
"В момента за КНО за ловни цели ловния билет и документа за подборен лов са двата документа необходими за придобиване."

Наистина изглежда така, никъде точно и ясно не е записано, че за ловно КНО ще се изисква ББОО. Отначало и аз предположих, че няма да се "заяждат" или да го искат.

Изискването или не на този документ към момента изглежда като въпрос на прочит на ЗОБВВПИ към конкретното РУ - ако наистина се движим по алинеите на Чл. 58 - биха отказали.
Вероятно разчитата на факта, че там са описани квалификаторите за притежание на оръжия, затова и може би ще ти го откажат.

Според мен промените в закона са доста набързо скалъпени дали за лобизъм, дали за добро ... малко са тия дето знаят истината.
"Venatio supra omnia"
0

#296
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
Тогава защо не ми отказват придобиването на дълго нарезно ръжие по същия член?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#297
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
В случай, че имаш разрешително за подборен лов, значи че вече успешно си положил изпит. Както писмен така и практически.
Това ти е дало право да си закупиш първото дългоцевно нарезно, както и всяко последващо.
"Venatio supra omnia"
0

#298
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
А защо не ми дава право да закупя и Късо...?
Не намирам текст ,който да гласи нещо в подкрепа на тази теза.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#299
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
Аз разглеждам разрешителния режим от страната на ловец с право на подборен лов. Сега ще разбия трите направления:

1. Придобиване право на лов - гладкоцевни оръжия - там има изпит със стрелба по панички, макет на заек и диво прасе (движещи)
2. Право на подборен лов - дългоцевни нарезни оръжия - отново практически изпит, този път хем с болтова хем с полуавтоматична карабина с оптика и без.
3. Право на КНО - тук идва ББОО и курса, който разбуни обществените мнения

В другата тема, в която писахме това онова, зачекнах на какво се базират подозренията ми, че КОС ще отказва КНО без ББОО.
Вероятно в законовата норма не се допуска закупуването на КНО, ако си изкарал курс за право на лов и за подборен такъв.
"Venatio supra omnia"
0

#300
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
В закона за лова чл.56 дава право на придобиване,съхранение и носене на КНО за ловни цели.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни