БГ Лов Форум: Първа пушка за начинаещ ловец? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Първа пушка за начинаещ ловец? Silma или Haenel?

#21
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоvis65 написа на 02.01.2017 - 22:28 :

СПОРЕД мен фиксираните шокове имат по добър бой поне с такова впечатление останах след 21 години ловуване

Кое те кара да мислиш така? Ако оръжието е руско е възможно да има несъосие, ама в оръжие за 2500 - 3500 лв. на производители с традиции в оръжейното производство силно се съмнявам да има нещо нередно. За мене мобилните шокове правят пушката гъвкава при различните видове лов, до колкото фиксираните шокове правят една пушка строго профилирана.
0

#22
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Здравей! Аз съм млад ловец но ще те подкрепя за Silma понеже и аз от началото на сезона съм с такава. Е най евтиния вариант 12/76 baisic, но пък пушката е красива и лека а се оказа и точна. На 1.10 2016 с един изстрел с подкалибрено бренеке свалих една свиня около 100-120кг. Пушката не е от "VIP" a от дуг магазин в който продават и много хубави и евтини италиански ловни полуавтомати.
Всъщност марката не толкоз важна а страната производител a при ловните оръжия е MADE in ITALY.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#23
Потребителя е офлайн   vis65 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 26.11.11
коколега ТОШО моята оръжейна култура е между средно и добро ниво за това немога дати обясна техически кои шокове са по добри мнението съм го дал от гледна точка на моя ловен стаж . Във форума има отлични оръжейни маистори и търговци които могат да се изкажат по въпроса аз предлагам да изчакаме техните компетентни мнения
0

#24
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоAno написа на 04.01.2017 - 11:26 :

Всъщност марката не толкоз важна а страната производител a при ловните оръжия е MADE in ITALY.

Тук колега си в голяааааама грешка!Публикувано изображение Ако говориш за серийно производство, в средния и ниския ценови клас донякъде съм съгласен, но да сравняваш италианските оръжия с английските, австрийските, немските, белгийските та дори и френските е смешно!
0

#25
Потребителя е офлайн   djimrev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 595
  • Регистр: 12.10.10

Виж мнениетоБаян написа на 05.01.2017 - 13:25 :

Виж мнениетоAno написа на 04.01.2017 - 11:26 :

Всъщност марката не толкоз важна а страната производител a при ловните оръжия е MADE in ITALY.

Тук колега си в голяааааама грешка!Публикувано изображение Ако говориш за серийно производство, в средния и ниския ценови клас донякъде съм съгласен, но да сравняваш италианските оръжия с английските, австрийските, немските, белгийските та дори и френските е смешно!


Леле-е-е, какво изхвърляне! А ние в Бг кой клас сме, Бояне? Ти с английска пушка ли си се обзавел или си креташ с руска, поне пети собственик. У нас само Гоце може да се похвали с пушка за 50000 евро и то купена с държавни пари. Е някоя и друга мутра или набеден "бизнесмен" също.
0

#26
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоdjimrev написа на 05.01.2017 - 15:40 :

Виж мнениетоБаян написа на 05.01.2017 - 13:25 :

Виж мнениетоAno написа на 04.01.2017 - 11:26 :

Всъщност марката не толкоз важна а страната производител a при ловните оръжия е MADE in ITALY.

Тук колега си в голяааааама грешка!Публикувано изображение Ако говориш за серийно производство, в средния и ниския ценови клас донякъде съм съгласен, но да сравняваш италианските оръжия с английските, австрийските, немските, белгийските та дори и френските е смешно!


Леле-е-е, какво изхвърляне! А ние в Бг кой клас сме, Бояне? Ти с английска пушка ли си се обзавел или си креташ с руска, поне пети собственик. У нас само Гоце може да се похвали с пушка за 50000 евро и то купена с държавни пари. Е някоя и друга мутра или набеден "бизнесмен" също.

Колега, аз коментирам това твърдение:-" Всъщност марката не толкоз важна а страната производител a при ловните оръжия е MADE in ITALY".
А това, кой с какво ловува у нас и с, какви пари си го е купил е съвсем отделен въпрос.... И съм Баян, а не Боян.

А колегата пуснал темата мога да посъветвам следното: ако пушката е за лов задължително да е с два спусъка!
Каквото и да ти обясняват продавачите-селектори, мелектори...- с тях не можеш толкова бързо да избереш с, коя цев да стреляш, както с два спусъка. Силата на двуцевката са двата бързи изстрела, възможността да избереш и стреляш бързо с различни боеприпаси, надежността( ако единия патрон не "хване" стреляш с другия) и тихото презареждане.
0

#27
Потребителя е офлайн   vis65 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 26.11.11
съгласен съм с Баян
0

#28
Потребителя е офлайн   baader 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 28.09.16
Колега, макар и да не успях да взема по финансови съображения нова италианска пушка( взех ИЖ 27 ЕМ) смятам, че си се правилно насочил към ново оръжие а не втора употреба. На мен лично много ми допаднаха FAIR в магазина на СТАРФОРС. ЗА около 1500 лв. това е супер от гледна точка на цена качество. От ВИП-а нищо и никога!
Каквото и да вземеш няма да сбъркаш, но недей взима автомат, според мен си е класика ловът с двуцевка или надцевка. Колегите са изброили плюсовете.
0

#29
Потребителя е офлайн   allazarov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 16.11.19
Здравейте, ето че лично за мен тази тема е актуална към днешен ден. Как стоят възможностите за начинаещите ловци през 2019? Лично аз (по-красота) съм се насочил към пушките FAIR, но това което ме притеснява е че на техния сайт дават само модела SLX600 да е подходящ за лов на диво прасе. Каква пушка бихте препоръчали за първа в средния ценови клас на новобранец като мен? Надявам се искренно да стане дискусия за да не се налага да пускаме еднакви нови теми всяка година.
0

#30
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
benelli m2 comfortech
0

#31
Потребителя е офлайн   allazarov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 16.11.19

Виж мнениетоfatmaka написа на 17.11.2019 - 16:49 :

benelli m2 comfortech


А защо колега? :)
0

#32
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Просто ми се иска да си я бях купил в началото, а не да слушам чужди мнения, затова ако си си харесал пушка - купувай, не слушай 'разбирачи' :lol:
0

#33
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
В БГ всеки си хвали каквото има, а недостатъци се споделят след като го продадат. По хубаво от нова пушка няма!

Колега отиди и си купи каквото ти е на сърцето.
0

#34
Потребителя е офлайн   allazarov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 16.11.19
А има ли такова "животно" като универсална пушка която да бъде подходяща за лов на дребен и на едър дивеч пък било то и за хищници? :)
0

#35
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09

Виж мнениетоallazarov написа на 22.11.2019 - 20:19 :

А има ли такова "животно" като универсална пушка която да бъде подходяща за лов на дребен и на едър дивеч пък било то и за хищници? Публикувано изображение


Не разбира се. Това е като с всесезонните гуми. Винаги има някакъв компромис. Едни харесват двуцевките и твърдят, че те са универсални заради двата шока ( сменяеми), с които можеш да стреляш с всякакъв боеприпас и да слагаш според случая и шоковете. Други пък казват, че автоматът е по добър заради повечето патрони в магазина. В общи линии всеки си има негово си виждане и, вероятно ти ще имаш своето. И накрая ще си купиш карабина за гонка и хищник и успоредка за птици :)
0

#36
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1131
  • Регистр: 08.12.11
Има и нещо друго,съвсем скоро оловните проектили ще бъдат забранени.Аз бих си купил оръжие пригодено за новите проектили.На старите пушки ще се наложи да смениме шоковете а тези с несменяеми шокове маи ще стават само за на стената за украшение!
0

#37
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09

Виж мнениетоlu-bo написа на 13.02.2020 - 13:44 :

Има и нещо друго,съвсем скоро оловните проектили ще бъдат забранени.Аз бих си купил оръжие пригодено за новите проектили.На старите пушки ще се наложи да смениме шоковете а тези с несменяеми шокове маи ще стават само за на стената за украшение!


Въобще няма да е съвсем скоро.
0

#38
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1131
  • Регистр: 08.12.11
В следващите 12месеца ще бъде готов текста а кога ще влезе в сила ще видиме!
https://www.slrb.bg/...oto-v-munitsii/
0

#39
Потребителят е онлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоlu-bo написа на 13.02.2020 - 13:44 :

Има и нещо друго,съвсем скоро оловните проектили ще бъдат забранени.Аз бих си купил оръжие пригодено за новите проектили.На старите пушки ще се наложи да смениме шоковете а тези с несменяеми шокове маи ще стават само за на стената за украшение!


Колега, тези с НЕ сменяемите шокове пускаш райбера да мине, стават на цилиндър и ще работят още дълги години.
П.п нищо чудно и за следващите поколения.
0

#40
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
И да не пускаш райбера, концентраторите отдавна са измислени..., всички новопроизведени пушки са си разчетени за стоманени съчми заради най - големия и желан пазар - USA.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни