БГ Лов Форум: Фенер - LASER GENETICS - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фенер - LASER GENETICS Мнения

#41
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
мисля и аз да си взема тези дни
0

#42
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
Твоят с монтажа ли го взе.
0

#43
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
Да с монтажа,но го взех на приятел.
0

#44
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
Чакалите дразнели кучетата му и искаше нещо за през нощта.
0

#45
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
От випа във Варна.
0

#46
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09

Виж мнениетоmpp написа на 29.01.2013 - 23:56 :

не,беше нещо японско,взето от китаи


Това с Японското "взето" от Китай определено е много оригинално .........като мисъл имам предвид ! :D/>:iagree:/>
0

#47
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09

Виж мнениетоasti написа на 29.01.2013 - 09:56 :

Колегата "Thedestroyer" от който черпех съвет, и получих много отговори на ниво ми каза да забравя в студено време да ползвам зарядни батерии тъй като много бързо се разреждат. Ама аз тома неверни реших да пробвам та взех две зарядни батерии и сутринта рано на 20.01.2013г /неделя/ при външна температура -3 градуса отивам на варда. Та на първото място повисях около 1 час, но хищник не се яви за ранения заек. Смених мястото и след около 15-20 минути от към гърбат ми светнаха очички на добро изстрелно разстояние 80-90 метра. В това време виждам как се изнасят бавно през тревуляците към една нива посята със жито. Когато лиса беше вече във въпросната нива ми се беше открила много добре. Поглеждам през оптиката и и слагам кръста, ИИИ ТОЧНО ТОГАВА хоп фенера угасна, настана пълна тъмнина. Натискам копчето нанаци не тръгва. След няколко опита тръгна но лисицата вече явно ме бе усетила и беше отишла далеч. Реших въпреки това да погледна през оптиката и отново фенера изгасна. След което си събрах сергията и в къщи. От тогава НЕ НОСЯ И НЕ СЛАГАМ В СТУДЕНО ВРЕМЕ ЗАРЯДНИ БАТЕРИИ. Това със зарядните ще го пробвам когато се стопли. Иначе със тези батерии с които го купих доста време посвети не мога да се оплача. Поръчал съм си дюръсел и днес ще ги получа. Сега сложих нексточ 1400 ампер часа, и тъй като са нови и от тази неделя ще ми подсигурят доста светли варди за напред. СЪВЕТ: НЕ СЕ ПРЕЦАКВАИ КАТО МЕН, МАКАР ЧЕ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА. Мисълта ми е че със два чифта зарядни батерии по моите наблюдения и в студено време най много да си осигуриш 30-60 минути светлина. И ако угаснат както при мен отиде всичко по дяволите, после ще се ядосваш много.
Прикрепен файл imagesт.jpg


Е паааа говорим аз ................ама кой да ме слуша :idea:/>

и за монтажа говоря ама пак не слушаш .От 4 години ползвам меча на джедая и съм му хванал цаката .....белким ! :big-shot:/>
0

#48
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
Абе оръжейника от випа я хареса,простреля я , има каталожен номер ,пък я сложихме на флоберка 22к.
0

#49
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
на мен ми подари бързомерец аимпоинт микро не е лош ама не е като истинския
0

#50
Потребителя е офлайн   mpp 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 29.07.12
това е микрото

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20130130_003957.jpg

0

#51
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
ЕЙЙЙЙ. Тва голям чат се е заформил сноще и аз съм го пропуснал. Само дето малко се омотах кой купил, кой продал и кои пак искал да си купува. Ама пак ще прочета.
0

#52
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

Виж мнениетоThedestroyer написа на 30.01.2013 - 00:35 :

Виж мнениетоasti написа на 29.01.2013 - 09:56 :

Колегата "Thedestroyer" от който черпех съвет, и получих много отговори на ниво ми каза да забравя в студено време да ползвам зарядни батерии тъй като много бързо се разреждат. Ама аз тома неверни реших да пробвам та взех две зарядни батерии и сутринта рано на 20.01.2013г /неделя/ при външна температура -3 градуса отивам на варда. Та на първото място повисях около 1 час, но хищник не се яви за ранения заек. Смених мястото и след около 15-20 минути от към гърбат ми светнаха очички на добро изстрелно разстояние 80-90 метра. В това време виждам как се изнасят бавно през тревуляците към една нива посята със жито. Когато лиса беше вече във въпросната нива ми се беше открила много добре. Поглеждам през оптиката и и слагам кръста, ИИИ ТОЧНО ТОГАВА хоп фенера угасна, настана пълна тъмнина. Натискам копчето нанаци не тръгва. След няколко опита тръгна но лисицата вече явно ме бе усетила и беше отишла далеч. Реших въпреки това да погледна през оптиката и отново фенера изгасна. След което си събрах сергията и в къщи. От тогава НЕ НОСЯ И НЕ СЛАГАМ В СТУДЕНО ВРЕМЕ ЗАРЯДНИ БАТЕРИИ. Това със зарядните ще го пробвам когато се стопли. Иначе със тези батерии с които го купих доста време посвети не мога да се оплача. Поръчал съм си дюръсел и днес ще ги получа. Сега сложих нексточ 1400 ампер часа, и тъй като са нови и от тази неделя ще ми подсигурят доста светли варди за напред. СЪВЕТ: НЕ СЕ ПРЕЦАКВАИ КАТО МЕН, МАКАР ЧЕ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА. Мисълта ми е че със два чифта зарядни батерии по моите наблюдения и в студено време най много да си осигуриш 30-60 минути светлина. И ако угаснат както при мен отиде всичко по дяволите, после ще се ядосваш много.
Прикрепен файл imagesт.jpg


Е паааа говорим аз ................ама кой да ме слуша :idea:/>/>

и за монтажа говоря ама пак не слушаш .От 4 години ползвам меча на джедая и съм му хванал цаката .....белким ! :big-shot:/>/>

Колега можеш ли ако е удобно да направиш някоя снимка на твоята комбинация да видим на гледно как седи.
Сигурно нямаш нищо против да те ползваме за наръчник щом от толкова време ползваш меча на Вейдар. :D
Поздрави.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#53
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09
Колега можеш ли ако е удобно да направиш някоя снимка на твоята комбинация да видим на гледно как седи.
Сигурно нямаш нищо против да те ползваме за наръчник щом от толкова време ползваш меча на Вейдар. Публикувано изображение
Поздрави.
[/quote]



ето на малокалибрената как стои :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение



А ето и на Blaser R93 :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

в момента обаче Weaver-а е малко модифициран - изнесен е странично на ложата напред и по този начин ми е свободна долната антабка за бипода
0

#54
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоasti написа на 29.01.2013 - 12:50 :

Виж мнениетоДок написа на 29.01.2013 - 11:53 :

Ползвам две Li-Ion презареждаемите батерии. Мога да кажа, че бая студ са видели, но досега не са отказали .

Би ли споделил точно коя марка на батериите и колко ампер часа са колега. Мерси предварително.



Едната е UltraFire BRC 18650, 3600 mAh, 3,7v,
другата е на същата фирма, но е 3000 mAh , не съм в час с тези неща, но на мен определено ми вършат работа и на лов, и на работа .
0

#55
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Колега и аз имам фенер със такива батерии и наистина държат в студено време. Само че НД-3-то работи със 2 броя батерии cr123a 3V, не се препоръчват батерии над този волтаж. От този модел зарядни батерии в студ умират много бързо.
0

#56
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

0

#57
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Вчера вечер за малко да докажа отново ефективноста на този фенер. Ама нещо мерника доста, ама доста ми беше крив. Осветени 3 хищника, и никой от тях не се усети какво става. Като първия го осветявах от далеч в рамките на 4-5 минути докато ме приближи. НАДЯВАМ СЕ другия път да има снимки............
0

#58
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Здрасти Асти днес взех оптиката и веднага направих монтажа но за жалост не можах да я прострелям. ;) Оптиката е супер .Кристален образ добро увеличение и курекция на паралаклиса.
Та фенера се одлага за другия месец,но като го взема веднага ще се разбере.
За сега ще карам с стария ми.
Поздрави.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#59
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Всичко по малко ама качествено. Лично аз минах по този път и съм приключил със компромисите. Предполагам че буша е от серия Елит.
0

#60
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Колега asti можеш ли да направиш някоя снимка на фенера през оптиката .
Поздрави.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни