БГ Лов Форум: ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ - ОНЛАЙН В БГ ЛОВ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ - ОНЛАЙН В БГ ЛОВ Съвместно с "Изпълнителната агенция по горите"

#101
Потребителя е офлайн   Спасимира Бежина 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 28.06.13

Виж мнениетоantoan1307 написа на 12.06.2013 - 21:12 :

Теста мина успешно,и отново останах с разочарование за реалноста в тази хубава държава,просто не е за коментиране.


Честито :) Би трябвало и стрелбата да е минала или?
Защо си се разочаровал?
0

#102
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 17:19 :

Виж мнениетоantoan1307 написа на 12.06.2013 - 21:12 :

Теста мина успешно,и отново останах с разочарование за реалноста в тази хубава държава,просто не е за коментиране.


Честито Публикувано изображение Би трябвало и стрелбата да е минала или?
Защо си се разочаровал?

Според мен е разочарован от жалката ни държава, в която живеем. Разочарован е от това как 80 процента са станали ловци от тези с които се е явявал. Разочарован е от шуробаджанащита и от това, което е видял. Действителста, го е ядосала и с право. Иначе, колега браво за положеният труд. Такава ни е държавата, не само в ловът е така, не се ядосвай. Гледай оптимистично на нещата въпреки, че стават все по зле и по зле и това вероятно те ядосва и отчайва.Със сигурност, ако за година новите кандидат ловци са 1000, то реалният брой на тези, които трябва да бъдат ловци по правилата и закона са не повече от (Какво мислите Вие - с ръка на сърце) ?!!!




Забележка: Ако си се разочаровал от друго го сподели. Интересно ще ни е.
;)
0

#103
Потребителя е офлайн   Спасимира Бежина 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 28.06.13

Виж мнениетоIco1985 написа на 04.07.2013 - 19:00 :

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 17:19 :

Виж мнениетоantoan1307 написа на 12.06.2013 - 21:12 :

Теста мина успешно,и отново останах с разочарование за реалноста в тази хубава държава,просто не е за коментиране.


Честито Публикувано изображение Би трябвало и стрелбата да е минала или?
Защо си се разочаровал?

Според мен е разочарован от жалката ни държава, в която живеем. Разочарован е от това как 80 процента са станали ловци от тези с които се е явявал. Разочарован е от шуробаджанащита и от това, което е видял. Действителста, го е ядосала и с право. Иначе, колега браво за положеният труд. Такава ни е държавата, не само в ловът е така, не се ядосвай. Гледай оптимистично на нещата въпреки, че стават все по зле и по зле и това вероятно те ядосва и отчайва.


Забележка: Ако си се разочаровал от друго го сподели. Интересно ще ни е.


Аз като се явявах на изпит нямаше шуробаджанащина...колкото и странно да звучи и се надявах нещата да са се оправили...въпреки това по-голямата част от явилите се си взеха теорията,но пък на стрелбите нямаше нито един скъсан...А тези,които не си взеха теорията бяха ужасно разочаровани и се чудеха как може да не дават да се преписва,плюха изпитващите и какво ли още не....
0

#104
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 19:06 :

Виж мнениетоIco1985 написа на 04.07.2013 - 19:00 :

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 17:19 :

Виж мнениетоantoan1307 написа на 12.06.2013 - 21:12 :

Теста мина успешно,и отново останах с разочарование за реалноста в тази хубава държава,просто не е за коментиране.


Честито Публикувано изображение Би трябвало и стрелбата да е минала или?
Защо си се разочаровал?

Според мен е разочарован от жалката ни държава, в която живеем. Разочарован е от това как 80 процента са станали ловци от тези с които се е явявал. Разочарован е от шуробаджанащита и от това, което е видял. Действителста, го е ядосала и с право. Иначе, колега браво за положеният труд. Такава ни е държавата, не само в ловът е така, не се ядосвай. Гледай оптимистично на нещата въпреки, че стават все по зле и по зле и това вероятно те ядосва и отчайва.


Забележка: Ако си се разочаровал от друго го сподели. Интересно ще ни е.


Аз като се явявах на изпит нямаше шуробаджанащина...колкото и странно да звучи и се надявах нещата да са се оправили...въпреки това по-голямата част от явилите се си взеха теорията,но пък на стрелбите нямаше нито един скъсан...А тези,които не си взеха теорията бяха ужасно разочаровани и се чудеха как може да не дават да се преписва,плюха изпитващите и какво ли още не....
Нали се сещаш, че ловец, се става по желание? Нямаш ли желание - къде си тръгнал?


Все едно да искаш да спечелиш от тотото, но да те мързи да си попълниш фиша със съответните числа и после да плюеш как не си спечелил ти. Това го давам като пример - така ми дойде Публикувано изображениеВсе пак, колега може да се е разочаровал от съвсем друго нещо, така че нека му дадем шанс да сподели лично той, а не да гадаем. Публикувано изображение.


Наслука на всички колеги ловци и на първо място бъдете хора, и приятели и така ловувайте по ловните полета като ЗАДРУЖНА ДРУЖИНА Публикувано изображение
;)
0

#105
Потребителя е офлайн   Спасимира Бежина 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 28.06.13

Виж мнениетоIco1985 написа на 04.07.2013 - 19:19 :

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 19:06 :

Виж мнениетоIco1985 написа на 04.07.2013 - 19:00 :

Виж мнениетоспасимира написа на 04.07.2013 - 17:19 :

Виж мнениетоantoan1307 написа на 12.06.2013 - 21:12 :

Теста мина успешно,и отново останах с разочарование за реалноста в тази хубава държава,просто не е за коментиране.


Честито Публикувано изображение Би трябвало и стрелбата да е минала или?
Защо си се разочаровал?

Според мен е разочарован от жалката ни държава, в която живеем. Разочарован е от това как 80 процента са станали ловци от тези с които се е явявал. Разочарован е от шуробаджанащита и от това, което е видял. Действителста, го е ядосала и с право. Иначе, колега браво за положеният труд. Такава ни е държавата, не само в ловът е така, не се ядосвай. Гледай оптимистично на нещата въпреки, че стават все по зле и по зле и това вероятно те ядосва и отчайва.


Забележка: Ако си се разочаровал от друго го сподели. Интересно ще ни е.


Аз като се явявах на изпит нямаше шуробаджанащина...колкото и странно да звучи и се надявах нещата да са се оправили...въпреки това по-голямата част от явилите се си взеха теорията,но пък на стрелбите нямаше нито един скъсан...А тези,които не си взеха теорията бяха ужасно разочаровани и се чудеха как може да не дават да се преписва,плюха изпитващите и какво ли още не....
Нали се сещаш, че ловец, се става по желание? Нямаш ли желание - къде си тръгнал?


Все едно да искаш да спечелиш от тотото, но да те мързи да си попълниш фиша със съответните числа и после да плюеш как не си спечелил ти. Това го давам като пример - така ми дойде Публикувано изображениеВсе пак, колега може да се е разочаровал от съвсем друго нещо, така че нека му дадем шанс да сподели лично той, а не да гадаем. Публикувано изображение.


Наслука на всички колеги ловци и на първо място бъдете хора, и приятели и така ловувайте по ловните полета като ЗАДРУЖНА ДРУЖИНА Публикувано изображение


Това кой защо става ловец е много сложно...имам приятел,който стана ловец за да създаде нови приятелства,а не защото иска да ловува и друг,който искаше просто да запази пушката на дядо си... и нямат желание да седнат да прочетат за какво става въпрос,да научат нещо и се надяват като бутнат някой лев да приключат,като не осъзнават колко мераклий прецакват по този начин
0

#106
Потребителя е офлайн   Антон Радославов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 20.01.13
Ицо много правилно е предположил,а ситуацията бе следната,че имаше хора дето сигурно не можеха да пишат и четат,а всичко бе точно,преписваха масово,и без да се хваля на нашата маса нямаше нито пищови нито тестове да преписваме.Аз бях готов с теста на 20-тата минута и за което най-много благодаря на човека който се е постарал тук във форума.След като го решихме аз и колегата до мен,та помогнахме на другите двама колеги защото бяхме заедно и от един град.Те по принцип се справят,но за по сигурно.Накрая изпитващия каза на тия двама ,че е невъзможно да решат теста с 102 и 104 верни отговора макар че имаха допуснати по10 грешки.Целта бе да има някой скъсани,но не стана така.Само като видях какви стават ловци......и знам как до сега една част са станали,само мога да кажа ,че съм ЗА проверовъчни изпити през 3-5г.Очаквам нападките на тази част от ловци.
0

#107
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоantoan1307 написа на 05.07.2013 - 21:51 :

Аз бях готов с теста на 20-тата минута и за което най-много благодаря на човека който се е постарал тук във форума.

Благодаря колега, радвам се, че БГ ЛОВ ти е бил полезен. Честито и много слука ти желая през ловен сезон 2013/2014г.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#108
Потребителя е офлайн   Спасимира Бежина 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 28.06.13
Честито,колега! НАСЛУКА!
0

#109
Потребителя е офлайн   Антон Радославов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 20.01.13
Благодаря!И на вас желая всичко добро, и много хубави моменти в предстоящия сезон!
0

#110
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
ха явно когато трябва да се симулира работа съм доста продуктивен :)

Вие отговорихте вярно на 104 въпроса
и сте подготвен да бъдете правоспособен ловец!
0

#111
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Васко, няма ли утешително- поущрителни награди за 104/104, примерно някоя забравена шапка с логото на bglov или стикер :bglov02: хахахаха

Честита и успешна нова година на всички колеги, да си пожелаем:
дълъг живот, че много здрави си отидоха...
много щастие, защото когато човек е щастлив, хубавите моменти са повече от проблемите...
и много късмет, защото тези на Титаник са имали всичко друго, но не и късмет...
На слука и нека новата година ни донесе само положителни емоции.
0

#112
Потребителя е офлайн   Mitko Mitev Kolev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 14.01.11
Здравеите г-н Терзииски,кандидат -ловец съм и решавам вашия тест за което съм много благодарен и адмирации за труда положен от Вас за направата на теста ....та така попаднах на въпрос

5. Обикновено стъпката на сърната е дълга
105-125 см
75-85 см
35-45 см

липсват запетаиките на сантиметрите поне така го пише в учебника....

благодаря още веднъж за теста ....
0

#113
Потребителя е офлайн   valentino46_ 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 14.06.13
85. При лов на дива свиня излета се прекратява
при нараняване на куче
при нараняване или смърт на участник в лова
при отстрел над 5 диви свине

Колеги Винаги съм се чудел на този въпрос, кое ли е вярното.
В теста е посочено 1-ви отговор като верен.
0

#114
Потребителя е офлайн   Антон Радославов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 20.01.13

Виж мнениетоvalentino46_ написа на 26.05.2014 - 16:53 :

85. При лов на дива свиня излета се прекратява
при нараняване на куче
при нараняване или смърт на участник в лова
при отстрел над 5 диви свине

Колеги Винаги съм се чудел на този въпрос, кое ли е вярното.
В теста е посочено 1-ви отговор като верен.

Да колега,в 29 пост и аз съм питал за същото и отговора е такъв,явно е било вече късно петък надвечер когато автора е трябвало да довърши въпросникът.:-)
0

#115
Потребителя е офлайн   Qniss 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.08
33. Основните естествени неприятели на представителите сем Гълъбови са повечето грабливи птици и:

всички космати хищници

А верния отговор е: бялката и дивата котка

А ПОРА ?
0

#116
Потребителя е офлайн   ranik56 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 12.10.15

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 22.03.2013 - 10:03 :

Добре дошли!

Публикувано изображение

Ловен портал БГ ЛОВ предоставя възможност на всеки желаещ, да провери своите знания и подготвеност да бъде правоспособен ловец.
Представяме на Вашето внимание тестът, който трябва да реши всеки кандидат, за да стане правоспособен ловец.

Инструкция за провеждане и попълване на теста

Изпитният тест съдържа въпроси, съответстващи на темите от програмата за теоретична подготовка на кандидата.

Тестът съдържа 1400 въпроса, разделени в 104 групи. При всяко зареждане на теста пред Кандидата, се представят 104 въпроса - на случаен принцип по един от всяка група. При презареждане на страницата и на нов тест, се зареждат съответно и нови 104 въпроса. Всеки кандидат следва да посочи отговор на всеки един от всички зададени му в теста въпроси. Всеки от въпросите съдържа по три примерни отговора, от които само един е правилният. Кандидатът трябва да посочи отговора, който смята за верен.

Съдържащите се в изпитния тест въпроси са групирани по раздели. Последователността им съответства на утвърдената от ИАГ програма за теоретично обучение на кандидат-ловците за придобиване право на лов съгласно чл.16а от ППЗЛОД.

В реални условия времетраенето на изпитния тест е 90 минути. За да се приеме за коректно попълнен теста, е необходимо:

- Кандидатът да отбележи верния според него отговор за всеки от въпросите;
- Кандидатът да попълни всички полета с исканата персонална информация.
- Кандидатът трябва да вземе предвид че всички въпроси и полета имат задължителен характер!

Резултатът от решаването на теста, ще бъде показан на Кандидата след като го е попълнил според посочените по-горе изисквания. Кандидат, отговорил правилно на 80 или повече въпроса, се счита за успешно издържал изпитния тест.

РЕШЕТЕ ТЕСТА ТУК: ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Успех и Наслука.
Вашият - Тест - се оказа , много полезен за мен . Направих го няколко пъти .. Днес 13.06. 2018г. Изпита премина - Успешно . Благодарности .
0

#117
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14
Искам да изкажа Благодарност на администратора на форума Г-Н ВАСИЛ ТЕРЗИЙСКИ, за това, че я има опцията за пробно решаване на теста от теоретичния изпит за придобиване право на лов! ТЕСТЪТ Е МНОГО ПОЛЕЗЕН И Е ЕДНА ОСОБЕНО УДАЧНА ФОРМА ЗА ПОДГОТОВКА ЗА ТЕОРЕТИЧНИЯ ИЗПИТ! Днес успешно положих теоретичния изпит, сега предстои практическият!
0

#118
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоandrei P226R написа на 12.06.2019 - 13:47 :

Искам да изкажа Благодарност на администратора на форума Г-Н ВАСИЛ ТЕРЗИЙСКИ, за това, че я има опцията за пробно решаване на теста от теоретичния изпит за придобиване право на лов! ТЕСТЪТ Е МНОГО ПОЛЕЗЕН И Е ЕДНА ОСОБЕНО УДАЧНА ФОРМА ЗА ПОДГОТОВКА ЗА ТЕОРЕТИЧНИЯ ИЗПИТ! Днес успешно положих теоретичния изпит, сега предстои практическият!

Благодаря за добрите думи. Желая успех и много много слука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#119
Потребителя е офлайн   S40 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 13.12.18

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 12.06.2019 - 20:30 :

Виж мнениетоandrei P226R написа на 12.06.2019 - 13:47 :

Искам да изкажа Благодарност на администратора на форума Г-Н ВАСИЛ ТЕРЗИЙСКИ, за това, че я има опцията за пробно решаване на теста от теоретичния изпит за придобиване право на лов! ТЕСТЪТ Е МНОГО ПОЛЕЗЕН И Е ЕДНА ОСОБЕНО УДАЧНА ФОРМА ЗА ПОДГОТОВКА ЗА ТЕОРЕТИЧНИЯ ИЗПИТ! Днес успешно положих теоретичния изпит, сега предстои практическият!

Благодаря за добрите думи. Желая успех и много много слука.



АЗ ВИ БЛАГОДАРЯ ГОСПОДИН ТЕРЗИЙСКИ!
ФОРУМЪТ Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЛЕЗЕН, НЕ ПРОСТО ЗА ЛОВЦИ, НО И ЗА ЛЮБИТЕЛИ, КАТО МЕН, НА КОИТО ТЕПЪРВА ИМ ПРЕДСТОИ ДА ПРОХОЖДАТ В ТОВА ИЗКУСТВО!

След неколкократно решаване на теста, стигнах до ниво на успеваемост 103 точки от 104 възможни такива. При първото решаване имах 94 точки! този тест е изключително добра база за подготовка и за разбиране на грешки и силни места в теоретичната материя, съставляваща част от изпита! :clapping-hands:
0

#120
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоS40 написа на 12.06.2019 - 20:42 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 12.06.2019 - 20:30 :

Виж мнениетоandrei P226R написа на 12.06.2019 - 13:47 :

Искам да изкажа Благодарност на администратора на форума Г-Н ВАСИЛ ТЕРЗИЙСКИ, за това, че я има опцията за пробно решаване на теста от теоретичния изпит за придобиване право на лов! ТЕСТЪТ Е МНОГО ПОЛЕЗЕН И Е ЕДНА ОСОБЕНО УДАЧНА ФОРМА ЗА ПОДГОТОВКА ЗА ТЕОРЕТИЧНИЯ ИЗПИТ! Днес успешно положих теоретичния изпит, сега предстои практическият!

Благодаря за добрите думи. Желая успех и много много слука.



АЗ ВИ БЛАГОДАРЯ ГОСПОДИН ТЕРЗИЙСКИ!
ФОРУМЪТ Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЛЕЗЕН, НЕ ПРОСТО ЗА ЛОВЦИ, НО И ЗА ЛЮБИТЕЛИ, КАТО МЕН, НА КОИТО ТЕПЪРВА ИМ ПРЕДСТОИ ДА ПРОХОЖДАТ В ТОВА ИЗКУСТВО!

След неколкократно решаване на теста, стигнах до ниво на успеваемост 103 точки от 104 възможни такива. При първото решаване имах 94 точки! този тест е изключително добра база за подготовка и за разбиране на грешки и силни места в теоретичната материя, съставляваща част от изпита! :clapping-hands:/>

Благодаря и на Вас за добрите думи. Желая успех и много много слука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни