БГ Лов Форум: Здравейте, насочете ме каква ловна пушка да си купя? Млад ловец съм! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Здравейте, насочете ме каква ловна пушка да си купя? Млад ловец съм! запитване

#1
Потребителя е офлайн   reingar80 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 03.12.09
колеги здравейте,насочете ме каква ловна пушка да си закупя,или полуявтомат,млад ловец съм,и се двоумя какво да си взема,някои ми казват че новте ИЖ-27 не ставали,препоръчайте ми,предварително ви благодаря
0

#2
Потребителя е офлайн   Diters 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 417
  • Регистр: 11.05.08
Има достатъчно теми по въпроса ... поразрови се , попрочети ... опитай да постреляш с пушки на познати и приятели и после решавай ...
Като цяло избота ти трябва да е продиктуван от няколко фактора
- вида лов, който предимно ще практикуваш,
- финансовите възмижности и
- лични предпочитания към конкретн вид огнестрелно оръжие...
Съветите до сега най-често са в посока на успоредките и надцевки от по-старото (Съветско) производство ... но ако решиш да "изскочиш" с едни 2+000 лв. и вземеш нещо реномирано - никой няма да те спре smile.gif

Наслука cheers2.gif
0

#3
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Напълно съм съгласен с колегата който ти е дал съветите thumbsup.gif аз първо се хвърлих на реномираното, след няколко годинки си купих и съветско направи го в обратен ред, за да оцениш подобаващо и едното и другото biggrin.gif

Успех и наслука
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#4
Потребителя е офлайн   reingar80 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 03.12.09
насочил съм се към ИЖ,но миказват че новите ИЖ са много калпави,други пък ме насочват към турските пушки, и съм напълно объркан
0

#5
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(reingar80 @ Jun 8 2010, 21:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
насочил съм се към ИЖ,но миказват че новите ИЖ са много калпави,други пък ме насочват към турските пушки, и съм напълно объркан

Здравей колега,
с риск след малко да ме разкъсат,аз лично бих ти препопръчал нова туркиня пред нова рускиня!
Колегата Diters много точно е формулирал въпросите на които трябва да си отговориш преди да тръгнеш да купуваш!Успех!
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#6
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Major_J @ Jun 8 2010, 22:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей колега,
с риск след малко да ме разкъсат,аз лично бих ти препопръчал нова туркиня пред нова рускиня!
Колегата Diters много точно е формулирал въпросите на които трябва да си отговориш преди да тръгнеш да купуваш!Успех!

Аз пък съм склонен, да се съглася с теб.
Виж ако рускинята е възрастна, тогава бих гласувал за нея.
Обаче комшиите започнаха да правят добро оръжие, че и на добри цени. Защо да не ги уважиме?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#7
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(Любо Димитров @ Jun 8 2010, 22:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз пък съм склонен, да се съглася с теб.
Виж ако рускинята е възрастна, тогава бих гласувал за нея.
Обаче комшиите започнаха да правят добро оръжие, че и на добри цени. Защо да не ги уважиме?

Благодаря!Чантата може да е стара ама е по-лачена от новото! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Нищо лошо не мога да кажа за произведено в СССР !Но пък и не мога да си изкривя душата относно комшийте добре пипат особено като ги контролират!
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#8
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Major_J @ Jun 8 2010, 22:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря!Чантата може да е стара ама е по-лачена от новото! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Нищо лошо не мога да кажа за произведено в СССР !Но пък и не мога да си изкривя душата относно комшийте добре пипат особено като ги контролират!



Купи си нова Берета,около 3клв. и забравяш за друга гладкоцевна цял живот,алтернативата е няколко други
пушки,една след друга и и накрая пак Берета и тогава си задаваш въпроса защо ги ручах жабетата.Всичко това е в средния клас,иначе над Берета има бая пушки,но най икономичното решение е това-Берета.
Успех.
0

#9
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(tanatsi @ Jun 8 2010, 23:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Купи си нова Берета,около 3клв. и забравяш за друга гладкоцевна цял живот,алтернативата е няколко други
пушки,една след друга и и накрая пак Берета и тогава си задаваш въпроса защо ги ручах жабетата.Всичко това е в средния клас,иначе над Берета има бая пушки,но най икономичното решение е това-Берета.
Успех.

biggrin.gif И аз стрелям с Берета и ми е ясно за какво говориш! wink.gif Все пак без да обиждам никой , всеки си знае джоба.То май това е основния момент от избора на оръжието!
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#10
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Цитат(tanatsi @ Jun 8 2010, 23:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Купи си нова Берета,около 3клв. и забравяш за друга гладкоцевна цял живот,алтернативата е няколко други
пушки,една след друга и и накрая пак Берета и тогава си задаваш въпроса защо ги ручах жабетата.Всичко това е в средния клас,иначе над Берета има бая пушки,но най икономичното решение е това-Берета.
Успех.


Аз пък не стрелям с Берета ако и да ловувам от 97г., читаво оръжие може да се намери пък и ако ще да е от средния соц / бивш / клас . 3 000лв. са си сериозни пари за нов ловец, пък и за доста стари, не го приемаи лично, но аз мисля така . Ако колегата може да си го позволи - моля .
0

#11
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(Док @ Jun 9 2010, 00:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз пък не стрелям с Берета ако и да ловувам от 97г., читаво оръжие може да се намери пък и ако ще да е от средния соц / бивш / клас . 3 000лв. са си сериозни пари за нов ловец, пък и за доста стари, не го приемаи лично, но аз мисля така . Ако колегата може да си го позволи - моля .


1997 г. ли?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#12
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Ако, пък не ти се купува скъпа пушка и не си фен на Made in USSR, бих ти препоръчал да поразгледаш тук във форума няколко колеги продават чешки надцевки Zh и то на прилични цени, около 600 - 700 лв. За мен това е доста добра и балансирана пушка и със сигурност няма да сбъркаш.

Поздрави !
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#13
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Цитат(anelin @ Jun 9 2010, 00:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
1997 г. ли?


До скоро ТОЗ 34 ЕР - 86 год. + ИЖ 54 ..............
0

#14
Потребителя е офлайн   djerman 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 178
  • Регистр: 10.04.10
Ловувай няколко години с оръжие което ти пасва в ръцете и да не е скъпо / 200-400лв./. Когато се научиш да падаш с него да чистиш и уважаваш си купи каквото ти е по джоба. УСПЕХ.
0

#15
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(djerman @ Jun 9 2010, 20:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ловувай няколко години с оръжие което ти пасва в ръцете и да не е скъпо / 200-400лв./. Когато се научиш да падаш с него да чистиш и уважаваш си купи каквото ти е по джоба. УСПЕХ.


Изборът на ловна пушка е като избора на съпруга.Прави се веднъж,а после нещата се допълват,иначе излиза доста по-скъпо.Те англичаните са го константирали преди нас.
Не правете грешки,водят до загуби и пълнене на касите с кофти желязо.
0

#16
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(djerman @ Jun 9 2010, 20:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ловувай няколко години с оръжие което ти пасва в ръцете и да не е скъпо / 200-400лв./. Когато се научиш да падаш с него да чистиш и уважаваш си купи каквото ти е по джоба. УСПЕХ.


Я попипай ралични/от ценова гледна точка/оръжия и тогава кажи кое ти пасва.Така,че ако ти пасва,то не е това-200-400.
0

#17
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Купи си нова пушка. Голям кеф е. Ама нещо по-качествено гледай да е да не се псуваш после.
0

#18
Потребителя е офлайн   reingar80 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 03.12.09
благодаря ви за мненията колеги,насочил съм се към ТОЗ,ИЖ-стари партиди(производства,преди 90г.)или евентуално турско-ЧЪРЧИЛ,но турско как да си взема бе.
0

#19
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

турско-ЧЪРЧИЛ,но турско как да си взема бе.
[/quote]

Има един-два варианта - можеш да я вземеш с ръце , с пари и третият вариант е комбиниран - ти кой си избираш?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#20
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(reingar80 @ Jun 11 2010, 22:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
благодаря ви за мненията колеги,насочил съм се към ТОЗ,ИЖ-стари партиди(производства,преди 90г.)или евентуално турско-ЧЪРЧИЛ,но турско как да си взема бе.

Ми ей тъй на!
Просто ще трябва да приемем факта че комшийте правят чифтета и то добри.До миналата година един приятел който беше върл противник на комшийското си взе едно тяхно карбонче -сега не може да се нахвали.
Все пак кинтите са си твои първо!
Второ ти ще стреляш с това което си избереш.
wink.gif
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни