БГ Лов Форум: релоудинг, съвети, мнения - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

релоудинг, съвети, мнения

#121
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Спор няма ,че трябват консумативи.Не се притеснявай ,споделяй какво имаш ,какво търсиш....ще помагаме де със съвети,къде с нещо друго.Хубаво и е да споделиш къде живееш за да могат евентуално да те насочат нанякъде наблизо....Важно е мерак да имаш е и пари се искат....Споделяй свободно,ловните форуми са създадени за взаимопомощ и неща,които ни обединяват

....






0

#122
Потребителя е офлайн   boby_24 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 82
  • Регистр: 25.10.11
Здравейте, на Всички колеги във форума!Казвам се Борис Иванов.От София съм.
На първо време ме интересува откъде мога да си купя различни видове куршуми за 12к. различни концентратори и съчми.Интересува ме също, дали някъде се продават концентратори тип Flight Control?Поздрави на всички, които празнуват.
0

#123
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Тия на Федерал концентраторите май само от САЩ..Куршуми български предполагам можеш да си поръчаш от Омуртаг,но последно пишеха ,че нещо много не искали да пращат.Адреса им го нямам ,но ще се разтърся.Със сачмите трудна работа-виж някои стари ловци над 60г може и да имат излишни и да се разделят с тях.Чувам ,че Дочев можело нач.на май да продава разни неща,трябва да се обадиш на нов тел на сайта му.Във В.Търново има магазин до КАТ там продават концентратори-български-5ст и мисля Нобел спорт-6ст и сачми 12лв кг и куршуми 12,16к тип братя Соколови на 60ст /бр.Мога евентуално от там да ти купя но ще стане нататък,защото ми попиляха колата и нямам транспорт и имам доста грижи в момента.Куршуми на ниски цени може да се купят от Турция.Последно двойно по висок курс спрямо сегашният ми излязоха 30ст бр-сега би трябвало да са 15-20ст/бр.По ловните форуми продават куршуми ,концентратори но трябва да се разровиш.Отделно има и Фейсбук група -релоудинг на гладкоцевни патрони,може там да се регистрираш и питаш.,ама с фейса не мога ти помогна защото вече я преболедувах тази зависимостАко желаеш бих могъл да ти дам тел си номер и на вайбър да си пишем



0

#124
Потребителя е офлайн   boby_24 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 82
  • Регистр: 25.10.11
Благодарение на колега от форума вече имам нужните неща да започна и аз да релоудвам.Благодаря на всички, които помогнаха.
Поздрави!
0

#125
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Можем само да се радваме ,че нещата имат щастлив завършек....Как беше -Търсете и ще намерите ...Похлопайте и ще ви се отвори.Напълно в духа на настоящите празници....



0

#126
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Да раздвижим темата ще пробвамрелоуд на месингови гилзи. След като колегата Васкона когото много благодаря ми съдейства вече имам гилзи и дори две ги разпробих за капсули уинчестър. Ако някой знае някои специфики да пише. Идеята е да направя нещо различно и готино и да го пробвам дори по животно ако има слука. Смятам да пълня 4-0, 6-0 дори и 13-0 и да ги ползвам с тек иж 18 от по-старите. Сезона наближава.:skeet-shooting:/>/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20190915_181827.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20190915_181924.jpg

0

#127
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Колега,ако владееш добре руски език има в Гънс.ру форума тема за пълнене на патрони с такива гилзи...И на мен са ми минавали подобни идеи да се занимавам с месингови гилзи,но поради многото проблеми с капсули,затваряне,подходящи по размер тапи и концентратори и т.н се отказах и не съжалявам.Иска си да имаш замба и да изсичаш от подходящи материали тапи и прочие.Поиграй си и като ти писне продължавай с пластмасовите....



0

#128
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоwalther написа на 15.09.2019 - 17:37 :

Да раздвижим темата ще пробвамрелоуд на месингови гилзи. След като колегата Васкона когото много благодаря ми съдейства вече имам гилзи и дори две ги разпробих за капсули уинчестър. Ако някой знае някои специфики да пише. Идеята е да направя нещо различно и готино и да го пробвам дори по животно ако има слука. Смятам да пълня 4-0, 6-0 дори и 13-0 и да ги ползвам с тек иж 18 от по-старите. Сезона наближава.:skeet-shooting:/>/>/>

Еииииии, мойте гилзи още се подвизават из колегите. Още не са ги хвърлили в някое дере.
Браво! аз отдавна се отказах да си правя патрони. Не за друго ами установих ,че нямам време.
Инаме с тези гилзи преди да ги дам на колегата от форума успях да си направя хубави 13/0 ,но с цената на доста усилия.
Сега просто си давам 2-3лв за патрон и ми е мирно на главата.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#129
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
аз съм си правил от тези гилзи, първо разпробиване и нормален капсул, после снаредих с бренекета и с 10/0, стават идеални патрони, но ги ползвах само за мишени колкото да хвана цаката. После реших че на истински лов след изстрел да ходя да търся гилзи няма смисъл. Пушката ми е полуавтомат щото и хвърля гилзите на над 7-8метра. Ако имах чупеща пушка с която мога да си събирам гилзите лесно бих ги ползвал иначе.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#130
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
На мен ми харесват, защото са различни и нетрадиционни. Имам всичко необходимо за релоуда им и мога да си направя ако нещо ми потрябва. Сега ще им направя дъно от тефлон, за да се изравни дъното с капсула. Както писах ще ги стрелям с текчето, пък и да се загуби някоя не е страшно имам доста. Поздрави. И наслука през новия сезон като го открием.
0

#131
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Мисля че няма нужда да изравняваш дъното, защото по принцип е все тази къде ще дадеш искрата в барута дали по средата, или в началото му.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#132
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 17.09.2019 - 22:24 :

Мисля че няма нужда да изравняваш дъното, защото по принцип е все тази къде ще дадеш искрата в барута дали по средата, или в началото му.


Благодаря, за съвета така ще ми е по лесно.
0

#133
Потребителя е офлайн   axiles11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 21.02.16
По темата с месинговите гилзи.....вчера ми попаднаха една кутия месингови Руски чисто нови 12 кал./ мисля 50 броя / и кутийка капсули за тях!Чудя се дали да се занимавам или в раздел продава!?!И десетина кутийки бренекета от завод в Попово.... :unsure: :unsure:
0

#134
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Лично не съм се занимавал дали има разлика между изстрел от месингова гилза с изравнено или неизравнено дъно.Факт е, че пишат за това по руските форуми и може и да намират разлика щом се занимават да го правят при разпробити за жевело или уинчестър капсул.Пробвай с със и без и сам си прави изводи....А и в руският форуум са 500 стр по тази тема да ровя да търся доводи...За който е заинтересуван.....



0

#135
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Айде да натъпчем по някой патрон докато сме си в къщи.
Аз вече започнах. Пожелавам ви здраве и късмет.
Малко бренекета и малко едри за есента.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20200327_103006.jpg

0

#136
Потребителят е онлайн   Деян Банкера 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 31.12.14
Привет колеги.Къде мога да намеря такива бренекета :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20200316_200610.jpg
  • Прикачено изображение: 20200316_200548.jpg

0

#137
Потребителят е онлайн   bimbo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоДеян Банкера написа на 02.04.2020 - 17:55 :

Привет колеги.Къде мога да намеря такива бренекета :)/>

Тая турбина на Маер я гледах в Мусачево.Мисля беше 32гр.Старите които имах останали от време оно бяха 34гр.Звъни там и питай.
0

#138
Потребителят е онлайн   Деян Банкера 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 31.12.14
33гр.Благодаря колега :)
0

#139
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоДеян Банкера написа на 02.04.2020 - 18:35 :

33гр.Благодаря колега :)/>


Ако има резултат в Мусачево дайте информация какво са случва.
Аз също имам интнерес от такива бренекета.
0

#140
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Не съм стрелял никога турбина Майер, и ми е много любопитно как е, но никъде не съм виждал да се продава, а още по добре ще бъде ако намеря да си снарядя сам.
Ако някой знае от къде мога да купя?
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни