БГ Лов Форум: Пособия за снарядяване - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пособия за снарядяване

#41
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 28.01.2012 - 18:30 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 16:34 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.

Браво колега,добър набор инструменти :clapping-hands: Ето и от мен още малко,обрезвачка Прикачено изображение: Изображение066.jpg и калъп за горещо изправяне на пластмасови гилзи Прикачено изображение: Изображение065.jpgПрикачено изображение: Изображение076.jpgПрикачено изображение: Изображение050.jpgПрикачено изображение: Изображение055.jpg.Слага се в съд с вряща вода и нанизани гилзи,след няколко минути се слагат в съд със студена вода гилзите изстиват и се изправят.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#42
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Празни балончета от въглероден двуокис за сифони са на точния размер за тая работа. Имам някъде направена с такива ама един господ знае къде е защото почти се отказах от завалцоването. Дори и крушумите затварям на звезда освен ако не може или не е препоръчително. А ако ми се наложи да изправям гилзи с пистолета за горещ въздух и надявам направо едно такова балонче и понеже е студено веднага пластмасата застива. А и за крушуми не си правя компромиси и карам с нови гилзи.
0

#43
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоlov написа на 28.01.2012 - 22:26 :

Адмирации колега. :yes-1:
:clapping-hands:

Снарядяването не е закъсало както си мислех на последък. :bravo-1:

Има въпрос за пресата как се представя. Предлагаха ми такава и ми се видя висока цената за втора ръка. И още се чудя дали да не се прежаля. Харесва ми защото изцяло е метална. А и снарядявам само с везна и тези на LEE ми се нравят нещо.

п.п. И втулките за калибровани ли са или само при запресоването ги ползваш.


Здравей колега,
Пресата е турско производство ползвам от 15 години и е само за звезда извър6ват се 5 операции.
1.За искарване на капсата и едновременно калиброва гилзата.
2.За вкарване на капсата
3.За подготвяне за звезда
4.И последно загъване
0

#44
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Здравей колега Файк гледам машинката ти за затваряне е също като моята само че моята си я правих сам като я прекопирах от един приятел.Малък проблем ми беше това че след затварянето както колегата Лов каза е че става ъглова форма и по някога пречи на автомата.Проблема го реших като извадих от една ръчна машинка само главата за завалцоване на берт и я поставих на дрелка с настолна стойка при въртенето се затопля гилзата и се заобля много добре.Поздрави.
0

#45
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоdoktor51 написа на 05.03.2012 - 16:51 :

Здравей колега Файк гледам машинката ти за затваряне е също като моята само че моята си я правих сам като я прекопирах от един приятел.Малък проблем ми беше това че след затварянето както колегата Лов каза е че става ъглова форма и по някога пречи на автомата.Проблема го реших като извадих от една ръчна машинка само главата за завалцоване на берт и я поставих на дрелка с настолна стойка при въртенето се затопля гилзата и се заобля много добре.Поздрави.



Да колега и при оригиналната машинка така излизат патроните и аз по същия начин съм решил проблема.Наслука.
0

#46
Потребителя е офлайн   asko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 101
  • Регистр: 21.01.09
От фирма /геса - омуртаг/
0

#47
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Здравейте колеги, някой знае ли дали в София продават някъде проектили 12 кал за релоуд?
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#48
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
В Мусачево във фабриката на Бендида продават до колкото знам http://bendida99.com/about.html
0

#49
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

Виж мнениетоtodir написа на 14.03.2013 - 23:58 :

В Мусачево във фабриката на Бендида продават до колкото знам http://bendida99.com/about.html

Благодаря колега, ще проверя .
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#50
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Днес реших да екперемтирам с този руски барут :D
ще направя няколко за проба да видим какво ще стане
Прикачено изображение: DSC01002.JPG
Някои ползвал ли го е
0

#51
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
:D И ето резултата без пробите Прикачено изображение: DSC01004.JPG
Прикачено изображение: DSC01003.JPG
0

#52
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Добре де. Ха сега простичко ми отговори какво общо имат направените от тебе патрони с темата.
Пособия за снарядяване.
Освен дето на едната снимка се вижда в дъното една руска машинка за завалцоване.

Или айде да се похвалим някъде че сме се научили да снарядяваме патрони и се забихме баш тука .
0

#53
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
и се забихме баш тука .
[/quote]
:D сьжелявам сбърках
0

#54
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Здравейте колеги. Реших да съживя малко темата.От много време се канех да си направя машинка за леене на съчми . Преди няколко дни се захванах да събера частите и да направя проби.На много форуми има клипчета но да гледаш само е като кучето дето.......Та да споделя инфото е от извора.ПЪРВО тавичката е от капака на стара разпределителна за телефонни връзки.Стоеше от години на стената.ВТОРО дюзата е от 12мм болт разпробит с глух отвор до шестограма с бургия 8мм на шмиргела леко изтъних единия шестограм и го пробих с 1мм бургия до среща с вътрешния отвор.Нарочно давам размерите на детайлите защото всички се правят на умници и никъде не дават точни размери по форумите.От алуминиева ламарина направих рампичка за пързаляне на капките като го закрепих от вън на кутията под шестограма на дюзата и го стегнах с гайка от вътре.Подгряване на материала с голама газова горелка.Охлаждането в кофа с вода в която исипах малко двигателно масло около 20мм да плува по повърхноста на кофата.Разтоянието между дюза рапа 05мм.Голям кеф приятели за около половин час зделах 3кг разкошни съчмички номер 8 лъскавки малко мазнички че ги къпах с веро и подсуших после.Друго много важно разтояние рампа масло 20мм.Съжалявам че нямам техника да кача снимки за да се види направеното.Не си мисля че съм открил топлата вода но преди резултата който получих имаше доста проби и м......че не става.Щях да пропусна ширина на рампат 60мм с добър наклон и тя също се подгрява .Поздрави.
0

#55
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10

Виж мнениетоdoktor51 написа на 24.04.2013 - 07:38 :

Здравейте колеги. Реших да съживя малко темата.От много време се канех да си направя машинка за леене на съчми . Преди няколко дни се захванах да събера частите и да направя проби.На много форуми има клипчета но да гледаш само е като кучето дето.......Та да споделя инфото е от извора.ПЪРВО тавичката е от капака на стара разпределителна за телефонни връзки.Стоеше от години на стената.ВТОРО дюзата е от 12мм болт разпробит с глух отвор до шестограма с бургия 8мм на шмиргела леко изтъних единия шестограм и го пробих с 1мм бургия до среща с вътрешния отвор.Нарочно давам размерите на детайлите защото всички се правят на умници и никъде не дават точни размери по форумите.От алуминиева ламарина направих рампичка за пързаляне на капките като го закрепих от вън на кутията под шестограма на дюзата и го стегнах с гайка от вътре.Подгряване на материала с голама газова горелка.Охлаждането в кофа с вода в която исипах малко двигателно масло около 20мм да плува по повърхноста на кофата.Разтоянието между дюза рапа 05мм.Голям кеф приятели за около половин час зделах 3кг разкошни съчмички номер 8 лъскавки малко мазнички че ги къпах с веро и подсуших после.Друго много важно разтояние рампа масло 20мм.Съжалявам че нямам техника да кача снимки за да се види направеното.Не си мисля че съм открил топлата вода но преди резултата който получих имаше доста проби и м......че не става.Щях да пропусна ширина на рампат 60мм с добър наклон и тя също се подгрява .Поздрави.

Точни размери не могат да се дадат по простата причина,че всичко е строго индивидуално.Аз например мога да твърдя,че имам около100 часа експерименти за леене на съчми.Верно,дребните съчми се получават по-лесно до 5 номер,а за по -големите е доста по-трудно.А и влияят толкова фактори,че е дълго да се изброят:състав на оловото,температура,напор на стопилката,наклон на съда,наклон на отбивната дъска,размер на отвора на дюзата,разстояние до охлаждащата течност,състав на охлаж.течност,разстояние от дюзата до отбивната дъска и др.И пак не мога да твърдя,че съм постигнал много добри резултати та за това си прявя шейтан -машина за завалцоване на съчмите



0

#56
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Точно това имах предвид като казах че всеки сее свил в черупката си и не казва какво е постигнал.Нали за това е форума.Например какъв е отвора на дюзата за 4.00 за шейтана със стоманени съчми ли го въртиш .Аз може да намеря време и за още разработки. Но съм доволен че имам възможност да си набавям от най много харчените съчми.Като добавя че и гладкоцевните куршуми си ги отливам и снарядявам остава удоволствието от релоудинга .Винаги когато съм споделил нещо в форума после съм съжалявал защото почват едни полемики мерене на п...... и накрая става ясно колко глупаво е да се занимаваме с това хоби което не се измерва само в часове но и в удоволствие от постигнатото.
0

#57
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Не са тайна размерите .Просто ако механично се копират някой друг може да не получи същите резултати заради горе описаните причини и ще помисли ,че го лъжем нещо.Аз лея на ел .котлон под 30-45 гр.Съда ми е метален от3мм ламарина.Размери на дюзата 0,8-1мм.Дължина на отбивната дъска 30мм,/.Лея в топла вода.Дозагрявам стопилката,отбивната дъска и дюзата допълнително с газова горелка.Размерите на съчмите стават различни от напора на оловото през дюзата7,8-2,3 номер и за това трябва регулация на напора.Шейтан -машината е пробна.Двигател трифазен 1500 об/мин.Долната полусфера от руски пожарогасител оу-8,а горната от домакински съд.Пробвах на интервали 10,15 мин работа.но явно поради не много подходящият размер на горната част не стават идеални.Не ползвам стоманени съчми.За големи номера не съм чувал да се леят чрез капкуване..трябва форма за леене.Отбивната дъска мажа с тебешир или с талк да не залепва оловото на нея.На мен ми трябват предимно съчми за патешкия лов а те стават по-трудно поне при мен.Поотлях 20 кг та за тази година не ми се правят още експерименти ,а си и търся друг пожарогасител за горната част на шейтан машината.Аз също не пишех досега заради описаните от теб причини.



0

#58
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Станиславе и теб те гони хобито за което няма лекарство.Това е в гръга на шегата та на темата .Гледах един клип за леене на съчми по голям размер с сериозна голяма машина но за мен бе важен принципа и мисля да си поиграя по него.Клипа е руски машината е без плъзгаща дъска с отвор не дюза през който има прекарана тел и капките на оловото се стичат по телта преди да паднат в охлаждащата течност .Номера е че са доста едри по размер и ако стават ще се избегне шейтана за дооформяне на съчмите.Това го имам като идея та след като пробвам ще споделя резултата.Поздрави.
0

#59
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Аз за това и се поспрях да лея .Трудно се докарва сферична форма на по-големи номера в домашни условия.А и времето е ценно и пък и леенето не е от най-полезните за здравето начинанияИ сметнах ,че ще излезе по-добре ако си направя шейтан -машина при условие ,че имам ел.двигател,но трудно се намират подходящи стари пожарогасители от со2 за сферите.А до колкото знам заводските номера над 1 номер ги правят чрез изсичане и последващо валцоване.А опитите,които са постигнали руснаците са плод на дългогодишни експерименти,по всевъзможни начини и всеки получава различни резултати.Гледам по руските клипове доста не добре оформени съчми се завалцоват така,че е по- лесно да се докарат до нужната големина ,а машината да ги дооправи.



0

#60
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Има едни малки бутилки от фреон с подходяща форма след като ги изпразнят ги хвърлят видял съм доста на отпадъци може да свършат работа.За едрите от един цех гледах как първо се изтегля оловна тел чрез пресоване с съответния външен диаметър и после телта минава през машина която ги сече и оформя сверичките едновременно и последна операция в машина с цилиндрична форма на барабана се оформят и графитизират до финиша.Тези които правеха в момента бяха 13.00 сега вече те не играят та остовот по дребните.Шейтана им беше с редуктор с около120 об .мин.Дано да съм бил полезен .
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни