БГ Лов Форум: Избор на ловни дрехи (зимни) - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избор на ловни дрехи (зимни)

#1
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13
Здравейте колеги, чудя се какви ловни дрехи да си закупя за следващата зима. Има доста време за размисъл и събиране на мнения. Преди години ползвах камуфлаж на българската армия е не стават ма хич... ужасно тежки, пропускат вода и стават още по тежки :) пропускат вятър, груби и не много удобни като плюс мога да отбележа доста здрави и все-сезонни със свалящите се подплати. След армейския костюм взех зимен комплект на Хилман Арго доволен съм ама донякъде ще се само-цитирам от друга тема "дрехите са удобни, леки, много джобове, маскировъчната шарка е отлична, мек плат, издържат на силен вятър не го усещаш, първите един два сезона държат и на дъжд, моите трети сезон (само лятото не ги нося) и все още държат на дъжд 2-3 часа и почват леко да пускат. Недостатък за мен имат само един прекалено много се потиш в тях когато се движиш и след това на пусията ти е студено ако не се движиш много или пък за варда за парите си са идеални!" С други думи Хилма-ите запарват много.... Бях се ориентирал към следните марки: Chevalier, H?rkila, АПОЛО, РАПТОР първите две фирми за момента отпадат защото не видях да предлагат камуфлажни шарки а и цената им ми идва малко в повече, но не се знае какъв акъл ще ми дойде! За АПОЛО съм чул много добри отзиви и то все добри а и ги предлагат в камуфлажни шарки. За Раптор също съм чувал хубави отзиви също ги има в камуфлажни шарки и избора мисля ще е между АПОЛО vs. РАПТОР
Раптор имат горе долу приличен сайт, но АПОЛО къде може да се видят моделите в интернет не е ясно!
Очаквам вашите съвети, мнения и опит с горепосочените марки!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#2
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18
Раптор имат горе долу приличен сайт, но АПОЛО къде може да се видят моделите в интернет не е ясно!
Очаквам вашите съвети, мнения и опит с горепосочените марки!
[/quote]


На Раптор имам два комплекта - в първите години имаха добри модели и материи, по-късния модел на фирмата - силно шумящ здрав и ограничаващ движението...
Аполо - цените летят със скоростта на същата ракета... :lol:
Напоследък ставам голям фен на нискобюджетния Декатлон - и обувки, и на дрехи...
0

#3
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 10.02.2018 - 23:02 :

Здравейте колеги, чудя се какви ловни дрехи да си закупя за следващата зима. Има доста време за размисъл и събиране на мнения. Преди години ползвах камуфлаж на българската армия е не стават ма хич... ужасно тежки, пропускат вода и стават още по тежки :)/>/>/>/> пропускат вятър, груби и не много удобни като плюс мога да отбележа доста здрави и все-сезонни със свалящите се подплати. След армейския костюм взех зимен комплект на Хилман Арго доволен съм ама донякъде ще се само-цитирам от друга тема "дрехите са удобни, леки, много джобове, маскировъчната шарка е отлична, мек плат, издържат на силен вятър не го усещаш, първите един два сезона държат и на дъжд, моите трети сезон (само лятото не ги нося) и все още държат на дъжд 2-3 часа и почват леко да пускат. Недостатък за мен имат само един прекалено много се потиш в тях когато се движиш и след това на пусията ти е студено ако не се движиш много или пък за варда за парите си са идеални!" С други думи Хилма-ите запарват много.... Бях се ориентирал към следните марки: Chevalier, H?rkila, АПОЛО, РАПТОР първите две фирми за момента отпадат защото не видях да предлагат камуфлажни шарки а и цената им ми идва малко в повече, но не се знае какъв акъл ще ми дойде! За АПОЛО съм чул много добри отзиви и то все добри а и ги предлагат в камуфлажни шарки. За Раптор също съм чувал хубави отзиви също ги има в камуфлажни шарки и избора мисля ще е между АПОЛО vs. РАПТОР
Раптор имат горе долу приличен сайт, но АПОЛО къде може да се видят моделите в интернет не е ясно!
Очаквам вашите съвети, мнения и опит с горепосочените марки!


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов. Това, че в наистина качествени и скъпи, подчертавам качествени и скъпи ловни дрехи, няма да се запариш си е ала-бала и рекламни трикове. Много често ловувам с хора с наистина сериозни финансови възможности, респективно зимните им дрехи са във високият клас, ами при сериозен преход зимно време просто си събличат горната дреха, защото ако не го направят после си "пушат", съответно изстиват предоволно, въпреки всички материи, термо бельо, ципове за проветрение и т. н.

Досега съм ползвал дрехи на "Хилман" от старите модели и определено съм доволен, което не мога да кажа за новото производство. Поради тази причина вероятно ще се ориентирам към зимните дрехи на "Chevalier", въпреки, че нямат кумуфлажни шарки и по-трудно се намират големи размери, като за мен - цената им е поносима, топлят, не пропускат вятър и вода, общо взето отговорят на моите изисквания към дрехите. Към момента препредавам мнения на мои колеги, за които знам, че коректно дават мнението си.
За "Аполо" съм чувал добри отзиви, ама и цената им е добра, не знам дали си заслужават, чак толкова.
Напоследък позаглеждах дрехите на "Seeland Scandinavia" и "Harkila Scandinavia", сигурно са хубави, все пак скандинавците си имат традиции и за зимата, и за лова, ама и цените на дрехите са им скандинавски.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#4
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13
Благодаря колеги за мненията, говорих и поизчетох доста по въпроса и май си прав колега с всички дрехи при по големи преходи си го има изпотяването/запарването, някой фирми не добра кройка някой шумкат всички имат некви недостатъци... та дали не е излишно да дам 1000 лв за дрехи в които ще са една идея по добре от Хилманите с които съм в момента а аз от тях съм доволен (не на 100% ма...) има доста време ще се вслушам в още мнения докато стигна до крайно решение!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#5
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09
Произведено от 100% полиестер с ветро и водоустойчива мембрана Gore-Tex.
Колкото по рано го асимилираш толкова по малко пари, време и нерви ще загубиш.
С поздрав,
0

#6
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#7
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Аполо с Gore-tex мембрана
0

#8
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>


Нещо не схванах, какво точно искаш да кажеш?

Лека поправка - "Перкусион" е френска марка, възможно е да се изработват в Китай, това не го знам, но всички знаем, че има китайски, и китайски стоки.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#9
Потребителя е офлайн   Plamen2860 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 81
  • Регистр: 09.08.08
Дрехи от Cabelas при намаленията излизат на добра цена по 23 - 30$.
Малко се оскъпява с транспорт и митница но пак излизат на далавера.
0

#10
Потребителя е офлайн   Plamen2860 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 81
  • Регистр: 09.08.08
[quote name='Plamen2860' timestamp='1518459074' post='783712']
Дрехи от Cabelas при намаленията излизат на добра цена по 23 - 30$.
Малко се оскъпява с транспорт и митница но пак излизат на далавера.
Пример:
Cabela's Instinct® Men's Reliant Whitetail Cinder Tec Parka
Item : IK - 934013
SIZE:LARGE
COLOR:ZONZ WOODLANDS
Availability:
Shipped

Shipping Method:
International Surface Qty:2
$39.88 each
Price: $79.76
0

#11
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>

Аз пък си помислих че са измислили вече.... :blink: А сега сериозно аз не търся дрехи от които да не се потиш идеята е дрехите да са с мембрана или както казват някой колеги "дишащи" като се потиш и влагата излиза на вън от друга страна термобельото те държи сух и не ти е студено и некомфортно това исках да кажа и това търся.
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#12
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоddd_dancho написа на 12.02.2018 - 18:06 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>/>


Нещо не схванах, какво точно искаш да кажеш?

Лека поправка - "Перкусион" е френска марка, възможно е да се изработват в Китай, това не го знам, но всички знаем, че има китайски, и китайски стоки.

Ако ще да е холандска .... но е пълен боклук !
Нито мембрани , нито хастар , нито ципове ... запарват , пропуска вода дори и от мъгла , тежки са и т.н.
От ловен зимен съм го направил олекотен летен селскостопански :D махнал съм му всички "екстри"
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 13.02.2018 - 00:25 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>/>

Аз пък си помислих че са измислили вече.... :blink:/> А сега сериозно аз не търся дрехи от които да не се потиш идеята е дрехите да са с мембрана или както казват някой колеги "дишащи" като се потиш и влагата излиза на вън от друга страна термобельото те държи сух и не ти е студено и некомфортно това исках да кажа и това търся.

Те отдавна са измислени , ама трудно се намират ! :D
https://www.alo.bg/5...%88%D0%BA%D0%B0
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Потребителя е офлайн   k.velichkov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 547
  • Регистр: 30.09.13
з.еби шарките...chevalier търси
0

#15
Потребителя е офлайн   rova 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 84
  • Регистр: 04.03.08
Виж наистина модела на Сииланнд, Хоук. Лек, безшумен, с всички мембрани. Има и полар. Цветовете са обаче зелено и кафяво. Има и термо бельо. Всичко се продава поотдело. Цената е " добра " но е доста по евтино от Харкила. За камуфлаж виж моделите на Ситка. Освен това виж и „Джак Пайк” (Jack Pyke), всички са на българския пазар. Имам пълният комплект на Сииланд и съм много доволен, пък и става за носене в града, :-) поне якето и полара. Поздрави и успех в избора.
0

#16
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 13.02.2018 - 09:33 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 13.02.2018 - 00:25 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>/>/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>/>/>

Аз пък си помислих че са измислили вече.... :blink:/>/> А сега сериозно аз не търся дрехи от които да не се потиш идеята е дрехите да са с мембрана или както казват някой колеги "дишащи" като се потиш и влагата излиза на вън от друга страна термобельото те държи сух и не ти е студено и некомфортно това исках да кажа и това търся.

Те отдавна са измислени , ама трудно се намират ! :D/>
https://www.alo.bg/5...%88%D0%BA%D0%B0


Освен всичко ,перфектно епилират краката, много подходящи за Джендъри ...
Дебамаамаим ,деба ... какво са ни карали да обличаме ... ?! :huh:
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#17
Потребителя е офлайн   Vasko78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 22.05.08
Какво ви е мнението за дрехите на магазин за камуфлажни дрехи гр.Троян
0

#18
Потребителя е офлайн   Милен Шопов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 140
  • Регистр: 04.10.11

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 13.02.2018 - 00:25 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.02.2018 - 09:37 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.02.2018 - 12:32 :


Колега, цитата умишлено съм го подчертал - с каквито и дрехи да си, варианта да не запарват е изобщо да не се потиш - ясно е, че това няма как да не се случи на лов.

Раптор не запаряват , а дрехи против потене ... май все още не се измилслени :D/>/>
Аполото са хубави и здрави ловни дрешки , но са неоправдано по скъпички спрямо Раптор .
Хилман , Перусиони и още незнам си още колко вида китайски боклуци са само за фасон , но не и за лов , е ако ловът не е манекенски :D/>/>

Аз пък си помислих че са измислили вече.... :blink:/> А сега сериозно аз не търся дрехи от които да не се потиш идеята е дрехите да са с мембрана или както казват някой колеги "дишащи" като се потиш и влагата излиза на вън от друга страна термобельото те държи сух и не ти е студено и некомфортно това исках да кажа и това търся.

Здравей колега,
от 6 години ползвам дрехи на Раптор и нямам забележки. Хората са много точни и можеш да си поръчаш дрехите по твое желание и размер. :)
0

#19
Потребителя е офлайн   Rostislav79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 30.01.13
здравейте,

и аз съм пред подобна дилема.

относно Харкила и Блазер - дрехите, поне моето мнение е, че са неоправдано скъпи.

Мисля да заложа на Харт или на Шевалие. Определено ще следя темата с интерес.






0

#20
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
Фирменият магазин на Аполо се намира на ул.Оборище 16. За дрехите им не мога да споделя мнения, защото не съм ги ползвал. Знам, че си имат всичко необходимо и има доста доволни ловци от тях, даже и сред братушките.
Ползвам Харкила Про Хънтер, от горе до долу (Датска марка, производство в Китай) - качество та качество. Имат всичко, към което се стремиш. Единственият недостатък е цената им.
Ако някой се интересува от подробности - да ме потърси.
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни