БГ Лов Форум: Калибър 22LR да или не! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Калибър 22LR да или не!

#41
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Бъчи тука на всичко цената скача главоломно(оръжията),моята сайга лятото струваше 840лв,а сега е 1020лв,цените на турските тръби скочиха също,патроните,абе....... sad.gif
0

#42
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Бъчи @ Jan 15 2009, 06:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
За новите чезетки.
Някой, който наскоро си е купил или пази кутията на CZ Standard (Special в Америка), би ли погледнал етикета. На последните 3 такива, които съм купил под етикета, на който пише Special, прозира друг, малко по-малък етикет, със същия сериен номер на пушката, и европейския бар-код с кода на страна-производител. Интересното е, че като модел на долния етикет пише CZ 452 Lux, а приклада си е буков, а не орехов.
Много ми е интересно какво пише на европейските етикети.
Инак, пушките малко се различават - тия за Америка са с метални пълнители, насечка на пистолетната дръжка и без резба за заглушител на цевта, на някои пушки от модела Lux, на които не е гравирано CZ-USA, Kansas City, KS, а надписа е напечатан със сребриста боичка, са с резба на дулото и пластмасови пълнители и изпълнението като цяло е малко по-криво. Имам чувството, че чехите сглобяват с различно качество за различните райони на света, което е доста обидно.
И малко снимки на древни Брно за плакнене на очи.
Сега заради тебе се разрових за кутията ,едната я намерих ,другата съм я изхвърлил.Но тази е на магнума ако ти върши работа,прикада е орехов с накатки.
Прикачено изображение: P2070109.JPG
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#43
Потребителя е офлайн   BFG 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 12
  • Регистр: 14.01.09
Здравейте, имам един въпрос към вас. Случайно забелязах, че нарезите на новите CZ и старите брно са различни и ми стана интересно как влияе на точността и скоростта, и дали има разлика?

Ето една снимка на новото CZ на Бъчи (дано не се сърди, че качвам негова снимка)
Прикачено изображение: muzzle4.jpg

и една на старо брно ясно се вижда колко по-широки са полетата на старата пушка.
Прикачено изображение: Pic10_3970Muzzle.jpg
0

#44
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Аз още я имам тази флоберка и стреля все по-добре. Но още малко и попромених дулото. На мен също много повече ми харесват по-широките полета и с удоволствие бих си заменил пушката за такава с широки полета, но да е нова. Не си падам вече по употребяваните пушки. Като си знам аз какъв съм им душманин и още не съм успял да счупя нищо, представям си какво правят останалите, дето продават потрошени пушки.

Снимката на старото Брно-2 си я взел оттук, нали: http://www.rimfirecentral.com/forums/showthread.php?t=212830

Чисто балистически погледнато, по-тесните полета са за предпочитане и това е стремежа на всички производители - максимално тесни полета за по-малка деформация на куршума.
Запазените Брно-1 често имат по-добър бой от съвременните CZ лукс (с дългите цеви), но това според мен не се дължи на вида на нарезите, а на по-късата и стабилна цев, по-финия спусък (двустепенния) както и на по-добрия монтаж на цевта и цевната кутия в приклада. Като пообереш тия дребни дефекти на новите чезетки, те започват да стрелят точно толкова добре като старите.
Вижте тоя линк, много е показателен за качеството на съвременните пушки.
CMP Club & Competition Tracker

Към 80-те, когато Брно отдавна вече е CZ, полетата стават такива, каквито са и досега. Сигурно тогава са въвели кованите цеви или просо тогава са сменили дорниците. Полетата на съвременните WMR са широки. Винаги съм смятал, че старите социалистически чезетки са по-добри от новите, но постепенно мението ми се променя заради продукцията от 80-те. Изглежда, че новите чезетки превъзхождат по качество на изработката и прецизност на стрелбата чезетките от 80-те и се доближават все по-плътно до качеството на Брното от 40-те и 50-те и 60-те, като изключим идиотските пластмасови кутии на пълнителите, болест която все по-трудно се лекува, защото частите за стари Брно-1, 2, 3, 4 намаляват прогресивно. Аз имах запас от метални пълнители и кутии за пълнители, но всичките заминаха за новите чезетки, дето накупих напоследък, както и за приятели. Според мен белег за началото на упадъка са точно тия пластмасови кутии, а те водят до към началото на 80-те, пушки от началото на 70-те не са ми попадали само едно брно2 от 1977 и там пак имаше пластмасова кутия за пълнителя и не знам кога всъщност чехите решават да въведат пластмасата. И друг белег на стремеж за орязване на производствените разходи съм виждал - има стари соц. чезетки без шиша на стеблото за предпазителя, тая част дето влиза в пружината и на тях пружините на иглите са им все криви. Новите чезетки имат дизайна на шиша отпреди тая епоха. Не знам как е с металургията, нямам информация за това, но съм забелязал, че най-много дефекти в цевите на чезетките се появяват на тия от средата и края на 90-те, по-новите имат съвършените цеви на старото производство. За тия от 2007-2008 още нямам наблюдения поради малкото количество прекарани костилки през тях, но забелязвам досадни грапавини към дулото на последните си 2 чезетки, производство 2008. Дано да се дължи само на оксидацията, а не на по-дълбоки дефекти в метала.
Нека познавачите добавят или ме поправят, винаги ми е приятно да науча нещо ново.
0

#45
Потребителя е офлайн   BFG 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 12
  • Регистр: 14.01.09
Благодаря ти за изчерпателният отговор. Снимката на брното е от линка който си дал. biggrin.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   LiQuIfY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 153
  • Регистр: 18.02.08
Колеги прочетох коментарите на всички искам да изразя моите виждания за ремингтоните . Аз съм собственик на такава пушка въпреки че много хора ми говориха че не са хубави и че са смотани пушки реших да си взема такава да видя от личен опит за какво става въпрос и има доста добра стрелба спрямо цена качество . Относно лов с нея имам 2 кучета няколко свраки на разтояние около 60-70 метра останових че ако си потбереш правелния боеприпас пушката има добър бои и точност .

ИДЕАЛНИЯ МЪЖ НЕ ПИЕ , НЕ ПУШИ ,НЕ ИГРАЕ ХАЗАРТ ,НЕ СПОРИ И НЕ СЪЩЕСТВУВА
0

#47
Потребителя е офлайн   rangelov_evgeni 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1407
  • Регистр: 18.08.08
Ето нещо доста интересно създадено от професионалисти http://www.magnumresearch.com/catalogs.asp?Category=Catalogs
MERCEDES ML-270
ПО-ДОБРЕ ЖИВО КУЧЕ , ОТКОЛКОТО УМРЯЛ ЛЪВ.
0

#48
Потребителя е офлайн   vali0 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 26.03.09
Цитат(Huntermen @ May 21 2008, 14:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги искам да закупя карабина калибър 22LR но се колебая дали да е автоматична или не! Смятам да я употребявам за лов на дребен хищник за дистанции не повече от 100 метра. Имам отлична оптика 6х42 с варио от 3 до 9! Какво ще ме посъветвате?

kole iskam da izkajete mnenie marlin c60 ili remington 597 e po dobro no samo za tezi 2 modela i me izvinete za kirilicata

Този пост е редактиран от vater: 26.03.2009 - 18:34
Причина за редакцията: \\'Колега, пиши на кирилица\\'

0

#49
Потребителя е офлайн   vali0 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 26.03.09
Цитат(vali0 @ Mar 26 2009, 15:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
kole iskam da izkajete mnenie marlin c60 ili remington 597 e po dobro no samo za tezi 2 modela i me izvinete za kirilicata

kolegi iskam dA iskajete mnenie za marlin c60 i remington 597 koe ot 2 e po dobro i me izvinete za kirilicata

Този пост е редактиран от vater: 26.03.2009 - 18:34
Причина за редакцията: \\'Колега, пиши на кирилица\\'

0

#50
Потребителя е офлайн   Wasilev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 38
  • Регистр: 22.06.08
Цитат(vali0 @ Mar 26 2009, 15:54 ) <{POST_SNAPBACK}>

kolegi iskam dA iskajete mnenie za marlin c60 i remington 597 koe ot 2 e po dobro i me izvinete za kirilicata

Стрелял съм и с двата модела, а така също и детайлно съм ги разглеждал, понеже собствениците им са ми съвсем близки. И двамата имаха ядове; единият даже я продаде.
Стават най-вече за развлекателна стрелба, а личното ми мнение/абсолютно на никого не го натрапвам/ е, че са пари дадени повече за играчка, отколкото за пушка.
Има много информация по форумите - можеш да прочетеш и да си направиш изводите, а най-добре ако имаш приятели с различни марки флоберки, да им платиш малко патрончета, да посреляш и решението само ще излеза пред тебе; разбира се, ако отидеш на стрелбище, където има такива оръжия и постреляш с тях е същото.
Поздрави!



0

#51
Потребителя е офлайн   vali0 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 26.03.09
Цитат(Wasilev @ Mar 26 2009, 16:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стрелял съм и с двата модела, а така също и детайлно съм ги разглеждал, понеже собствениците им са ми съвсем близки. И двамата имаха ядове; единият даже я продаде.
Стават най-вече за развлекателна стрелба, а личното ми мнение/абсолютно на никого не го натрапвам/ е, че са пари дадени повече за играчка, отколкото за пушка.
Има много информация по форумите - можеш да прочетеш и да си направиш изводите, а най-добре ако имаш приятели с различни марки флоберки, да им платиш малко патрончета, да посреляш и решението само ще излеза пред тебе; разбира се, ако отидеш на стрелбище, където има такива оръжия и постреляш с тях е същото.
Поздрави!

...................................

Този пост е редактиран от vater: 26.03.2009 - 18:32
Причина за редакцията: \\'Колега, пиши на кирилица\\'

0

#52
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Браво Бъчи,продължаваш да ни изненадваш с перфектните си постове,и винаги подкрепени с факти. thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif Моята е БРНО-2 и изпитвам голямо удоволствие да стрелям с нея.Имам я от 1година и я закупих настаро.На пазаруването можем само да ви завиждаме,защото тука нямаме такива вузможности.Но поне ни качваш снимки да гледаме как се задоволява едно скъпо хоби biggrin.gif Продължаваи в същия дух защото от тебе има какво да научим всички в саита thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif Поздрави и наслука
0

#53
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Колеги, а какво ще кажете за това произведение.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: h002_survival_lg.jpg
  • Прикачено изображение: survivalopen.jpg

0

#54
Потребителя е офлайн   shot1 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 613
  • Регистр: 28.04.08
Цитат(dimitrov67 @ Apr 5 2009, 22:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, а какво ще кажете за това произведение.

Ами бракониерска пушчица. wink.gif
0

#55
Потребителя е офлайн   bay-petko 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 16.03.09
Цитат(dimitrov67 @ Apr 5 2009, 22:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, а какво ще кажете за това произведение.


hi,

колега това е абсолютен "афиф" много и се бях навил, до момента в които я пипнах, оделно даже на рекламните клипчета засича на веки 2-3 истрел.

Бъчи не съм те забравил за снимките на бърното, но в момента му се прави нов приклад да ще се позабавя.

поздрави.

0

#56
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(dimitrov67 @ Apr 5 2009, 22:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, а какво ще кажете за това произведение.
За някои произведение-за други сапунерка.Въпрос на гледна точка.

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#57
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Garo_dai @ Apr 6 2009, 22:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
За някои произведение-за други сапунерка.Въпрос на гледна точка.

За мене лично си е сапунерка thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
0

#58
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Снаипер 711 @ Apr 9 2009, 10:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
За мене лично си е сапунерка thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif


А за мен е подигравка с труда, материала и парите и на производителя и на купувача.
0

#59
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Бъчи @ Apr 9 2009, 18:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
А за мен е подигравка с труда, материала и парите и на производителя и на купувача.

Отговора е напълно изчерпателен thumbsup.gif
0

#60
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Цитат(Бъчи @ Feb 7 2009, 07:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Айде, бе, никой ли не купува пушки напоследък? Ние тук се разсипахме покрай новия президент, после пък ще се разсипем да продаваме...
Няма ли кой да си погледне етикета.

Някой може ли да познае колко пушки се събират в един багажник?
Долу се вижда магазина. Отидохме трима балканци в Кентъки да си напазаруваме.

Благородно завиждам. biggrin.gif
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни