БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#41
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Пак не сте ме разбрали.Аз нямам проблем с оръжието си .Друго се опитвам да си обесня.Да речем че имаме надцевка експрес и и сме простреляли мерника и мушката спрямо горната цев( не казвам че е правилно) ,какво става с долната. Не мисля че ще даде добри резултати.
0

#42
Потребителя е офлайн   gligan81 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 63
  • Регистр: 28.02.08
Цитат(upori3 @ May 15 2008, 22:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пак не сте ме разбрали.Аз нямам проблем с оръжието си .Друго се опитвам да си обесня.Да речем че имаме надцевка експрес и и сме простреляли мерника и мушката спрямо горната цев( не казвам че е правилно) ,какво става с долната. Не мисля че ще даде добри резултати.


Аз мисля 4е тогава главна роля 6те играе това от кой е произведена пу6ката и ка4еството на изработка....


0

#43
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(upori3 @ May 15 2008, 23:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пак не сте ме разбрали.Аз нямам проблем с оръжието си .Друго се опитвам да си обесня.Да речем че имаме надцевка експрес и и сме простреляли мерника и мушката спрямо горната цев( не казвам че е правилно) ,какво става с долната. Не мисля че ще даде добри резултати.

Всичко зависи от производителя. Как е направил сходимостта на цевите, има ли възможност за регулиране на сходимостта и още доста неща. Относно разбирането, хайде да наричаме нещата с истинските им имена, а не да ползуваме "местна" терминология. В различните крайща на страната някои видове оръжие масово се именуват със странни имена. пример: Централ - разбирай едноцевна гладкоцевна пушка и каво ли още не. Така че не се сърди, ако понякога не включвам. wink.gif
0

#44
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(guntechnic @ May 17 2008, 11:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Всичко зависи от производителя. Как е направил сходимостта на цевите, има ли възможност за регулиране на сходимостта и още доста неща. Относно разбирането, хайде да наричаме нещата с истинските им имена, а не да ползуваме "местна" терминология. В различните крайща на страната някои видове оръжие масово се именуват със странни имена. пример: Централ - разбирай едноцевна гладкоцевна пушка и каво ли още не. Така че не се сърди, ако понякога не включвам. wink.gif

Ти добре ме разбра за разлика от други колеги чиито постове ги няма сега,но това няма значение.Аз исках да си обясня друго дали (чисто теоретично) линиите на на двете цеви след определено разтояние ще съберат или ще вървят успоредни.Нарочно казвам ,,линиите,, а не боя на цевите.
0

#45
Потребителя е офлайн   The Black Tiger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 80
  • Регистр: 13.04.08
Цитат(upori3 @ May 15 2008, 23:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пак не сте ме разбрали.Аз нямам проблем с оръжието си .Друго се опитвам да си обесня.Да речем че имаме надцевка експрес и и сме простреляли мерника и мушката спрямо горната цев( не казвам че е правилно) ,какво става с долната. Не мисля че ще даде добри резултати.

Колега надявам се следващия път да не кажеш,че си говорил за надцевка обаче комбинирана. wink.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(uporit3 @ May 17 2008, 13:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ти добре ме разбра за разлика от други колеги чиито постове ги няма сега,но това няма значение.Аз исках да си обясня друго дали (чисто теоретично) линиите на на двете цеви след определено разтояние ще съберат или ще вървят успоредни.Нарочно казвам ,,линиите,, а не боя на цевите.

О.К. осканалните линии т.е. продължението на осите на двете цеви винаги се събират в точка отстояща на определено пастояние от дулния срез на оръжието за гладкоцевно това растояние е между 30 и 35 метра, зависи от производителя. При нарезните двуцевни пушки също се събират в точка, но там растоянието зависи от калибъра и производителя и обикновено е над 100 м. При комбинираните пушки / гладка и нарезна цев / обикновено осканалните линии са успоредни, като мерника и мушката се центроват по нарезната цев. Но това все пак са принципи и някои производители имат по особенно виждане по въпроса. Дано да съм бил полезен с коментара си rolleyes.gif успех.
0

#47
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(radoslav @ May 18 2008, 13:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
един колега има много стара пушка тя е тек американска има язви по цевта опасна ли е?

Трудно мога да дам еднозначен отговор, всичко зависи в коя зона на цевта са язвите, и дали са язви или сип или раковини , колко са дълбоки и т.н. Най добре е да се обърнете към някой колега в района ви за да я окачестви като годност. То и за вас е най добре с оглед на безопасността. cool.gif Успех и пиши какво сте констатирали.
0

#48
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(radoslav @ May 18 2008, 20:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
тук няма оръжейник,имали начин да се смени цевта?16кал с инжектор

Практически не, защото трябва цев от същия модел оръжие, която естествено е на контролен режим от служба КОС. Всички останали варианти с пасване на цев от друго оръжие звучат несериозно. dry.gif
0

#49
Потребителя е офлайн   radoslav 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 17.05.08
Може би става за окраса на някоя механа. Много благодаря за отговорите.
0

#50
Потребителя е офлайн   bgdiamond 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 121
  • Регистр: 07.06.08
Цитат(guntechnic @ May 11 2008, 08:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това е най срещания проблем при ИЖ-27Е. Особенно с ежектора на долната цев, сработва по рано и гилзата се удря в главата и се връща. Колкото и куриозно да звучи, много ловци не знаят че на тази пушка има възможност да се изключват ежекторите и при почистване ги изключват. После не работят!!!!! Иначе се поправят, най често се чупят шепталата / опипвачите / които определят момента на отключване. В новите модели за жалост не са пасвани и това довежда до бързото им дефектиране. tongue.gif

Как може да се отстрани ранното сработване на ежектора.Имам същия проблем.Благодаря предварително.
0

#51
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(bgdiamond @ Jun 10 2008, 22:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Как може да се отстрани ранното сработване на ежектора.Имам същия проблем.Благодаря предварително.

Трябва да се коригира /изпили/ долния опипващ ръб на шепталото. Обърни се към оръжейник защото процедурата е доста пипкава и трябва да се внимава много. Ако прекалиш ще се получи обратния ефект - няма да сработва ежектора и отиваш на ново шептало. Ако си наблизко ела ще го оправим.
0

#52
Потребителя е офлайн   Nedjib Ashimov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 23.04.08
На какво се дължи, при натискане на единия спусък при ИЖ 27 Е да възпроизведе едновременно два изстрела?
0

#53
Потребителя е офлайн   osmanov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 61
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Nedjib Ashimov @ Jun 12 2008, 15:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
На какво се дължи, при натискане на единия спусък при ИЖ 27 Е да възпроизведе едновременно два изстрела?


Problema prodıljava li wse oshte ili... huh.gif
Проблема продължава ли още или....




Приятелю... много пъти съм ти писал да ползваш кирилизатора.... не четеш ли това което ти пращам!!!!!!!

Този пост е редактиран от vater: 12.06.2008 - 15:31
Причина за редакцията: \\'ползвай кирилизатора\\'

<!--fonto:Tahoma--><!--/fonto--> КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!<!--fontc--><!--/fontc-->
0

#54
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Nedjib Ashimov @ Jun 12 2008, 15:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
На какво се дължи, при натискане на единия спусък при ИЖ 27 Е да възпроизведе едновременно два изстрела?

Най вероятно на износване зъбите на запъвачите и чукчетата, но в този случай трябва да задържи междинния предпазител който се намира непосредствено пред чукчето и се командва директно от спусъка. Ако пушката е пипана там, може и да са ги изпилили, което е страшно. Другата причина може да е от смачкани или отслабнали пружини на запъвачите, но това е малко вероятно. Друга причина може да е недоход на чукчетата при взвеждане / не достигат до зъба на запъвача/, но тогава спусъците стават много твърди. Въобще опасна ситуация. Обърни се към някой колега, оръжейник или ела при мен.
0

#55
Потребителя е офлайн   сашо28 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 16.06.08
Цитат(guntechnic @ Mar 17 2008, 19:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги отварям тази тема, защото в България има доста видове ловни оръжия като конструкции и всяка от тях носи своите характерни проблеми. Опита ми като човек, който се занимава с ремонта на оръжие е на Ваше разположение.

Здравей!Дилемата ми е-евтин работен ловен полуавтомат-стожер,ескорт или мп?Ако нито един не става-берета в ценови клас 1200-1300лв?Направо се разбих от мнения и четене...та дори проби и всичките ми харесват angry.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(сашо28 @ Jun 17 2008, 23:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей!Дилемата ми е-евтин работен ловен полуавтомат-стожер,ескорт или мп?Ако нито един не става-берета в ценови клас 1200-1300лв?Направо се разбих от мнения и четене...та дори проби и всичките ми харесват angry.gif

Саше, от евтините полуавтомати ще ти препоръчам СТОЖЕРА, другите не ги харесвам поради следните причини:1. Ескорт, Алтай и Чърчил са газови и имат проблеми с бойния ключ - чупи се а намирането на нов е доста трудно. 2. МР-153 е много здрава пушка но е и доста тежка и не работи с по-леки патрони от 32 грама.3. Берета ЕS-100 е хубава пушка, лека, удобна и сигурна но се комплектова само с 3 шокови фтулки /а за стрелба със стоманени съчми ще ни трябва 0.25 а тя я няма/ 4.Другата хубава пушка е МАРОКИ-АТА - турска с газова камера, но е изпипана и е много здрава и лека, но цената и отива към 1500лв. Аз лично бих се спрял на Стожера, хем е здрав, хем е лек има 5 шокови фтулки и работи и с по-леки патрони /28 гр./ и е магнум - 1200 атмосфери. Единственото което не ти препоръчвам е дългата цев /30 инча/. Много е неудобен иначе 28 инчовата цев е прекрасна. Успех в избора smile.gif
0

#57
Потребителя е офлайн   сашо28 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 16.06.08
Цитат(guntechnic @ Mar 17 2008, 19:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги отварям тази тема, защото в България има доста видове ловни оръжия като конструкции и всяка от тях носи своите характерни проблеми. Опита ми като човек, който се занимава с ремонта на оръжие е на Ваше разположение.

Пак те притеснявам аз.Дилемата е Байкал,но 12/76 или 12/89.Магнума го няма в черна синтетика в момента/какъвто аз искам/,има само супермагнум такъв.Чета,че супермагнума при стрелба със сачми 12/70-76 ги намачква в патронника и после след излитане променяли траекторията си,с което автомата бил по-неточен.Какво е мнението ти?
0

#58
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(сашо28 @ Aug 23 2008, 21:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пак те притеснявам аз.Дилемата е Байкал,но 12/76 или 12/89.Магнума го няма в черна синтетика в момента/какъвто аз искам/,има само супермагнум такъв.Чета,че супермагнума при стрелба със сачми 12/70-76 ги намачква в патронника и после след излитане променяли траекторията си,с което автомата бил по-неточен.Какво е мнението ти?

Не ме притесняваш, притесняват ме безумията които се пишат и говорят. В патронника има високо налягане но скороста е все още твърде ниска, а за да"намачкаме" съчмения състав ни трябва и висока скорост. Още повече в повечито нови боеприпаси съчмите са в пластмасов контейнер и той ги води до излизане от цевта. Този ефект на намачкване се наблюдава при обратната схема, магнум в нормален патронник. Вярно е че при по дълъг патронник имаме директна среща на съчмите с подвеждащия конус на цевта, но за мачкане е твърде силно да говорим. Ако го има то е твърде малко и пренебрежимо в сравнение с това което се получава при използуване на неподходящи шокови фтулки. Що се отнася до точността на оръжието, то върху нея влияят много други фактори и да персонализираме проблема само върху патронника не е коректно. Все пак не говорим за карабина. /Съосието на резбата на шоковите втулки с оста на цевта влияе къде повече на прецизността на стрелба./ По скоро бих се замислил, как ще работи пушката с по-леки патрони, а основно работим с такива, отколкото за други причини. Прецени нещата още веднъж, ако е необходимо изчакай, но когато копуваш трябва да си твърдо убеден че си направил правилния избор.УСПЕХ wink.gif
0

#59
Потребителя е офлайн   lupuss 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 85
  • Регистр: 24.08.08
Цитат(guntechnic @ Mar 17 2008, 19:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги отварям тази тема, защото в България има доста видове ловни оръжия като конструкции и всяка от тях носи своите характерни проблеми. Опита ми като човек, който се занимава с ремонта на оръжие е на Ваше разположение.

Здравейте! Имам проблем с моята ИЖ -54 проблема е, че след всеки изстрел пушката се заключва сама т.е. не мога да дублирам без да я отключа. Кажете, какво мога да направя аз или да я дам на оръжейник?
Благодаря предварително!
0

#60
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(guntechnic @ May 18 2008, 15:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
О.К. осканалните линии т.е. продължението на осите на двете цеви винаги се събират в точка отстояща на определено пастояние от дулния срез на оръжието за гладкоцевно това растояние е между 30 и 35 метра, зависи от производителя. При нарезните двуцевни пушки също се събират в точка, но там растоянието зависи от калибъра и производителя и обикновено е над 100 м. При комбинираните пушки / гладка и нарезна цев / обикновено осканалните линии са успоредни, като мерника и мушката се центроват по нарезната цев. Но това все пак са принципи и някои производители имат по особенно виждане по въпроса. Дано да съм бил полезен с коментара си rolleyes.gif успех.

Колега,прочетах всичките ти постове в отговор на колегите! Искам само да отбележа че опита и знанията ти са повече от впечатлителни,и въпреки неприязъна ти към названието"Майстор",ти найстина си професионалист и това название просто си ти подхожда! Мисля че участието ти във форума,радва както мен така и останалите колеги! Благодаря!
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни