БГ Лов Форум: За всички вас приятели-рецепти от дивечово месо НАЗДРАВЕ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

За всички вас приятели-рецепти от дивечово месо НАЗДРАВЕ Вкусни ястия

#41
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(г-жа фазанка @ Jan 20 2010, 16:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм нова, но ето и моята рецепта: в нешумоляща опаковка се поставят половин лук, малко на тънко нарязана сланинка и крайче хляб. После - в левия джоб на якето. Хапва се при минусови температури,когато след 4 часа вече си мислиш, че колегите са те забравили на пусията и са на топло пред печката...
Мноооооооого е вкусно laugh.gif
/И на опаковката не и е мястото в гората/



Перфектно е, извинявай но само с една малка забележка + 0,5л. хубаво червено вино. laugh.gif biggrin.gif wink.gif cheers2.gif
0

#42
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(gsp @ Jan 21 2010, 15:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Някой да каже някоя по изискана рецепта за фазан wub.gif
Искам да впечатля една кака , колко съм добър .............



Колега ако искаш да очароваш дамата най-лесния начин е да поръчаш от някой Китайски ресторант " Фазан във сладко-кисел сос ", поне знаеш че ще се получи. wink.gif tongue.gif biggrin.gif thumbsup.gif
0

#43
Потребителя е офлайн   Воден Чаиров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1299
  • Регистр: 29.03.08
Цитат(valko nedev @ Jan 21 2010, 19:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега ако искаш да очароваш дамата най-лесния начин е да поръчаш от някой Китайски ресторант " Фазан във сладко-кисел сос ", поне знаеш че ще се получи. wink.gif tongue.gif biggrin.gif thumbsup.gif


И в случай, че не успее ... да я впечатли ...
... да си поръча една ... китайка ...!?! tongue.gif biggrin.gif laugh.gif
0

#44
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(garry @ Sep 28 2009, 09:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Всеки си има начин на приготвяне но дивия заек никога не го мариновам ако го правя цял. Готвя го в гювеч нещо като задушено-печено и до сега никой не се е оплаквал че е гьон.
Нямаме навика да готвим дивеча/едрия/ освен нещо ала кебап.
На принципа проба -грешка си правя печени пържоли от нер или кога има рогато huh.gif и въобще не са трески.Няма смрад. Всяко месо си иска съответната обработка и при приготвянето ако изпуснеш момента става или сурово или търлък.
А че е сбъркал човека тук там не е голяма грешка ,по-важното е че си прави труда да обогати кулинарните ни познания. Вие го сядохте като топъл леб за секунди biggrin.gif
Преди жената не мариноваше заека и колкото и да е изкиснат си има дъх,понякога силен.Винаги го готвим в гювеч на фурна.От миналата година го прави с марината вино,целина магданоз оцет,бахар -става фантазия нищо общо с преди.

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#45
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(valko nedev @ Jan 21 2010, 19:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега ако искаш да очароваш дамата най-лесния начин е да поръчаш от някой Китайски ресторант " Фазан във сладко-кисел сос ", поне знаеш че ще се получи. wink.gif tongue.gif biggrin.gif thumbsup.gif

Слушай бе пич ! Не мога да направя " китайски ресторант " на вилата , нямам толкова време .......
а и ако жената ме надуши .......ще стане сладко кисел сос , без това нещо взе да ми мрънка........
Иначе не се притеснявай ......ЩЕ се получи!!!! cool.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#46
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(vater @ Jan 21 2010, 15:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
А фазан имаш ли? wink.gif
Ето виж тук, моята кака как го направи: drool5.gif
http://www.bglov.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=29641

После да споделиш твоята кака какво е казала.... Наслука... cheers2.gif

Не фазан , фазанИ. Ходих на лов в "къщичката на Big brather" и си направихме супер лов с "островитяните" , обаче вътре не давт да се Фота щото ......... та щастието не е пълно.
Благодаря Васе за рецептата , но лошото е ........ че трябва аз да го приготвя angry.gif .
За "каката" ще споделя / не всичко / biggrin.gif Мисля , че ще е остане доволна .
Наслука !!!! thumbsup.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#47
Потребителя е офлайн   г-жа фазанка 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 145
  • Регистр: 18.12.09
Цитат(valko nedev @ Jan 21 2010, 16:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Перфектно е, извинявай но само с една малка забележка + 0,5л. хубаво червено вино. laugh.gif biggrin.gif wink.gif cheers2.gif


Нарочно не го споменах, нали по време на лов не бива... incazzato.gif но аз без плоско шишенце в гората не стъпвам, че знае ли се ... smilewinkgrin.gif
Наслука утре!
0

#48
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(г-жа фазанка @ Jan 22 2010, 12:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Нарочно не го споменах, нали по време на лов не бива... incazzato.gif но аз без плоско шишенце в гората не стъпвам, че знае ли се ... smilewinkgrin.gif
Наслука утре!



Наслука на всички колеги.
0

#49
Потребителя е офлайн   ЛОВ 2000 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 151
  • Регистр: 15.04.08
Да споделя и аз една рецепта.Моя измислица е ,но момчетата казаха,че е станала много вкусна манджа.
Нарекох я : СЪРНЕНЦЕ В ГЪРНЕНЦЕ. biggrin.gif

Месото се изкисва един ден на течаща вода.След това го нарязвам на порции и го кисна поне 12 часа в следната марината:
1 чаша вода
1 чаша червено вино
1с.л. сол
1с.л.мед/захар/
1глава червен лук нарязан на лунички
1морков-нарязан
2,3скилитки чесън
дафинов лист,черен пипер и бахар.
Всичко това кипва на котлона 2,3 мин и се оставя да изстине.
Залива се месото и се оставя на хладно,както казах вече поне 12 часа.
Когато решиме да приготвиме ястието,изваждаме месото от маринатата и го подсушаваме хубаво с кухненска хартия.В тенджерка загряваме около 80 гр.масло и запържваме от всички страни месото.Когато е готово го изваждаме и в същата мазнина запържваме 200 гр.бекон,1 глава червен лук пак нарязан на лунички ,300гр.гъби-печурки,морков нарязан на шайби,1,2 сурови чушки и 2 лъжици доматена паста.Когато сте запържили всичко сложете 1,2 дафинови листа и поръсете с млян черен пипер.
Всичко това ,заедно с месото се поставя в глинен съд-гювеч./Аз го нарекох сърненце в гърненце за благозвучие/ biggrin.gif Най-отгоре покриваме с нарязани парченца топено сирене.Захлупваме гювеча с капак и замазваме хубаво с тесто.Пече се 2часа на 200 градуса.Ако месото е от по-старо животно се пече 3 часа.Преди сервиране се поръсва с пресен магданоз.Сервира се с варени картофи или картофено пюре!
ДА ВИ Е СЛАДКО!!!
0

#50
Потребителя е офлайн   vasi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 297
  • Регистр: 05.01.10
страхотни рецепти мерси.
0

#51
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(valko nedev @ Jan 21 2010, 16:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
В сезона на патката и гъската сме, затова в понеделник ще ви направя една класика на живо ПАТКА С КИСЕЛО ЗЕЛЕ В ГЮВЕЧ.

/дано паднат патките/

по бабина рецепта drool5.gif cheers2.gif



Съжелявам, но нямах слука на патка тази седмица, но и с гъска става същото.



продукти
:кисело зеле 1,5-2кг.,3бр.стъка праз, 1бр. глава воден лук,1-2 моркова,250гр. масло ,250гр. прясна сланина, 50гр. доматено пюре или стъргани домати/150гр./ 1бр. ПАТКА ИЛИ ГЪСКА.

подправки: сол, червен пипер, черен пипер, кимион, дафинов лист, чесан, сос чикино или /1-2 чушлета /


Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851893.JPG
  • Прикачено изображение: SS851904.JPG
  • Прикачено изображение: SS851902.JPG
  • Прикачено изображение: SS851901.JPG
  • Прикачено изображение: SS851903.JPG

0

#52
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
нета се цакна после ще продължа.

изчакайте и налагане на сланина.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851895.JPG
  • Прикачено изображение: SS851896.JPG

0

#53
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(vater @ Jan 21 2010, 15:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
А фазан имаш ли? wink.gif
Ето виж тук, моята кака как го направи: drool5.gif
http://www.bglov.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=29641

После да споделиш твоята кака какво е казала.... Наслука... cheers2.gif

Васе , фазана го напълних с малко гъбки някоя стафидка , кестенче бяло винце ...... направих му "елече" от тлъстичко беконче и се получи ... супер печен фазан !
Каката си тръгна куцайки сутринта ..... аз не съм виновен biggrin.gif да не си помислиш нещо cool.gif Подхлъзна се и падна ........ остана доволна от мен и вкусният фазан . Попитаме за гълабчета ... кога , как ..... явно ....ъХъ.
...... сега ще ви врънкам за гривеци. Нещо по елементарно .... като за "майстор " готвач.
Хубава тема .... thumbsup.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#54
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(gsp @ Jan 26 2010, 11:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Васе , фазана го напълних с малко гъбки някоя стафидка , кестенче бяло винце ...... направих му "елече" от тлъстичко беконче и се получи ... супер печен фазан !
Каката си тръгна куцайки сутринта ..... аз не съм виновен biggrin.gif да не си помислиш нещо cool.gif Подхлъзна се и падна ........ остана доволна от мен и вкусният фазан . Попитаме за гълабчета ... кога , как ..... явно ....ъХъ.
...... сега ще ви врънкам за гривеци. Нещо по елементарно .... като за "майстор " готвач.
Хубава тема .... thumbsup.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

След такова представяне на кулинарните ти умения, ще трябва някоя грамота да ти връча от името на съфорумците!!! wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#55
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(vater @ Jan 26 2010, 13:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

След такова представяне на кулинарните ти умения, ще трябва някоя грамота да ти връча от името на съфорумците!!! wink.gif



Васе, съгласен съм с теб може даже и грамота за нещо друго щом каката Хъъ_ _м...,останала доволна и иска да опита нещо друго. Бих препоръчал в този сезон /ПАТКА/ wink.gif laugh.gif laugh.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(valko nedev @ Jan 26 2010, 17:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Васе, съгласен съм с теб може даже и грамота за нещо друго щом каката Хъъ_ _м...,останала доволна и иска да опита нещо друго. Бих препоръчал в този сезон /ПАТКА/ wink.gif laugh.gif laugh.gif

За този сезон cool.gif ...... " Гривек за приключване на пъдпъдучия лов "...ако се намери " кака "за ..... на полето tongue.gif
Ще ни трябва добре охранен и убит гривек с 5етичка. Добре омесена глина (да глина , не кал) малко беконче или пушена сланинка и подправки от полето или гората в зависимост къде ще е по приятно на "каката".Такаа .... ще ни трябват , ръжени сламки и огън , запален с любов ( Изчистеното гълъбче го посоляваме със сол и (черен пипер стрит с бирена бутилка) Накълцваме лучец ( червен ако има) , накоя гъбка от ( полето или балкана ) , бекончето и пълним ( всичко кълцаме заедно с подправки които имаме в раницата) . Каката през това време е направила топчета от глината с големината на бобени зрънца. Започваме "обличането" на гълаба с сламка по сламка , като всяко крайче лепим с зрънцето от каката.Под сламките слагам 1 стрък мащерка ( може и др. по вкус от балкана ) Като добре го облепим , започвме да го замазваме с глината ( дебелина около 1см.)Огъня вече е направил жар за печене и .... внимателно поставяме глинената топка леко в страни за да не се спука и започва печенето ( ако топката се спука се замазва пак с глина) и леко я прибутваме в жаравата ......
Започваме .... заигравката с "каката" и хвърляме по някое око в жаравата ( да го понаместим и внимаваме да не спукаме.... ) Ако нещата станат по .....така , не е страшно ( глинената топка я покриите с жарта ) и си играйте на воля. Като свърши играта ... вадите топките от почти угасналата жарава .... чукате ги и.... започва веселбата. Трябва подходящо място , добре охладена напитка на някоя горска чешмичка , може и хладилна чанта и ........ cheers2.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#57
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(gsp @ Jan 27 2010, 11:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
За този сезон cool.gif ...... " Гривек за приключване на пъдпъдучия лов "...ако се намери " кака "за ..... на полето tongue.gif
Ще ни трябва добре охранен и убит гривек с 5етичка. Добре омесена глина (да глина , не кал) малко беконче или пушена сланинка и подправки от полето или гората в зависимост къде ще е по приятно на "каката".Такаа .... ще ни трябват , ръжени сламки и огън , запален с любов ( Изчистеното гълъбче го посоляваме със сол и (черен пипер стрит с бирена бутилка) Накълцваме лучец ( червен ако има) , накоя гъбка от ( полето или балкана ) , бекончето и пълним ( всичко кълцаме заедно с подправки които имаме в раницата) . Каката през това време е направила топчета от глината с големината на бобени зрънца. Започваме "обличането" на гълаба с сламка по сламка , като всяко крайче лепим с зрънцето от каката.Под сламките слагам 1 стрък мащерка ( може и др. по вкус от балкана ) Като добре го облепим , започвме да го замазваме с глината ( дебелина около 1см.)Огъня вече е направил жар за печене и .... внимателно поставяме глинената топка леко в страни за да не се спука и започва печенето ( ако топката се спука се замазва пак с глина) и леко я прибутваме в жаравата ......
Започваме .... заигравката с "каката" и хвърляме по някое око в жаравата ( да го понаместим и внимаваме да не спукаме.... ) Ако нещата станат по .....така , не е страшно ( глинената топка я покриите с жарта ) и си играйте на воля. Като свърши играта ... вадите топките от почти угасналата жарава .... чукате ги и.... започва веселбата. Трябва подходящо място , добре охладена напитка на някоя горска чешмичка , може и хладилна чанта и ........ cheers2.gif


Това е много яко. tongue.gif biggrin.gif Angel_anim.gif
0

#58
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Рецептата е на жената на колега.

Банички от Бутер тесто с дивечово месо.

Сега ще е пробвам.



0

#59
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(valko nedev @ Feb 8 2010, 18:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Рецептата е на жената на колега.

Банички от Бутер тесто с дивечово месо.

Сега ще е пробвам.

Кое ще пробваш ?! ohmy.gif жената , колегата или бутерките ....... ohmy.gif
Уточнявай нещата за да няма недоразумения !!!!!!! cool.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#60
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(gsp @ Feb 10 2010, 10:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Кое ще пробваш ?! ohmy.gif жената , колегата или бутерките ....... ohmy.gif
Уточнявай нещата за да няма недоразумения !!!!!!! cool.gif



НЕЕЕ, каката е на горе - долу към 60-те. но за сметка на това Бутерките бяха прекрасни.

Аз лично и приготвих със сърнешко.

А сега и към рецептата.


продукти: 1 пакет бутер тесто, 1глава голяма лук, 1 морков, 50гр. - няколко печурки, 100гр. сланина, масло и 250гр. дивечово месо в случая/сърна/

подправки: сол, черен пипер и кимион.

приготвяте.

Оставете тестото да се отпустне на стайна температура. Сварете месото за около 30 - 40мин. 10 мин. преди готовност посолете, през това време нарежете зеленчуците, гъбите и сланинката на ситно. След като месото е сварено, наситнете го, запържете продуктите в маслото.
Оставете плънката да отдъхне и истине, през това време нарежете тестото на еднакви квадрати. Вземете с помоща на лъжица от плънката поставете върху тестото и пригънете на триъгълници като притискате крайщата. Печете в тавичка в предварително загрята фурна 200 градуса до зачервяване.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ. tongue.gif . И ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ /АЙРЯНА/ БИРИЧКАТА.... БИРИЧКАТА cheers2.gif
0

Сподели темата:


  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни