БГ Лов Форум: Служители на ИАГ предотвратиха незаконен лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Служители на ИАГ предотвратиха незаконен лов

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Екип от служители на Изпълнителна агенция по горите залови двама ловци по време на незаконен лов.

Нарушението е установено на 17 май в землището на с. Ваксево, Община Невестино. Съставен е констативен протокол. Проверяващите са задържали ловна карабина „Байкал“, ловна карабина „Застава“, електронен преобразувател за нощна стрелба марка „Дедал“, 1 бр. фотокапан, фенер и 6 бр. боеприпаси.

Задържаните лица, както и вещите, послужили за нарушението, са предадени на РУ на МВР гр. Кюстендил.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Ааааааа, абсурд да са бракониери..... Поредните, които си прострелват пушката.
Сега сериозно, крайно време е, закона за лова да се спазва. Уж всички ловци искаме да няма бракониери, но..... като хванат някой, хиляди оправдания. Очаквам коментари от компетентните ловци. Те знаят кои са- от друга тема за бракониери.
0

#3
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоmoric74 написа на 05.06.2019 - 21:13 :

Ааааааа, абсурд да са бракониери..... Поредните, които си прострелват пушката.
Сега сериозно, крайно време е, закона за лова да се спазва. Уж всички ловци искаме да няма бракониери, но..... като хванат някой, хиляди оправдания. Очаквам коментари от компетентните ловци. Те знаят кои са- от друга тема за бракониери.


Абсурд, ама много колеги тук си прострелват пушките на нерегламентираните места и то без оправдателна бележка за хищници примерно! Който каже, че не го е правил поне веднъж за кеф ... Но, да, иди обяснявай какви намерения имаш. Аз опашки от желаещи да стрелят регламентирано, на стрелбище, не съм виждал :D
0

#4
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Много си прав колега. Но в България, някой се чувства по свободен във форума, друг в лова, за това сме на това положение. Но, както се казва и това ще мине...... Дано разума надделее. Наслука
0

#5
Потребителя е офлайн   Dimo_Rusev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 06.10.14
Е като имам разрешително за вреден дивеч и съм си в района и съм си направил стрелбище в дере което е обезопасено , пак ли съм бракониер? И дори да нямам разрешително и се обадя на горските че отивам да гръмна 100-на патрона на същото стрелбище, пак ли ще бъда бракониер?
Стига сте се хващали за глупости, всеки си има глава на раменете само че при някои индивиди е празна. Не се правете на светци и спазвайте повече законите на природата отколкото на измишльотините на някой чиновник!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
За съжаление на много индивиди главата е празна... Само един въпрос? Председателя на дружинката, знае ли за това или ти си председател на дружинката? Ако си ти, може и да не ми отговаряш. Жив и здрав.
0

#7
Потребителя е офлайн   Dimo_Rusev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 06.10.14
Май и твоята не е от най-пълните.... при положение че се обаждам на органите на реда, дали не се обаждам и на председателя?
0

#8
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Щом си правиш сам стрелбище....... Само един съвет - По никакъв начин не съм те обидил, бъди по толерантен. Явно, трябва да има закон, да станеш ловец, поне средно образование.
0

#9
Потребителя е офлайн   Dimo_Rusev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 06.10.14
Еми като няма кой да направи по закон що да не си направя аз. Елементарно е , всеки нормално мислещ и с добра оръжейна култура ловец може да си подбере подходящо място във района ( в малко райони няма такива места) където е подходящо да се стреля безопасно. Една стационарна маса и 3 мишени 50,100 и 160 метра . И всички са щастливи, и не ходят по сокаците и из гората да прострелват и да ги хванат горските. Пък какво смятам за теб си е моя работа ти ако искаш си го премести в другия крачол или ме напсувай не ми дреме изобщо за тебе.....щото не си ЛОВЕЦ . Ако беше нямаше да пишеш глупости по форумите ами щеше да си в гората!!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоDimo_Rusev написа на 11.06.2019 - 22:24 :

Еми като няма кой да направи по закон що да не си направя аз. Елементарно е , всеки нормално мислещ и с добра оръжейна култура ловец може да си подбере подходящо място във района ( в малко райони няма такива места) където е подходящо да се стреля безопасно. Една стационарна маса и 3 мишени 50,100 и 160 метра . И всички са щастливи, и не ходят по сокаците и из гората да прострелват и да ги хванат горските. Пък какво смятам за теб си е моя работа ти ако искаш си го премести в другия крачол или ме напсувай не ми дреме изобщо за тебе.....щото не си ЛОВЕЦ . Ако беше нямаше да пишеш глупости по форумите ами щеше да си в гората!!!!


Само като написа , че се обаждаш на горски и на председателя е достатъчно колко спазваш закони и определени правила. Те в България принципно разпоредбите на нормативните актове се обезсилват с едно обаждане по телефона... пф.
И както си го написал става ясно едно - безопасността е оставена само и единствено на твое усмотрение и преценка. Може да те дразни написаното, но такива дерибейски изказвания и непукизъм - също НЕ ТЕ ПРАВЯТ ЛОВЕЦ. Сори такъв редът и има определени правила за спазване, колкото и да са тромави.
Но от друга страна си и прав, а и всички го знаем - стрелбата на едно такова място, което си си закътал може да се оправдае само с една проста бележка за хищници за цял ти месец и никой няма да ти каже нищо. България... :)
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDimo_Rusev написа на 11.06.2019 - 21:24 :


Стига сте се хващали за глупости, всеки си има глава на раменете само че при някои индивиди е празна. Не се правете на светци и спазвайте повече законите на природата отколкото на измишльотините на някой чиновник!!!

Някои българи са като вловете , сами си протягат вратовете за да им надянат ярема .... :D тук не може да стреляш , там трябва да регистрираш стървилище / а как и къде се регистрира екарисаж май е друга бира / и незнам си още какво ли не .... за да ни докажат разни дебелогъзи чички , че работят .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14

Виж мнениетоDimo_Rusev написа на 11.06.2019 - 22:24 :

Еми като няма кой да направи по закон що да не си направя аз. Елементарно е , всеки нормално мислещ и с добра оръжейна култура ловец може да си подбере подходящо място във района ( в малко райони няма такива места) където е подходящо да се стреля безопасно. Една стационарна маса и 3 мишени 50,100 и 160 метра . И всички са щастливи, и не ходят по сокаците и из гората да прострелват и да ги хванат горските. Пък какво смятам за теб си е моя работа ти ако искаш си го премести в другия крачол или ме напсувай не ми дреме изобщо за тебе.....щото не си ЛОВЕЦ . Ако беше нямаше да пишеш глупости по форумите ами щеше да си в гората!!!!
Страхотна култура...... Страхотен ловец.... Ако беше при мен, с прашката ще стреляш на твоето стрелбище.
0

#13
Потребителя е офлайн   Dimo_Rusev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 06.10.14
Е значи като се появи дядо Коледа ме повикай да го поздравя, понеже явно вярваш в него още. Най-ефикасната борба с бракониерите е на местно ниво, ако няма самоконтрол и контрол от страна на ръководството на дружинката и армията не може да спре бракониерите!!! Тъй че надявай се на закони и горски да се борят с бракониери!!!

Поздрави
0

#14
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
А бе ти си страшен..... Виждам голям самоконтрол в теб и много голям от ръководството на дружинката.....В няколко поста, няколко различни мнения. Наслука
0

#15
Потребителя е офлайн   Танас 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 176
  • Регистр: 12.10.15
Единственото доказателство за това дали си бракониер или не, се крие в торбата.След като органите на реда са проверили ТОРБАТА и ТЯ е празна,защо да окачваме на тези хора табела Бракониери.Все пак не са яли заек със зелен Черен Боб.Българския народ има много верни поговорки и вицове,които не са мислени а са си жива реалност.............

-Един си пътувал ей тъй с колата и видял едно поле сято с лук.
-Брей мале мале рекъл си той.Глей къв хубав лук,ще сляза да си набера една торба.
Тъй ама Пъдаря го усетил и тръгнал към него с пушката.
-Ко прайш ти тука Бе вреснал пъдаря.
-Ами сера .
-Ами туй у ръцете ти кво е.
-Дръжа се за луко да не се лъзна назаде.
-Тъй ли.Ами Туй у торбата кво е.
-ТЯ Там Белята Я у Торбата -- :drinking-red-wine:
Демокрация е, когато два Вълка и един ДрЪт ПрЪч гласуват какво ще вечерят.
Конституционна Свобода е, когато добре въоръженият ПрЪч яростно оспорва резултата от избора,печели вота и за финиш успява да ЗапрЪчи и двамата гласоподаватели.
0

#16
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
https://tse1.mm.bing...p6woWMJNbCVuxJA https://tse2.mm.bing...Tzxf%2b1AoMWrFw
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни