БГ Лов Форум: Национален клуб Курцхаар - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Национален клуб Курцхаар клубна дейност

#21
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(petar_radev @ Mar 18 2008, 15:46 ) Виж мнението
Официални правилници за тези изпити няма ,защото те са изключително тясно свързани с клуба и неговата политика .Но все пак за ИВК ще се работи на поле , като младото куче се пуска задължително срещу вятъра , в случая тъй като се търси качеството на генетичния материал все още в чист вид , се изисква максимално малка намеса от страна на водача спрямо кучето , но разбира се трябва да се демонстрира контакт по време на тура дотолкова че кучето да е в "ръцете на водача " и да работи в обозримо разстояние от съдиите за да може да се оцени.Търси се заинтересованост от кучето спрямо дивеча и претърсването на терена.Желателно е да се демонстрира стил и алюр типичен за породата и нейните работни характеристики/стандарти/.При стойка от страна на кучето не се държи на този етап на сервиране на марката според правилниците на фци , а се търси натуралния инстинктивен подход на кучето към дивеча и спирането.Не се счита за грешка неизчакването на водача на стойката , както и подгонването на дивеча след реализацията.Ако разбира се реализирането е отлично то това ще е бонус.Работи се на яребица но ще се отчита и маркирането на космат дивеч.Изстрела при реализация няма да е задължителен предвид младата възраст на някои от кучетата , но по желание на водача предварително заявено на съдиите може и да има изстрел.

Бихте ли обявили часа и мястото на сборния пункт?
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#22
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(vater @ Mar 18 2008, 23:21 ) Виж мнението
Бихте ли обявили часа и мястото на сборния пункт?
За онези които ще дойдат на специализираната изложба в Панаира Пловдив ще им обясним на място точния сборен пункт и часа за изпитите ИВК и ИП.За останалите които ще дойдат директно за работните изпити мястото на сборния пункт е след като влезете в Пловдив търсите пътя за с.Рогош и след като го намерите карате по него за първото село което е с.Скутаре .След като подминете табелата на това село след 100 метра отляво ви е автобусната спирка на селото а срещу нея от другата страна на пътя има кафене /отдясно/.Именно в него ще е сборния пункт в 7.00 часа /сутринта/.
0

#23
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Не е ли малко раничко 7 часа?Все пак предната вечер ще се видим с приятели и не се знае до колко ще откараме...А и без това няма да има много участници за изпитанията... wink.gif
0

#24
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(АНДИ @ Mar 20 2008, 10:13 ) Виж мнението
Не е ли малко раничко 7 часа?Все пак предната вечер ще се видим с приятели и не се знае до колко ще откараме...А и без това няма да има много участници за изпитанията... wink.gif
НЕ не е АНДИ при добро развитие на вечерта можеш и да не лягаш правили сме го много пъти а иначе нали знаеш че рано пиле рано пее.Нали знаеш че организатора определя а който иска участва.Има много причини да е в толкова часа повярвай но не е сега момента да коментираме това.
0

#25
Потребителя е офлайн   треньор 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(petar_radev @ Mar 20 2008, 21:13 ) Виж мнението
НЕ не е АНДИ при добро развитие на вечерта можеш и да не лягаш правили сме го много пъти а иначе нали знаеш че рано пиле рано пее.Нали знаеш че организатора определя а който иска участва.Има много причини да е в толкова часа повярвай но не е сега момента да коментираме това.

С оглед на това,че има хора/ включае и аз/ на които им предстой дълъг път часа е напълно подходящ - сигурен съм обаче че не само това е аргумента за него.

Незнам само има ли голям брой участници за изпитите?

П.П. Аз ще си взема бележника , независимо от това че мога да получа двойка........ sad.gif unsure.gif
0

#26
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(petar_radev @ Mar 20 2008, 21:13 ) Виж мнението
НЕ не е АНДИ при добро развитие на вечерта можеш и да не лягаш правили сме го много пъти а иначе нали знаеш че рано пиле рано пее.Нали знаеш че организатора определя а който иска участва.Има много причини да е в толкова часа повярвай но не е сега момента да коментираме това.

Офф...Много ми се събра тия дни...С тоя кучешки секс, после на масата, сутринта рано пак... wink.gif И като знам довечера каква ще стане...И след специалката...Ама ще се опитам да издържа! biggrin.gif
0

#27
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Основния аргумент е следния аз искам да осигуря като организатор максимално добри условия за представянето на кучетата и в тази връзка изпитите са в неделя излизат по късно хора да работят на полето изкарват животни и т.н. Започнем ли навреме всичко е свежо и ще свършим по навреме от друга страна , следващия ден е понеделник все пак.
0

#28
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Абсолютно си прав!
0

#29
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Резултати от проведените днес 23.03.08. изпити на НКК за ИВК и ИП
1.БЪК - мъжки , собственик и водач Васил Терзийски - оценка - положил ИВК
2.БЕЛЛА- женски , водач Стефан Цанков - оценка - положил ИВК
3.ОЛГА - женски , собственик и водач Георги Видолов - положил ИВК
4.БЕБА - женски , собственик и водач Тодор Абаджиев - положил ИВК
5.АРГУС- мъжки, собственик и водач Камен Аврамов - положил ИВК
6.ГРАНД - мъжки , собственик и водач Георги Зозиков - положил ИВК
7.БЕЛАВЮ- женски, собственик и водач Валентин Илиев - положил ИВК
8.ЕЙКА- женски , собственик и водач Йордан Воденичаров - положил ИВК
9.БЕТА -женски , собственик и водач Ангел Спасов - положил ИВК
10.КАКА- мъжки , собственик и водач Костадин Карачанов - положил ИВК

11.БРУНО - мъжки , собственик и водач Красимир Манчев - НЕ ПОЛОЖИЛ ИВК
12.КАТАРИН - женски , собственик и водач Георги Захариев - НЕ ПОЛОЖИЛ ИВК

ИЗПИТ ЗА ПРИГОДНОСТ

1.ВИТО - мъжки , собственик и водач ЛЮБОМИР ДУДАКЛИЕВ - положил ИП
2.ДАНА - женски , собственик и водач ЛЮБОМИР СТЕФАНОВ - положил ИП
3.ДЖИМИ ЛОЛИНО - мъжки , водач КОСТАДИН КАРАЧАНОВ - положил ИП
4.ТИСОТ ДЮ НИД АУ НОБЛЕС - мъжки, собственик и водач ПЕТЪР РАЧЕВ - положил ИП
5.ИНГА - женски , собственик и водач Георги Захариев - положил ИП
6.АМО- мъжки, собственик и водач Георги Коцаков - положил ИП

КУПАТА НА СЪДИИТЕ ЗА НАЙ ДОБРО МЛАДО КУЧЕ ОТ ПОРОДАТА В ИЗПИТА ИВК СЕ ПРИСЪДИ НА
ОЛГА - ЖЕНСКА , СЪС СОБСТВЕНИК И ВОДАЧ ГЕОРГИ ВИДОЛОВ ОТ ГР. ПЛОВДИВ
0

#30
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Снимки, видео материал и мнения може да разгледате и публикувате в темата:

"Специалка и полеви изпитания КУРЦХААР 22-23 март 2008г."
в "Изложби и състезания"
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#31
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Васко, накрая успях да се регистрирам.
0

#32
Потребителя е офлайн   benhur 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 809
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 24 2008, 21:50 ) Виж мнението
Васко, накрая успях да се регистрирам.


Ами добре дошъл biggrin.gif
<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Пойнтерът не е създаден, за да лъска ботушите ни.<!--colorc--><!--/colorc-->
0

#33
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 24 2008, 21:50 ) Виж мнението
Васко, накрая успях да се регистрирам.

еееееейййййййй............ ха добре дошъл! Сега да те видим..... очаквам с нетърпение твоите постове и снимки... за мен ще бъдат преживяване и то много приятно!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#34
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Уважаеми колеги искам да информирам всички свързани с ловната кинология като цяло , че до клуба и комисията ловна кинология на БРФК дойде предложение и молба от Италианската киноложка федерация за провеждането на състезания по правилниците за пролетния цикъл на яребици ,като искането е за 6 ЦАЦИТА за континентални птичари и 6 ЦАЦИТА за островни птичари.Желаещите да участват с кучета и от двете категории да се готвят , тъй като въпросните състезания би трябвало да започнат от 20 април в ПЛОВДИВ и АСЕНОВГРАД по всяка вероятност.
0

#35
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
[quote name='petar_radev' date='Apr 1 2008, 10:24 ' post='3603']
Уважаеми колеги искам да информирам всички свързани с ловната кинология като цяло , че до клуба и комисията ловна кинология на БРФК дойде предложение и молба от Италианската киноложка федерация за провеждането на състезания по правилниците за пролетния цикъл на яребици ,като искането е за 6 ЦАЦИТА за континентални птичари и 6 ЦАЦИТА за островни птичари.Желаещите да участват с кучета и от двете категории да се готвят , тъй като въпросните състезания би трябвало да започнат от 20 април в ПЛОВДИВ и АСЕНОВГРАД по всяка вероятност.

Урааааааа, дай указания и разпореждания.
0

#36
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(petar_radev @ Apr 1 2008, 10:24 ) Виж мнението
Уважаеми колеги искам да информирам всички свързани с ловната кинология като цяло , че до клуба и комисията ловна кинология на БРФК дойде предложение и молба от Италианската киноложка федерация за провеждането на състезания по правилниците за пролетния цикъл на яребици ,като искането е за 6 ЦАЦИТА за континентални птичари и 6 ЦАЦИТА за островни птичари.Желаещите да участват с кучета и от двете категории да се готвят , тъй като въпросните състезания би трябвало да започнат от 20 април в ПЛОВДИВ и АСЕНОВГРАД по всяка вероятност.

Петьо до кога е срока за записване,времето е малко и трябва интензивни тренировки.
Дай малко повече инфо за ероприятието.
0

#37
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Kulev Farm @ Apr 1 2008, 12:31 ) Виж мнението
Петьо до кога е срока за записване,времето е малко и трябва интензивни тренировки.
Дай малко повече инфо за ероприятието.
Със записването няма да има проблем всички които дойдат ще могата свободно да участват но това е информация която официално постъпи до мен вчера и нас също ни притиска времето а и ще е доста сложно положението с вегетацията , доста ще е висока до 20 април ,а и яребиците ще е по трудно да се намират предвид този проблем.Също така не са заявени все още тези състезания та не е абсолютно сигурно положението с тях но е твърде вероятно да ги направим.За тренировките не мога да помогна но мисля че кучетата които се състезават в този тип състезания би трябвало да са близо до оптимална форма сега.
0

#38
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
У мен се породи желание да участвам с нашия кюмюр. От към стил го докарваме, но на този етап леко куца оставането на място и водимостта. Последното ще го отстраня за две седмици, но с оставането да видим как ще се справим. 90% аз и Виктор сме там с черното дупе. Натъжавам се от невъзможнастта да изляза с мое куче. Берта, милото ми момиче Бог да я прости, имах желание да я водя наистина и дори проведохме няколко разговора с Иван от Ягодина преди нова година да ми дава напътствия и да му я оставя да я води на няколко цацита в Сърбия dry.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Конак, много ме съмнява, че на кюмюра му куца нещо. По-скоро на теб ти куца немския tongue.gif
Публикувано изображение
0

#40
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(HERZLE @ Apr 1 2008, 18:52 ) Виж мнението
Конак, много ме съмнява, че на кюмюра му куца нещо. По-скоро на теб ти куца немския tongue.gif

Силве вероятно си права, но това са ни възможностите бе мила dry.gif На мен ми се отдава "френския" и ми харесва да го "слушам" biggrin.gif tongue.gif
Аз затова исках да запиша звуково командите, ама......другия месец......тамън ще ни снимаш. Нали wink.gif
0

Сподели темата:


  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни