БГ Лов Форум: Лабрадор Ретривър - Куче за спорт и лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лабрадор Ретривър - Куче за спорт и лов

#21
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Jan 14 2010, 22:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Я....това Chocolate Lab ли е?....Бреййййй,той и тук е доста рядък пред черните и жълтите! Опасна ферма това в Пазарджик беее.... biggrin.gif


Фермата е някъде в Русията. Но верно е много красив, а тук е само за да развие това което са му завещали предците ! Учудващо е, че дори и в зряла възраст възприемат сравнително добре, но е трудно да ги отучиш от навици като - чешене на корема, глезене и други привички на домашния любимец biggrin.gif


0

#22
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Неделчев @ Jan 15 2010, 09:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Фермата е някъде в Русията. Но верно е много красив, а тук е само за да развие това което са му завещали предците ! Учудващо е, че дори и в зряла възраст възприемат сравнително добре, но е трудно да ги отучиш от навици като - чешене на корема, глезене и други привички на домашния любимец biggrin.gif

Много си е гот даже....да си се чеше нехайно по корема,ама си гледа на горе и като му лепнеш едно дубленце-на прелет и паднат чак на 60-70м,баш в най гъстите папури а и единия юрдек жив и си плува.......и тоя спира да се чеше,нагазва си като у тях си wink.gif ...ти си палиш цигарка,говориш си с някой авер а Лаба си върши работата...носи си ги една по една,пак си сяда и пак започва да си се чеше....също както тюлените се чешат на брега и чкат другия пасаж! biggrin.gif
0

#23
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Jan 15 2010, 08:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много си е гот даже....да си се чеше нехайно по корема,ама си гледа на горе и като му лепнеш едно дубленце-на прелет и паднат чак на 60-70м,баш в най гъстите папури а и единия юрдек жив и си плува.......и тоя спира да се чеше,нагазва си като у тях си wink.gif ...ти си палиш цигарка,говориш си с някой авер а Лаба си върши работата...носи си ги една по една,пак си сяда и пак започва да си се чеше....също както тюлените се чешат на брега и чкат другия пасаж! biggrin.gif


Това е абсолютно точно казано biggrin.gif Когато видят дивеч, дебелаците се променят корено и стават доста пъргави...

Всъщност, аз нямам нищо против чешенето по корема. Когато обаче му кажа легни и той легне и вдигне лапите за да го почешиш/защото така е свикнал/ и ме хваща бяс .
0

#24
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Неделчев @ Jan 15 2010, 11:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това е абсолютно точно казано biggrin.gif Когато видят дивеч, дебелаците се променят корено и стават доста пъргави...

Всъщност, аз нямам нищо против чешенето по корема. Когато обаче му кажа легни и той легне и вдигне лапите за да го почешиш/защото така е свикнал/ и ме хваща бяс .

Хахаааааа....и защо? Та аз съм виждал Лаб как лежи така полу настрани на плиткото до брега,лед стегнал парче от козината му а той с двете лапи на горе..... biggrin.gif ама като чу свирките на ловците и право нагоре зяпа и върти глава,също като надзирател biggrin.gif ....И не му викай "дебелак"!........"слаб"-тюлен виждал ли си? biggrin.gif
0

#25
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Хехе Льошката си е сладур
0

#26
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Това можеби е наи-доброто видео което съм гледал
http://www.youtube.com/watch?v=mBBiL3ixsFY
0

#27
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Имам един въпрос ! Бихте ли ми казали, дали на мен така ми се струва или тези лабрадори от клиповете/ловните клипове/ са доста по-слаби и елегантни от тези по изложбехите рингове ?
Питам, защото ми е интересно - дали и при тях я има разликата между изложбените и работните кучета ?!?!?
0

#28
Потребителят е онлайн   Тодор 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 869
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Неделчев @ Jan 16 2010, 09:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Имам един въпрос ! Бихте ли ми казали, дали на мен така ми се струва или тези лабрадори от клиповете/ловните клипове/ са доста по-слаби и елегантни от тези по изложбехите рингове ?
Питам, защото ми е интересно - дали и при тях я има разликата между изложбените и работните кучета ?!?!?

Ники, щом ходи на лов, е по-елегантно и раздвижено, няма начин. Моето не е лабрадор, но докато ме няма трупва някое килограмче, и като се върна за 4-5 дена много си променя формата, особенно кръста изтънява двойно wink.gif

2 часа в полето и 20-на апорта от водата оказват доста благоприятен ефект biggrin.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Неделчев @ Jan 16 2010, 09:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Имам един въпрос ! Бихте ли ми казали, дали на мен така ми се струва или тези лабрадори от клиповете/ловните клипове/ са доста по-слаби и елегантни от тези по изложбехите рингове ?
Питам, защото ми е интересно - дали и при тях я има разликата между изложбените и работните кучета ?!?!?

Тези които се ползват и за полски дивеч(повечето за фазани),изглеждат малко по "слим" biggrin.gif ...или по'във форма"на нашенски wink.gif ...А по-големия процент от тях са стриктно паткари и са по-дебели biggrin.gif защото само седят и зяпат в небето какво ще падне. Но тяхната дебелина си им е и нужна за студа!
0

#30
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Значи деиствително е така при лабрадорите има коренна разлика между кучетата за лов и тези за изложби но тенденцията на това световно бе да се търсат по компакните кучета КОЕТО МЕЖЕ САМО ДАНИ РАДВА
0

#31
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Лабрадор Ретривърът



Обяснение и допълнение на Стандарта на Породата
Съставено от Mrs. Patricia Dunstan
Strangways Labrador Retrievers
(Януари 2008)


Лабрадорът е внимателно селектиран преди време от Британското спортно съсловие от кучета, докарани в Англия през 19ти век от едновремешните китоловци и рибари от Нюфаундленд. Оказало се, че тези кучета имат уникални отличителни черти, които ги правели изключителни апортьори и на суша и във вода. Кучетата били специалисти в апортирането и носели в ръка предмети, които иначе не биха могли да бъдат открити.

Те са били здраво сложени, компактни, много активни кучета, решително развъждани с изключително силни ретривърски инстинкти и желание да се харесат. В допълнение на тези характерни качества, те са имали някои отличителни белези, които са им позволявали да работят при всякакви условия. Трябва да се придава особено значение на тези отличителни белези и по думите на покойната Mary Roslin-Williams: “Това не са въображаеми точки, а по умел начин те довеждат до правилния Тип Лабрадор.”

Отличителните белези са:

Главата

Двойната Водонепроницаема Козина

Видровата Опашка

Характерните качества на Лабрадора направиха това куче много привлекателен ретривър за спортните стрелци от 19ти век, чиито развлечения ставаха все по-популярни с навлизането на оръжията, зареждащи се отзад. Кучето спечели някои запалени богати покровители, сред които беше втория Граф Malmesbury и неговия приятел – петия Херцог на Buccleush. През 1822 г. Граф Malmesbury закупи „черно водно куче” от Нюфаундленд, което открил да носи пръчки в Пристанището Pool, a има сведения, че Херцогът на Buccleush е купил няколко от тези кучета между 1825 и 1835.

Почти по същото време третият Граф Malmesbury започна сериозно да развъжда тези внесени кучета и намирайки името „Lesser Newfaundland” за твърде дълго, реши да нарече породата Лабрадор.

До края на 19ти век Лабрадорът се установи добре, въпреки че преди този период, породата беше позната само на шепа хора. През 1903г. Лабрадорът беше признат от Kennel Club като отделна порода, като за пръв път CC титли за Лабрадор се дадоха на тяхната Изложба, проведена в Crystal Palace.
Преди това Лабрадорът се състезаваше в кучешки спортни събития, като разновидност на ретривър, а не като отделна порода. Той се състезаваше в смесени класове, които бяха квалифицирани като „Flat Coated or Wavy Coated Retrievers of any Colour”. От тези времена популярността на Лабрадора нарастна, тъй като беше признат за неговите изключителни ретривърски умения, чудесен темперамент и забележителна приспособимост.

В отговор на заинтересоваността The Kennel Club да позволи развъдените помежду си Ретривъри да бъдат регистрирани като породата, на която най-много наподобяват, през Април, 1916 г. беше учреден Лабрадор Клуб. Клубната Комисия състави поредица правила и стандарт с отличителни черти, които бяха представени на The Kennel Club, който ги прие и ратифицира като първия Стандарт на Породата Лабрадор.

Първоначално изглеждаше, като че ли Лабрадорът щеше да се раздели на две разновидности от една и съща порода. През 1925г. се узна за формирането на Жълтия Лабрадор Ретривър Клуб, който разработи неофициален Жълт Стандарт. Причините за отделен Жълт стандарт бяха обяснени от Helen Warwick в нейната книга „The Complete Labrador Retriever”. Цитирам:

„Беше съставен Жълт Стандарт, за да се опишат правилните отличителни белези и да се обърне внимание на нежелателните черти, често срещани по времето на съставяне на Стандарта. Имаше такива отклонения в тип, строеж и форма в онези дни, че стана наложително той да се създаде заради бъдещето на тази разцветка; заради неизменното придържане към типа и за елиминирането на колкото се може повече злини.”

За щастие, цветовете не бяха разделени, но неофициалният Жълт Стандарт от 1925г. не беше деклариран като излязъл от употреба от Жълтия Клуб до 1959г. След това Жълтият Лабрадор Клуб прие официалния стандарт.

Стандартът от 1916г. беше написан, имайки предвид работните умения на Лабрадора и остана в сила до поправката през 1950г. Докато все пак в основите e версия на оригиналния стандарт, новият стандарт даде по-пълно описание на отличителните характеристики на породата. Сред допълненията бяха обясненията за всичките три цвята и подкосъмът беше приет за водоустойчив. През 1982г. бяха направени малки промени, като мерните единици за височината бяха обърнати в сантиметри, за да съответстват с метричната система. Следващи изменения бяха направени през 1986 г., когато The Kennel Club изиска всички породни стандарти да имат една форма и да използват унифицирана терминология.

Стандартът на Лабрадора от 1986 г. остава Стандарта, който се използва днес.

0

#32
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Нека всички, които сме писали за Стандарта на породата, да уважим преводача за труда, коЙто е положил и като съвет. когато копирате нещо, помолете създателят или преводачът за разрешение да го копирате. Ако не можете, посочете поне линка или източника, който е използван.
Ето го и моя линк, от където съм го взел http://bglabrador.borda.ru/?1-6-0-00000043...-0-0-1226296953
0

#33
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(naseto @ Jan 15 2010, 18:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хехе Льошката си е сладур
Льошката е пич той, ама са го разглезили доста . Въпреки това, някои ще трябва да черпи доста biggrin.gif че започваме да разбираме какво е лов и какви неща трябва да правим на него biggrin.gif
Ето един поздрав за този които е виновен за разглезването му tongue.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P1020064.JPG
  • Прикачено изображение: P1020065.JPG
  • Прикачено изображение: P1020061.JPG
  • Прикачено изображение: P1020063.JPG
  • Прикачено изображение: P1020060.JPG
  • Прикачено изображение: P1020059.JPG
  • Прикачено изображение: P1020067.JPG
  • Прикачено изображение: P1020065.JPG

0

#34
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Цитат(Неделчев @ Jan 19 2010, 18:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Льошката е пич той, ама са го разглезили доста . Въпреки това, някои ще трябва да черпи доста biggrin.gif че започваме да разбираме какво е лов и какви неща трябва да правим на него biggrin.gif
Ето един поздрав за този които е виновен за разглезването му tongue.gif

Татянка ще трябва да те черпи!! Супер сте ама каква конкоренция се заформя за испитанията Суперрррррррррррррррр....

0

#35
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
И кво ся, кой ще черпи - кой ще ловува - дъра бъра - стават ли тези плюшени мечета за нещо или само за постелки?
Неделчев...
0

#36
Потребителя е офлайн   naseto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.01.10
Пурко мерси много за фазана ще трябва да черпя!! biggrin.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Пурко @ Jan 20 2010, 12:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
И кво ся, кой ще черпи - кой ще ловува - дъра бъра - стават ли тези плюшени мечета за нещо или само за постелки?
Неделчев...

Пурко.....стават и още как!.....Най големия апортьор в кучешкия свят(както му е и продължението на името де-"ретривър") wink.gif ,страхотно дисцплиниран,спокоен,уверен,умен.....слаб нос ,но за сметка на зрението! Прекрасен за зимни условия и за семейството и децата.....податлив на убочение а и възприема жестувани команди от далече,по добре и от Немска Овчарка на въоражение в полицията! biggrin.gif http://www.youtube.com/watch?v=LvStwS5gQ60...feature=related
0

#38
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
добре - първо съгласен съм да ме черпят - приемам.
второ - може ли турнири от типа Св. Хуберт да се участва с пойнтер и лабрадор и тъй като не - защо не - нали това е класиката.


0

#39
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Пурко @ Jan 20 2010, 14:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
добре - първо съгласен съм да ме черпят - приемам.
второ - може ли турнири от типа Св. Хуберт да се участва с пойнтер и лабрадор и тъй като не - защо не - нали това е класиката.

Верно е класика! Тук много се ловува с този синхрон в северните и източни щати!
0

#40
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Пурко @ Jan 20 2010, 11:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
И кво ся, кой ще черпи - кой ще ловува - дъра бъра - стават ли тези плюшени мечета за нещо или само за постелки?
Неделчев...


Ами виж по-горе biggrin.gif със сигурност стават за апортьори biggrin.gif стават и за домашни любимци и за дразнители стават и за лигльовци.........тва последните неща от опит ги знам biggrin.gif

0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни