БГ Лов Форум: <<ОТСТРЕЛЯН>> ЛИ Е ЛОВЪТ В БГ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

<<ОТСТРЕЛЯН>> ЛИ Е ЛОВЪТ В БГ Умира ли достойно, едно древно занимание...

#1
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Темата е за сърцати и директни хора!

Целта е да се чуят мненията на колеги, които разбират, познават и уважават лова!!!
Младите, ако искат, да ЧУВАТ...

- Климатичните промени.
- Морала и културата.
- Увеличаващия се брой на ловците.
- Бракониерството.
- Замърсяването.
- Сечта.
- Надстрела.
- Кражбите на дивеч.
- Супер оръжията.
- Технологиите.
- Калпавите закони.
- Генното инжинерство.
- Химията.
- Хипер активното поведение спрямо Дивия свят.
- Урбанизацията.
- Поведението на държавните служители.
- Липсата на адекватна охрана.
- Неустойчивата среда.
- Непознаване на Историята, Географията и Математиката на ЛОВА.
..........................................................................................................

Мисля,че темата не е ПРОБИТА!
Ловната Общност трябва да има Думата и
трябва да намери начин за НАЛАГАНЕТО И !!!
Нихилизма, излишното оригиналничене по проблема, пораженческите настроения,
безверието, насъбралата се злост, МЪЛЧАНИЕТО..... ...., са гробокопачи на ЛОВА!!!

Доктора
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#2
Потребителя е офлайн   kirilov_haskovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 05.01.11
Иска ми се да вярвам, че все още не е. Но наистина проблемите не са малко -много са "мръвкарите" за които лова не е спорт , а начин да си заредиш хладилника. Охраната я има само на документи , а службите нехаят за лова - затова и бракониерите станаха много и се имат за "недосгтаеми". А законите не са калпави - просто няма кой да ги прилага. Защото ако законите се прилагаха за всички нещата щяха да са други. Морала и културата са разисквани много пъти тъй, че......... А иначе и климатичните промени, и замърсяването, и химията и урбанизацията и много други фактори също влияят, но с някои от тях можем да се справим и сами.
0

#3
Потребителя е офлайн   biggame1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 01.04.10
Аз мисля,че бракониерите не са толкова голям проблем.Да избиват голямо количество дивеч,но не мисля че е по-голямо от времето когато ловът е бил основният начин за прехранване на семейството.Много по-голяма е вината на едрите земеделци,който освен че изтровиха голяма част от дивеча,успяха да прогонят другата част чрез разораването на всеки възможен сантиметър земя.Естествените укрития на дребния дивеч са подложени целогодишно и некотролируемо на разораване,пръскане,жътва и в последствие палежи.Обработваемите блокове вече не са в порядъка на 10-15дка а са стотици хиляди в които не остават необработени слогове,където дивечът да се укрива и гнезди на спокойствие.Време е министерството на земеделието и храните да вземе мерки да поставят ограничения и изисквания към арендаторите на определен брой декари обработваема площ,да се оставя процент необработваема.За всеки случай на пожар в дадена нива,автоматично да се спират субсидиите.
0

#4
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
1 -Климатичните промени .... все още поносими и почти незабележими, а и Гренландия превръща глобалното затопляне в бизнес
2- Морала и културата.... някои отгоре дават лош пример с това, как се яде прасето ... и са модел на подражание,
3- Увеличаващия се брой на ловците ..... "Увеличаващия се брой на любителите на оръжие" .. и ето ти проблем
4- Бракониерството... не е основен проблем за дивеча
5- Замърсяването.... проблем
6- Сечта... не е проблем на ловците
7- Надстрела... не на всеки се отдава , колкото и да се напъва .
8- Кражбите на дивеч..... специалитет на някои от "заграденото"
9- Супер оръжията.... :blink:/> все още не съм ги видял и немога да коментирам
10- Технологиите.... все още сме под нивото на средно статистическите европейци
11- Калпавите закони.... за едни е ДА ,но за други е НЕ и за тях тук е Клондайк
12- Генното инжинерство.... няма лошо , стига да знаем какво искаме
13- Химията.... без нея не се случват нещата , как ще направиш Мастика без химия ?!
14- Хипер активното поведение спрямо Дивия свят.... за в България хипер ... ?! Не , не ... един , два ски влека и някоя просека са нищо, в сравнение с проблемите амазонската джунгла и индианците
15- Урбанизацията.... е най хубаво нещо , за селяните остава доста свободно пространство и чист въздух
16- Поведението на държавните служители.... неразбираемо
17- Липсата на адекватна охрана.... на друго мнение съм. Някои си мислят, че са американски рейнджъри и то с най-мощните оръжия, които може да се пренасят ръчно, освен "лапТока" де ... дори им е под достойнството при внезапна среща да кажат "добър ден"
18- Неустойчивата среда.... в министерствата е кофти , особено, ако си на "проветриво"
19- Непознаване на Историята, Географията и Математиката на ЛОВА.... дали е и история , географии или математика незнам ... но от традициите ни в лов B)/> остана само това , че сме с пушки ........ и все повече заприличваме на лордове и барони да го ева :D/>
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#5
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 854
  • Регистр: 17.05.08
кой кво даде, за да получи.........
май промяната трябва да почне от нас самите.
наскоро приятел ми се хвалеше как видял заек на откриването и НЕ му стрелял! беше ГОРД от постъпката си.
как може да си горд от това че се държиш НОРМАЛНО!
лов е имало и винаги ще има! в какви количества и в какво качество зависи само от НАС!
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#6
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Не виждам промяна!? Датата дойде, открихме лова, всичко е както е било винаги...
Няма умиращ лов, нито изчезващ! Само дребни забележки.........
Не му треперете толкоз ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#7
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 18.08.2014 - 15:00 :

1 -Климатичните промени .... все още поносими и почти незабележими, а и Гренландия превръща глобалното затопляне в бизнес
2- Морала и културата.... някои отгоре дават лош пример с това, как се яде прасето ... и са модел на подражание,
3- Увеличаващия се брой на ловците ..... "Увеличаващия се брой на любителите на оръжие" .. и ето ти проблем
4- Бракониерството... не е основен проблем за дивеча
5- Замърсяването.... проблем
6- Сечта... не е проблем на ловците
7- Надстрела... не на всеки се отдава , колкото и да се напъва .
8- Кражбите на дивеч..... специалитет на някои от "заграденото"
9- Супер оръжията.... :blink:/>/> все още не съм ги видял и немога да коментирам
10- Технологиите.... все още сме под нивото на средно статистическите европейци
11- Калпавите закони.... за едни е ДА ,но за други е НЕ и за тях тук е Клондайк
12- Генното инжинерство.... няма лошо , стига да знаем какво искаме
13- Химията.... без нея не се случват нещата , как ще направиш Мастика без химия ?!
14- Хипер активното поведение спрямо Дивия свят.... за в България хипер ... ?! Не , не ... един , два ски влека и някоя просека са нищо, в сравнение с проблемите амазонската джунгла и индианците
15- Урбанизацията.... е най хубаво нещо , за селяните остава доста свободно пространство и чист въздух
16- Поведението на държавните служители.... неразбираемо
17- Липсата на адекватна охрана.... на друго мнение съм. Някои си мислят, че са американски рейнджъри и то с най-мощните оръжия, които може да се пренасят ръчно, освен "лапТока" де ... дори им е под достойнството при внезапна среща да кажат "добър ден"
18- Неустойчивата среда.... в министерствата е кофти , особено, ако си на "проветриво"
19- Непознаване на Историята, Географията и Математиката на ЛОВА.... дали е и история , географии или математика незнам ... но от традициите ни в лов B)/>/> остана само това , че сме с пушки ........ и все повече заприличваме на лордове и барони да го ева :D/>/>



Прав си,приятелю,колегите също!
За Мастиката само грешиш,традиционно анасоново питие ,има го по цяла Южна Европа и
само ,,монополистите'' използват химия!
Мога да ти пратя рецептата...Аз съм голям фен!
Сега сериозно:
Няма нужда от глобално мислене,въпреки, че не е излишно.
Не е нужно всички да са на едно мнение.
Въпросът е да се почне от някъде...
НАЙ -ДОБРЕ В ЛИЧЕН ПЛАН!!!
Дайте предложения за НЕСТАНДАРТНИ УСТАВИ по дружинки и сдружения!
Уставите в повечето Случаи са преписани и са бъкани с ОБЩИ условия и правила...
Какво ще стане ако всеки си прибира боклука,фасовете,гилзите?
Какво би се случило, ако се прибира чуждия боклук?
БЪЛГАРИЯ ЩЯЛА ДА СЕ ИЗЧИСТИ ЗА ЕДИН ДЕН?!?!
БОКЛУКА е НАВСЯКЪДЕ!!!
Ама да почнем, с този в гората,в полето.
Младите с наряди за хигиена и ловностопански мероприятия!
Няколко чувала в колата,ама не за МРЪВКА!
Как да разкараме Мръвкарите??????????????
Лишаване от излети за отстрел на водачката или женска по уговорката!
Парични глоби с натрупване, като джакпот ,с възможност за усвояване
от ,,отличника'' по регламента ,подписан от всички в дружинката!

..........................................................................................................
Такива дребнички нещица,от там да почва...
За това пишете!Давайте първо около себе си...Всеки!!!
А за разходки на калъфи и други работи пред Парламента....
повярвайте неизбежно е ,както и други неща ...
Няма да мине без това ...

Природата и ловът са като любовта-зависят от дребните неща.
Просто трябва сега да се надбягваме с времето.
СЕГА!!!
Състезание,което ако загубим,няма да сме ЛОРДОВЕ ИЛИ БАРОНИ С ПУШКИ,
както казваш,а обикновенни ПУШКОПРИТЕЖАТЕЛИ със скучаещи кучета и
КЛАВИАТУРНИ ЛОКУМДЖИИ!!!
Споделяйте опит,предложения,критики,регламенти....
давайте минималистични решения ...
Дано да има файда!

Доктора
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#8
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Извинявам се за дублажа на темата!
Моя грешка!
Моля,модераторите да направят,каквото могат!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#9
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Ловът умира!Заминава си!!!Битти, Няма го!
БЕЗ ИЛЮЗИЙ и тъпанарски компетенций!!!!!!!
Аз Ви го казвам.

Китанчета митанчета ,нямало проблеми,карай да върви,вчера станах ловец,днеска давам акъли,доволен съм,ала бала.
Фрашкано е с проблеми.Сега ще ви кажа един.
Лов имаше по времето на бай Тошо и бай Пенчо!
Сакън ,най малко аз искам да го връщам това време.
Тука говорим за ЛОВ.
Имаше лов,защото имаше СТРАХ!
Имаше го лова и няма кой да го отрече това.
Жалките му остатъци от онова време ви радват сега.
Ловът няма нищо общо с демокрацията,а най малко, със сбърканата такава ,
както я забъркваше един кандидат олигарх/завършен олигофрен/,баровец, в друг форум.
Липсата на лидери е проблема!Лидери в дружинката,лидери в сдружението,лидери в организацията,лидери в Държавата,Лидери в къщи...
Нямате лидери момчета,да ме прости Господ,и не искате да имате.Избирате жалки връзкари,полицайчета,омайници или местни,, емблеми''.
На жена си един шамар не са ударили,а командват Гората , лова и вас.
Хак ви е!
Бай ви сабри си е взел петте пари от лова и живота и казвам,изберете си водачи.
Такива ,дето могат да наложат правилата,които групата и действителноста налагат,както ви предложи Доктора,да го еба и него,дърпа ме за езика,
все по сложния начин го казва.
Дружинката е група,дружинката е екип и има нужда от АВТОРИТЕТ-ЛОВЕЦ,доказан АВТОРИТЕТ,авторитарен АВТОРИТЕТ,който набива канчетата на всички,дето си мислят, че Лова е ачмаджик.
Началото е някъде там!
Видях ,през 36 години,добри стрелци,големи мераклии с добри протекций да треперят от ПРАВИЛА,налагани от водачите на село.
И големите, и те слушаха!
Видях помиярски истории ,които свършваха по жалък начин,щом научеше ,който трябва .
Не ,бе не,партийния секретар или милицията,аз да кажем или колегата Миро дарака/лека му пръст/,полковника,Бай Доню гайдаря, Севлиевския,Рашко Могилишкия,Айдар..........респект и Лобут, ама яко ...............Дарака удря с един заяк по главата,сина на окръжния...
И се научаваха бе,повечето ставаха ловци.
С единия взехме стръвница през 77г. ,той я уби.Гражданин беше.Цяла седмица спахме в гората.Преди направи бели на всичките животни в България.
После го търсеха,возеха го с волги,голяма работа.Специалист..
Дисциплина и правила.Това ще спаси Лова.
Един командва и всички ИЗПЪЛНЯВАТ.Ако е за боклук,за боклук да е,ако е за дивеч,ако е за крадци-горски,колеги,комшии,баровци,ако е за лайняри дето не си знаят мярката....Аршина е един.
ТОЙ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ и да го може.
Намерете си го......ЕДИН-истински... и го слушайте!!!!!!!
Не като скапаната държава,как му викат,групова отговорност........институций,органи,ще се оправят нещата,правдата ще възтържествува,възмездие,ще стане работата...................
кура му ще стане.
Най-малко сега!
Падна сърната на свинския,давай да оправяме нещата...и после пак същото....пък за какво им е 6 кг. месо на 20 пукали,дето стават по ПРИНУДА такива...
Ами мълчат,учат и младите да мълчат,щото няма кой да накара тоя стрелеца да я изяде жива и толкова.Между другото това може да го направи и кучкаря,защото разваля кучетата...
От 26 години не пия и не пуша и ви казвам НАЗДРАВЕ и НАСЛУКА!
Избирайте си хората ,ей...
Това един от начините да спасите Лова!

Бай ви Симо/Сабри/ Боюндрука
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#10
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 18.08.2014 - 16:54 :


Прав си,приятелю,колегите също!
За Мастиката само грешиш,традиционно анасоново питие ,има го по цяла Южна Европа и
само ,,монополистите'' използват химия!


И за Мастиката не греша приятелю ... фен съм на домашна българската Анасонлийка , пил съм Йени ракъ , Узо, Пастис , Перно , Рикар, Анисадо , Самбука , но само само нашенското Мастика е на 100 % химизирана и само тя топи белите пластмасови чаши и само в нея анетола не се топи от топлината и остава по стените на чашите с часове ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 19.08.2014 - 01:37 :

Избирайте си хората ,ей...


Лесно е да се каже ... "Избирайте си хората ,ей..." B) ама момчетата от "Клондайк" са все едни и същи и искат все тях да ги избираме. Нали виждаш колко е трудно и все някой трябва да поема ударите на тежкото ежедневие от креслото .... то и затова е неосъществима мечта носенето на калъфи по паветата и подобни изблици на прояснение са като глас в пустиня .
Бъди здрав , наслука и :cheers2:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 854
  • Регистр: 17.05.08
:D `Ловът умира!Заминава си!!!Битти, Няма го!
БЕЗ ИЛЮЗИЙ и тъпанарски компетенций!!!!!!!
Аз Ви го казвам.

Китанчета митанчета ,нямало проблеми,карай да върви,вчера станах ловец,днеска давам акъли,доволен съм,ала бала.
Фрашкано е с проблеми.Сега ще ви кажа един.
Лов имаше по времето на бай Тошо и бай Пенчо!`

абе аз пак ти казвам, лов ще има и след тебе и след мене! и не е вярно че `умира` и си` заминава`..... че и примери мога да ти приведа за цял един регион.....ама кво ли разбирам аз.
а за проблемите си прав, тях наистина ги има и то МНОГО! ама и едно време ги е имало, просто конюктурата е била такава че по-лесно са се решавали - със СТРАХ........ама аз кво ли разбирам
поздрави!
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#13
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоpile написа на 18.08.2014 - 15:55 :

кой кво даде, за да получи.........
май промяната трябва да почне от нас самите.
наскоро приятел ми се хвалеше как видял заек на откриването и НЕ му стрелял! беше ГОРД от постъпката си.
как може да си горд от това че се държиш НОРМАЛНО!
лов е имало и винаги ще има! в какви количества и в какво качество зависи само от НАС!

Колега ,фундаментален въпрос,благодаря ти!
В Гората не се влиза с празни ръце,в Гората се ходи като на Кръстник!
Ние отиваме там за да си оставим боклуците и да излезем с пълен чувал месо.
И пак казвам,минималистичните подходи са най -реални.ЗЛОД ,чиновниците,крадливите горски,Органите и т.н. ще трябва да ги оправяме,защото те ще ни оправят,както винаги!НЯМА КАК!!!Сега първо да си почистим къщата!
Ето на къде бия/Това е само пример/.Във всяка дружинка има богати и бедни,граждани и селяни.
Който няма време или не му се работи да товари една газка зърно и в гората/образно казано/.
Или да купи камери за наблюдение,да кажем.
Или да се ,,разбере'' с началника на РПУ-то,да лови бракониерите...без да се обажда в Горското...
Който има време и му се работи ,да участва в стопанските мероприятия с труд,не със средства.
Който е бабаит да ходи да бие подпалвачите.
Всеки с АНГАЖИМЕНТ!За такива работи говорим!
Да не стане само, като при колегите,дето мъкнали зърно за телетата на председателя!!! :angry:
Въпроси за РЕГЛАМЕНТ,Ваш ,СОБСТВЕН регламент,това е темата.
Правилата ще помогнат ли на Лова??? Не общите,те са ясни.
Безвъзвратен ли е процеса??? Има ли решения???
А това ,дето казва Бай Сабри за демокрацията в лова,хем го разбирам,хем ми се струва първично и
малко назадничево.Нали сме хора ,живеещи в 21 век, все пак!
За лидерството е прав.Не може председател да бъде някой със съмнителни качества и способности.
Трябва да е Авторитет.
Той и Правилата ,това като начало.
Трябва да се почне от някъде.
Давайте предложения,споделяйте практики,опита на Европа и Света,може пък да се получи нещо.
Да стоим и да гледаме...???!!! Да заприличаме на италианци ...??? Те поне имат пари да бият чужд дивеч!!!



Доктора
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#14
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 19.08.2014 - 08:37 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 19.08.2014 - 01:37 :

Избирайте си хората ,ей...


Лесно е да се каже ... "Избирайте си хората ,ей..." B)/>/> ама момчетата от "Клондайк" са все едни и същи и искат все тях да ги избираме. Нали виждаш колко е трудно и все някой трябва да поема ударите на тежкото ежедневие от креслото .... то и затова е неосъществима мечта носенето на калъфи по паветата и подобни изблици на прояснение са като глас в пустиня .
Бъди здрав , наслука и :cheers2:/>/>

Те момчетата от клондайк, с това си вадят хляба.И затуй ще пазят, че догодина току виж няма.Избирайте си хората, за които ловът е почивка, а не Тъпкане на ФРИЗЕР
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоrado.72 написа на 20.08.2014 - 11:32 :

Те момчетата от клондайк, с това си вадят хляба.И затуй ще пазят, че догодина току виж няма.Избирайте си хората, за които ловът е почивка, а не Тъпкане на ФРИЗЕР

Е те текива ако ги изтипосаме ... дето ловът им е почивка :o е те тогава ще те питам на Чист понеделник какво ще въртиш на въжето над реката :D
Колко събира един фризер бре ?! ... нищо .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 20.08.2014 - 13:15 :

Виж мнениетоrado.72 написа на 20.08.2014 - 11:32 :

Те момчетата от клондайк, с това си вадят хляба.И затуй ще пазят, че догодина току виж няма.Избирайте си хората, за които ловът е почивка, а не Тъпкане на ФРИЗЕР

Е те текива ако ги изтипосаме ... дето ловът им е почивка :o/> е те тогава ще те питам на Чист понеделник какво ще въртиш на въжето над реката :D/>
Колко събира един фризер бре ?! ... нищо .

То затуй на вълкът вратът му е дебел щот си върши сам работата,Пък зависи от фризера .сега сериозно.всеки млад ловджия започва да слуша притчи басни и легенди,ма ако не го ударим ние ще го вземат другите,па едно време тъй беше,па ей тъй падна,па тука беше и в старанието си,да стане добър ловджия се започва.Сега ,аз лов не изпускам имам си едно мое мнение,за родствените връзки по селата,с вдигане на ТЕЛ няма да стане работата.То тва са комшии всеки гледа да не се кара с другия всеки се пази ,в малките затворени общества като селата трудно е даже невъзможно да се подаде сигнал .После почват едни Родствени вражди дето си е...о ма...та.Требвя да се започне с Превенцията и с ловните курсове.И запомнете едно това че стреляш добре ,че си убил животно не значи че си добър ловджия.Добрият ловджия е съвкупност от много елементи ма много са .
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#17
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Първо трябва да си добър Човек (с главно Ч) и тогава ставаш и добър ловец!
Няма ли го човешкото в теб - нямаш работа в гората!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#18
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоrado.72 написа на 20.08.2014 - 13:35 :

То затуй на вълкът вратът му е дебел щот си върши сам работата,Пък зависи от фризера .сега сериозно.всеки млад ловджия започва да слуша притчи басни и легенди,ма ако не го ударим ние ще го вземат другите,па едно време тъй беше,па ей тъй падна,па тука беше и в старанието си,да стане добър ловджия се започва.Сега ,аз лов не изпускам имам си едно мое мнение,за родствените връзки по селата,с вдигане на ТЕЛ няма да стане работата.То тва са комшии всеки гледа да не се кара с другия всеки се пази ,в малките затворени общества като селата трудно е даже невъзможно да се подаде сигнал .После почват едни Родствени вражди дето си е...о ма...та.Требвя да се започне с Превенцията и с ловните курсове.И запомнете едно това че стреляш добре ,че си убил животно не значи че си добър ловджия.Добрият ловджия е съвкупност от много елементи ма много са .

Това е вярно 100%,това е едната страница, но има и друга страница: Точно тези по селата, захранват по малко, за да си задържат дивеча, носят му сол, фураж. В повечето случай, стрелят по мъжко или приплод. За да има и за после.
Има и едни други, които си стрелят по всичко, за да се покажат на добри стрелци, те не са от селото.
Не защитавам никой, но такава ни е оправията. Като се гледа, че оня горе краде и "за кон" него лови. Така и по малките, го правят. Примера е най-важен. Лова си е болест, винаги ще има някой който, ходи при размножителния период и без "беляжка"!
0

#19
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоSkitnik написа на 20.08.2014 - 15:42 :

Виж мнениетоrado.72 написа на 20.08.2014 - 13:35 :

То затуй на вълкът вратът му е дебел щот си върши сам работата,Пък зависи от фризера .сега сериозно.всеки млад ловджия започва да слуша притчи басни и легенди,ма ако не го ударим ние ще го вземат другите,па едно време тъй беше,па ей тъй падна,па тука беше и в старанието си,да стане добър ловджия се започва.Сега ,аз лов не изпускам имам си едно мое мнение,за родствените връзки по селата,с вдигане на ТЕЛ няма да стане работата.То тва са комшии всеки гледа да не се кара с другия всеки се пази ,в малките затворени общества като селата трудно е даже невъзможно да се подаде сигнал .После почват едни Родствени вражди дето си е...о ма...та.Требвя да се започне с Превенцията и с ловните курсове.И запомнете едно това че стреляш добре ,че си убил животно не значи че си добър ловджия.Добрият ловджия е съвкупност от много елементи ма много са .

Това е вярно 100%,това е едната страница, но има и друга страница: Точно тези по селата, захранват по малко, за да си задържат дивеча, носят му сол, фураж. В повечето случай, стрелят по мъжко или приплод. За да има и за после.
Има и едни други, които си стрелят по всичко, за да се покажат на добри стрелци, те не са от селото.
Не защитавам никой, но такава ни е оправията. Като се гледа, че оня горе краде и "за кон" него лови. Така и по малките, го правят. Примера е най-важен. Лова си е болест, винаги ще има някой който, ходи при размножителния период и без "беляжка"!

И ти си прав колега ,само да вметна че тея нашите дето не са от село не знаят местата и са гола вода,виж има и такива дето Имитират и подражават само и само да се харесат на някой и да кажат а ма ся съм голяма работа ,и кво му е голямото че аз сина ми да сложа да варди на храната ще го убие и какво, по голям ловджия ли ще стане .Не .Всеки има глава на раменете си,и всеки си носи кръста,Но има и много лакомия мале какви съм ги слушал и гледал
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 20.08.2014 - 14:21 :

Първо трябва да си добър Човек (с главно Ч) и тогава ставаш и добър ловец!
Няма ли го човешкото в теб - нямаш работа в гората!

Айде бе .... B) много добрия Човек с главното "Ч" е вегетаррианец с очила от дъно на шампанско , ровичкащ в лехичката говорейки на цветенцата и да го молиш за в гората .... ще ти отговори , че работа в гората няма :Dа и стомаха му не е гробище за животни . :P
Колегата Радо 72 е прав в случая ... "Добрият ловджия е съвкупност от много елементи ма много са" и един от елемент е мъжкарството .
Така че .... лова е вечен и Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни