БГ Лов Форум: Ловни трофеи - похвалете се! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловни трофеи - похвалете се! Покажете ловните си трофеи с които се гордеете!

#541
Потребителя е офлайн   apoto74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 865
  • Регистр: 22.02.10
да се похваля и аз, с новите ми зъбки от сезон 2014/2015 г. чакат за поставки

Прикачени файлове


0

#542
Потребителя е офлайн   Ивак 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 27.01.15
24,5 см

Прикачени файлове


0

#543
Потребителя е офлайн   бай дико 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 18.08.15
здравейте, братя по оръжие може ли някой да ми препоръча добър и евтин препаратор
0

#544
Потребителя е офлайн   georgiev79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 75
  • Регистр: 08.11.10

 бай дико написа на 18.08.2015 - 06:31 :

здравейте, братя по оръжие може ли някой да ми препоръча добър и евтин препаратор

Колега малко са противоречиви нещата които желаеш.Няма добър препаратор който да не си цени труда,най малкото цената се вдига и от качествените препарати за обработка и времето отделено за това.
Аз ползвам услугите на Евгени Райчев - работи в Тракийски университет.
0

#545
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

 бай дико написа на 18.08.2015 - 06:31 :

здравейте, братя по оръжие може ли някой да ми препоръча добър и евтин препаратор

Гарантирам ти, че е добър: http://www.bglov.com...showtopic=25469
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#546
Потребителя е офлайн   georgiev79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 75
  • Регистр: 08.11.10
малко и от мен :)

Прикачени файлове


0

#547
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13
Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)/>
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!

Прикачени файлове


Just do it!
0

#548
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

 Павел Китов написа на 24.08.2015 - 22:49 :

Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)/>/>
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!


Браво колега, хубав трофей. Честито и на слука.
0

#549
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

 Павел Китов написа на 24.08.2015 - 22:49 :

Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)/>/>
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!

Ееех щом бият такива през май( слаби ) направо им завиждам за авгусовските( силни ),честито на колегата!
0

#550
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Един трофей на дива котка, който след доста години се сдоби с поставка :)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  image.jpeg (116,41K)
    Брой сваляния: 287
  • Прикачен файл  image.jpeg (115,84K)
    Брой сваляния: 205
  • Прикачен файл  image.jpeg (105,23K)
    Брой сваляния: 235
  • Прикачен файл  image.jpeg (113,32K)
    Брой сваляния: 227

"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#551
Потребителя е офлайн   kiro_of_the_day 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 08.03.15
Да запиша първо мнение с първия ми трофей, на третата ми година откакто съм ловец.
Миналата година ме споходи слуката в местността "Самарница", в землището на с. Бобешино, област Кюстендил, където е района на дружинката ни.
130-140 кг. глиган с 23 см зъби оценени със сребърен медал от комисията. Леко тънички идват, но като първи са ми безценни!
Свалих го с ижовка 16-ка от около 30-35 метра с един изстрел.
Наслука колеги!

Прикачени файлове


0

#552
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 Павел Китов написа на 24.08.2015 - 22:49 :

Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)/>/>/>
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!

Е как беше дебненето от 170 метра? :D/> Като за първа слука, а мислиш ли да скъсиш дистанцията или пък ще дебнеш от 500? Кой ти вари рогата с потопени розетки във водата? Рогата са от перспективен млад сръндак, като са от редкия тип прави отворени.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#553
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 BLADE написа на 01.10.2015 - 14:03 :

Един трофей на дива котка, който след доста години се сдоби с поставка :)/>

перфектна поставка
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#554
Потребителя е офлайн   Венци М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 25.10.10

 pile написа на 06.02.2015 - 13:14 :

нещо не се получи



Super!!! :clapping-hands: :clapping-hands: :clapping-hands:
В Онлайн Зоомагазин Зоостраст ще намерите широка гама храни и аксесоари за вашия домашен любимец на конкурентни цени.
0

#555
Потребителя е офлайн   Angel Donchev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 28.03.14

 piri написа на 08.10.2015 - 22:25 :

Е как беше дебненето от 170 метра? :D/>/> Като за първа слука, а мислиш ли да скъсиш дистанцията или пък ще дебнеш от 500? Кой ти вари рогата с потопени розетки във водата? Рогата са от перспективен млад сръндак, като са от редкия тип прави отворени.


Аз мисля, че когато човек споделя първия си лов, при това с такава емоция, заслужава само да бъде поздравен.
Като походи още малко колегата, при този ентусиазъм който го е обхванал, ще се научи и как да ги издебва по-отблизо, и как да ги преценява, че и подходяща оптика ще си купи :)

Между другото, действително има белези че животното е младо, но при положение че дори тесните специалисти трудно се ангажират с такова мнение само по снимки и без да са видяли долната челюст, не знам ....
За някакъв кой знае какъв потенциал, мисля че въобще не може да се говори.
А прекалено отворените рога (като в случая) са нежелан белег и намяляват от оценката.
При всички положения обаче, съсипването на трофеят при обработката е непростимо!

Поздрави и наслука!
0

#556
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 piri написа на 08.10.2015 - 22:25 :

 Павел Китов написа на 24.08.2015 - 22:49 :

Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)/>/>/>/>
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!

Е как беше дебненето от 170 метра? :D/>/> Като за първа слука, а мислиш ли да скъсиш дистанцията или пък ще дебнеш от 500? Кой ти вари рогата с потопени розетки във водата? Рогата са от перспективен млад сръндак, като са от редкия тип прави отворени.


Колега Piri, самият терен носеше своите особености (няма да навлизам в подробности), затова и дистанцията беше такава. Да, разбира се че мисля да я скъся, но когато си с водач обикновено слушаш какво ти пее радиото - като каже стреляй по този, значи стреляш по него, нали така? Иначе за трофея, си прав - неприятно изпълнение, но за съжаление не присъствах на подготовката му и това е резултата.
Just do it!
0

#557
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 Angel Donchev написа на 27.10.2015 - 13:51 :

 piri написа на 08.10.2015 - 22:25 :

Е как беше дебненето от 170 метра? :D/>/>/> Като за първа слука, а мислиш ли да скъсиш дистанцията или пък ще дебнеш от 500? Кой ти вари рогата с потопени розетки във водата? Рогата са от перспективен млад сръндак, като са от редкия тип прави отворени.


Аз мисля, че когато човек споделя първия си лов, при това с такава емоция, заслужава само да бъде поздравен.
Като походи още малко колегата, при този ентусиазъм който го е обхванал, ще се научи и как да ги издебва по-отблизо, и как да ги преценява, че и подходяща оптика ще си купи :)/>

Между другото, действително има белези че животното е младо, но при положение че дори тесните специалисти трудно се ангажират с такова мнение само по снимки и без да са видяли долната челюст, не знам ....
За някакъв кой знае какъв потенциал, мисля че въобще не може да се говори.
А прекалено отворените рога (като в случая) са нежелан белег и намяляват от оценката.
При всички положения обаче, съсипването на трофеят при обработката е непростимо!

Поздрави и наслука!


Колега Дончев, благодаря за конструктивното мнение. А относно оптиката - мисля, че на този етап ми е достатъчна, даже повече от достатъчна за местата и начините на ловуване. Иначе винаги може и по-добре!
Just do it!
0

#558
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

 Павел Китов написа на 24.08.2015 - 22:49 :

Здравейте колеги,

Един скроемн трофей и от мен от таз годишния подборен отстрел при селекционен лов на сръндак.
Лично за мен той е особено ценен, защото ми е първи, а преживяването беше страхотно, защото свен това беше и първият ми лов чрез издебване.
Един метод на ловуване, който изключително много ми допадна и смятам за напред да практикувам.
Самият излет се осъществи в късния следобед и привечер, в пролетната Родопи планина с нейната уникалната природа и с помощта на един страхотен водач (Благодаря ти Краси!)..
Животното падна с първия изстрел, от около 160-180 м, калибър 30-06, боеприпас Геко, като след това адреналина ме блъсна и имах още 3 абсолютно безмислени изстрела от същата дистанция с цел да го довърша, но така и не се наложи това да се случи, защото то издъхна докато се доберем до него.
Разбира се имаше, продължително издебване, закъсваници с джипа, катерене на дерета, влачене в кални ливади, пот и много емоции и адреналин....накрая докато чаках да ме вземат останах сам с животното, без патрони и в район с мечки, та си попях на доста висок глас български възрожденски песни (Стани, стани Юнак Балкански и др.подобни ;)
Завършихме с класически моабет ... абе просто истинско преживяване!

И те така..ето и малко снимки, а на всички вас колеги желая наслука!

Поздравления колега, винаги съм се радвал когато и други колеги изживяват и споделят своя сръндашки лов, който е любим и на мен. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#559
Потребителя е офлайн   Р.Светецов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 527
  • Регистр: 30.04.10
Публикувано изображение

Прикачени файлове


0

#560
Потребителя е офлайн   myrko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 21.07.14
:party: :party: :party:

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  1.jpg (155,88K)
    Брой сваляния: 314

0

Сподели темата:


  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни