БГ Лов Форум: БЕРГАРА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БЕРГАРА уивър база

#1
Потребителя е офлайн   wolftoni 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 493
  • Регистр: 12.12.14
здравейте взех въпросната пушка тек Bergara scaut 308win някой да сподели нещо а и най важното което ме интересува че е сменена оригиналната база със база на ВАЯ но интересното е че е заварена а не е захваната със болтчета това нормално ли е ??????????????????? ако споделите мненията си ще съм благодарен ето и снимки

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20201009_135445.jpg
  • Прикачено изображение: 20201009_135403 (1).jpg

0

#2
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 24.10.11
Ми питай собственика от който си я купил де.
0

#3
Потребителя е офлайн   wolftoni 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 493
  • Регистр: 12.12.14
каза че е във мой плюс че е доплатил още към 150 лв.

Виж мнениетоtachoo написа на 22.10.2020 - 10:42 :

Ми питай собственика от който си я купил де.

0

#4
Потребителя е офлайн   wolftoni 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 493
  • Регистр: 12.12.14

Виж мнениетоwolftoni написа на 22.10.2020 - 14:20 :

каза че е във мой плюс че е доплатил още към 150 лв.не знам дали има място за притеснение

Виж мнениетоtachoo написа на 22.10.2020 - 10:42 :

Ми питай собственика от който си я купил де.


0

#5
Потребителя е офлайн   wolftoni 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 493
  • Регистр: 12.12.14

Виж мнениетоwolftoni написа на 22.10.2020 - 14:21 :

Виж мнениетоwolftoni написа на 22.10.2020 - 14:20 :

каза че е във мой плюс че е доплатил още към 150 лв.не знам дали има място за притеснение от моя страна със заварка било по сигурно и че Бергарите имали този проблем

Виж мнениетоtachoo написа на 22.10.2020 - 10:42 :

Ми питай собственика от който си я купил де.



0

#6
Потребителя е офлайн   gringo_bingo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 18.03.15
Причината за заваряне на базата е, че на пушката е качван нощен или термален прибор с по различен монтаж тоест с по дълъг най вероятно следователно е заварена от гледна точка на сигурността на попаденията в следствие на голямото тегло на прибора
0

#7
Потребителя е офлайн   gringo_bingo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 18.03.15
Причината за заваряне на базата е, че на пушката е качван нощен или термален прибор с по различен монтаж тоест с по дълъг най вероятно следователно е заварена от гледна точка на сигурността на попаденията в следствие на голямото тегло на прибора
0

#8
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Причината за заварката е, че болчетата на базата е с специфична разбра и се развиват от време на време но с добър осигурителни за резба проблема се елеминира или трябва периодично да се проверяват. А това, че е за варена да не те притеснява.
0

#9
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

Виж мнениетоwolftoni написа на 22.10.2020 - 09:52 :

здравейте взех въпросната пушка тек Bergara scaut 308win някой да сподели нещо а и най важното което ме интересува че е сменена оригиналната база със база на ВАЯ но интересното е че е заварена а не е захваната със болтчета това нормално ли е ??????????????????? ако споделите мненията си ще съм благодарен ето и снимки

Това оръжие има сериозен конструктивен недостатък. Не е спазено от производителя основно правило в техниката - дълбочината на резбата в цевта да не е по-малка от 1,5 x d, където d е външния диаметър на резбата. В това оръжие дълбочината на резбата е само ~3mm, т.е., два пъти по-малка от минималната необходима. Това води до саморазвиване на винтовете при стрелба. Дали ще се ползва оригиналната Picatinny база или на друг производител е необходимо здраво лепене по контактуващата повърхнина и по резбите.
0

#10
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 20.12.2020 - 10:40 :

Виж мнениетоwolftoni написа на 22.10.2020 - 09:52 :

здравейте взех въпросната пушка тек Bergara scaut 308win някой да сподели нещо а и най важното което ме интересува че е сменена оригиналната база със база на ВАЯ но интересното е че е заварена а не е захваната със болтчета това нормално ли е ??????????????????? ако споделите мненията си ще съм благодарен ето и снимки

Това оръжие има сериозен конструктивен недостатък. Не е спазено от производителя основно правило в техниката - дълбочината на резбата в цевта да не е по-малка от 1,5 x d, където d е външния диаметър на резбата. В това оръжие дълбочината на резбата е само ~3mm, т.е., два пъти по-малка от минималната необходима. Това води до саморазвиване на винтовете при стрелба. Дали ще се ползва оригиналната Picatinny база или на друг производител е необходимо здраво лепене по контактуващата повърхнина и по резбите.Както винаги много изчерпателен и колегиален. Може би и други оръжейни и четат темата ама си мълчат.

0

#11
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08
Още по сигурно е да се завари мерника,какъвто и да е,направо за цевта,няма мърдане.....
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни