БГ Лов Форум: Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? АНКЕТА

Анкета: Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? (983 потребител(и) са гласували)

Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие?

  1. Гласувал ДА (293 глас(а) [29.81%] - Виж)

    Процент гласували: 29.81%

  2. Гласувал НЕ (680 глас(а) [69.18%] - Виж)

    Процент гласували: 69.18%

  3. НЯМАМ МНЕНИЕ (10 глас(а) [1.02%] - Виж)

    Процент гласували: 1.02%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1081
Потребителя е офлайн   М.Сланчев-Разлог 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 04.02.15
Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.
0

#1082
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоbrakoto написа на 06.01.2015 - 23:32 :

гоначите ше почнат да носат гаубици,черешови топчета,гранатомети,на рамо ше закичат по некои драгунов.посиите ше обличат бронежелетки и ше се крият зад по големите дървета и тетека ше стане се едно сме на воина въоръжен туризъм.

Не гоначите ще ходят с ония моторчета от Междузвездни войни -Завръшането на джедаите.Имаше едни меченца с въздушни скутери,с такива ще ходят :lol:/> :lol:/>
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#1083
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09

Виж мнениетоМ.Сланчев-Разлог написа на 11.02.2015 - 17:19 :

Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.

Аман от такива разбирачи, дано некой да ти изпаше ...................

Този пост е редактиран от Huntermen: 26.05.2015 - 19:55
Причина за редакцията: Такова отвратително пожелание не може да бъде изказано от ловец! Считай това за предупреждение за наказание!

0

#1084
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09

Виж мнениетоМ.Сланчев-Разлог написа на 11.02.2015 - 17:19 :

Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.

Много интересно изказване за председател на дружинка :o/> ....един председател на дружинка,сам по-себе си върви срещу закона,като забранява на ловците си да ловуват с нарезно,а да използват гладко и като знаем,че повечето ако не то всичките стрелят със съчми,то е ясно защо стават все повече бели....Уж на 90м. стреля по-точно с бренеке,а пък на повече от 70м. не трябва да се стреля с него :lol:/> ...Моля ти се,не се излагай повече,то поста ти е направо-излагация за ловец с дългогодишен стаж....Всяко оръжие е опасно в некадърни ръце и всяко зло,идва от хора самонадеяни и самозабравили се с годините и собственото си мирогледство :angry:/>...Иначе за стопанствата си абсолютно прав,но не във всяко е така ;)
0

#1085
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоМ.Сланчев-Разлог написа на 11.02.2015 - 17:19 :

Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.

Тъп преЦедател и още по тъпа дружина /ако го слушат и изпълняват /.Председателя е една "куха" правна фигура,без никакви права,а само със задължения. Но на село си мислят ,че са някакъв "фактор ".Публикувано изображение
0

#1086
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08
Купихте ли си всички карабини........Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#1087
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Що така се почнаха обидите, колеги? Не можем ли да си казваме нещата, без да се обиждаме?

Има закон и той казва- на едър дивеч с куршум- гладкоцевен или нарезен. Хубав или лош, законът си е закон .... Трябва да се спазва.

Лично моето мнение е, че това правило е добро. Първо, в много държави е прието на едър дивеч да се ловува само с куршум, ние не измисляме топлата вода. Второ, хубаво е че се запазва за България възможността да се ловува с гладкоцевен куршум на едро. Така хората, които нямат възможност да си закупят карабина, ще си ловуват с бренекето ... Нищо лошо не виждам в това.

И не виждам смисъл от забрана на карабината за лова на гонка. Нарезният куршум е по-точен на всяка дистанция и по-далекобоен, ама това не значи че е по-опасен. Да не би бренекето да не е опасно на 1 км.- дайте и него да забраним за гонка..... Пък съчмите, колкото повече разстояние изминават повече се пръскат настрани- това да не би да е безопасно? И ще стои ли някой на пусия 200-300 метра срещу изстрел с 13/0. Не случайно има един лаф- съчма синор няма .... Та пак опираме не до оръжието, а до човека- той е опасен.

Нарезно или гладкоцевно- стреляйте така, че да заравяте куршума.
0

#1088
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоwinterhunter написа на 28.05.2015 - 10:17 :

................. Да не би бренекето да не е опасно на 1 км.-............

Нарезно или гладкоцевно- стреляйте така, че да заравяте куршума.

Имаше време, когато това се оспорваше дори за дистанции до 300 м.! ;)
Даже и се предлагаха облози и награди!

Иначе си прав!
Опасен е човека с оръжие в ръка, а не самото оръжие!
Преди всеки изстрел трябва да има мислене, а не само реакция!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#1089
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоwinterhunter написа на 28.05.2015 - 10:17 :

Що така се почнаха обидите, колеги? Не можем ли да си казваме нещата, без да се обиждаме?

Има закон и той казва- на едър дивеч с куршум- гладкоцевен или нарезен. Хубав или лош, законът си е закон .... Трябва да се спазва.

Лично моето мнение е, че това правило е добро. Първо, в много държави е прието на едър дивеч да се ловува само с куршум, ние не измисляме топлата вода. Второ, хубаво е че се запазва за България възможността да се ловува с гладкоцевен куршум на едро. Така хората, които нямат възможност да си закупят карабина, ще си ловуват с бренекето ... Нищо лошо не виждам в това.

И не виждам смисъл от забрана на карабината за лова на гонка. Нарезният куршум е по-точен на всяка дистанция и по-далекобоен, ама това не значи че е по-опасен. Да не би бренекето да не е опасно на 1 км.- дайте и него да забраним за гонка..... Пък съчмите, колкото повече разстояние изминават повече се пръскат настрани- това да не би да е безопасно? И ще стои ли някой на пусия 200-300 метра срещу изстрел с 13/0. Не случайно има един лаф- съчма синор няма .... Та пак опираме не до оръжието, а до човека- той е опасен.

Нарезно или гладкоцевно- стреляйте така, че да заравяте куршума.


Точно така колега.Напълно споделям мнението ти ,,,,,но ме боли главата да го обяснявам ......години......на "преЦедатели,секретари,членове на управителния съвет" и др ОРГАНИ на ловните дружини и най вече на моята.Обида е когато разгласиш неистина за някого си,а когато той си е тъп ,това е просто факт. който ти твърдиш като истина , която си е просто истина .Не е ли обидно ,когато някой като теб,като мен и много други колеги е запознат с законовата фора на хобито си,купил си е карабина на законно основание и отивайки на лов,с приповдигнато,радостно насстроение,вместо да се изкефи от контакта с природата,лова,релакса......се налага да се бори с изпречил се пред него,тъпанар,цървул........Я по остро и брутално колеги,към такива тикви......и ще има мир....повярваите ми.

Това са мили и кротки думи в сравнение с тия които използвах в моята дружинка ,четвъртия път.Първия,втория и третия път бяха " много ви моля,ако обичате........"Сега никои не ме закача за нищо /в рамките на закона/ кеф ми с гладка с гладка,кеф ми с карабина , с карабина, кеф ми за хищници НОЩЕМ ,нощем,с бележка естествено....Публикувано изображение

пп А да видим сега
0

#1090
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоsnipi написа на 28.05.2015 - 17:08 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 28.05.2015 - 10:17 :

Що така се почнаха обидите, колеги? Не можем ли да си казваме нещата, без да се обиждаме?

Има закон и той казва- на едър дивеч с куршум- гладкоцевен или нарезен. Хубав или лош, законът си е закон .... Трябва да се спазва.

Лично моето мнение е, че това правило е добро. Първо, в много държави е прието на едър дивеч да се ловува само с куршум, ние не измисляме топлата вода. Второ, хубаво е че се запазва за България възможността да се ловува с гладкоцевен куршум на едро. Така хората, които нямат възможност да си закупят карабина, ще си ловуват с бренекето ... Нищо лошо не виждам в това.

И не виждам смисъл от забрана на карабината за лова на гонка. Нарезният куршум е по-точен на всяка дистанция и по-далекобоен, ама това не значи че е по-опасен. Да не би бренекето да не е опасно на 1 км.- дайте и него да забраним за гонка..... Пък съчмите, колкото повече разстояние изминават повече се пръскат настрани- това да не би да е безопасно? И ще стои ли някой на пусия 200-300 метра срещу изстрел с 13/0. Не случайно има един лаф- съчма синор няма .... Та пак опираме не до оръжието, а до човека- той е опасен.

Нарезно или гладкоцевно- стреляйте така, че да заравяте куршума.


Точно така колега.Напълно споделям мнението ти ,,,,,но ме боли главата да го обяснявам ......години......на "преЦедатели,секретари,членове на управителния съвет" и др ОРГАНИ на ловните дружини и най вече на моята.Обида е когато разгласиш неистина за някого си,а когато той си е тъп ,това е просто факт. който ти твърдиш като истина , която си е просто истина .Не е ли обидно ,когато някой като теб,като мен и много други колеги е запознат с законовата фора на хобито си,купил си е карабина на законно основание и отивайки на лов,с приповдигнато,радостно насстроение,вместо да се изкефи от контакта с природата,лова,релакса......се налага да се бори с изпречил се пред него,тъпанар,цървул........Я по остро и брутално колеги,към такива тикви......и ще има мир....повярваите ми.

Това са мили и кротки думи в сравнение с тия които използвах в моята дружинка ,четвъртия път.Първия,втория и третия път бяха " много ви моля,ако обичате........"Сега никои не ме закача за нищо /в рамките на закона/ кеф ми с гладка с гладка,кеф ми с карабина , с карабина, кеф ми за хищници НОЩЕМ ,нощем,с бележка естествено....Публикувано изображение

пп А да видим сега


:thumbsup: :cheers2:
0

#1091
Потребителя е офлайн   ombreto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 16.07.12
[quote name='М.Сланчев-Разлог' timestamp='1423667966' post='565750']
Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.
[/quot

Прав си колега от морална гледна точка трябва да се ловува за диви свине с гладкоцевно чифте.Дава се повече шанс на дивеча.Майсторлъка да отстреляш глиган е много по голям с двуцевката отколкото да го мериш половин минута през оптиката.Та всеки да си ловува с пушка която му е най удобна.Поздрави и Наслука на откриването на 03.10.2015г.
0

#1092
Потребителя е офлайн   darakchiev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 19.09.09
Ловувам с нарезно , но гласувах против , защото мисля , че не е проблем да се забранят едрите сачми за продажба.Дори това е по-лесният вариант вместо да се лишават хиляди хора от любимото си хоби.Щом до сега е могло да се ловува , значи проблема е никакъв
0

#1093
Потребителя е офлайн   gonso9 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 09.07.15
Какво нарезно бе хора при нас на почти всички пусии се варди по горски пътища и гъстака е неуписуем остава да вардим там и с карабина.А какво става когато гоначите(викачи) започнат да пуцат и отсреща постовите също? Знаем на колко разтояние може да порази един нарезен патрон и един от гладкоцевна.Стига глупости!!!!А кой ще ми даде пари за карабина?Депотата дето е измислил тая простотия ли?
За да постигнеш големи победи трябва да поемаш големи рискове.
0

#1094
Потребителя е офлайн   Vasko78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 22.05.08

Виж мнениетоgonso9 написа на 30.09.2015 - 13:25 :

Какво нарезно бе хора при нас на почти всички пусии се варди по горски пътища и гъстака е неуписуем остава да вардим там и с карабина.А какво става когато гоначите(викачи) започнат да пуцат и отсреща постовите също? Знаем на колко разтояние може да порази един нарезен патрон и един от гладкоцевна.Стига глупости!!!!А кой ще ми даде пари за карабина?Депотата дето е измислил тая простотия ли? Депутата не е измислил тая простотия измислиха е едни педалчета дето постоянно пишат тук .



0

#1095
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоkrasi_75 написа на 27.05.2015 - 15:25 :

Виж мнениетоМ.Сланчев-Разлог написа на 11.02.2015 - 17:19 :

Не съм съгласен за лов на едър дивеч само с нарезно.Ловец съм от 84г.тогава нарезното беше забранено и имаше повече дивеч,ловците бяха други хора имаше етика,на повече от 40м на глиган не се стреляше,на животните се даваше шанс.Сега е страшна анархия кой бива кой не бива щом се види в повечко парички нарамил от модерни по модерни карабини гърми на посоки по що види,като знаем какъв обсег имат тези оръжия тръпки ме побиват.Аз съм за забрана на нарезното и без нарезно сме трепали грамадни глигани но имаше дисциплина.Всички нещастни случаи с гладкоцевните са умишлени а пък от съчма има шанс да избегнеш най лошото но ако те гръмнат с нарезно немога да мисля.От две години имам нарезно доста живина изтрепах и като видях какви поражения прави,забраних на моята дружина да ловува с варезно,който иска да ходи на лов в стопанствата.Този сезон не съм я изваждал от касата,ловувам с 16к Симсон,перфектно оръжие за едър дивеч с бренеке до 90м стреля по добре от нарезните,пък в нашият край ловищата с в силно пресечени местности и просто с нарезно не става.С гладкоцевното се дава шанс на животните щото ако е по далече от 70м няма смисъл да се стреля и това го знаят всички но с нарезното просто животното няма шанс.затова имаше животни,пък и като се отстреляше животно ловът спираше сядахме на обяд и си правехме пикник та се съчетаваше полезното с приятното.Като гледам по хобито какви золуми се правят колко прасета се избиват в дивечовите стопанства просто ме става жал за хората убиици,колеги това е конщунсто този лов трябва да се забрани трябва да се намесят и оранизации като защита на животните,пък като знам,че тези прасета са хванати в капани от нашите полета когато майките са бременни,мисля ,че това не е ловен излет това е унищожаване на животни грях,всичко е тръгнало на разруха и унищожение.

Много интересно изказване за председател на дружинка :o/>/> ....един председател на дружинка,сам по-себе си върви срещу закона,като забранява на ловците си да ловуват с нарезно,а да използват гладко и като знаем,че повечето ако не то всичките стрелят със съчми,то е ясно защо стават все повече бели....Уж на 90м. стреля по-точно с бренеке,а пък на повече от 70м. не трябва да се стреля с него :lol:/>/> ...Моля ти се,не се излагай повече,то поста ти е направо-излагация за ловец с дългогодишен стаж....Всяко оръжие е опасно в некадърни ръце и всяко зло,идва от хора самонадеяни и самозабравили се с годините и собственото си мирогледство :angry:/>/>...Иначе за стопанствата си абсолютно прав,но не във всяко е така ;)/>

Колегата заслужава поздравления, г-н как те наричаха съфорумци дето те познават май беше Сърната. :D Свестните у нас считат за луди. Затова сме на тоя хал, безобразния нов законопроект за лова видите ли трябвало да се спазва но не и разпоредбите например за реална таксация, не и майките да се пазят...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#1096
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоdarakchiev написа на 30.09.2015 - 12:48 :

Ловувам с нарезно , но гласувах против , защото мисля , че не е проблем да се забранят едрите сачми за продажба.Дори това е по-лесният вариант вместо да се лишават хиляди хора от любимото си хоби.Щом до сега е могло да се ловува , значи проблема е никакъв

Колкото колега някой ловец е по-некадърен, а често и по-алчен, толкова набляга на въоръжаването. Компенсира космическата разлика в класите. Почти всички ловци които познавам и са Ловци, не им трябват екстри по отношение на оръжието за да са на по-високо ниво.
Няма лошо да се ползва и карабина, но тя е доста по-опасна и по-често се оказва в ръцете на компенсиращи ловци. А при някои видове терени е опасна и вредна. Тя също и дава шанс на дивеча, доколкото не е лесно с оптика да целиш по бягащо животно, така че ... все тая. :D :D Истинските печеливши от оръжейните колекции на някои, несвикнали нито с една от пушките си са търговците. И дивеча. :P
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#1097
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоScarecrow написа на 11.10.2012 - 08:37 :

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.10.2012 - 18:42 :


Установявам че повечето колеги , които са ПРОТИВ ЗАБРАНАТА са с много ниски :
оръжейна култура , стрелкови възможности , анатомични познания за едрите животни поставяни като ловна цел и най-вече без желание за развитие в ловна насока ,и промяна на остарели разбирания .


:iagree:/>
Повечето от "противниците" не са пипвали нарезно оръжие. Пък и не само оръжейната им култура е ниска. :D/> Но според мен забраната е въпрос на време, така че нека мрънкат срещу "бойните" :rofl:/> патрони колкото си искат.

А запитвате ли се че отново се лансира промяна в закона, от която едни милиони доброзорно ще излялат от ловците и ще отидат в търговците. По принцип лобистките закони се заплащат. :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#1098
Потребителя е офлайн   dimov_d 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 13.01.14

Виж мнениетоgonso9 написа на 30.09.2015 - 13:25 :

Какво нарезно бе хора при нас на почти всички пусии се варди по горски пътища и гъстака е неуписуем остава да вардим там и с карабина.А какво става когато гоначите(викачи) започнат да пуцат и отсреща постовите също? Знаем на колко разтояние може да порази един нарезен патрон и един от гладкоцевна.Стига глупости!!!!А кой ще ми даде пари за карабина?Депотата дето е измислил тая простотия ли?

Ми колега, то и бренекето лети и убива човек на над 800 метра и знаеш какви поражения прави, тъй че това което пишеш не е довод.
П.С. И аз съм против да се ловува само с нарезно на едър, но предпазните мерки трябва да са еднакви независимо дали оръжието е нарезно или гладкоцевно!
(И пише се "неОписуем", от "описвам", извинявай за забележката, но много станаха такива грешки във форума).
0

#1099
Потребителя е офлайн   dimov_d 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 13.01.14

Виж мнениетоdarakchiev написа на 30.09.2015 - 12:48 :

Ловувам с нарезно , но гласувах против , защото мисля , че не е проблем да се забранят едрите сачми за продажба.Дори това е по-лесният вариант вместо да се лишават хиляди хора от любимото си хоби.Щом до сега е могло да се ловува , значи проблема е никакъв

Не е проблема в едрите съчми колега, а в неправилното им използване. Енергията на съчмите 11/0 или 13/0 е достатъчно голяма за нанесе смъртоносно поражение на прасето. Проблемите според мен са два:
1. Стрелба на разстояния по-големи от 18-20 метра, при което се разсейиват и животното не е поразено от изисквания брой 4-5 съчми, за да падне на място; Над 18 метра и при най-простреляната пушка и с най-подбраните патрони, обикновено кръга на разсейване на 13/0 става по-голям от 20 см, а това е предпоставка за неточен изстрел и лош резултат.
2. Стари или нови некачествени патрони (особено последните), при които проектилите нямат достатъчно енергия; Случвало се е да намерим и бренекета, заседнали под кожата на прасето, а в същото време съм виждал и счупени едри кости на крайниците му или прибит череп от 13/0.
Така че, ако си в някой гъстак с видимост 10-15 (максимално до 18) метра, защо да не ползваш патрон със съчми? И обратно, ако имаш видимост 15-20-30 и повече метра, ползвай си бренекето или нарезния патрон (особено нарезното, за райони с видимост 50-60 и повече метра, от които нататък бренекето почва да издиша като точност)? Но нека всеки сам да си избере!
Аз също ловувам с нарезно, но мисля че и гладкоцевното си има своето място и предимство, особено за близък и много близък изстрел.
0

#1100
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.10.2012 - 18:42 :

Установявам че повечето колеги , които са ПРОТИВ ЗАБРАНАТА са с много ниски :
оръжейна култура , стрелкови възможности , анатомични познания за едрите животни поставяни като ловна цел и най-вече без желание за развитие в ловна насока ,и промяна на остарели разбирания .

Хихи, Викторе, а какво ще кажеш за това, че на мен не ми се ходи с карабината защото ми идва твърде лесно.. Дивеча, точката на врата и смърт.... :o
...и все си викам: Аз на лов ли съм или на Play Station?! ........не знам как е при "ниските" и при "разбиращите"... ама като я няма тръпката с карабината, кво да правя?
С ловната пушка ми е къде по-истинско.. и баш такова, с остарели разбирания! Задължително ли е да сме модерни? Ми то тогава и майсторите на занаятите да ги махнем.. и това е остаряло!

100%-това тъпотия е да се твърди, че ловеца предпочита гладкоцевата или нулите защото примерно не може да стреля, или му е ниска културата или не иска да се развива...
Не - предпочита я защото така му харесва! Защото така го е правил 20 или 30 г... и му е било ок... Защото иска да прилича на баща си или дядо си, които безкрайно уважава..
А има хора, които харесват карабините - на тях така им е ок... ама да си сипваме едни на други?! Да не сме политици?

На слука!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни