БГ Лов Форум: Лада Нива - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лада Нива колко горят тези машини ?

#41
Потребителя е офлайн   Zakonen brakonier 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 15.12.13
колега по принцип си я карам и по шосето и по черен път(комбинирано) и много рядко на бавни (почти изобщо може да се каже) .Свещите ги смених с чисто нови, кабелите, чукчето и делкото са на ред остава ми центровката да проверим. Карам си с стандартните гуми ВлИ 5, но друг колега също сподели че неговата Нива със същите характеристики и газова на Ланди Ренцо давала разход максимум между 10/12 л.газ на 100км. той си знае най-добре дали е така обаче...?
0

#42
Потребителя е офлайн   mario shondrov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 07.10.09
Така си горят почти всички
Техник лесовъд(Горски) Magdalena2006.com
0

#43
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Шосейно каране (без блокажи, бавни) - около 9-10 л./100 км. на газ със всесезонни гуми!
Офроуд каране (блокажи, бавни, буксуване и т.н.) с гуми за кал и сняг - около 15-16л./100 км. на газ!
На бензин не съм я засичал (ползвам го само когато я паля, докато загрее)!
Двигател, скорости, раздатка и ходова част са на 350 км. след основен ремонт!
Пуснах я в движение този сезон и до сега никой не ме е бутал (дърпал), нито съм закъсвал (да чукна на дърво - никога не е късно)!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#44
Потребителя е офлайн   шикорджи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 13.03.14
Колега Huntermen, би ли споделил, какви блокажи сте сложили на нивата?
0

#45
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колеги дали ше стане да сложа скорости от жигула на нива 1.6 ако знаете дали става пишете.аз мисла че стават от секаква лада.
.
0

#46
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетошикорджи написа на 08.01.2015 - 23:23 :

Колега Huntermen, би ли споделил, какви блокажи сте сложили на нивата?

Както знаеш Нивата си е с постоянно предно и задно предаване включено в съотношение около 35/65 % !
Има и стандартния си блокаж на раздатката, който прави съотношението предно/задно - 50/50 % !
Моята е със стандартния блокаж и бавни!
Знам, че има и отделни блокажи за преден и заден мост, които се слагат допълнително, но моята не е с такива!
Поздрави

п.п. Проходимостта много зависи от гумите и от задкормилното устройство! ;)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#47
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11

Виж мнениетоbrakoto написа на 09.01.2015 - 13:07 :

колеги дали ше стане да сложа скорости от жигула на нива 1.6 ако знаете дали става пишете.аз мисла че стават от секаква лада.
.

Ako твоята е 4 степенна от жигула ще стане. Разликата при 5 и 4 степенните е допълнително и в гредата на скоростите.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#48
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
мерси колега 4 степена е,а дали от други лади 4 степени ше стане например ваз 2103,ваз 2105.на ваншен вид са едни нали важното да е 4 степена.
0

#49
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11

Виж мнениетоbrakoto написа на 09.01.2015 - 19:01 :

мерси колега 4 степена е,а дали от други лади 4 степени ше стане например ваз 2103,ваз 2105.на ваншен вид са едни нали важното да е 4 степена.

Ще станат. Има малка разлика при 3 и 4 предавкат, но едва ли че ги усетиш, Те са повече на хартия.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#50
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
мерси колега жив и здрав да си ако намера от жигула мисла да слагам от нея.тамън ше стане по бавна и ше катери по добре ваирите.
0

#51
Потребителя е офлайн   ivan tsvetanov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 01.02.14

Виж мнениетоЖелю написа на 14.03.2009 - 22:02 :

Знаете,че разхода зависи от много фактори- техническо състояние,гуми,пътна настилка,качество на горивото,режим на каране и т.н и т. н.
Ето един засечен разход.
Двигател на нивата 1,7 на 190 000 км. без ремонт. Нови гуми Кама,сменени мембрани на изпарителя,нов въздушен филтър,направена настроика добра,гориво газ от бензиностанции на лукойл,режим на каране извънградско,с малко градско и 30 км. само на първа скорост на планински терен.
1 отсечка - само извънградско - разход 8,750 газ на 100 км.
2 отсечка- извънградско основно по магистрала и малко градско - 8,600 газ на 100км
3 отсечка- извънградско по асфалат в планински релеф, 30 км само на първа предавка по планински път - 12,400 л газ на 100 км.
4 отсечка - извънградско -8,950 л газ на 100 км.
Среден разход / от целия път изминати 1200 км за четирите отсечки /- 9,9 л. газ на 100 км.

0

#52
Потребителя е офлайн   Йордан Григоров 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 75
  • Регистр: 03.04.13
гледам и не вяяяярвам на ушите си -както казва виден наш "прроФеесоор " какви са тези разходи на 100 км. и аз карам една и минавам по 20-30 км по асвалта до газ станция другото мие само черен път и кал 22-26 л. на 108 до 116 км. максимум. 1,7 карбуратор на 153 000км. без ремонт. ако некой може да помага да каже как мога да я оправя , приемам всякакви съвети за евентуални повреди и ренглажи .може и на лични.
0

#53
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Отдавна не съм влизал във форума колега. Вероятно аз съм писал за разхода. Ами толкова е.
Ако не си я оправил казвай. Няма нищо сложно по Нива.
Карам на ден по 250-270 км ( често и повече....) по асфалт и 50-60 км черен път. Убеждавам се в митовете и легендите със собствен опит.
Разход 12 л/100 км средно. Толкова е. Това е за инжекцията (газов инжекцион) и на двете Ниви (едната с климатик). Предишната 1.7 карбуратор на асфалт падаше до 10 л/100 км.
поздрави!
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#54
Потребителя е офлайн   avtochasti-lada 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 22.04.16
Оригинални руски резервни части за ЛАДА, от вносител, може да намерите на www.avtochasti-lada.bg
Авточастите са със сертификат за произход, в оригинални опаковки, от заводите на АВТОВАЗ.
0

#55
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоbgbul написа на 19.07.2015 - 09:52 :

Карам на ден по 250-270 км ( често и повече....) по асфалт и 50-60 км черен път.

Това с нива ли или с нормален автомобил?
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#56
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1106
  • Регистр: 27.12.14
Колеги от скоро имам Лада Нива карбуратар 1.6 с газово.Засякох я само по черно разхода ми е 25/100,нормално ли е това?
0

#57
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
Разходът по черни пътища не е никакъв показател. Засечи го по асфалт. Моята на шосе гореше газ 9/100.
0

#58
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1106
  • Регистр: 27.12.14

Виж мнениетоКрестев написа на 26.11.2019 - 18:54 :

Разходът по черни пътища не е никакъв показател. Засечи го по асфалт. Моята на шосе гореше газ 9/100.
Ок,но аз го засякох така понеже ще я ползвам само за лов по горски пътища.То вярно че така както съм го засякал всеки път ще ми е различен разхода май?
0

#59
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Като монтьор ви казвам. Идете на газаджия обаче такъв който може да работи със стари газови уредби. Да ви настрои изпарители те и подаването на газта. Вижте и делкото , ако е преместено е променен моментът на палене, въздушния филтър ако е много стар сместа е твърде богата на газ и бедна на кислород (поддържащ горенето) в резултат горивото не изгаря напълно и разхода скача. Уредбата е настроена според моментното състояние на филтъра. Повечето предполагам сте наясно какво означава "изпреварване на момента на палене" и с каква цел се прави. И замерете компресията. Горепосочените неща влияят пряко върху горивната смес, изгарянето, работата и мощността. Ако ви ги нагласят правилно автомобилът ще върви с по-малко разход. Не пренебрегвайте автомобила с доводи от типа "това е дърто всичко търпи... направено е всеки да може да го пипа...." Това не е така. Всеки занаят си има тънкости. Дано съм ви бил полезен.
0

#60
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1106
  • Регистр: 27.12.14
Ок,но колко трябва да ми гори на газ при положение че имам изминати 240км.само по черен път и на няколко пъти съм ползвал бавните по баири и винаги с поне трима в Нивата
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни