БГ Лов Форум: Документи, които се подават от физически лица ловци в РУ, за издаване /подновяване срока/ на разрешения за носене и съхранение на късо и ловно оръжие - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Документи, които се подават от физически лица ловци в РУ, за издаване /подновяване срока/ на разрешения за носене и съхранение на късо и ловно оръжие

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
След днешното ни гостуване и с любезното съдействие на Guntechnic публикуваме за БГ ЛОВ.

СПИСЪК на ДОКУМЕНТИТЕ които се подават от ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА ЛОВЦИ в РУ, за издаване /подновяване срока/ на РАЗРЕШЕНИЯ за носене и съхранение на късо и ловно оръжие.

За късото оръжие:

1. ЗАЯВЛЕНИЕ-приложение 10 от ЗОБВВПИ, в което се посочват исканите дейности на разрешението, обосновава се необходимостта от издаването му и се посочват видът на оръжията, мястото и условията, при които ще се съхраняват.
2. Удостоверение от ОСлС за неналичието на предварителни производства.
3. Свидетелство за съдимост.
4. Медицинско свидетелство от лечебно заведение, удостоверяващо, че лицето не страда от психически заболявания
5. Копие на удостоверение за завършен курс за безопасно боравене с огнестрелно оръжие.
6. Копие на личната карта /и картата за сверяване/
7. Копие на разрешителното с което е закупено оръжието /приложение 1/
8. Копие на фактурата с която е закупено оръжието
9.Технически преглед на оръжието /оръжията/
10. Декларация за наличие на условия за съхранение
11. Декларация за наличие на маркировка на оръжията
12. Копие на диплома за завършено основно или следващо образование, или декларация за притежанието им.
13. Оригинал на разрешително за съхранение на оръжие/приложение 4/ издадено от служба КОС при предишното подновяване.
14. Държавни такси – носене - 20лв. и съхранение - 20 лв.
15. Папка – обикновена, бяла, книжна, със машинка – 1 брой
16. Разрешително за носене на късо оръжие / със снимката/

За ловното оръжие:

1. ЗАЯВЛЕНИЕ - приложение 10 от ЗОБВВПИ, в което се посочват исканите дейности на разрешението, обосновава се необходимостта от издаването му и се посочват видът и броят на оръжията, мястото и условията, при които ще се съхраняват.
2. Копие на валиден билет за лов /и билета за сверяване/
3. Копие на валидна членска карта /и картата за сверяване/
4. Копие на курс за подборно ловуване /ако притежават нарезни пушки/
5. Технически преглед на оръжието /оръжията/
6. Държавни такси – носене - 20лв.
7. Разрешително за носене на ловно оръжие /приложение 2-със снимката/ - предоставя се 15-20 дни след подаване на горните документи или при подаването.

Документи образец за попълване:
Прикачен файл  СПИСЪК на документи.doc (58K)
Брой сваляния: 647Прикачен файл  Заявление-1.doc (29,5K)
Брой сваляния: 1007Прикачен файл  Заявление-2.doc (28,5K)
Брой сваляния: 800Прикачен файл  Декларации.doc (34,5K)
Брой сваляния: 715
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Цитат

4. Медицинско свидетелство от лечебно заведение, удостоверяващо, че лицето не страда от психически заболявания


Ей това не мога да го разбера, защо медицинското трябва да е от психиатъра, след като никъде в закона изрично не е указано, че трябва да се вземе от него. Защо да не можем да го вземем и от личният лекар, че той е лекарят знаещ най добре какво ни има.
0

#3
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Чл. 58. (1) Разрешения за придобиване и/или съхранение на взривни вещества и
пиротехнически изделия, разрешения за придобиване, съхранение и/или носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях не се издават на лице:



4. което страда от психическо разстройство;
0

#4
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоTRAP_ написа на 16.01.2012 - 20:45 :

Чл. 58. (1) Разрешения за придобиване и/или съхранение на взривни вещества и
пиротехнически изделия, разрешения за придобиване, съхранение и/или носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях не се издават на лице:



4. което страда от психическо разстройство;



Психиатъра не може да разбере за 5 мин. дали страдаш от нещо или не, интересува го да ти прибере 20-25 лв, и да попълниш един бърз тест.
Личният лекар е тоя който знае от какво си боледувал или си болен в момента.
0

#5
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Човек който страда от тежко психическо разстройство е диспанизиран и се води на отчет.При издаването на медицинското се прави справка.
0

#6
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоTRAP_ написа на 21.01.2012 - 21:29 :

Човек който страда от тежко психическо разстройство е диспанизиран и се води на отчет.При издаването на медицинското се прави справка.


Щом си диспанизиран, би трябвало да те има с диагнозата и в компа на личният лекар. :cheers2:
0

#7
Потребителя е офлайн   rito 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 99
  • Регистр: 06.08.10
Здравейте,

Дали някой от вас се е сблъсквал с следния проблем?

След като успешно завърших курса за късо оръжие и подадох документи за издаване на разрешително за закупуване от служба КОС ми върнаха писмо на основание чл.58 , ал 1 т.10 от ЗОБВВПИ няма основателна причина за придобиване на оръжие. Предварително преди да започна курса ходих в КОС за да питам каква е вероятността да ми откажат разрешително. Отговорът бе изкарай курса след като си ловец няма проблем. Да ама НЕ. Сега има отказ. Някой има ли идея какво трябва да се направи и въобще може ли да се направи нещо или да пия една студена вода.

Благодаря предварително
Лошо време, люта ракия и грозна жена за ловеца НЯМА !!!!!!
0

#8
Потребителят е онлайн   hunter_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 609
  • Регистр: 13.01.09
Пийни една студена вода,правото да притежаваш ловно оръжие и разрешението за късоцевно бойно нямат абсолютно нищо общо
0

#9
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоTRAP_ написа на 21.01.2012 - 21:29 :

Човек който страда от тежко психическо разстройство е диспанизиран и се води на отчет.При издаването на медицинското се прави справка.



....и тука е парадокса !
За да те диспанизират , е нужно твоето - лично съгласие , демек подпис.
Ако откажеш да бъдеш настанен , колкото и опасен да си , не може да те затворят в лудницата освен ако :
- не подпишеш лично
- не се произнесе съд с постановление за диспанизиране.
За второто сам разбираш че трябва известно време. ;)

И една корекцийка за КНО към днешна дата.
При презаверка като допълнителни изисквания наред с другите документи :
- трябва ти служебва бележка ако си бил , или си служител на МВР и МО от кадри .
- трябва ти удостоверение от стрелкови клуб , че си член на същия.
0

#10
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоrito написа на 13.03.2013 - 12:24 :

Здравейте,

Дали някой от вас се е сблъсквал с следния проблем?

След като успешно завърших курса за късо оръжие и подадох документи за издаване на разрешително за закупуване от служба КОС ми върнаха писмо на основание чл.58 , ал 1 т.10 от ЗОБВВПИ няма основателна причина за придобиване на оръжие. Предварително преди да започна курса ходих в КОС за да питам каква е вероятността да ми откажат разрешително. Отговорът бе изкарай курса след като си ловец няма проблем. Да ама НЕ. Сега има отказ. Някой има ли идея какво трябва да се направи и въобще може ли да се направи нещо или да пия една студена вода.

Благодаря предварително


Варианта ти е да жалиш в съда.
Повечето печелят , и им издават разрешения.
Но ако съда препотвърди че няма основателна нужда - гориш за винаги.
Практиката напоследък е да ограничават издаването на нови разрешения , и да "отпада необходимостта" на издадени.
0

#11
Потребителя е офлайн   Тео 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 12.07.15
Здравейте,дано не сбъркам.Не знам дали точно в този раздел трябва да задам въпросът! А именно: Тази година изкарах курса за придобиване право на лов.До седмица трябва да ми излезе разрешителното от служба КОС за закупуване на ловно оръжие.Въпросът ми е с това разрешително само една пушка ли мога ли да купя или повече,като цяло има ли някакво ограничение в бройката на закупено оръжие ?
0

#12
Потребителя е офлайн   Тео 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 12.07.15

Виж мнениетоТео написа на 13.07.2015 - 10:57 :

Здравейте,дано не сбъркам.Не знам дали точно в този раздел трябва да задам въпросът! А именно: Тази година изкарах курса за придобиване право на лов.До седмица трябва да ми излезе разрешителното от служба КОС за закупуване на ловно оръжие.Въпросът ми е с това разрешително само една пушка ли мога ли да купя или повече,като цяло има ли някакво ограничение в бройката на закупено оръжие ?

Моля администратора да изтрие въпросът ми,вече имам отговор!
0

#13
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Здравейте,

Имам следния казус , за който моля за информация:

Притежавам гладкоцевна пушка като ловец, но сега искам да си купя и карабина (курса за подборен лов съм го изкарал).
Проблема ми е , че искам сега като си вадя документите за новото оръжие (карабината) искам да си подновя и разрешителното за гладкоцевното,
защото да се вадят документите само веднъж на 5 години, а сега гладкоцевното ми изтича през 2018г.
Може ли да го направя това, как и каква е процедурата (реда) , за да ги изравня по дата разрешителните?

Надявам се да успеете да ми отговорите, защото нямам никакво време за ходене до КОС и висене по гишетата...

Благодаря !
0

#14
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Те ще ти впишат карабината в същото разрешение до 2018 и да искаш не може да не се изравнят, а сега няма да ти искат бележки от следствие, съд и т.н. а само билета и кетапа за подборен.
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 07.05.2015 - 14:00 :

Варианта ти е да жалиш в съда.
Повечето печелят , и им издават разрешения.
Но ако съда препотвърди че няма основателна нужда - гориш за винаги.
Практиката напоследък е да ограничават издаването на нови разрешения , и да "отпада необходимостта" на издадени.

В коя правова държава в която се продава КНО има такава законова схема за корупция ?!
Придобил право , а трябва да доказваш необходимост за носене и съхранение ... май миндилите от ИДиЛ са с повече граждански права от нас Великоевропейците ?! B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13
И във нашия лайнян град е така, може да имаш право ма не можеш да притежаваш......... на баща ми му прибраха пистолета нямал необходимост от оръжие а много други клесове с "пари" си имат необходимост от КНО еб@х ти умрелата държава.... да не говорим, че съм дал 120 лв за всички документи за подновяване срока на разрешителното за носене и притежание на оръжие и вече втора седмица никой не му дреме.............. тоя е отпуска, оня го сърбят ташаците, другия му дреме на пишката абе нямам думи а ми реват като девственици за пари и 20 заплати и кви ли не привилегии, ми не заслужавате лев и това ви е много господа служители в МВР. (очаквам да почне някой да ги/се защитава и да обяснява как съвестно си вършели работата) ама ми нее зор...
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#17
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 05.12.2015 - 23:29 :

И във нашия лайнян град е така, може да имаш право ма не можеш да притежаваш......... на баща ми му прибраха пистолета нямал необходимост от оръжие а много други клесове с "пари" си имат необходимост от КНО еб@х ти умрелата държава.... да не говорим, че съм дал 120 лв за всички документи за подновяване срока на разрешителното за носене и притежание на оръжие и вече втора седмица никой не му дреме.............. тоя е отпуска, оня го сърбят ташаците, другия му дреме на пишката абе нямам думи а ми реват като девственици за пари и 20 заплати и кви ли не привилегии, ми не заслужавате лев и това ви е много господа служители в МВР. (очаквам да почне някой да ги/се защитава и да обяснява как съвестно си вършели работата) ама ми нее зор...

Отново се оказа по грешната следа :P
Тези дето искаш да им вземеш 20-те заплати не ковът законите B) в случая проблема ти е, на едно дрруго място с едни други господа .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#18
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 07.12.2015 - 09:31 :

Отново се оказа по грешната следа :P
Тези дето искаш да им вземеш 20-те заплати не ковът законите B) в случая проблема ти е, на едно дрруго място с едни други господа .

Ааа не съм, държанието им с хората е под всякакво ниво, обслужването и в КАТ и във РПУ е като на селски пазар, за това са си виновни полицаите, битова престъпност, безотговорните шофьори по улиците и др. те не си вършат работата не веднъж съм чувал реплики "карай службата да тече" или "остават ми 2-3 години до пенсия и не ми пука". Гадното държание на държавните служителите към обикновените граждани явно е навсякъде в държавните учреждения като данъчно, община, НОИ, НЗОК.... няма такава държава.... а тия дет коват законите и те са за трепане, но не мисля, че проблема с полицаите е основно от тях, ма това е дълга тема! Наслука
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#19
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоsttekata написа на 23.11.2015 - 21:25 :

Здравейте,

Имам следния казус , за който моля за информация:

Притежавам гладкоцевна пушка като ловец, но сега искам да си купя и карабина (курса за подборен лов съм го изкарал).
Проблема ми е , че искам сега като си вадя документите за новото оръжие (карабината) искам да си подновя и разрешителното за гладкоцевното,
защото да се вадят документите само веднъж на 5 години, а сега гладкоцевното ми изтича през 2018г.
Може ли да го направя това, как и каква е процедурата (реда) , за да ги изравня по дата разрешителните?

Надявам се да успеете да ми отговорите, защото нямам никакво време за ходене до КОС и висене по гишетата...

Благодаря !


Това, че си купил карабина, демек следващо по ред оръжие, не те задължава да вадиш каквото и да било за неговото носене и съхранение .. Ти си имаш валидни разрешения / носене и съхранение / със срок до 2018г. и каквото и да купиш или продадеш до тогава, то той не се променя ..
0

#20
Потребителя е офлайн   milrv5 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 03.01.16
Здравейте !
Все още ли са същите документи за подновяване на ловно оръжие ?

1.Свидетелство за съдимост
2.Свидетелство че не съм следствен.
3.Копие на ловния билет и членска карта - копие
4.Удостоверение за годност на оръжието.
5.Старото разрешително за притежание и съхранение - копие
6.Медицинско.
7.Удостоверение от психото.
8.Бланка + такси.

От Варна съм, моля някой ако е презаверявал да пише.
Все още ли се обработва документите в бараките над 3-то районно ?
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни