БГ Лов Форум: Правила за безопасност по време на лов и при дейности с ловно оръжие и боеприпаси. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Правила за безопасност по време на лов и при дейности с ловно оръжие и боеприпаси. Издадено от НЛРС-СЛРБ

#21
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
А,бе...вие ходили ли сте в казармата ?!

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#22
Потребителя е офлайн   mcm66 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 194
  • Регистр: 25.03.09
Не колега не са ходили и затова съставителя е сложил картинки като за ""малоумни" както по горе се беше засегнал един истински "балканец".
А що се касае до съставителя със сигурност е бил в казармата и беше много добър войник защото му бях ротен командир.
0

#23
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоmcm66 написа на 06.03.2017 - 20:30 :

Не колега не са ходили и затова съставителя е сложил картинки като за ""малоумни" както по горе се беше засегнал един истински "балканец".
А що се касае до съставителя със сигурност е бил в казармата и беше много добър войник защото му бях ротен командир.


Той е интЕлигентно момче ,сигурно е били писар...

Ама за тия ...потребителите'' ...какво...
Като не са ходили в казармата...ами да гледат картинки.....
А бе, всичко си едва на мястото,в един момент...

Б.С.Б.
пп
По едно време ,американците бяха луднали по комикси...
Та........
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#24
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоkrasi_75 написа на 07.07.2013 - 14:22 :

Виж мнениетоСветльо59 написа на 07.07.2013 - 11:55 :

Поредният поздрав за положения труд и споделени идиеи !! Професията ми/ СЪДЕБЕН ЛЕКАР/ ме сблъсква с резултатите от нежеланите и непредвидени ситуации, при които се достига да тежки, дори фатални инциденти. За да бъде ловът удоволствие и активна почивка, на първо място следва да е безопасен. Статстически повечето наранявания/ вкл. летални/ са причинени от гладкоцевно оръжие. Това прави необясним за мен ужаса от присъствието на нарезно оръжие/ловни карабини/ в гора та. При ясни правила на стрелба и имащи в главите си поне малко акъл ловци/ а и по закон/ единствения пректил би бил по-безопасен. Опитът ми е, че НЕ ВИДА НА ОРЪЖИЕТО е в основата на инцидентите, а неспазването на правилата на лов. Гостувам доста по страната и съм видял какво ли не ?!! Има ловни дружинки със желязна дисциплина и десетилетни традиции, в които е удоволствие да се ловува !! Всъщност при тях и ловът е по-успешен. За съжаление масово се срещат дружинки, при които след формален инструктаж/ ако изобщо може да се нарече така/ се хуква по къра или Балкана като гладна и не видяла месо татарска орда, чиято единствена цел е да гътне нещо с кокал. При такива размествания и промени на местоположението на стрелците и викачите инцидентът е просто въпрос на време. Лошата Комуникация по време на смяна на ловищата също е предпоставка за инциденти.
Виждам определено "неудобство" у по опитните ловци да правят правилни и аргументирани забележки на колегите/ особено на гостите/ поради криворазбрана толерантност. Мисля, че всеки един от нас би бил благодарен за всяка направена му справедливо забележка по режима на носенето на оръжието и провеждането на лова. Всеки може да се разсее и да забрави, да се възбуди от успешен или неуспешен истрел, след упорита гонитба и борба с едро животно, но не бива да забрява основната опасост- ОРЪЖИЕТО. За съжаление пропуските и грешките тук се плащат с кръвта на приятели, колеги, роднини и водят до тежка вина за цял живот / освен съдебните проблеми/.
Нека тази година, колеги, да пролеем по-малко ловджиска кръв и повече дивечова. Това зависи от всички нас. Да зарежем дребните тарикатлъци и да се подчиняваме безкомпромисно на правилата на лова и неговите ръководители !! ДАНО КОЛКОТО ЗАПОЧНЕМ ЛОВНИЯТ СЕЗОН - ТОЛКОВА дА ГО ЗАВЪРШИМ!!
Броим дните до лова !! НАСЛУКА !! :D/>/>

:thumbsup:/> :thumbsup:/> :thumbsup:/>

:smash: :iagree: :seeya:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни