БГ Лов Форум: Най-важното, което един млад ловец трябва да знае като ГОНАЧ/КАРАЧ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Най-важното, което един млад ловец трябва да знае като ГОНАЧ/КАРАЧ?

Потребителят е онлайн   spartneg 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоtodir написа на 16.10.2019 - 08:35 AM :

Ранено животно се доубива колко може по-бързо. Според мен кучето не трябва да се учи на прекалена смелост. То трябва да има респект от прасето освен ако не учиш хапачи да задържат животното. Няма нищо по-опасно за кучетата от ранено прасе. Много кучета са били разпрани така през годините при нас. Ранен глиган легнал в гъстото и глупаво куче дето му се навира и не си оставя място за отстъпление обикновено завършва с висящи черва. Та това е моето мнение, трепеш и после на умряло прасе нека се настървят. Те правят разлика кога е умряло и кога не. За това и много не обичам гатерите понеже прасетата там са свикнали с кучета и не са особено зли, та младото куче си позволява да хапе и му се разминава, а после в гората като срещне ранения глиган не прави разлика. Принципно няма нищо по-хубаво от това да убиеш прасето пред кучетата и да им дадеш да се порадват.

Мхм, разбирам.
А дори по учебниците /относно кучетата свинари/ пишеше на няколко места, че куче, което гони дивеч различен от дива свиня - сърни, лисици, елени, зайци или изобщо всичко което му падне като животно - да не се води на лов изрично или направо унищожава/убива.
0

Потребителя е офлайн   todir 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 04.02.11
Я дай да го видя тоя учебник? Искам да видя името на този този идиот дето го е писал това!
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоtodir написа на 16.10.2019 - 09:10 AM :

Я дай да го видя тоя учебник? Искам да видя името на този този идиот дето го е писал това!

Това е учебника. А конкретния текст и страница ще го намеря при първа възможност и ще го снимам с телефона!

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: pravo-na-lov-teoretichen-kurs-aleksandyr-obretenov-dimityr-rusev-petyr-ianakiev.jpg

0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоtodir написа на 16.10.2019 - 09:10 AM :

Е го е ... че даже и с удивителен, има го и на още едно две места.
Пак пример за разликата между книгите и практиката, макар да има "коментар" ...

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: image2.jpeg

0

Потребителя е офлайн   todir 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 04.02.11
Благодаря колега! Интересно ми е тоя писател колко кучета е отгледал и научил да са чисти свинари и колко е убил щото не са... Добре, че всъщност никой не учи лов от учебника иначе 90% от дружинките нямаше въобще да излизат на свински лов щото нямат ни едно такова куче.
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоtodir написа на 17.10.2019 - 11:44 AM :

Благодаря колега! Интересно ми е тоя писател колко кучета е отгледал и научил да са чисти свинари и колко е убил щото не са... Добре, че всъщност никой не учи лов от учебника иначе 90% от дружинките нямаше въобще да излизат на свински лов щото нямат ни едно такова куче.

Ами... колега, аз по изпити и курсове бях с такива момчета, коитоо... да ме е страх да изляза на лов с тях.
Оставяйки настрана кучетата - той е тръгнал с идея за банкети, разпивки, запълване на свободното време с лафче, па ко има нещо там да гръмнем с пушкалото - ОК, няма лошо и забавната част, ноо... ни оръжие е хващал, ни патрон е виждал, ни е гърмял, ни в гората е ходил освен на разходка... . Той в последствие може да се научи какво да прави на лов, но в началото наистина много колеги тръгват с някакви теоретични знания от такива учебници /И ТО АКО СА УЧИЛИ ИЗОБЩО, защото много изпити се сещаме как се взимат.../ и нищо не са виждали наживо...
И аз не съм виждал много, ама връзвам две и две. Поне избистряме е такива чудесии.
0

Сподели темата:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни