БГ Лов Форум: ИАГ предлага намаляване излетите за групово ловуване на дива свиня за сезон 2021/2022 г. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ИАГ предлага намаляване излетите за групово ловуване на дива свиня за сезон 2021/2022 г.

#21
Потребителя е офлайн   Cekov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 09.01.11

Виж мнениетоВеско написа на 21.07.2021 - 17:18 :

Виж мнениетоAno написа на 21.07.2021 - 14:40 :

И аз смятам, че индивидуалния лов на дива свиня трябва да се забрани за извстно време а на накои места изобщо не трябва да се дават!
Намалянето на бележките за групов лов също е добра идея за там където имат слабо прасета!

Увеличаването цената на бележката също подкрепям да стане 100лв. Но тея с термите и скъпите джипове и 200 да стане не ги бърка, а обикновения човек с двуцефката от село дето от 40 години излиза с мерак ще му е тегаво и това ще е тъжно!

Не считам ,че тези с двуцевките са големи любители и пазители на природата.Точно обратното .Хора които търсят пушка за 250/350 лв и купуват кубинки и панталони тип МНО са най големите вредители.Беден човек ,жив дявол е казал Народът.Ако зависи от мен такива няма да стъпят в гората или в полето,по никакъв повод.Торбари!!!


А тези с пушки от по няколко хиляди лева,оптики и термалнни прицели, пак за хиляди левове,заглушители и т.н са по-добри пазители на природата ли?Силно се съмнявам в това.
0

#22
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11

Виж мнениетоВеско написа на 21.07.2021 - 17:18 :

Не считам ,че тези с двуцевките са големи любители и пазители на природата.Точно обратното .Хора които търсят пушка за 250/350 лв и купуват кубинки и панталони тип МНО са най големите вредители.Беден човек ,жив дявол е казал Народът.Ако зависи от мен такива няма да стъпят в гората или в полето,по никакъв повод.Торбари!!!


Баце, ти на бригади ходиш ли?
Щото ако си ходил поне веднъж, ще си наясно кои са там за полезни дейности и извън гърмящия сезон.

ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#23
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоwalther написа на 21.07.2021 - 21:27 :

Ако зависеше от мен бих наложил пълна забрана да се вадят пушки от касите за срок от шест месеца всяка година, няма хищници, няма друго. Само за продажба или за ремонт с документи от кос, така ще станат нещата.
Има ли вратички проблем, индивидуални, хищници и т.н.
Трябват ясни правила иначе нищо не става.
П.С или пък това е идеята, да не става.
Ако се направят няколко прости неща, вярвайте ми ще завре от дивеч, на всяка гонка ще има по какво да се стреля.

Хубаво ,че не зависи от теб.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#24
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоkcv написа на 22.07.2021 - 06:08 :

Виж мнениетоВеско написа на 21.07.2021 - 17:18 :

Не считам ,че тези с двуцевките са големи любители и пазители на природата.Точно обратното .Хора които търсят пушка за 250/350 лв и купуват кубинки и панталони тип МНО са най големите вредители.Беден човек ,жив дявол е казал Народът.Ако зависи от мен такива няма да стъпят в гората или в полето,по никакъв повод.Торбари!!!


Баце, ти на бригади ходиш ли?
Щото ако си ходил поне веднъж, ще си наясно кои са там за полезни дейности и извън гърмящия сезон.

Именно. Не парите правят ловеца ловец.
0

#25
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Като чета мненията си мисля: Робите сами си искат робството!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#26
Потребителя е офлайн   Diskov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 127
  • Регистр: 17.04.20
За мен само някой който няма време или не може да си вземе бележка не иска да е по полетата и горите с пушка всеки ден. Най важното в цялата работа е самосъзнанието и ловната етика колеги всичко друго е бошлаф. И с бележка и без бележка който иска да безчинства ще го прави. И г-н Терзийски е прав сега сами си спираме лова платили сме си билетите за цял сезон който преди да пуснат е съкратен освен това не правят сметка, че ще има и избори и тоя уикенд е загубен!
0

#27
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Данните от стъкмистиката ги оставете настрана, погледнете със собствените си очи в гората...
На лов без дивеч, му се вика разходка, не ти трябват нито билет, нито пушка. За да има лов - освен всички изброени атрибути, от сорта на пушка и кубинки с различна стойност, задължителен фактор е наличието на дивеч в районът, в който се извършва ловуването. Дивеч няма, а колегите, които са за рестрикции по отношение на ловът, не мисля че са роби търсещи робство, а здраво мислещи хора с отговорност към основното задължение на ловците, опазване на дивечовите запази и тяхното регулиране. Регулиране не винаги значи отстрел, понякога значи и опазване на и без друго малкото животински единици....
Именно тези мислещи хора са свободни, а не робите, държащи се като диваци с подарена им "свобода".
Аз повече от всичко искам да има лов с отстрел и стабилна популацията, която да има нужда да се регулира, чрез този отстрел, но за да стане това първо трябва малко опазване с цел възстановяване на дивечовите запаси...
0

#28
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
По отношение на едрия дивеч, пък и към дребния има какво да се жела от контролните органи (ИАГ). Завишения контрол винаги води до респект по един или дриг начин. Не толкова с ограниечния а просто с контрол по ЗЛОД през целия сезон, както и извън него!

А пък за концесионните ловни стопанства и частните такива? Там е мътна и кървава както се казва, а те трябва предимно да съхраняват и селектирират популацията най добре, ама дали е така :D
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#29
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоCekov написа на 21.07.2021 - 21:34 :

Виж мнениетоВеско написа на 21.07.2021 - 17:18 :

Виж мнениетоAno написа на 21.07.2021 - 14:40 :

И аз смятам, че индивидуалния лов на дива свиня трябва да се забрани за извстно време а на накои места изобщо не трябва да се дават!
Намалянето на бележките за групов лов също е добра идея за там където имат слабо прасета!

Увеличаването цената на бележката също подкрепям да стане 100лв. Но тея с термите и скъпите джипове и 200 да стане не ги бърка, а обикновения човек с двуцефката от село дето от 40 години излиза с мерак ще му е тегаво и това ще е тъжно!

Не считам ,че тези с двуцевките са големи любители и пазители на природата.Точно обратното .Хора които търсят пушка за 250/350 лв и купуват кубинки и панталони тип МНО са най големите вредители.Беден човек ,жив дявол е казал Народът.Ако зависи от мен такива няма да стъпят в гората или в полето,по никакъв повод.Торбари!!!


А тези с пушки от по няколко хиляди лева,оптики и термалнни прицели, пак за хиляди левове,заглушители и т.н са по-добри пазители на природата ли?Силно се съмнявам в това.

Абсолютно!!!Не съм пораснал с последният дъжд,нито съм ловец от 5/10 или 20 г,много добре зная кой каква я върши.Имам познати и в двете категории,хората с положения рядко си позволяват волности,те стрелят хищници и някой друго прасе и това е.А където минат бедните Трева не никне.Термити ,всичко се смята в месо.Имам познати концесионера ха площ( няма огради) и за няколко години я напълниха с дивеч.Ловуват там за кеф и си канят гости.Годишно падат по 70/90 прасета и няколко елена и кошути.Само за коледа всеки си взема по половин прасе или една четвърт дори.Вдичкото друго месо след ветеринарен контрол го даряват на домове за възрастни и дееца,и на един работнически стол.Никой не е гладен за месо.В същото време съм виждал другата категория за един език ще се избият кой да го вземе,грозна работа.Както е казал Мордехай Леви "битието определя съзнанието"Та от беден нищо добро не може да очакваш!Лова отдавна не е да се изхранваш от него,той е за кеф,за удоволствие за разтоварване,за срещи с приятели и нови запознанства.Всичко зависи от мирогледа,от позицията на човек в пространството и в живота.
0

#30
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Слушай е гусин Веско, разбрахме, че си от големото добрутро.
Крайно време е да ни осветлиш новите търлъчки колко чинят, за да поцъкаме в несвяс.
А е мола ти се.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#31
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоkcv написа на 22.07.2021 - 13:32 :

Слушай е гусин Веско, разбрахме, че си от големото добрутро.
Крайно време е да ни осветлиш новите търлъчки колко чинят, за да поцъкаме в несвяс.
А е мола ти се.

Явно нищо не си разбрал,и е безпредметно да пиша каквото и да било.Никъде не съм казал ,че съм от голямото добро утро ,и подобни инсинуации са неверни.Не съм богат с пари,но не съм и беден.Просто на база житейският и ловен опит който имам съм съпоставил двете категории и техният начин на мислене и действие.Ако това ви дразни си е ваш проблем.Бедния мисли единствено как да вземе без да даде.На мен театър не може да ми играете защото ви познавам душите и истинската ви същност.
0

#32
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоВеско написа на 22.07.2021 - 14:18 :

Виж мнениетоkcv написа на 22.07.2021 - 13:32 :

Слушай е гусин Веско, разбрахме, че си от големото добрутро.
Крайно време е да ни осветлиш новите търлъчки колко чинят, за да поцъкаме в несвяс.
А е мола ти се.

Явно нищо не си разбрал,и е безпредметно да пиша каквото и да било.Никъде не съм казал ,че съм от голямото добро утро ,и подобни инсинуации са неверни.Не съм богат с пари,но не съм и беден.Просто на база житейският и ловен опит който имам съм съпоставил двете категории и техният начин на мислене и действие.Ако това ви дразни си е ваш проблем.Бедния мисли единствено как да вземе без да даде.На мен театър не може да ми играете защото ви познавам душите и истинската ви същност.

Бъркаш . Простакът носи ганьовщината. Не бедния. С пари и без, ганьото си е Ганьо. Мога да ти дам десетки случаи как богати се правят на цигани за 2 лева само и само да не се минат нещо и как беден ще те посрещне и изпрати от сърце било и с пари на заем. Всичко е до човека. Явно си имал нещастието да общуваш с тъпанари и циции предимно. Не съди за хората според доходите им.
0

#33
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 22.07.2021 - 17:16 :

Виж мнениетоВеско написа на 22.07.2021 - 14:18 :

Виж мнениетоkcv написа на 22.07.2021 - 13:32 :

Слушай е гусин Веско, разбрахме, че си от големото добрутро.
Крайно време е да ни осветлиш новите търлъчки колко чинят, за да поцъкаме в несвяс.
А е мола ти се.

Явно нищо не си разбрал,и е безпредметно да пиша каквото и да било.Никъде не съм казал ,че съм от голямото добро утро ,и подобни инсинуации са неверни.Не съм богат с пари,но не съм и беден.Просто на база житейският и ловен опит който имам съм съпоставил двете категории и техният начин на мислене и действие.Ако това ви дразни си е ваш проблем.Бедния мисли единствено как да вземе без да даде.На мен театър не може да ми играете защото ви познавам душите и истинската ви същност.

Бъркаш . Простакът носи ганьовщината. Не бедния. С пари и без, ганьото си е Ганьо. Мога да ти дам десетки случаи как богати се правят на цигани за 2 лева само и само да не се минат нещо и как беден ще те посрещне и изпрати от сърце било и с пари на заем. Всичко е до човека. Явно си имал нещастието да общуваш с тъпанари и циции предимно. Не съди за хората според доходите им.

Всяко правило има изключения!А генерално по темата ,при нас Средно падаха 7/11 на година, миналият сезон нито едно.Дружината сама се отказа от повече от половината излети и това е в цялото Сдружение,предполагам и в други е било така.
0

#34
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
https://www.bglov.co...-ubitoto-prase/
Навреме по темата.
Публикувано изображение
0

#35
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 642
  • Регистр: 04.04.12
Не,трябва да се ловува целогодишно,но както е в Германия или САЩ ,например !Взимаш на концесия определена територия грижиш се за дивеча храниш го пазиш го от бракониери и си го ползваш по определени правила! Щатите например отиваш плащаш си за определен вид дивеч ловуаш и тежко ти и горко ако те хванат да криеш нещо!! Глобите са убийствени !Само така ще се оправят нещата ,а не със разни импотентни министерства БЛРС и тен подобни лапачи!
0

#36
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоЖелю написа на 22.07.2021 - 22:08 :

https://www.bglov.co...-ubitoto-prase/
Навреме по темата.
Публикувано изображение

Ако единия автомобил се е движел по-бавно, другият който го застига не може да го подмине и те започват да се движат заедно, а всъщност не са свързани.
Най-вероятно това се е случило. Аз по-друг начин не си ги представям нещата!
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 778
  • Регистр: 17.11.11
Да питам тези с модерните обувки.ако няма хора с такива от МНО кой ще ги реди по постовете и кой ще им вдига лова та те да се оправдават защо не се улечили.че нито от лов разбират нито кучета гледат нито дерат нито могат да носят нито за някъв кур стават .само да тракат по клавиатурата ги бива.най ще се изкефя да се дават само индивидуални бележки .тогава ще видим кой сват кой на булката брат
0

#38
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 642
  • Регистр: 04.04.12
Това ще бъде идеално ,само дето няма да се случи ,поне не скоро!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   Diskov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 127
  • Регистр: 17.04.20

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.07.2021 - 12:58 :

Виж мнениетоЖелю написа на 22.07.2021 - 22:08 :

https://www.bglov.co...-ubitoto-prase/
Навреме по темата.
Публикувано изображение

Ако единия автомобил се е движел по-бавно, другият който го застига не може да го подмине и те започват да се движат заедно, а всъщност не са свързани.
Най-вероятно това се е случило. Аз по-друг начин не си ги представям нещата!

Не бъди наивник, пич!
0

#40
Потребителя е офлайн   Diskov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 127
  • Регистр: 17.04.20
Ние имахме излети и в сряда имаме и прасета в момента, няма я още чумата. Да се спре срядата съм съгласен ама да съкращават уикендите не в крайна сметка където няма прасета няма да се ловува. Знам, че е имало дружинки с по 200 прасета на сезон сега като мина мора и като няма не ловуват ние средно стигаме около 25/30 броя толкова си можем не, че няма. Чумата и тук ще дойде и ще ги занули както при всички колеги при които е минала но докато не е и има дивеч защо трябва да ме лишават от това от което са лишени взички останали при които така или иначе няма дивеч. Не говоря за индивидуални бележки а за групов лов.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни