БГ Лов Форум: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ! Дайхатсу Фероза 1.6V, Лада Нива 1.7, Сузуки Витара къса база - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ! Дайхатсу Фероза 1.6V, Лада Нива 1.7, Сузуки Витара къса база

#1
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Здравейте,
за първа година ще си взимам джипче, с което да ходя на лов. От гледане умуване и питане стигнах до тези три варианта, за които всеки от тях си има предимства.
Тъй като съм карал малко само Витара и 1-2 пъти Нива, моля за съвет какво основно трябва да гледам за тези три джипа при закупуване, ако си имат някакви особености /освен ръждички, газове, палене и общи други./
Като за първа кола ще взема нещо максимално евтино, без изисквания за интериор и т.н. дето се вика смятам да съм й последен собственик и да пробвам с нея всичко без да я жаля. За да знам после какво ми трябва ;)/>.
Айде, че не останаха и 3 месеца до сезона :)/>
0

#2
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1938
  • Регистр: 13.07.10
Колкото по евтино, толкова по за кратко ще си "последен собственник".
0

#3
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
И трите страдат страшно много от ръжда,ама много ръжда.Нивата страда и от много други неща и ако не си поне средно кадърен монтьор по добре я пропусни. Ферозата е склонна към прегряване,но това се лекува ако вече не е прегряна. М/у Фероза и Витара избери по запазената.
0

#4
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоspartneg написа на 19.06.2019 - 08:58 :

Здравейте,
за първа година ще си взимам джипче, с което да ходя на лов. От гледане умуване и питане стигнах до тези три варианта, за които всеки от тях си има предимства.
Тъй като съм карал малко само Витара и 1-2 пъти Нива, моля за съвет какво основно трябва да гледам за тези три джипа при закупуване, ако си имат някакви особености /освен ръждички, газове, палене и общи други./
Като за първа кола ще взема нещо максимално евтино, без изисквания за интериор и т.н. дето се вика смятам да съм й последен собственик и да пробвам с нея всичко без да я жаля. За да знам после какво ми трябва ;).
Айде, че не останаха и 3 месеца до сезона :)

Виж това ТУК !
Тествано!
Идеално за твоите изисквания!
Аз съм със същото, но съм хвърлил още много пара по него и вече 5 години не съжалявам!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#5
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоfilipe708 написа на 19.06.2019 - 10:54 :

Колкото по евтино, толкова по за кратко ще си "последен собственник".


И е така и не е така....
Ако се хвърля на нещо скъпо без да знам за какво ми е и какво изисквам.... далеч не е по-добре.
А има и бюджет, така че.
0

#6
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоHuntermen написа на 19.06.2019 - 11:45 :

Виж мнениетоspartneg написа на 19.06.2019 - 08:58 :

Здравейте,
за първа година ще си взимам джипче, с което да ходя на лов. От гледане умуване и питане стигнах до тези три варианта, за които всеки от тях си има предимства.
Тъй като съм карал малко само Витара и 1-2 пъти Нива, моля за съвет какво основно трябва да гледам за тези три джипа при закупуване, ако си имат някакви особености /освен ръждички, газове, палене и общи други./
Като за първа кола ще взема нещо максимално евтино, без изисквания за интериор и т.н. дето се вика смятам да съм й последен собственик и да пробвам с нея всичко без да я жаля. За да знам после какво ми трябва ;)/>.
Айде, че не останаха и 3 месеца до сезона :)/>

Виж това ТУК !
Тествано!
Идеално за твоите изисквания!
Аз съм със същото, но съм хвърлил още много пара по него и вече 5 години не съжалявам!


Опаа, точно такова нещо издирвам. Баш ме нацели!!
Само че... може и да е тъп въпросът ама - как БЕЗ ПРЕХВЪРЛЯНЕ?! Без нотариуси и т.н. как да стане...
0

#7
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоspartneg написа на 19.06.2019 - 12:03 :

.......

Опаа, точно такова нещо издирвам. Баш ме нацели!!
Само че... може и да е тъп въпросът ама - как БЕЗ ПРЕХВЪРЛЯНЕ?! Без нотариуси и т.н. как да стане...


Има посочен телефон, ако те интересува ще разбереш!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#8
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Подготвил дъм за продажба Ферозата си, но още не съм пуснал обявата. Перфектно състояние и визия, без грам ръжда. Внос от Германия, на102 хил. км доказуеми. Цена 4500лв. без коментари.
0

#9
Потребителя е офлайн   DINKO1970 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 157
  • Регистр: 26.03.14
Здравей колега,аз бих погледнал и TOYOTA RAV 4 първа генерация-къса база.От 4 години съм с такава и да ти кажа честно никъде не ме е оставила,двигател 2,0 129кс-достатъчно мощен за това малко купе,ръжда няма освен ако не е топена в някои солници :lol:/> За задвижването-моята е автомат и досега от където са минали "големите и подготвени ЖИПКИ"е минала и тя,а терена на който ловувам не е от най-леките.Пожелавам ти да намериш това което търсиш!Наслука
0

#10
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоDINKO1970 написа на 25.06.2019 - 09:40 :

Здравей колега,аз бих погледнал и TOYOTA RAV 4 първа генерация-къса база.От 4 години съм с такава и да ти кажа честно никъде не ме е оставила,двигател 2,0 129кс-достатъчно мощен за това малко купе,ръжда няма освен ако не е топена в някои солници :lol:/>/> За задвижването-моята е автомат и досега от където са минали "големите и подготвени ЖИПКИ"е минала и тя,а терена на който ловувам не е от най-леките.Пожелавам ти да намериш това което търсиш!Наслука


ахах Абе ще намеря това което търся, с толкова пожелания :D
Да, разширявам търсенето и към RAV, KIA Sportage, за Jimny има също добри отзиви. Определено и бюджетът трябва да се повиши иначе по-скоро да стане както колегата най-горе каза - евтиното ще излезе скъпо.
А с тия коне как е данъка. Някакви слаби места има ли конкретно за RAV?
Благодаря!
0

#11
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Има една приказка, която аз много уважавам колега- не питай старило, а питай патило! Та по темата ти за съвет, имал съм доста джипки и според мен не е лошо да погледнеш като вариант опел фронтера спорт. Джипката от по-първите години на производство е с бързи и бавни скорости и LSD диф, ресьори отзад, много здрава машина и носи на всякаква газ (агу). За тези пари мисля, че ще отговори на всичко. Рав 4 няма бавни, а при спускане си е важно. Киа-та има проблем с прегряването обикновено, Джимито е много тясно. Ако успееш да намериш нисан терано 1 да е изкърпено до към 3 бона и това е добър вариант и много удобен защото е широко доста. Лада нива.... не! Витарата е добра джипка, там ръжда и теснотия само са проблем. Дано съм ти помогнал с нещо :)/>
0

#12
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 25.06.2019 - 14:55 :

Има една приказка, която аз много уважавам колега- не питай старило, а питай патило! Та по темата ти за съвет, имал съм доста джипки и според мен не е лошо да погледнеш като вариант опел фронтера спорт. Джипката от по-първите години на производство е с бързи и бавни скорости и LSD диф, ресьори отзад, много здрава машина и носи на всякаква газ (агу). За тези пари мисля, че ще отговори на всичко. Рав 4 няма бавни, а при спускане си е важно. Киа-та има проблем с прегряването обикновено, Джимито е много тясно. Ако успееш да намериш нисан терано 1 да е изкърпено до към 3 бона и това е добър вариант и много удобен защото е широко доста. Лада нива.... не! Витарата е добра джипка, там ръжда и теснотия само са проблем. Дано съм ти помогнал с нещо :)/>/>


Благодаря!
Супер полезен отговор с неща, които ще съблюдавам при избор! Определено ще обърна внимание и ще синтезирам всичко казано дотук от колегите с относими коментари!
0

#13
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.
0

#14
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.
0

#15
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоdrat написа на 26.06.2019 - 11:42 :

Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.


Благодаря!
Определено Нивата не е вече в класацията, КИА Спортич също.

Фероза, Витара, Паджеро, Фронтера всички къса база. A получих съвет и за Нисан Терано/ Ф.Маверик също.
Тва са вече нещата, повече модели не мисля да гледам, а търсим добър индивид в бюджета.
Получих и съвет да ходя на огледи и с едно магнитче под ръка за борба със скрита ръждичка ;)
0

#16
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоspartneg написа на 26.06.2019 - 12:01 :

Виж мнениетоdrat написа на 26.06.2019 - 11:42 :

Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.


Благодаря!
Определено Нивата не е вече в класацията, КИА Спортич също.

Фероза, Витара, Паджеро, Фронтера всички къса база. A получих съвет и за Нисан Терано/ Ф.Маверик също.
Тва са вече нещата, повече модели не мисля да гледам, а търсим добър индивид в бюджета.
Получих и съвет да ходя на огледи и с едно магнитче под ръка за борба със скрита ръждичка Публикувано изображение


Колега, КИА-та определено не е за извън класацията - след като ми откраднаха Ферозата, карах Спортидж къса база 3 години и бих определих колата като съвсем читава и надеждна. Говоря за двигателя 128 к.с, от другите нямам представа. Иначе от всички изредени в списъка ти автомобили няма нито един лош, но лично аз си оставам абсолютен фен на Ферозата - изпадне ли ти нещо без гнилочи по шасито, взимай смело. Също така е за предпочитане двигателят да бъде 96к.с. - този с инжекционното впръскване на горивото, карбураторния и идва леко скопен, а и колкото да е странно - по-капризен е. На този прост инжекцион спокойно се монтира нормална газова уредба, не е необходим ГИ.
Успех в търсенето и избора!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#17
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 27.06.2019 - 10:12 :

Виж мнениетоspartneg написа на 26.06.2019 - 12:01 :

Виж мнениетоdrat написа на 26.06.2019 - 11:42 :

Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.


Благодаря!
Определено Нивата не е вече в класацията, КИА Спортич също.

Фероза, Витара, Паджеро, Фронтера всички къса база. A получих съвет и за Нисан Терано/ Ф.Маверик също.
Тва са вече нещата, повече модели не мисля да гледам, а търсим добър индивид в бюджета.
Получих и съвет да ходя на огледи и с едно магнитче под ръка за борба със скрита ръждичка Публикувано изображение


Колега, КИА-та определено не е за извън класацията - след като ми откраднаха Ферозата, карах Спортидж къса база 3 години и бих определих колата като съвсем читава и надеждна. Говоря за двигателя 128 к.с, от другите нямам представа. Иначе от всички изредени в списъка ти автомобили няма нито един лош, но лично аз си оставам абсолютен фен на Ферозата - изпадне ли ти нещо без гнилочи по шасито, взимай смело. Също така е за предпочитане двигателят да бъде 96к.с. - този с инжекционното впръскване на горивото, карбураторния и идва леко скопен, а и колкото да е странно - по-капризен е. На този прост инжекцион спокойно се монтира нормална газова уредба, не е необходим ГИ.
Успех в търсенето и избора!


Благодаря!
Ферозата определено е ТОП и има доста привърженици, а и стабилно си държи и цена. Тези които се мяркат по обявите са ми над бюджета /тези които видимо си заслужават/, но все повече се убеждавам, че някой лев отгоре ще си заслужава. Имах възможност преди няколко дни да покарам една, не на много пресечен терен, но по черен път, неравности... такааа... имам добро впечатление наистина.
КИА-та я изключих, честно казано именно защото повечето НЕ са къси бази.. Но ще имам предвид този мотор!
Полека лека се стеснява периметъра, ще стане де ще ходи, щом има мерак :)
Наслука!
0

#18
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Ползвам Фероза вече 5 години, единствения проблем който имаше след като я взех беше лесното греене в жегата. Проблема се реши евтино и от самосебеси, оргиналния и радиатор се проби и когато търсех да го сменям попаднах в интернет на коментари че се заменят с такъв от Лада. Майстора който ми поддържа колата освен ловец е и върл офроудажия, та споделих с него това и той набързо разучи въпроса. Беше необходимо да присади серпентините на Ладовия в рамката на оргиналния заради захващането. Цялата операция със закупуването на бакърен Ладов радиятор ми стуваше 130-140 лв. от тогава температурата на антифриза не мърда на повече от 90 гр. и в най големите жеги и мръсна газ. Като проходимост си е отлична, вози като лагерна количка и най и харесва да върви с 80-90 по асвалта.
0

#19
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоs.k.s написа на 27.06.2019 - 13:29 :

Ползвам Фероза вече 5 години, единствения проблем който имаше след като я взех беше лесното греене в жегата. Проблема се реши евтино и от самосебеси, оргиналния и радиатор се проби и когато търсех да го сменям попаднах в интернет на коментари че се заменят с такъв от Лада. Майстора който ми поддържа колата освен ловец е и върл офроудажия, та споделих с него това и той набързо разучи въпроса. Беше необходимо да присади серпентините на Ладовия в рамката на оргиналния заради захващането. Цялата операция със закупуването на бакърен Ладов радиятор ми стуваше 130-140 лв. от тогава температурата на антифриза не мърда на повече от 90 гр. и в най големите жеги и мръсна газ. Като проходимост си е отлична, вози като лагерна количка и най и харесва да върви с 80-90 по асвалта.


Или е била със сменяван радиатор с алуминиев или е карана преди теб с вода или оригиналния антифриз с който е напуснала от завода :) . Не съм виждал Фероза с оригинален меден радиатор да загрее, дори моята и слагах термостат на 86 градуса, че на 83 не загряваше достатъчно (1мм. преди средата на скалата).

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#20
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоspartneg написа на 27.06.2019 - 11:57 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 27.06.2019 - 10:12 :

Виж мнениетоspartneg написа на 26.06.2019 - 12:01 :

Виж мнениетоdrat написа на 26.06.2019 - 11:42 :

Здравей колега, Дайхатсу няма да коментирам защото не съм имал, Лада и да ти я подаряват не я взимай, остана Витарата. Витара гледаш най вече да не е изгнила,ламарината и е слабото място. Успех с покупката.


Благодаря!
Определено Нивата не е вече в класацията, КИА Спортич също.

Фероза, Витара, Паджеро, Фронтера всички къса база. A получих съвет и за Нисан Терано/ Ф.Маверик също.
Тва са вече нещата, повече модели не мисля да гледам, а търсим добър индивид в бюджета.
Получих и съвет да ходя на огледи и с едно магнитче под ръка за борба със скрита ръждичка Публикувано изображение


Колега, КИА-та определено не е за извън класацията - след като ми откраднаха Ферозата, карах Спортидж къса база 3 години и бих определих колата като съвсем читава и надеждна. Говоря за двигателя 128 к.с, от другите нямам представа. Иначе от всички изредени в списъка ти автомобили няма нито един лош, но лично аз си оставам абсолютен фен на Ферозата - изпадне ли ти нещо без гнилочи по шасито, взимай смело. Също така е за предпочитане двигателят да бъде 96к.с. - този с инжекционното впръскване на горивото, карбураторния и идва леко скопен, а и колкото да е странно - по-капризен е. На този прост инжекцион спокойно се монтира нормална газова уредба, не е необходим ГИ.
Успех в търсенето и избора!


Благодаря!
Ферозата определено е ТОП и има доста привърженици, а и стабилно си държи и цена. Тези които се мяркат по обявите са ми над бюджета /тези които видимо си заслужават/, но все повече се убеждавам, че някой лев отгоре ще си заслужава. Имах възможност преди няколко дни да покарам една, не на много пресечен терен, но по черен път, неравности... такааа... имам добро впечатление наистина.
КИА-та я изключих, честно казано именно защото повечето НЕ са къси бази.. Но ще имам предвид този мотор!
Полека лека се стеснява периметъра, ще стане де ще ходи, щом има мерак Публикувано изображение
Наслука!


Виж тази, колега: http://www.bglov.com...showtopic=82147
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни