БГ Лов Форум: колеги със какви гуми карате - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

колеги със какви гуми карате

#1
Потребителя е офлайн   tainur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 120
  • Регистр: 25.08.09
имам саморайче 1,9 ТД апак немога даси намегя подходяща замен гуми, аз търся 185 ,75,16 185,80,16 195,75,16 195,80,16 за лов, офрорд
0

#2
Потребителя е офлайн   tos 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 220
  • Регистр: 09.11.08
Цитат(tainur @ Sep 24 2010, 19:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
имам саморайче 1,9 ТД апак немога даси намегя подходяща замен гуми, аз търся 185 ,75,16 185,80,16 195,75,16 195,80,16 за лов, офрорд



Колега разбрах, ама малко трудно!?
Аз съм с БФ Гудрич А/Т /31х10,5 ЕР15/и оплаквания поне за сега нямам.
Така че поне можеш да опиташ и мисля, че ще си доволен.
0

#3
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
За да намериш оптималните за теб гуми е важно да се знае района в който караш.Сняг има ли много,кал,теажки преходи с големи наклони,странични наклони ,песъчлива почва или глинеста и т.н.

Всичко това е много важно защото универсални гуми няма и скоро няма да има.

Давам няколко примера с гумите,които аз избрах преди 4 години или 25 000 км.Малартеста Кобра 265/75/16,качени на Фронтера.Недостатъци:шум при скорост над 90 км/час.Не ми пука,защото имам хубава музика.На асвалт зимата се карат с повичено внимание.Където колега със осма употреба зимни гуми кара спокойно,аз с моите много внимавам,но после в гората той не кара,а аз го возя.В гората в дълбок сняг,не са от най-добрите,но пипнат ли земята под снега тръгват уверено.На пясък по плажа трябва да са максимум 1 атмосвера,защото агресивната шарка копае бързо мекия пясък и джипката се окопава лесно...за секунда.Ако са меки няма проблем.

Предимствата:не спирам пред нищо целогодишно.

Карам ги на 2 атмосвери за да не друса.

Та на теб за какво ще ти трябват е въпроса и до колко пари и ще намалиш възможните отговори до 3.Ако е за офф и лов,с този голям мотор на това малко купе препоръчвам малатеста кайман.Още по-агресивни и "корави".Бях чувал за Самурай с 1.1 и 1.3 ,този 1.9 дизел от какво е или си има и такъв модел?Така или иначе 1.9 дизел ще върти големи агресични гуми без проблем.Успех !
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#4
Потребителя е офлайн   tainur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 120
  • Регистр: 25.08.09
пари има до 200лв на бр, нашия район, кал, дълвок сняг,наклони,при слизане и искачване
0

#5
Потребителя е офлайн   poni7 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 144
  • Регистр: 04.03.10
Първия ми джип беше Самурайче с 1,3 мотор,само че беше с 15 цолови джанти.Моя съвет е за сняг и кал вземай най тесните възможни гуми.И за да не купуваш разни тежки регенерати се огледай за оригинални руски гуми за Лада Нива-16 цола или за УАЗ-15 цола.Скоро гледах в един магазин в Бургас бяха по около 150 лв.

0

#6
Потребителя е офлайн   Елбазир Хюсеинов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 369
  • Регистр: 12.06.09
аз карам восхода ей с такива гуми по гората biggrin.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ___________0120.jpg

Лов и любов..-Та друго какво ми трябва..
0

#7
Потребителя е офлайн   balu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 323
  • Регистр: 25.02.10
Колега аз карам с БФ ГУДРИЧ МЪД ТЕРЕН,265-75-16 на Нисан Патрол.Взех ги нови и съм много доволен от тях,излиза навсякъде без проблем,нямам наблюдение за сняг как са защото още няма,но мисля че щеса добре.Моят съвет е да неси взимаш регенерат,карал съм и неми допада.
0

#8
Потребителя е офлайн   tainur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 120
  • Регистр: 25.08.09
купихси тесни гуми на ласа 175 80 16 едрата шарка шевидим какво щестане тази зима
0

#9
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
Най-важното е извън пътя гумите ,където не могат да минат,ги спадам на 1 атмосвера ,че дори и на 0.7 атм. и минава ! Важи за кал,сняг и пясък.Успех колеги и не забравяйте,че колкото са по-добри гумите,толкова по-далече ще идва трактора да ви вади. wink.gif
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни