БГ Лов Форум: Флоберкови Патрони - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Флоберкови Патрони Оценка и мнения на всички флоберкови патрони

#81
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10
Здравейте,
Да ви питам за впечатления от този патрон на CCI:


Публикувано изображение

Със скорост на 22 Long, тегло 40 грейна и според хората зад океана доста точен и невероятно тих.
Виждали ли сте го в България?
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#82
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Не ти трябват. Тихи са, но не са никак точни, истински боклук.
И са почти 3 пъти по-скъпи от обикновените standard velocity на CCI - $65 за 500.
Сигурно си попаднал на платена реклама, че хората зад океана ги харесвали. Аз си купих една кутия от 500, защото на по-малки разфасовки не ги продаваха, и толкова много ме разочароваха, че следващия път като минах през магазина им занесох останалите и ми върнаха парите за цялата покупка. Човекът в магазина ми каза, че въобще не съм първият, който ги връща.
0

#83
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоН.Калчев написа на 02.11.2012 - 20:10 :

Здравейте,
Да ви питам за впечатления от този патрон на CCI:


Публикувано изображение

Със скорост на 22 Long, тегло 40 грейна и според хората зад океана доста точен и невероятно тих.
Виждали ли сте го в България?

Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово! Трябва да е облечен....

а по хартия стреляй с каквото щеш, но за добри резултати не се стискай... ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#84
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#85
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 05.11.2012 - 16:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)

не стига, че е лек куршум и слаб заряда, ми и да няма пробивност!!? е те това му е проблема и цапа цевта та се не трае.... това съм го проверил по ламарина - оловото прави вдлъбнатина като стотинка, сплескано и не пробива.... а облечения пробива и на втората ламарита отзад прави вдлъбнатина, ама по-остра!

Демек на лов с оловен 22лр. е като удар по дивеча с тъп предмет :lol: :lol:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#86
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.11.2012 - 17:24 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 05.11.2012 - 16:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)

не стига, че е лек куршум и слаб заряда, ми и да няма пробивност!!? е те това му е проблема и цапа цевта та се не трае.... това съм го проверил по ламарина - оловото прави вдлъбнатина като стотинка, сплескано и не пробива.... а облечения пробива и на втората ламарита отзад прави вдлъбнатина, ама по-остра!

Демек на лов с оловен 22лр. е като удар по дивеча с тъп предмет :lol: :lol:


Колега Katena4o аз пак не разбрах, кой е тоя куршум в 22LR дето не е оловен. :blink: Че аз досега не съм виждал други.. или нещо съм се объркал. Значи доколкото имам наблюдения те всички са оловни, някои са помеднени за да не правят голяма шлака по цевта, като пълнят каналите с олово (не съм сигурен дали се водят облечени, поради тънкия меден филм,). Повечето пък са си с восък, ама от друг метал освен от олово не съм виждал. Ама може и да се бъркам де, и нейде да са измислили и такива куршумчета. Пък за убойните качества на куршума, все си мисля, че далеч по-голямо влияние има скоростта и масата му, отколкото помедняватето му, което предполагам имаш предвид под облечен. И аз като теб имам впечатления, че Велоситора са най-подходящи за лов, докато при мен най-добри резултати като точност постигам със Мини Маг.

Бъчи, мерси за съвета, спести ми една безсмислена покупка. В такъв случай, за тихи патрони, да използвам 22 Лонг на CCI ?
По-рано бяха коментирани и други subsonic патрони, но не съм наясно на кои да заложа.

Благодаря ви и на двамата за коментарите ;)
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#87
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.11.2012 - 17:24 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 05.11.2012 - 16:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)

не стига, че е лек куршум и слаб заряда, ми и да няма пробивност!!? е те това му е проблема и цапа цевта та се не трае.... това съм го проверил по ламарина - оловото прави вдлъбнатина като стотинка, сплескано и не пробива.... а облечения пробива и на втората ламарита отзад прави вдлъбнатина, ама по-остра!

Демек на лов с оловен 22лр. е като удар по дивеча с тъп предмет :lol: :lol:

Здравей колега. Хареса ми темата. Но малко не съм съгласен с теб че оловните не са за лов. Значи казваш за ЛОВ а изпитанието ти е по ламарина ?????? По нашия край дивеча още не е тръгнал като средновековните рицари ;) Това в кръга на шегата :-) не искам да те засегна просто и аз като започнах с 22 LR реших да проверя с кой патрон ще се държи най добре. Но и аз твърдо бях решил че за лов ще ползвам медните. НО .... практиката показа друго плътните медни куршуми наистина имат по -голяма пробивност, но съчетана с голямата скорост и малкия калибър просто минават през животното без да отдадът никаква енергия. Имах случай когато вакарах 4 медни куршума в животното и то си замина.... докато с оловните това почти не ми се е случвало.
От всички партони които пробвах се оказа че най-добри резултати (и като точност и като поразяваща сила) дадоха " Уинчестър Уестърн" оловен куршум с отвор (т.н. хидрошок)
Пробвал съм почти всичко на CCI ELEI FEDERAL S/B и каквото още се сетиш но това е ... просто лично аз най-доволен останах от Уинчестер Уестърн.
Наслука и много успехи с флоберката :cheers2:
0

#88
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09

Виж мнениетоН.Калчев написа на 05.11.2012 - 19:44 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.11.2012 - 17:24 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 05.11.2012 - 16:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)

не стига, че е лек куршум и слаб заряда, ми и да няма пробивност!!? е те това му е проблема и цапа цевта та се не трае.... това съм го проверил по ламарина - оловото прави вдлъбнатина като стотинка, сплескано и не пробива.... а облечения пробива и на втората ламарита отзад прави вдлъбнатина, ама по-остра!

Демек на лов с оловен 22лр. е като удар по дивеча с тъп предмет :lol: :lol:


Колега Katena4o аз пак не разбрах, кой е тоя куршум в 22LR дето не е оловен. :blink: Че аз досега не съм виждал други.. или нещо съм се объркал. Значи доколкото имам наблюдения те всички са оловни, някои са помеднени за да не правят голяма шлака по цевта, като пълнят каналите с олово (не съм сигурен дали се водят облечени, поради тънкия меден филм,). Повечето пък са си с восък, ама от друг метал освен от олово не съм виждал. Ама може и да се бъркам де, и нейде да са измислили и такива куршумчета. Пък за убойните качества на куршума, все си мисля, че далеч по-голямо влияние има скоростта и масата му, отколкото помедняватето му, което предполагам имаш предвид под облечен. И аз като теб имам впечатления, че Велоситора са най-подходящи за лов, докато при мен най-добри резултати като точност постигам със Мини Маг.

Бъчи, мерси за съвета, спести ми една безсмислена покупка. В такъв случай, за тихи патрони, да използвам 22 Лонг на CCI ?
По-рано бяха коментирани и други subsonic патрони, но не съм наясно на кои да заложа.

Благодаря ви и на двамата за коментарите ;)

Да колега има флоберови патрони с оловни куршуми които са помеднени, но има и изцяло медни куршуми. Просто имам гадния навик когато си купя патрони без значение 16 12 или 22 калибър ... първо правя "десекция" на един патрон и после стрелям за да видя как се държи :-) Та при няколко вида (не се сещам точно кои) съм забелязал като срежа куршума със секачките се оказва от еднородна сплав (предполагам медна)
Наслука :-)
0

#89
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоkum4o val4o написа на 05.11.2012 - 20:33 :

Здравей колега. Хареса ми темата. Но малко не съм съгласен с теб че оловните не са за лов. Значи казваш за ЛОВ а изпитанието ти е по ламарина ?????? По нашия край дивеча още не е тръгнал като средновековните рицари ;) Това в кръга на шегата :-) не искам да те засегна просто и аз като започнах с 22 LR реших да проверя с кой патрон ще се държи най добре. Но и аз твърдо бях решил че за лов ще ползвам медните. НО .... практиката показа друго плътните медни куршуми наистина имат по -голяма пробивност, но съчетана с голямата скорост и малкия калибър просто минават през животното без да отдадът никаква енергия. Имах случай когато вакарах 4 медни куршума в животното и то си замина.... докато с оловните това почти не ми се е случвало.
От всички партони които пробвах се оказа че най-добри резултати (и като точност и като поразяваща сила) дадоха " Уинчестър Уестърн" оловен куршум с отвор (т.н. хидрошок)
Пробвал съм почти всичко на CCI ELEI FEDERAL S/B и каквото още се сетиш но това е ... просто лично аз най-доволен останах от Уинчестер Уестърн.
Наслука и много успехи с флоберката :cheers2:

Винаги имам една тревога, че няма да пробие, ако попадне на твърдо.... Впрочем въобще не вярвам в достатъчността на калибъра като цяло, не го признавам за лов, много е компромисен...... от магнум нагоре може!

Затова, от десетината вида патрони 22lr, избрах най-енергийните... Не мога дори да си представя да стрелям с олово по това, по което стрелях докато имах флоберка! За съжаление не мога да опиша ефекта по живи мишени по разбираеми причини............. За мен оловните патрони са спортни и подходящи за хартия!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#90
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Аз досега не съм виждал медни флоберови куршуми. Всички са оловни, медната обвивка не е обвивка, а е боя, само дето сигурно е нанесена електрохимично.
Не съм забелязал и да зацапват по-малко цевта, там влияе качеството на цевта и качеството на восъка по куршумчетата. Помедняването е просто търговски трик, така навремето в Америка са почнали да оцветяват високоскоростните, но пък сега има и доста стандартноскростни (околозвукови) патрони с медно покритие, че и с дупка на върха. Едни от любимите ми са точно такива - Winchester Dynapoint. Те са и достатъчно тихи, особено при топло време.
0

#91
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.11.2012 - 17:24 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 05.11.2012 - 16:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 02.11.2012 - 22:32 :


Да ти кажа колега, едно нещо разбрах със сигурност за флоберковите патрони - ако е за лов, в никакъв случай олово!

Ako може да пбясниш защо в никакъв случай олово ;)

не стига, че е лек куршум и слаб заряда, ми и да няма пробивност!!? е те това му е проблема и цапа цевта та се не трае.... това съм го проверил по ламарина - оловото прави вдлъбнатина като стотинка, сплескано и не пробива.... а облечения пробива и на втората ламарита отзад прави вдлъбнатина, ама по-остра!

Демек на лов с оловен 22лр. е като удар по дивеча с тъп предмет :lol: :lol:

Че е мек е мек , че цапа , цапа .... ама аз го използвам за лов не за ламарини бре а " CCI Mini mag high velocity " най добре ми пасва на ТОЗ-а ама ако случайно пропусна да си купя точно от тях .... мятам каквото намеря в пирамидата :P
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#92
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10
Днес си взех ето тези подзвукови:
Публикувано изображение
Изглеждат добре, еднакви и без побитости, добре омазани с восък. Похвалиха ми ги в магазина, най-вероятно защото нямаха други subsonic :lol:
Почивните дни ще ги пробвам и ще дам мнение колко са тихи и точни.
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#93
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 07.11.2012 - 17:55 :

Днес си взех ето тези подзвукови:
Публикувано изображение
Изглеждат добре, еднакви и без побитости, добре омазани с восък. Похвалиха ми ги в магазина, най-вероятно защото нямаха други subsonic :lol:
Почивните дни ще ги пробвам и ще дам мнение колко са тихи и точни.



Здравей, сподели колко струва това чудо в България?
0

#94
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10
0,25 лв/брой или 12,50 кутийката (50 бр.)
Почти колкото в Америка :D
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#95
Потребителя е офлайн   angard 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 191
  • Регистр: 12.07.08

Виж мнениетоБъчи написа на 06.11.2012 - 08:18 :

Аз досега не съм виждал медни флоберови куршуми. Всички са оловни, медната обвивка не е обвивка, а е боя, само дето сигурно е нанесена електрохимично.

Има и не оловни куршуми при патроните за 22-ките. Такива са пепелянката и осата на ремингтон.
0

#96
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10
Пробвах ги

Публикувано изображение

Като точност са добри, имаше 2 деформирани патрончета в кутийката, които отстраних. Не ми допадна, че са по-шумни отколкото очаквах за куршуми с начална скорост малко над 900 фута в секунда. Надявах се да са по-тихи. При тази цена от 25 стотинки за брой, бих заложил на Mini Mag на CCI, малко по-шумни, но подобна и по-добра точност с моя полуавтомат, цапат ми по-малко и са 18 стотинки броя ;)
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#97
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2417
  • Регистр: 07.10.09
След ползване на де що има СУБ на пазара в .22 lr аз се спрях окончателно на RWS -a . Най добре паснаха на моята пльокалка .От всички които съм пробвал са и най-безшумни .Като ефект мога да споделя че въпреки слабата енергия котаците ги приспива а помиярите по едрите са вече зор ....така че трябва да се цели на 100% в най леталните зони .

Една забележка към колегата Калчев - Mini Mag е високоскоростен патрон и мисля че не може да се сравнява със Subsonic .Все пак ако се ползват по предназначение и със "окомплектован" уред разликата във звуковия ефект е много сериозна в полза на RWS Sub .
0

#98
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 02.11.2012 - 20:10 :

Здравейте,
Да ви питам за впечатления от този патрон на CCI:


Публикувано изображение

Със скорост на 22 Long, тегло 40 грейна и според хората зад океана доста точен и невероятно тих.
Виждали ли сте го в България?


Чувствам се задължен да се поправя.
Според американците само първите партиди са били неуспешни. Сериите на CCI Quiet произведени след април 2012 са с друг барут, без графит и според всички са чудесни и точността им на 45 метра е сравнима или по-добра от Уинчестър субсоник.
Не цикли в 10/22, а в пушки с по-дълги и тесни цеви, като CZ не дава добра група, но работи чудесно в Марлинки, Стивънс, CZ Scout и American...
0

#99
Потребителя е офлайн   dochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 17.08.09

Виж мнениетоБъчи написа на 15.11.2012 - 03:28 :

Виж мнениетоН.Калчев написа на 02.11.2012 - 20:10 :

Здравейте,
Да ви питам за впечатления от този патрон на CCI:


Публикувано изображение

Със скорост на 22 Long, тегло 40 грейна и според хората зад океана доста точен и невероятно тих.
Виждали ли сте го в България?


Чувствам се задължен да се поправя.
Според американците само първите партиди са били неуспешни. Сериите на CCI Quiet произведени след април 2012 са с друг барут, без графит и според всички са чудесни и точността им на 45 метра е сравнима или по-добра от Уинчестър субсоник.
Не цикли в 10/22, а в пушки с по-дълги и тесни цеви, като CZ не дава добра група, но работи чудесно в Марлинки, Стивънс, CZ Scout и American...

Какво точно означава "не цикли"?
ЕДНА РАБОТА ПРЕЧИ ЛИ НА ЛОВА ..... НАПУСКАЙ Я!!!!
Оръжие:
Иж12 12к
Стожер 2000 12/76
ЧЗ 452 Лукс 22лр
Броунинг Лонг трак 30-06
Ловни другари:
Курцхаар - "Тара", Лудогорец - "Горд"
МПС - Гранд Чероки 4.7 V8
0

#100
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Че не презарежда, не затваря цикъла, демек.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни