БГ Лов Форум: Питбула за лов на свине ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Питбула за лов на свине ?

#21
Потребителя е офлайн   Брус 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 26.09.10
От всички породи точно питбула е най-малко вероятно да посегне на стопанина си.Естествено, че има селяндури с такива животни, но това важи за всяка порода попаднала при определен тип хора.
0

#22
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Но нищо не казваш за другите кучета и ловци нали? Моят питбул с най-добри намерения, докато го галех по главата, за да отвърне на ласките ми хрусна двата средни пръста на ръката. Все едно ме натресе тесла. Явно кучето като е с притъпени усещания за болка и си мисли, че ми е кеф. Ако някой умник доведе питбул на лов при мен ще му изразя опасенията си и ако той не вземе мерки и бъда нападнат аз или кучето ми - очиствам го с чиста съвест при неизбежна отбрана. Да си го е възпитал. Все пак е добре човек да ходи налов с едно на ум че може да го нападне глиган, а не кучето на другарчето му. И няма съд, който да не отсъди в моя полза. Даже ще му връчем документ, че си поема рисковете ако песът се разбесенее.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#23
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
От кучета знаете не разбирам,но на гатер гледах с интерес(някъде около Дюлино).Питбул,много здраво куче и никакъв респект към прасето.Влиза фронтално и иска да хапе.Резултата-от тридесетина кучета пострада единствено Питбула,и то заради липста си на страх .Иначе най-голямото шоу направи именно това куче.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#24
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ако е за сеир, питбула е идеален. Но все пак и той душа носи. Това е все едно най-големият скандалджия в кръчмата да не е център на внимвание :)
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#25
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11
Пири ти как няма да нахъсаш пита на тези прасета,ако тази история изобщо е вярна.
0

#26
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11
Пири като ти прочетох всичките постове все по-силно си мисля че ти изобщо нямаш питбул и изобщо не разбираш от питбули,пък да не говорим че и хал хабер си нямаш от лов с кучета без огнестрелни оръжия.
0

#27
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Според теб ако ловът с кучета държачи е лов си е твое разбиране. Ето коридата я забраниха в Каталуня, забраниха триченето на кучета в България. Аз в момента нямам питбул, но гледах един две години, понеже ме помоли един добър приятел, който отиде в чужбина да работи и нямаше смелчага да се навие да му го гледа. Т.н. лов с кучета, разкъсващи някое прасе до осемдесет кила за мен е жалко занимание, с което се занимават отделни личности с много садизъм в характера. Какъв ловен трофей ще придбият от това удоволствие - глиги за златен медал ли?! Какво месо ще добият - от изтощено от преследване и стресирано животно месо с размачквания и съсиреци. Да прав си че не ми подхожда питбул. Имам един познат прокурор, който си е злобен и отмъстителен по природа и той води на лов куче от подобна порода. Накрая понеже дружинката пропищя от кучето му, което беше бич за кучетата, той излял злобата си върху неговото творение, като го застрелял сам. Както се казва каквото посееш, това и ще пожънеш.
Даже и да нямаше опасност голямата свиня да ме нападне при първия писък на захапаното малко прасенце и да ме очисти, пак не бих го насъскал. Нали се сещаш, че късият деформиран нос на питбул едва ли има най-висшето обоняние за куче и затова не става за лов. Ако е за най-добро обоняние мисля, че немската овчарка няма равна.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#28
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Уважаеми ловци като видите кучето на колегата си и неговия темперамент без особени затруднения може да си направите извод за неговия характер - :cool13: благороден ли е :cheers2: дребнав ли е :boxing_smiley:, лаком ли е :drool5: , злобен ли е :ack2: , мързи ли го да ходи :hammock-1: . В повечето случаи стопанинът и кучето са си някак странно близки. :gorilla: :18246: :18246:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#29
Потребителя е офлайн   kaligula69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 263
  • Регистр: 27.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 07.10.2011 - 08:41 :

Според теб ако ловът с кучета държачи е лов си е твое разбиране. Ето коридата я забраниха в Каталуня, забраниха триченето на кучета в България. Аз в момента нямам питбул, но гледах един две години, понеже ме помоли един добър приятел, който отиде в чужбина да работи и нямаше смелчага да се навие да му го гледа. Т.н. лов с кучета, разкъсващи някое прасе до осемдесет кила за мен е жалко занимание, с което се занимават отделни личности с много садизъм в характера. Какъв ловен трофей ще придбият от това удоволствие - глиги за златен медал ли?! Какво месо ще добият - от изтощено от преследване и стресирано животно месо с размачквания и съсиреци. Да прав си че не ми подхожда питбул. Имам един познат прокурор, който си е злобен и отмъстителен по природа и той води на лов куче от подобна порода. Накрая понеже дружинката пропищя от кучето му, което беше бич за кучетата, той излял злобата си върху неговото творение, като го застрелял сам. Както се казва каквото посееш, това и ще пожънеш.
Даже и да нямаше опасност голямата свиня да ме нападне при първия писък на захапаното малко прасенце и да ме очисти, пак не бих го насъскал. Нали се сещаш, че късият деформиран нос на питбул едва ли има най-висшето обоняние за куче и затова не става за лов. Ако е за най-добро обоняние мисля, че немската овчарка няма равна.

Ах piri,piri... :D
Много мъдри мисли,но и много далеч от истината.
Искрено ме разсмя и ако си ловец,дано слуката е с теб през идните ловни дни!
И по темата...лично аз не бих ловувал с "чист" пит,може би с кръстоска от питбул и още нещичко.Неямам някакви предразсъдаци към породата,но някак си не ми се вписва в мойта групичка.Не мога да се аргоментирам,просто вътрешно усещане.
0

#30
Потребителя е офлайн   bullet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 416
  • Регистр: 14.11.10
имам познати които ловуват с питбули или с мелези питбул и още нещо
обаче при питбула смелоста и агресията колкото е качество толкова е и недостатък
тези дет ловуват с питбули наи често започват сезона с 15тина кучета и го завършват с 4-5 някои от които осакатени

а кколкото до това ловъ със стипери дали е лов

ами всеки си има вкусове и предпочитания
Много е опасно едновременно да си откровен и глупав
0

#31
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоpiri написа на 07.10.2011 - 08:50 :

Уважаеми ловци като видите кучето на колегата си и неговия темперамент без особени затруднения може да си направите извод за неговия характер - :cool13: благороден ли е :cheers2: дребнав ли е :boxing_smiley:, лаком ли е :drool5: , злобен ли е :ack2: , мързи ли го да ходи :hammock-1: . В повечето случаи стопанинът и кучето са си някак странно близки. :gorilla: :18246: :18246:

Може ли да направиш, една таблица с психологичен портрет на ловец-куче. Това сериозно го пиша, искам да се определя и вярвам и доста колеги ще искат!
0

#32
Потребителя е офлайн   kaligula69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 263
  • Регистр: 27.01.09

Виж мнениетоSkitnik написа на 07.10.2011 - 12:33 :

Виж мнениетоpiri написа на 07.10.2011 - 08:50 :

Уважаеми ловци като видите кучето на колегата си и неговия темперамент без особени затруднения може да си направите извод за неговия характер - :cool13: благороден ли е :cheers2: дребнав ли е :boxing_smiley:, лаком ли е :drool5: , злобен ли е :ack2: , мързи ли го да ходи :hammock-1: . В повечето случаи стопанинът и кучето са си някак странно близки. :gorilla: :18246: :18246:

Може ли да направиш, една таблица с психологичен портрет на ловец-куче. Това сериозно го пиша, искам да се определя и вярвам и доста колеги ще искат!

Идеята ми допада,само не ни карай да рисуваме дървета :P
0

#33
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Наслука утре на всички! Пожелавам ви благородни изживявания, ако е трофеен да пада, ако е женско и малко - снимка!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#34
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11
Калигула 69 и Скитник незнам дали се смяхте но аз така пред компа несе бях смял никога особено след ващи базици.
0

#35
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08

Виж мнениетоpiri написа на 05.10.2011 - 10:17 :

Риска питбула да сдави стопанина си на прасето друго куче или ловец не е за подценяване. Стопанинът на такъв питбул да внимава да не го съдят после. Водил съм питбул в гората през август, докато си брах гъби, преди години. По едно време срещу мен и кучето излязоха 7 свине майки с 30-50 прасенца. Не не усетиха. Питбулът стоеше и оглеждаше прасетата. Даже го гледах, как си представя да захапе едно от най-малките, които бяха колкото таралеж. Виках си, ако кучето пипне прасе може да стане страшно. В един момент най-дъртата свиня ни подуши, дойде тихо срещу нас на десетина метра, наежи се и гледаше ту мен ту кучето. Питбул-питбул, ама му мина мерака. Свинете си отидоха, най-голямата остана, накрая си тръгна, но няколко пъти се връщаше заканително и сумтеше. После си отиде. Кучето мина сто-двеста метра по дирята и като го повиках се върна.

колегаа комшията ми имаше бг гонче уникално куче работеше без грешка но паднеше ли прасе никой неможеше да припари до прасето разпиляваше другите кучета и ставаше по зле от пит бул несъм запомнил да е ухапал човек но и на колегите неим се ходеше до прасето иначе през другото време нямахме никакви ядове с него единия ми ягтериер е същатата работа захапе ли нещо друго куче неможе да припари до него и в момента работя върху този му порок а всяко куче може да нападне човек дали е пит бул или друга порода няма значение щом стопанина му не се е погрижил за сприхавия му нрав имах пит булка взех я на 3 годишна възраст нито мен е хапала нито някой друг а на приятелката ми болонката ми остави 5 зъба и не само на мен аи на почти всичките и комшии за поведението на нашите ловни или неловни другари сме отговорни ние не някой друг
0

#36
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Напълно съм съгласен с теб. И ние имахме една кучка, която мислеше дивеча за свой и така веднъж ме гепи за ботуша. :idea:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни