БГ Лов Форум: Словашки копов /копой/ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Словашки копов /копой/

#21
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
е на това викам работа ,свързах ме се с чешкия клуб супер стройна организация дадоха информация за всички кученца в момента ,и в следващите два месеца свободни за продажба ,цената е фиксирана 400 евро за куче ,без разлика от пол ,с международен сертификат/предполагам ,че това е родословие
разпитах за начина им на работа от седем стопанина всички казаха /само за свини/и един интересен факт от който останах много учуден не пускат кучетата да работят в гора на реален лов до година и половина ,защото имало опасност да бъдат ударени /но същевременно си отговорих за злобата към прасетата/
400 евро кученце +170евро пътни +100за харчове /дебело ще ми дойде/,ако споделя с жената ще го обърне на почивка в кушадасъ/
ЩЕ МИСЛЯ...............
0

#22
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
НЯМА ЛИ КЛУБ СЛОВЕНСКИ КОПОЙ В БЪЛГАРИЯ
0

#23
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
модена ,каква евентоално ,ще бъде разликата от покупка на кученце от сърбия или от словения възможна ли е голяма разлика в класата и доколко може да се вярва на родословия /пък и нямам наблюдения за външен вид ,движения,косменна покривка, форма на главата,
и разликата в парите е голяма /иначе въобще нямаше да питам
0

#24
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(хектор @ May 15 2008, 10:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
е на това викам работа ,свързах ме се с чешкия клуб супер стройна организация дадоха информация за всички кученца в момента ,и в следващите два месеца свободни за продажба ,цената е фиксирана 400 евро за куче ,без разлика от пол ,с международен сертификат/предполагам ,че това е родословие
разпитах за начина им на работа от седем стопанина всички казаха /само за свини/и един интересен факт от който останах много учуден не пускат кучетата да работят в гора на реален лов до година и половина ,защото имало опасност да бъдат ударени /но същевременно си отговорих за злобата към прасетата/
400 евро кученце +170евро пътни +100за харчове /дебело ще ми дойде/,ако споделя с жената ще го обърне на почивка в кушадасъ/
ЩЕ МИСЛЯ...............

Тоше, истинските неща са скъпи, но поне знаеш какво взимаш! wink.gif
Моята жена от две години ме раследва колко ми е струвал Вулкан за да дойде от Финландия до тук biggrin.gif
0

#25
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ May 15 2008, 12:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тоше, истинските неща са скъпи, но поне знаеш какво взимаш! wink.gif
Моята жена от две години ме раследва колко ми е струвал Вулкан за да дойде от Финландия до тук biggrin.gif


Ти не се давай, аз за моите никога няма да призная пред жената wink.gif

хектор, цената е добра само че искай родословия и разпитвай за изпитания и реален лов
0

#26
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ May 15 2008, 12:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тоше, истинските неща са скъпи, но поне знаеш какво взимаш! wink.gif
Моята жена от две години ме раследва колко ми е струвал Вулкан за да дойде от Финландия до тук biggrin.gif

данчо много ми стана,дратхара излъгах на 50%,за комбинацията излъгах 60%,за чз 223 излъгах с 50 %,продадох си 300 тато автомата там пак излъгах надолу ,кучкарник си строя там ако ме надуши колко давам
купих си обувки миналата година ,прибирам се и горд заявявам че съм си купил най хубавите и евтин модлел на чирука за 120лв /мале кво чудо стана ,братовчет и работи в магазина ловния и тя питала за същите обувки да ми прави подарък /
това куче от корицата за което ми говореше го продават 500 лв няма родасловие на годинка мома
0

#27
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ May 15 2008, 13:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
данчо много ми стана,дратхара излъгах на 50%,за комбинацията излъгах 60%,за чз 223 излъгах с 50 %,продадох си 300 тато автомата там пак излъгах надолу ,кучкарник си строя там ако ме надуши колко давам
купих си обувки миналата година ,прибирам се и горд заявявам че съм си купил най хубавите и евтин модлел на чирука за 120лв /мале кво чудо стана ,братовчет и работи в магазина ловния и тя питала за същите обувки да ми прави подарък /
това куче от корицата за което ми говореше го продават 500 лв няма родасловие на годинка мома


колеги те за това жените парите ги нямат за нищо biggrin.gif
0

#28
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Vesko @ May 15 2008, 13:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
колеги те за това жените парите ги нямат за нищо biggrin.gif

да особенно ако ги харчиш по тях.
0

#29
Потребителя е офлайн   ico cz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 248
  • Регистр: 19.02.08
В Словакия кучетата са малко по-евтини,но разликата е в порядъка на 100евро.Доколкото разбрах от разговора си със словаците,копова гони на късо и с голяма злоба,но за да гони на късо се обучава,и обучението му много зависи от групата кучета с която ловува.-ако те гонят на далеко естествено и младото куче после да работи така.
Реалната причина да не се ловува със сл.копов до 1,5г,не е толкова поради опасноста да бъде ударен от д.прасе,(до това време се учи в гатер)а за да може кучето да узрее и да придобие исканите от нас навици-напр.да гони на късо.
Международния сертификат не е родословие,а документ удостоверяващ какво сте си купили за евентуална по-нататъшна клубна дейност.Да получите родословие е нещо нормално,а за сертификата се плаща на съответния клуб.
Колкото до кучетата от Сърбия,предварително ще се извиня ако някой се почувства засегнат,лично аз съм доста скептично настроен на базата на своя личен опит.Поздрави
0

#30
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ May 15 2008, 00:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето сайта на чешкия клуб - може да ти е от полза!
И понеже не е преведен ето страницата на която са обявени малки кученца за продаване.
Това е сайта на немския клуб и на шведите.

модена а пък и други колеги ,от сайта за малките кученца ,втората обява вече пазарих едно кученце другата седмица в неделя живот и здраве ще е в България МОЛБАТА МИ Е СЛЕДНАТА вижте титлите и изпитните оценки на родителите и ми кажете дали са задоволителни ,защото нищо не разбирам от тях
0

#31
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Ако имаш впредвид кучилото на
майка: KAJVY Bejchlovské hvozdy и баща IRAN od Veverkovy studánky
Ето ги моите разсъждения за тях - майката е родена на 25. 3. 2005, на 7. 10. 2006 се е явявала на изпит по кървава диря и го е взела с отлична оценка, след това на 29. 10. 2006. се е явила на дгруг изпит - IZH /тук незнам какво означава "I", но пак е ловен тест/ и се е класирала на второ място
Бащата роден на 30. 7. 2002, също се е явявал на тези изпити на 01.11.2003 и на 19.11.2005г. има необходимите титли както от киноложки изложби, така и от ловни изпитания. Остава някой да ни обясни какво означава - "diviačar", защото това е сложено при титлите на бащата, а аз незнам какво означава!
Иначе относно документите, съм сигурна /така е в Европа/ че:
Кученцето излиза от развъдника в Европа с:
1. татуировка и/или микрочип;
2. ветеринарен евро паспорт в който са отбелязани минимум две обезпаразитявания и № на тат. и/или микрочипа;
3. съответните ваксини, които са необходими според възрастта на кученцето;
4. здравен сертификат от националната ветеринарно-медицинска служба на съответната държава;
5. развъдчика взима твоите данни /имена и адрес/, които са необходими за издаване на експортното родословие.

0

#32
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(хектор @ May 15 2008, 12:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
модена а пък и други колеги ,от сайта за малките кученца ,втората обява вече пазарих едно кученце другата седмица в неделя живот и здраве ще е в България МОЛБАТА МИ Е СЛЕДНАТА вижте титлите и изпитните оценки на родителите и ми кажете дали са задоволителни ,защото нищо не разбирам от тях



Браво! Уверен съм, че не си сгрешил. Това са истински кучета според мен. Чехия, Полша, Унгария са на много високо ниво относно кинологията и няма фалшименто от известните развъдници. Е и там има търгаши като навсякъде и трябва да се внимава rolleyes.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Петър @ May 15 2008, 21:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Браво! Уверен съм, че не си сгрешил. Това са истински кучета според мен. Чехия, Полша, Унгария са на много високо ниво относно кинологията и няма фалшименто от известните развъдници. Е и там има търгаши като навсякъде и трябва да се внимава rolleyes.gif


В държавите с развити кинологий често стават най-големите документални фалшификаций. Не бъдете прекалено доверчиви, че сериозните развъдчици използуват за разплод имено записаните в родословията кучета . Трудно се казва рецептата за сериозните селекционни попадения макар и под формата на родословие.
0

#34
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
[quote name='Modena' date='May 15 2008, 20:26 ' post='9104']
Ако имаш впредвид кучилото на
майка: KAJVY Bejchlovské hvozdy и баща IRAN od Veverkovy studánky
Ето ги моите разсъждения за тях - майката е родена на 25. 3. 2005, на 7. 10. 2006 се е явявала на изпит по кървава диря и го е взела с отлична оценка, след това на 29. 10. 2006. се е явила на дгруг изпит - IZH /тук незнам какво означава "I", но пак е ловен тест/ и се е класирала на второ място
Бащата роден на 30. 7. 2002, също се е явявал на тези изпити на 01.11.2003 и на 19.11.2005г. има необходимите титли както от киноложки изложби, така и от ловни изпитания. Остава някой да ни обясни какво означава - "diviačar", защото това е сложено при титлите на бащата, а аз незнам какво означава!
Иначе относно документите, съм сигурна /така е в Европа/ че:
Кученцето излиза от развъдника в Европа с:
1. татуировка и/или микрочип;
2. ветеринарен евро паспорт в който са отбелязани минимум две обезпаразитявания и № на тат. и/или микрочипа;
3. съответните ваксини, които са необходими според възрастта на кученцето;
4. здравен сертификат от националната ветеринарно-медицинска служба на съответната държава;
5. развъдчика взима твоите данни /имена и адрес/, които са необходими за издаване на експортното родословие.
[/quot
за татуировката и чип не питах .утре ще се разбера
ваксини има
ветеринарен паспорт мж има .
пратих му данните си човека в понеделник ще ходи до прага да изкара родословие.

не съм сигурен ,дали е развъдчик само с едно или две кучета или развъдник но обеща да прати по моя човек ,снимки и материали /питахме го дали не може да пусне кучето по някакъв транспорт ,нарочно боже човека полудя отсреща едвам го задържахме да не затвори.
diviačar-приятеля го преведе като дива свиня


0

#35
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Номера на татуировката на кучето трябва да съвпада с номера на родословието, поне така е при бигълите в Чехия!
0

#36
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(ico cz @ May 15 2008, 14:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
В Словакия кучетата са малко по-евтини,но разликата е в порядъка на 100евро.Доколкото разбрах от разговора си със словаците,копова гони на късо и с голяма злоба,но за да гони на късо се обучава,и обучението му много зависи от групата кучета с която ловува.-ако те гонят на далеко естествено и младото куче после да работи така.
Реалната причина да не се ловува със сл.копов до 1,5г,не е толкова поради опасноста да бъде ударен от д.прасе,(до това време се учи в гатер)а за да може кучето да узрее и да придобие исканите от нас навици-напр.да гони на късо.
Международния сертификат не е родословие,а документ удостоверяващ какво сте си купили за евентуална по-нататъшна клубна дейност.Да получите родословие е нещо нормално,а за сертификата се плаща на съответния клуб.
Колкото до кучетата от Сърбия,предварително ще се извиня ако някой се почувства засегнат,лично аз съм доста скептично настроен на базата на своя личен опит.Поздрави

от моите 2 мелези гонят на късо ,едно само е дългажия но ще гледам да го продам щото няма да остане клетка свободна-гончето ми е на същата възраст с новото попълнение ,така че няма проблем
0

#37
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ May 15 2008, 22:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Номера на татуировката на кучето трябва да съвпада с номера на родословието, поне така е при бигълите в Чехия!

утре ще питам ,благодаря
0

#38
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Modena @ May 14 2008, 22:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Някой трябва да се хване и да преведе стандарта - FCI №244 - Slovakian hound (Slovenskў Kopov)
Не познавам тази порода, обаче имам една книжка и в нея пише:
Това малко известно извън родината си гонче има дълга, но все още покрита от сенките на догадките история. Близостта му с полския огар и с други централноевропейски гончета е очевидна, но как точно се е оформила породата, не е съвсем ясно. Знае се само, че от стотици години предците на тези кучета се използват като пазачи и като помощници в лова, особено на диви свине.
инфо от Световна енциклопедия на кучетата
Венелин Динчев


Поздравявам те за сериозния подход и всеотдайността към ловната кинология. Мисля, че имаш много верен стил на ориентация в тази материя и както изглежда и сериозни теоретични познания. Убеден съм, че се дължи на индивидуални твои качества, редки за момента в тези среди в нашата страна. Убеден съм, че имено заради тях рано или късно ще поставиш сама границите между своята емоционална съпричастност и действителните обстоятелства, свързани с индивидуални интереси , които често умело се възползуват от подобен потенциял.
0

#39
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ May 15 2008, 19:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Трудно се казва рецептата за сериозните селекционни попадения макар и под формата на родословие.

Предполагам говориш за Раде и неговите шампиони tongue.gif

Цитат(КОЦАКА @ May 15 2008, 19:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Трудно се казва рецептата за сериозните селекционни попадения макар и под формата на родословие.

Сега сериозно.
Имах предвид относно издаването на пълно родословно свидетелство, както и спазване на определени условия за допускане в разплод като работни изпити, екстериор и т.н. Така също изпращането му до Бг и придружаващия го необходим набор от документи. Споменах го защото има фирми, които карат кучета на кг от Унгария, Сърбия, Чехия и от къде ли не като дават непълни и разбира се напълно фалшиви документи.

А за това куче от развъдник носи суфикс или префикс, което е като фамилия. Въпросната фамилия носи със себе си определена генетична информация, а от там и очаквания към животното, съответстваща на линията на развъдника. Това е моето лично мнение и вярвам в него.
0

#40
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Петър @ May 15 2008, 23:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Предполагам говориш за Раде и неговите шампиони tongue.gif


Сега сериозно.
Имах предвид относно издаването на пълно родословно свидетелство, както и спазване на определени условия за допускане в разплод като работни изпити, екстериор и т.н. Така също изпращането му до Бг и придружаващия го необходим набор от документи. Споменах го защото има фирми, които карат кучета на кг от Унгария, Сърбия, Чехия и от къде ли не като дават непълни и разбира се напълно фалшиви документи.

А за това куче от развъдник носи суфикс или префикс, което е като фамилия. Въпросната фамилия носи със себе си определена генетична информация, а от там и очаквания към животното, съответстваща на линията на развъдника. Това е моето лично мнение и вярвам в него.

петре ,аз не го взимам от търговец а от собственика лично от мястото където е родено,човека не хвалеше неговото си куче, а породата като цяло ,преди да звъннем на него звъннахме на кучетата свободни за продажба за май но бяха взети и собственицити на трито кучила казаха за въпросното куче и собственик ,че някакъв швейцарец се отказал от заявката си ,това ме води до мисълта ,че хората не са търгаши а любители
които подържат контакти помежду си макар че адресите не са им близки, смятам че няма да изпадна в кофти ситуация а
0

Сподели темата:


  • (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни