БГ Лов Форум: Горски инспектори спасиха сръндак - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Горски инспектори спасиха сръндак

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Горски инспектори от Регионална дирекция по горите – Пловдив спасиха паднал сръндак в коритото на р. Чая, землището на с. Нареченски бани.

Успешната спасителна акция се провела днес след реакция на служителите по горите на подаден сигнал от председателя на Ловната дружинка – Нареченски бани. След като намерили уплашеното животно, служителите по горите незабавно предприели действия и съвместно с екип на ПБЗН Асеновград успели да го извадят от водния капан.

Сръндакът е спасен и е в добро състояние, без видими наранявания. След оказана първа помощ горските инспектори пуснали животното на свобода на безопасно място.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 16.02.2018 - 18:12 :

Горски инспектори от Регионална дирекция по горите – Пловдив спасиха паднал сръндак в коритото на р. Чая, землището на с. Нареченски бани.

Успешната спасителна акция се провела днес след реакция на служителите по горите на подаден сигнал от председателя на Ловната дружинка – Нареченски бани. След като намерили уплашеното животно, служителите по горите незабавно предприели действия и съвместно с екип на ПБЗН Асеновград успели да го извадят от водния капан.

Сръндакът е спасен и е в добро състояние, без видими наранявания. След оказана първа помощ горските инспектори пуснали животното на свобода на безопасно място.

:clapping-hands:
0

#3
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Айде сега да видим, къде по закон е трябвало да бъде пуснат сръндака. В закона пише- където е намерен, тоест в непосредствена близост. Къде реално е пуснат този спасеният ? От горските служители ? По мои сведения на разстояние поне 80 км. от мястото където е изваден- в Чекерица . Кой нарушава закона тука без последствия- вие ми кажете ! После да не каже някой блюстител на законите ,че нарушителите по ЗЛОД трябва да бъдат санкционирани ,ама зависи. Не че ми дреме за една сърна.
0

#4
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
А карантина имало ли е???
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#5
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоdrone Nick написа на 18.02.2018 - 12:46 :

Айде сега да видим, къде по закон е трябвало да бъде пуснат сръндака. В закона пише- където е намерен, тоест в непосредствена близост. Къде реално е пуснат този спасеният ? От горските служители ? По мои сведения на разстояние поне 80 км. от мястото където е изваден- в Чекерица . Кой нарушава закона тука без последствия- вие ми кажете ! После да не каже някой блюстител на законите ,че нарушителите по ЗЛОД трябва да бъдат санкционирани ,ама зависи. Не че ми дреме за една сърна.


Твойте сведения си ги наври от зад, лично бях там и още много други. Даже има и клип "клип значи филмче" защото може да имаш сведение че клип е вид манджа "манджа значи храна"
Ако нещо друго те интерисува давай.
Че ми омръзна от такива кодирани със сведения.
0

#6
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Животното бе извадено от водата от Пожарникари от Асеновград.
Прецедателя на ЛРД Наречен подава сигнал към РДГ-Пловдив, във момента на пристигане се оказа че животното неможе да бъде спасено без нужното оборудване, река Чая е в момента изключително пълноводна и е много опасно да се предприемат спасителни деиствия по вода. Единственият възможен вариант е от пътя да се спусне стълба или въже, височината е 10м.. Затова се потърси съдействието на пожарната, бе спусната стълба във изключително бързите води на реката един от пожарникарите се спусна до бедстващото животно и много трудно успя да прекара няколко пъти въжето околу гръдната област на сръндака. Интересното в случаят е че животното разбирайки че пожарникара иска да му помогне стоеше и непомръдваше даже. Невероятен и същевременно много емоционален момент, диво животно бедстващо и човек рискуващ живота си за да го спаси и всичко това пред погледите на поне 50 може и повече човека като същевременно спираха коли и снимаха. Вълнуващо много при това. След като бе спасен подсушен и затоплен на задната седалка в служебният автомобил на служителите от РДГ - Пловдив колкото и невероятно да ви звучи. Животното в присъствието на служители от Ловно рибарско дружество Асеновград, служители на РДГ Пловдив, Прецедателят на ЛРД Наречен, служители на ДГС Асеновград и др. Сръндака бе пуснат във перфектно здравословно състояние на почти 1клометър от мястото където бетстваше, всичко това е документирано на клипчета съставен е КП. Така че на погоре пишещите ФИЛОСОФИ мога да кажа най отговорно че всичко направено е съобразено със ЗЛОД. Така че сведенията на погоре пишещият индивид Дрон, камера, или фотоапарат са неверни и заблуждаващи. Във ДЛС Тракия или Чекерица както самият казва се транспортира убит или ранен дивеч при ПТП или Бракониерство, тъй като служи и е база за съхранение. Има Ветеринар на щат и може денонощно да лекува пострадалият дивеч стационарно
0

#7
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 18.02.2018 - 21:02 :

Животното бе извадено от водата от Пожарникари от Асеновград.
Прецедателя на ЛРД Наречен подава сигнал към РДГ-Пловдив, във момента на пристигане се оказа че животното неможе да бъде спасено без нужното оборудване, река Чая е в момента изключително пълноводна и е много опасно да се предприемат спасителни деиствия по вода. Единственият възможен вариант е от пътя да се спусне стълба или въже, височината е 10м.. Затова се потърси съдействието на пожарната, бе спусната стълба във изключително бързите води на реката един от пожарникарите се спусна до бедстващото животно и много трудно успя да прекара няколко пъти въжето околу гръдната област на сръндака. Интересното в случаят е че животното разбирайки че пожарникара иска да му помогне стоеше и непомръдваше даже. Невероятен и същевременно много емоционален момент, диво животно бедстващо и човек рискуващ живота си за да го спаси и всичко това пред погледите на поне 50 може и повече човека като същевременно спираха коли и снимаха. Вълнуващо много при това. След като бе спасен подсушен и затоплен на задната седалка в служебният автомобил на служителите от РДГ - Пловдив колкото и невероятно да ви звучи. Животното в присъствието на служители от Ловно рибарско дружество Асеновград, служители на РДГ Пловдив, Прецедателят на ЛРД Наречен, служители на ДГС Асеновград и др. Сръндака бе пуснат във перфектно здравословно състояние на почти 1клометър от мястото където бетстваше, всичко това е документирано на клипчета съставен е КП. Така че на погоре пишещите ФИЛОСОФИ мога да кажа най отговорно че всичко направено е съобразено със ЗЛОД. Така че сведенията на погоре пишещият индивид Дрон, камера, или фотоапарат са неверни и заблуждаващи. Във ДЛС Тракия или Чекерица както самият казва се транспортира убит или ранен дивеч при ПТП или Бракониерство, тъй като служи и е база за съхранение. Има Ветеринар на щат и може денонощно да лекува пострадалият дивеч стационарно


Здравей Еди ! Радвам се ,че взимаш отношение. И аз има снимки и знам как е изваден сръндака. Не че е бил благодарен и затова не е мърдал, като го връзват и вадят , ами бе скапан от студ. Предишния сръндак, дето се опитаха да го вадят от Чая, бе неблагодарен и скочи изненадващо пъргаво в средата на буйната река и отплува за Катуница. Дотук със сантименталностите. Дай сега клипа с изглед на мястото ,където го пускат ,че всичко в радиуса, който споменаваш ми е много познато. Или да питам на ухо доктор Хаджиламбрев, или пък Ботьо ,къде пуснаха сръндака.
0

#8
Потребителя е офлайн   joro_livevg84 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 19.12.11
Имам клипове на изваждането на сръндака от водата но не мога да ги кача ,ако някой знае да пише.
0

#9
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Жорка дай да видим как да качиш клипчетата, за да му затворя устата на този философ, пък тогава да го видя с кой на ушенце ще говори. Ей затова сме на такъв хал не само в ловъ ами във всичко
0

#10
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Моля Модераторите ако имат възможност да се свържат със колегата или с мен и на вайбър да ви предоставя клипчетата, така че да се спре веднъж за винаги със тази идиотска спекулация, манипулация както искате го наречете разни знайни и незнайни кодирани псевдо ловци да плюят и петнат името и честа на хора който не познават.
Във случаят се дразня от факта че този "Господин" коментира хора и техните действия без дори да е бил там, факта че има записи доказващи истиноста на думите ми доказва лъжовните му твърдения с което искам да го улича и публично да се извини на хората изпълнили своя дълг.

Колеги редно е когато някой си свърши работата да бъде поощрен а не оплют така както прави по горе пишещият
0

#11
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Да бяхте го изяли, бе...По -малко проблеми щеше да имате !!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#12
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Какво става с клипчето ? Ама не от изваждането на хайванчето, те не са интересни, а от пускането му в близката околност ? Къде точно е станало- преди квартал Наречен, към Соленото изворче или към Зареница ? Не по протокола - и аз мога да ви напиша всякакъв протокол. Както ви казах преди, хич не ми дреме за сърната, ама да ме правят убедително на серсемин ,не мога го изтърпя. Че и докачение на чест виждам, айде стига бе !
0

#13
Потребителя е офлайн   stefan gergov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 18.12.17
:thumbsup:/>

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 19.02.2018 - 09:01 :

Моля Модераторите ако имат възможност да се свържат със колегата или с мен и на вайбър да ви предоставя клипчетата, така че да се спре веднъж за винаги със тази идиотска спекулация, манипулация както искате го наречете разни знайни и незнайни кодирани псевдо ловци да плюят и петнат името и честа на хора който не познават.
Във случаят се дразня от факта че този "Господин" коментира хора и техните действия без дори да е бил там, факта че има записи доказващи истиноста на думите ми доказва лъжовните му твърдения с което искам да го улича и публично да се извини на хората изпълнили своя дълг.

Колеги редно е когато някой си свърши работата да бъде поощрен а не оплют така както прави по горе пишещият

:thumbsup:/>
Ей ,това българите сме особенно племе.Ама много разбирачи бре,от професор нагоре!Спасено ли е животинчето-спасено е,какво повече искате,евала на хората,направили са това което трябва да направи всеки нормален човек!
Как беше оня лаф на шопа-Абе я не знам как е,ама и така не е! :D Ех,българино,българино!!!!!!!!!! :(
0

#14
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Събрах допълнителна информация и се оказа ,че съм подведен. Имало е желание сръндака да отиде в Чекерица, но от горското в Асеновград са се наложили и той е пуснат в района.Показаха ми и клипа. Извинявам се за кашата която забърках.
0

#15
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Може да се каже че отново си подведен, никой с нищо не се е налагал нито някой е имал желание за нещо да транспортира животното до Чекерица.

Но може да ти се признае че поне имаше кураж да се Извиниш.

И за друг път не казвай хоп преди да скочиш.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни