БГ Лов Форум: Върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални заложби! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални заложби!

#1
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11
Първо и от мен поздрави. Тази шарка е най готина и ако и малките са така супер.

Виж мнениетоПурко написа на 22.06.2011 - 13:13 :

или казано по друг начин - кученцата от това кучило имат всички предпоставки да се развият като уникални, универсални ловни кучета.

В такъв случай в Германия всички трябва да са уникални и съответно кученцата нямат нужда от изпити. Затова се чудя защо всяко поколение полага такива както и разни изследвания :unsure:
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#2
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 22.06.2011 - 14:05 :

Първо и от мен поздрави. Тази шарка е най готина и ако и малките са така супер.

Виж мнениетоПурко написа на 22.06.2011 - 13:13 :

или казано по друг начин - кученцата от това кучило имат всички предпоставки да се развият като уникални, универсални ловни кучета.

В такъв случай в Германия всички трябва да са уникални и съответно кученцата нямат нужда от изпити. Затова се чудя защо всяко поколение полага такива както и разни изследвания :unsure:



Без да влизаме в излишна полемика - ако прочетете внимателно и разгледате приложените материали, веднага ще спрете да се чудите.
Твърдението ми за предпоставка за уникалност се основава не на немския произход на родителите, а на постиженията им и факта, че са победители - според мен ако едно живо същество има качества, с които првъзхожда други от своя вид - това несъмнено е основание да се предполага, че поколението му може да демонстрира уникални заложби. Ерго, независимо от численосста на популацията в Германия, там също кучетата победители са единици и точно от тях се очаква да дадат качествени поколения.
0

#3
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11
Благодаря за отзивчивостта и вниманието. Наистина е интересно да дискутираме това, но ще ни се карат. Правилно сте болтнали вашия цитат и аз не оспорвам него, а по скоро той породи зададения от мен въпрос. Както и да е. Мерси още веднъж
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#4
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 22.06.2011 - 14:05 :

Първо и от мен поздрави. Тази шарка е най готина и ако и малките са така супер.

Виж мнениетоПурко написа на 22.06.2011 - 13:13 :

или казано по друг начин - кученцата от това кучило имат всички предпоставки да се развият като уникални, универсални ловни кучета.

В такъв случай в Германия всички трябва да са уникални и съответно кученцата нямат нужда от изпити. Затова се чудя защо всяко поколение полага такива както и разни изследвания :unsure:


Еххххх, бледоликий братко, когато "Голямата луна" огрее главите на нашето племе, очите на ловците-воини ще светят като жарава, защоно нищо няма да спре блажената и светлина. Попитай заспалата гора и ще получиш отговора в сърцето си......... :D :D :D
0

#5
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Искрено вярвам, че господин КОЦАКА не държи у себе си съмнение по въпроса дали бих могъл да му отговоря в не най-умело подбраната от него стилистика на уважавания от мен, В ДЕТСТВОТО МИ, господин Карл Май! Дори бих си позволил леки отклонения от интерпретациите в дух Гойко Митич - ама нейсе!

Ще си позволя да изправя малко макарона на моя отговор, тъй като темата е за развъдника на мой приятел и ми се ще да защитя правото на тази тема да съществува, олекотена от спам, без да се поддавам на изкушението да ползвам тона на наивистичния сарказъм, чрез който нашият приятел се опитва да прикрие импотенцията на езоповските си напъни.

Та, с две думи - Господин КОЦАКА, приятелски Ви моля да отворите тема за своя развъдник, където в открита конкуренция да съпоставяме вашите резултати и постижения с тези на развъдник Балканите и други развъдници!
Инак, считам изказването Ви за откровена андрешковщина с трудно прикриваем привкус на лук и вкиснало!
Почтително Ви моля да се въздържите от изказ на, несъмнено уважаваното Ваше мнение, нежели да го облечете в по-открита и, по възможност, оптимално градивна форма!
0

#6
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08

Виж мнениетоПурко написа на 22.06.2011 - 21:37 :

Искрено вярвам, че господин КОЦАКА не държи у себе си съмнение по въпроса дали бих могъл да му отговоря в не най-умело подбраната от него стилистика на уважавания от мен, В ДЕТСТВОТО МИ, господин Карл Май! Дори бих си позволил леки отклонения от интерпретациите в дух Гойко Митич - ама нейсе!

Ще си позволя да изправя малко макарона на моя отговор, тъй като темата е за развъдника на мой приятел и ми се ще да защитя правото на тази тема да съществува, олекотена от спам, без да се поддавам на изкушението да ползвам тона на наивистичния сарказъм, чрез който нашият приятел се опитва да прикрие импотенцията на езоповските си напъни.

Та, с две думи - Господин КОЦАКА, приятелски Ви моля да отворите тема за своя развъдник, където в открита конкуренция да съпоставяме вашите резултати и постижения с тези на развъдник Балканите и други развъдници!
Инак, считам изказването Ви за откровена андрешковщина с трудно прикриваем привкус на лук и вкиснало!
Почтително Ви моля да се въздържите от изказ на, несъмнено уважаваното Ваше мнение, нежели да го облечете в по-открита и, по възможност, оптимално градивна форма!


Пурко, аз изобщо не дискутирам развъдника на моя приятел Анди, когото познавам още от началото на състезателната му кариера и поздравявам най искрено за развъдната му дейност и всичко , което е сторил за породата. Отговарям на Поразяващата ръка , защото въпроса , който той зададе е твърде интересен и е задаван макар и в друг словоред от мен нееднократно в темите, и просто го намерих в тази. Аз не искам да се конкурирам с никого, защото считам , че това е глупост на фона на всеобщата породна криза в БГ. Завладяващия ентусиязъм не ми е в кръвта защото винаги съм страдал от основателен песимизъм по отношение на собствените си постижения в тази област, поради което се отдадох на друга, но недоумявам защо и други не последват примера ми на същото основание и при явно наличие на всички предпоставки. :D
0

#7
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 22.06.2011 - 14:05 :

Първо и от мен поздрави. Тази шарка е най готина и ако и малките са така супер.

Виж мнениетоПурко написа на 22.06.2011 - 13:13 :

или казано по друг начин - кученцата от това кучило имат всички предпоставки да се развият като уникални, универсални ловни кучета.

В такъв случай в Германия всички трябва да са уникални и съответно кученцата нямат нужда от изпити. Затова се чудя защо всяко поколение полага такива както и разни изследвания :unsure:


Много е просто .......
Това е един защитен механизъм, които се прилага в развъдната работа на всички германски породи !
Защото има много хора които могат да покрият изискванията за създаване на развъдник, но са малко тези които найстина разбират материята !
Естественно е да се дава шанс на всички да покажат своите възможности, но е изискуемо породите да бъдат защитени по някакъв начин !!!

Уникалността за един е посредственост за друг и водейки се от тази теза, хората създали германските породи са подбрали минимум от критерий, които трябва да може да покрива всяко едно куче което се допуска до разплод .
По същия начин е подбран друг минимум, от други критерий, които да определят едно куче като УНИКАЛНО, но според вещите хора - квалифицираните клубни съдий, които вече са доказали свойте възможности !!!

По този опростен начин се постигат две основни цели от германските създатели на породите !
първо - свобода в работата на отделният развъдчик.........
второ - гарантиране на изискуемият минимум за правилно развъждане при породата - Х ............

Все известен факт е, че уникално + уникално животно не е равно на друго уникално животно !
Точно в това е силата на добрите и известни развъдници - те умеят да подбират съвместимите уникални кучета за да произвеждат други уникални кучета ;)

пс: Естествено този набор от минимални изисквания се оказват препъни камък за много други държави и те ги отричат !
Нещо като лисицата и гроздето :D
Но дали са прави........?
0

#8
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Пурко, аз изобщо не дискутирам развъдника на моя приятел Анди, когото познавам още от началото на състезателната му кариера и поздравявам най искрено за развъдната му дейност и всичко , което е сторил за породата. Отговарям на Поразяващата ръка , защото въпроса , който той зададе е твърде интересен и е задаван макар и в друг словоред от мен нееднократно в темите, и просто го намерих в тази. Аз не искам да се конкурирам с никого, защото считам , че това е глупост на фона на всеобщата породна криза в БГ. Завладяващия ентусиязъм не ми е в кръвта защото винаги съм страдал от основателен песимизъм по отношение на собствените си постижения в тази област, поради което се отдадох на друга, но недоумявам защо и други не последват примера ми на същото основание и при явно наличие на всички предпоставки. :D
[/quote]

Ееее, разгеле!
Най-после да видя едно изказване от г-н КОЦАКА в стил - "право куме, в очи" - супер!
Без задни мисли, без заяждане, без прикрити, хапливи забележки - направо не мога да повярвам!

оп-оп-оп...., чекай малко...

... "когото познавам още от началото на състезателната му кариера ..." ; ..."винаги съм страдал от основателен песимизъм по отношение на собствените си постижения в тази област..."

Горното се отнася само за посочените извадки!

Що касае останалата част от изложението - моля, разбирай обратното!

Не мисля, че ми се коментира, но не мога да не споделя вдъхновението си от г-н КОЦАКОВОТО недоумение, което съм ди позволил да повдигна в текста - уникално!
0

#9
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Жоре само едно ще кажа значи то си е така върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални золожби спор няма за това.Но може доста кученца да попаднат в такива ловци дето хал хабер си нямат от обучение на куче и кви ще станат тези кученца я ми отговори ти.Сигурно ще разчитат на вродените им качества. ;)
0

#10
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
"Уникалност", "върхови постижения".............?! Такива твърдения са доста ангажиращи за хора които вече требва да имат някакъв поглед върху породата. Когато са израз на емоция разбирам , но когато се говори в киноложка среда подобни твърдения са заявка за извънредно високо качество в международен план а това предизвиква специялизиран интерес от специялисти. Мисля да помоля няколко такива да преценят това твърдение, но за целта ще ми трябва сериозни аргументи под формата на конкретно животно с уникалните белези и качества, а на БГ хоризонта не виждам подобно.
0

#11
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
:D Вродено , вродено - се файда :D
0

#12
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоКОЦАКА написа на 23.06.2011 - 11:15 :

"Уникалност", "върхови постижения".............?! Такива твърдения са доста ангажиращи за хора които вече требва да имат някакъв поглед върху породата. Когато са израз на емоция разбирам , но когато се говори в киноложка среда подобни твърдения са заявка за извънредно високо качество в международен план а това предизвиква специялизиран интерес от специялисти. Мисля да помоля няколко такива да преценят това твърдение, но за целта ще ми трябва сериозни аргументи под формата на конкретно животно с уникалните белези и качества, а на БГ хоризонта не виждам подобно.



А, можел си да си кажеш мнението и малко по-открито - така вече съм съгласен.

Аз ще си позволя същото - върховите постижения и уникалността, за които аз говоря са постиженията на моето куче Бора и мъжкото куче Конан, на което е заплодена.
Напълно съм съгласен, че опеделящо трябва да е мнението на специалисти и имено това споделям - постиженията на въпросните кучета и техните качества са преценени и оценени имено от специалисти и точно в киноложка среда - по време изпитанията и състезанията, където са се явявали - спавка - виж публикуваните документи!!!
На вниманието на КОЦАКА - в документите са посочени имената на хората, които са дали тези оценки, дали те са специалисти или не - КОЦАКА ще каже...
0

#13
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоManolo19 написа на 23.06.2011 - 10:17 :

Жоре само едно ще кажа значи то си е така върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални золожби спор няма за това.Но може доста кученца да попаднат в такива ловци дето хал хабер си нямат от обучение на куче и кви ще станат тези кученца я ми отговори ти.Сигурно ще разчитат на вродените им качества. ;)



Съгласаен сум с теб Маноле, затова мисля да се постарая да им осигуря, доколкото мога най-доброто отглеждане и обучение. Поне ще опитам!
0

#14
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 01:38 :

Много е просто .......

Естественно е да се дава шанс на всички да покажат своите възможности, но е изискуемо породите да бъдат защитени по някакъв начин !!!

Защитени от какво, от кого? Нали са в собствената си държава? Говори се, че там дори за да получи право на лов полага изпити. Е какъв е тогава проблема? И ако един пес не покрие тези вжк, втк, стщ и т.д. съкратени изпити това значи ли че песа не става за разплод?
Нищо че мама и тати са отличници на същите.

Значи ли, че ако Алекзандрия Милс роди дете от Карл Ван ден Берг, то детето ще е красив гей?
Или може и да е красиво и да не е гей, а може и да не е красиво, а да е гей и може и да е не е красиво и да не е гей?
Какво ще е, кой може да каже предварително? :unsure:
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#15
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 23.06.2011 - 13:44 :

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 01:38 :

Много е просто .......

Естественно е да се дава шанс на всички да покажат своите възможности, но е изискуемо породите да бъдат защитени по някакъв начин !!!

Защитени от какво, от кого? Нали са в собствената си държава? Говори се, че там дори за да получи право на лов полага изпити. Е какъв е тогава проблема? И ако един пес не покрие тези вжк, втк, стщ и т.д. съкратени изпити това значи ли че песа не става за разплод?
Нищо че мама и тати са отличници на същите.

Значи ли, че ако Алекзандрия Милс роди дете от Карл Ван ден Берг, то детето ще е красив гей?
Или може и да е красиво и да не е гей, а може и да не е красиво, а да е гей и може и да е не е красиво и да не е гей?
Какво ще е, кой може да каже предварително? :unsure:

Ей Ники и тук те контрирара твоя човек навсякъде е по следитети. :D
0

#16
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоManolo19 написа на 23.06.2011 - 13:49 :

Ей Ники и тук те контрирара твоя човек навсякъде е по следитети. :D

Колега не е лично към Николай. Просто цитирах този коментар, защото той поне се опита да отговори за разлика от други.
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#17
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Я, къде отиде поста на Манол, дето иска да му подаря куче?
???
0

#18
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоПурко написа на 23.06.2011 - 14:04 :

Я, къде отиде поста на Манол, дето иска да му подаря куче?
???

Отиде в съответната тема: КЛИК
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#19
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 23.06.2011 - 13:44 :

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 01:38 :

Много е просто .......

Естественно е да се дава шанс на всички да покажат своите възможности, но е изискуемо породите да бъдат защитени по някакъв начин !!!

Защитени от какво, от кого? Нали са в собствената си държава? Говори се, че там дори за да получи право на лов полага изпити. Е какъв е тогава проблема? И ако един пес не покрие тези вжк, втк, стщ и т.д. съкратени изпити това значи ли че песа не става за разплод?
Нищо че мама и тати са отличници на същите.



Всички развъдчици, водачи и тн. в началото са били прохождащи . Някои са стигнали върховете, други средно ниво, а трети/по-голямата част/ са се отказали още в самото начало или са отпаднали от този вид дейност .Това е причината да се дава шанс на всички и в последствие сред масата да се открояват различните слов=еве от тези хора .

Породите трябва да бъдат защитавани именно от тези които не са успели или са разбрали, че това не им се отдава. Те могат да са отлични лекари, зъболекари, президенти, собственици на огромни вериги магизини и тн. и тн..... Това в никакъв случай не означава, че работата им с дадена порода ловни кучета или по принцип кучета трябва да е също толкова успешна колкото и бизнесът им !!!
Това също не означава, че тези хора са глупави, лоши или некъдърни, те просто не могат да боравят с тази материя и отпадат от групата на можещите .
Понякога се случва и доказано можещи хора да допускат грешки и тези грешки трябв ада бъдат отчитани и санкционирани от съответните съдий .

На вторият ти въпрос ще отговоря така - ДА, именно това означава ако едно куче от породата "Х" не е издържало изпитите чрез които е създадена породата ! Породата е създадена и има днешният си облик и практическо приложение благодарение на стриктно спазване на правила и водене на селекция, чрез изпити / в случая за германските породи които пишем/
Имаме продук получен по тази схема и тои ни харесва или не, е вече въпрос на лично виждане и предпочитания .
Но щом го ползваме се предполага, че ни харесва .
Отричането на начина по които е създаден този продук би ни поставил в ролята на двуличници ..........
Нещата са твърде прости и лесни за разбиране, но само от хора, които искат да ги разберат !!!

Всъщност, след цялата "плява" която прочете.........защо ми задаваш въпроси? Възможността отговорите им да са "плява" е огромна;)
0

#20
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 14:56 :

Всъщност, след цялата "плява" която прочете.........защо ми задаваш въпроси? Възможността отговорите им да са "плява" е огромна;)

Защото като комуникираш спокойно е ок ;)
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни