БГ Лов Форум: Въпроси относно курса и изпитите за придобиване право на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпроси относно курса и изпитите за придобиване право на лов

#101
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

 vvassilev написа на 19.12.2017 - 10:50 :

Здравейте

Исках да попитам как точно се провежда курса за лов, през седмицата ли са лекциите, в работно време ли са? Изкам да се запиша, но в София не намирам курс, а в друг град ако се запиша няма да мога да присъствам на лекциите ако са през седмицата.

В София мисля, че няма да има курсове, най-близо ти е гр. Елин Пелин, виж за курса там: http://www.bglov.com...showtopic=71584

Има обявен телефон, звънни и попитай затова което те интересува.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#102
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

 Vasil Terziyski написа на 19.12.2017 - 10:55 :

 vvassilev написа на 19.12.2017 - 10:50 :

Здравейте

Исках да попитам как точно се провежда курса за лов, през седмицата ли са лекциите, в работно време ли са? Изкам да се запиша, но в София не намирам курс, а в друг град ако се запиша няма да мога да присъствам на лекциите ако са през седмицата.

В София мисля, че няма да има курсове, най-близо ти е гр. Елин Пелин, виж за курса там: http://www.bglov.com...showtopic=71584

Има обявен телефон, звънни и попитай затова което те интересува.

Наслука.



Здравейте, г-н Терзиев,
Карам в момента курс, чакам дата за изпитите и до колкото последно време следя сайт, форум, различни публикации, ако ще и клипове по youtube - мисля, че Вашите отговори като редактор или препратка към препоръчан от Вас сайт/публикация ще са най-акуратни. Ще се раздвам да получа изчерпателен такъв. Може въпросите да са общи, но честно казано няма какво да се лъжем, курсовете не такива каквито са описани в ППЗЛОД като часове, стрелби и т.н., надявам се аз да не съм попаднал на максимално отдадени обучаващи. Лекции за боравене с оръжие особено, устройство, боеприпаси, стрелба, БЕЗОПАСНОСТ... са крайно недостатъчни.

1. Материали по курса има, тестът онлайн го решаваме... трябва си четене. Но какви са примерните писмени въпроси и устното препитване след това. На какво трябва да се обърне внимание и по-скоро някакви примери.
2. Правила за безопасност при боравене с оръжие има доста публикувани, дори такива и в сайта на МВР. Но при стрелба на практическия изпит има ли някакви конкретни такива, които биха ни забили в земята. Повече съвети получих от човека на стрелбище Диана_Л в Лозен отколкото на пробни стрелби с по 4-5 патрона.
3. След взимане на изпитите успешно, надявамс е, следва да се почне "оправянето на документите", което е доооста мътна работа мисля за всички тук четящи - "намирането на дружинка" поне според мен и общите ми познания означава намиране на група/дружинка членуваща в ловно сдружение, като за влизане в нея трябва да им първо място, след това решение на събрание на сдружението предполагам, получаване на някаквооо... да го нарека уверение, бележка, прието заявление и т.н. Така ли е? Има ли срокове за това, моя инициатива за свикване на събрание и т.н. ?? Като много тук, предполагам, и на мен ми е обещано, че ще "те уредим", което са си все пак само думи :).
4. След издаване на членска карта какво следва? Ловен билет, разрешително от КОС?

Моля за изчерпателен отговор ако е възможно и ненахално, като мисля, че така ще я обобщим и приключим тази тема за много сегашни и бъдещи колеги! А от хората които са го минали най-добре може да се научи - това си е практика.
В допълнение, ако всичко което съм запитал /освен т. 1, което е разяснено в ППЗЛОД/ има допълнителни подзаконови нормативни актове за процедрите, направо ги назовете и да се ровим :)

Поздрави!
0

#103
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14
Днес 12.06.2019г. успешно мина теоретичния ми изпит за придобиване право на лов. След седмица е практическият изпит. Все още не бързам да се радвам, макар, че първото препятствие вече е преминато, стрелбата п панички ме притеснява.Дано всичко бъде наред!
0

#104
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14
Придобих право на лов. Изкарах изпитите, де.
0

#105
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

 andrei P226R написа на 19.06.2019 - 20:09 :

Придобих право на лов. Изкарах изпитите, де.


А честито ... и добре дошъл ! :cheers2:
0

#106
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

 andrei P226R написа на 19.06.2019 - 20:09 :

Придобих право на лов. Изкарах изпитите, де.

Честито Колега. Много слука желая.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#107
Потребителя е офлайн   Галин Милянов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.03.15

 andrei P226R написа на 19.06.2019 - 20:09 :

Придобих право на лов. Изкарах изпитите, де.

Честито много слука.
0

#108
Потребителя е офлайн   Валето Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 29.11.19
Здравейте. Решил съм да ви ставам колега. Но преди курсовете и всичко имам едно питане. Ще се радвам да ме светнете по въпроса и има ли смисъл да ходя да се записвам. Не виждам добре с дясното око немога да се прицелвам с него лявото око ми компенсира и с него виждам като орел. Ще имам ли проблеми относно стрелбата ако се целя с лявото око. За издаване на разрешително от полицията за оръжие бе изобщо проблем ли е? Има доста възрастни ловци в дружинките съмнява ме да виждат перфектно! Аз съм на 30 години, та някой знаели за подобен случай. Има ли смисъл да се записвам ако това е проблем? Чакам мнения.. (не нося очила и с въздушната пушка съм доста точен) :) Поздрави.!
0

#109
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Не смятам че ще е проблем много хора съм виждал да се прицелват с лявото
0

#110
Потребителя е офлайн   krasram 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 02.05.20
Здравейте,

може ли за по подробна информация относно курсовете за лов които се провеждат в страната

Прочетох учебника, там има разписани времена за лекции, стрелба и правила за провеждане на изпита

Сега заради епидемията ми казаха - чети си учебника, решавай тестовете , няма да има обучение като лекции
Ще дойдеш да гръмнеш няколко пъти и си готов за изпита

Аз лично не разбирам нещата толкова .. хвърковато

Платил съм определена сума за курса в София
Очаквам да получа и адекватно обучение с обяснения и примери, както и да имам възможност да задавам въпроси по време на лекциите
Боравенето с оръжие е важна тема, както и Стрелбата и тренировките с инструктор , което според мен не се изчерпва с "гръмването" , както ми обявиха

Във всички ли градове се провеждат по този начин курсовете или аз съм изтеглил късата клечка

Имате ли някакви препоръки?

Ако поради извънредните мерки не е възможно провеждането на адекватен курс
Мога ли да заявя отлагане на курса с 1 година и с какви документи и обосновка , може да стане това


Поздрави и предварително благодаря за коментарите
0

#111
Потребителя е офлайн   S40 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 13.12.18
Спокойно! Чети си теорията, наблегни на теста /има го в сайта на форума/, затова решавай го по няколко пъти на ден /минимум/!
Хубаво е и да стреляш, но, според обстоятелствата на конкретния курС!
Успех ти желая!
0

#112
Потребителя е офлайн   krasram 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 02.05.20
Здравейте ,

можете ли да ми кажете какви въпроси ( примерно на вас са се паднали) се падат на Писмения изпит.
Тестовия - вече го научих и минавам със 100-102 верни ( от книжката с тестовете и от теста тук в сайта - (принципно има разлики ..., някои въпроси ги няма в теста в сайта и обратното ) ) , но за писмения не разбрах какво да очаквам.

Само животни ли се падат или и тероия за норамативните документи или за кинология и т.н.
Може ли да дадете примери от вашите изпити - за да сме си полезни с колегите, които също ще се явяват

Благодаря предварително
0

#113
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

 krasram написа на 24.05.2020 - 12:56 :

Здравейте ,

можете ли да ми кажете какви въпроси ( примерно на вас са се паднали) се падат на Писмения изпит.
Тестовия - вече го научих и минавам със 100-102 верни ( от книжката с тестовете и от теста тук в сайта - (принципно има разлики ..., някои въпроси ги няма в теста в сайта и обратното ) ) , но за писмения не разбрах какво да очаквам.

Само животни ли се падат или и тероия за норамативните документи или за кинология и т.н.
Може ли да дадете примери от вашите изпити - за да сме си полезни с колегите, които също ще се явяват

Благодаря предварително

На мен ми се падна див заек. А на един съсед с който заедно карахме калибри и патрони. И въпрос ми зададоха защо искам да стана ловец.
0

#114
Потребителя е офлайн   krasram 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 02.05.20

 Чичо Стефчо написа на 24.05.2020 - 14:38 :

 krasram написа на 24.05.2020 - 12:56 :

Здравейте ,

можете ли да ми кажете какви въпроси ( примерно на вас са се паднали) се падат на Писмения изпит.
Тестовия - вече го научих и минавам със 100-102 верни ( от книжката с тестовете и от теста тук в сайта - (принципно има разлики ..., някои въпроси ги няма в теста в сайта и обратното ) ) , но за писмения не разбрах какво да очаквам.

Само животни ли се падат или и тероия за норамативните документи или за кинология и т.н.
Може ли да дадете примери от вашите изпити - за да сме си полезни с колегите, които също ще се явяват

Благодаря предварително

На мен ми се падна див заек. А на един съсед с който заедно карахме калибри и патрони. И въпрос ми зададоха защо искам да стана ловец.


Здравейте колеги,
Благодаря за подкрепата и на сайта и на колегите и на теста ;)
Падна ми се - дива свиня и обработка на дивеча
Преминах теорията успешно
Остава практическия
0

#115
Потребителя е офлайн   Валето Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 29.11.19
Здравейте искам да попитам колко излиза един курс с всички такси. От Враца съм тука курса е 450 лв но не ми казват за другите такси интересува ме по точно цената на издаване на членска карта и ловен билет. Един колега четох че 400 - 450 лв е дал за тея неща за изпитите ясно че пи 30 40 лв на изпит но толкова ли е ловния билет и членската карта или е различно на всякакаде. Искам да знам колко излиза цялата игра като пари да знам дали да се захващам а и ще ориентираме много колеги с актуални цени мисля че много хора се интересуват колко излиза цялото нещо и ще сме полезни моля за изчерпателни и компетентни отговори.
0

#116
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19

 Валето Петров написа на 03.09.2020 - 08:36 :

Здравейте искам да попитам колко излиза един курс с всички такси. От Враца съм тука курса е 450 лв но не ми казват за другите такси интересува ме по точно цената на издаване на членска карта и ловен билет. Един колега четох че 400 - 450 лв е дал за тея неща за изпитите ясно че пи 30 40 лв на изпит но толкова ли е ловния билет и членската карта или е различно на всякакаде. Искам да знам колко излиза цялата игра като пари да знам дали да се захващам а и ще ориентираме много колеги с актуални цени мисля че много хора се интересуват колко излиза цялото нещо и ще сме полезни моля за изчерпателни и компетентни отговори.


Цялото нещо колега ако не си си намерил дружинка която да е обещала да те вземе и тя да те прати и на курс а ти самоволно отидеш да си караш курс в друга област и ловно сдружение излиза 2 бона.
Цената на самият курс е малкото перо в случаят след това трябва да платиш и доброволни дарения в размер по голям от цената на курса като в интеренет пише и случай за повече пари дори в зависимост на кого попаднеш и тук не говорим за рушвети и пари под масата а съвсем законни доброволни дарения.

Така че като гледам че се прави сметка за 400 - 500 лв да се мине тънко, по добре изобщо не се захващай щото след това ще трябва да се купуват и пушки и боеприпаси и други неща които трудно се придвиждат.

Ето един примерен сценарии:
Караш си курса който със сметнати разходи за изпити и учебни материали е 600 лв.
Добави тук и някой допълнителен час на паничките ако не си стрелял преди това + 50 до 100 лв.
След това ако са те пратили твоя дружинка и са обещали да те земат (без пари или срещу нещо друго) ок.
Ако си си изкарал самоволно курса почваш да търсиш дружинка защото се оказва че ако не намериш дружинка до края на годината курса ти гори!

Съответно никой не иска да те взима никъде щото било пълно - шуро баджо ала бала оказва се че ловното сдружение само лапа пари, дружинките пък си имат текущи разходи.
Намираш дружинка ообаче условието е голямо дарение за сдруженеито и малко такова за дружинката - между 800 до 1000 лв.

Почваш да се ядсоваш но вече си с единия крак вътре.
След това разходи за психо, съдимост и такси в КОС за разрешение за закупуване на първо оръжие.
Забавяш се щото там искат заверен билет и заверена челенска карта. Докато стане това сезона е почнал вече хората пуцат ти още нямаш разрешение за закупуване.
Излиза заветното разрешение купуваш пушката чакаш един месец да ти излезе разрешителното от КОС да може да я ползваш (и за него има такса). Тук влиза и един разход за каса която трябва да купиш и монтираш още преди да си отишъл за разрешителното 150 -200 лв най евтините каси.

Накрая излиза и разрешителното.

Ако в началото си знаел че ти трябват поне 2 500 лв. (добавям 500 за пушка) нямаше и да се хванеш на хорото.

Това е съвсем реален сценарии!
0

#117
Потребителя е офлайн   Валето Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 29.11.19

 metal написа на 03.09.2020 - 14:07 :

 Валето Петров написа на 03.09.2020 - 08:36 :

Здравейте искам да попитам колко излиза един курс с всички такси. От Враца съм тука курса е 450 лв но не ми казват за другите такси интересува ме по точно цената на издаване на членска карта и ловен билет. Един колега четох че 400 - 450 лв е дал за тея неща за изпитите ясно че пи 30 40 лв на изпит но толкова ли е ловния билет и членската карта или е различно на всякакаде. Искам да знам колко излиза цялата игра като пари да знам дали да се захващам а и ще ориентираме много колеги с актуални цени мисля че много хора се интересуват колко излиза цялото нещо и ще сме полезни моля за изчерпателни и компетентни отговори.


Цялото нещо колега ако не си си намерил дружинка която да е обещала да те вземе и тя да те прати и на курс а ти самоволно отидеш да си караш курс в друга област и ловно сдружение излиза 2 бона.
Цената на самият курс е малкото перо в случаят след това трябва да платиш и доброволни дарения в размер по голям от цената на курса като в интеренет пише и случай за повече пари дори в зависимост на кого попаднеш и тук не говорим за рушвети и пари под масата а съвсем законни доброволни дарения.

Така че като гледам че се прави сметка за 400 - 500 лв да се мине тънко, по добре изобщо не се захващай щото след това ще трябва да се купуват и пушки и боеприпаси и други неща които трудно се придвиждат.

Ето един примерен сценарии:
Караш си курса който със сметнати разходи за изпити и учебни материали е 600 лв.
Добави тук и някой допълнителен час на паничките ако не си стрелял преди това + 50 до 100 лв.
След това ако са те пратили твоя дружинка и са обещали да те земат (без пари или срещу нещо друго) ок.
Ако си си изкарал самоволно курса почваш да търсиш дружинка защото се оказва че ако не намериш дружинка до края на годината курса ти гори!

Съответно никой не иска да те взима никъде щото било пълно - шуро баджо ала бала оказва се че ловното сдружение само лапа пари, дружинките пък си имат текущи разходи.
Намираш дружинка ообаче условието е голямо дарение за сдруженеито и малко такова за дружинката - между 800 до 1000 лв.

Почваш да се ядсоваш но вече си с единия крак вътре.
След това разходи за психо, съдимост и такси в КОС за разрешение за закупуване на първо оръжие.
Забавяш се щото там искат заверен билет и заверена челенска карта. Докато стане това сезона е почнал вече хората пуцат ти още нямаш разрешение за закупуване.
Излиза заветното разрешение купуваш пушката чакаш един месец да ти излезе разрешителното от КОС да може да я ползваш (и за него има такса). Тук влиза и един разход за каса която трябва да купиш и монтираш още преди да си отишъл за разрешителното 150 -200 лв най евтините каси.

Накрая излиза и разрешителното.

Ако в началото си знаел че ти трябват поне 2 500 лв. (добавям 500 за пушка) нямаше и да се хванеш на хорото.

Това е съвсем реален сценарии!
Значи ако си намеря дружинка която да не ми иска пари тия 800 1000 лв отпадат така ли щото имам такава уж сигурна и няма да искат пари
0

#118
Потребителя е офлайн   Валето Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 29.11.19

 Валето Петров написа на 03.09.2020 - 18:51 :

 metal написа на 03.09.2020 - 14:07 :

 Валето Петров написа на 03.09.2020 - 08:36 :

Здравейте искам да попитам колко излиза един курс с всички такси. От Враца съм тука курса е 450 лв но не ми казват за другите такси интересува ме по точно цената на издаване на членска карта и ловен билет. Един колега четох че 400 - 450 лв е дал за тея неща за изпитите ясно че пи 30 40 лв на изпит но толкова ли е ловния билет и членската карта или е различно на всякакаде. Искам да знам колко излиза цялата игра като пари да знам дали да се захващам а и ще ориентираме много колеги с актуални цени мисля че много хора се интересуват колко излиза цялото нещо и ще сме полезни моля за изчерпателни и компетентни отговори.


Цялото нещо колега ако не си си намерил дружинка която да е обещала да те вземе и тя да те прати и на курс а ти самоволно отидеш да си караш курс в друга област и ловно сдружение излиза 2 бона.
Цената на самият курс е малкото перо в случаят след това трябва да платиш и доброволни дарения в размер по голям от цената на курса като в интеренет пише и случай за повече пари дори в зависимост на кого попаднеш и тук не говорим за рушвети и пари под масата а съвсем законни доброволни дарения.

Така че като гледам че се прави сметка за 400 - 500 лв да се мине тънко, по добре изобщо не се захващай щото след това ще трябва да се купуват и пушки и боеприпаси и други неща които трудно се придвиждат.

Ето един примерен сценарии:
Караш си курса който със сметнати разходи за изпити и учебни материали е 600 лв.
Добави тук и някой допълнителен час на паничките ако не си стрелял преди това + 50 до 100 лв.
След това ако са те пратили твоя дружинка и са обещали да те земат (без пари или срещу нещо друго) ок.
Ако си си изкарал самоволно курса почваш да търсиш дружинка защото се оказва че ако не намериш дружинка до края на годината курса ти гори!

Съответно никой не иска да те взима никъде щото било пълно - шуро баджо ала бала оказва се че ловното сдружение само лапа пари, дружинките пък си имат текущи разходи.
Намираш дружинка ообаче условието е голямо дарение за сдруженеито и малко такова за дружинката - между 800 до 1000 лв.

Почваш да се ядсоваш но вече си с единия крак вътре.
След това разходи за психо, съдимост и такси в КОС за разрешение за закупуване на първо оръжие.
Забавяш се щото там искат заверен билет и заверена челенска карта. Докато стане това сезона е почнал вече хората пуцат ти още нямаш разрешение за закупуване.
Излиза заветното разрешение купуваш пушката чакаш един месец да ти излезе разрешителното от КОС да може да я ползваш (и за него има такса). Тук влиза и един разход за каса която трябва да купиш и монтираш още преди да си отишъл за разрешителното 150 -200 лв най евтините каси.

Накрая излиза и разрешителното.

Ако в началото си знаел че ти трябват поне 2 500 лв. (добавям 500 за пушка) нямаше и да се хванеш на хорото.

Това е съвсем реален сценарии!
Значи ако си намеря дружинка която да не ми иска пари тия 800 1000 лв отпадат така ли щото имам такава уж сигурна и няма да искат пари
и какво означава дружинката да ме прати на курс.? И ако имам такава как стоят нещата тогава ще мина ли по тънко. :D
0

#119
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
Дружинката обикновено членува в ловното сдружение - всяка година законово се определят броят на свободни места за нови ловци и ако е над определена бройка се организира курс.
Теоритично там къето организират курса са длъжни да те вземат (защото курса е организиран въз основа на свободни места но те не ги попълват за да може да правят курс и догодина) но на практика това не се случва и е много хитър бизнес ловното сдружение да си събира хубав бюджет за да може няколко човека да си седят на заплатка в офиса им целогодишно и други благинки за тях.
Ловните сдружения са нещо като държава в държавата - частни и не подлежат на държавна регулация - смучат яко парите на ловците и бюджета на дружинките срещу неясно какво насреща.
Пример - трябва да си купим нов джип за здружението от къде ще вземем 80 бона ами как всяка дружинка да ни даде по няколко хиляди лева и дружинките щат не щат дават и хоп имат си нов джип.

Страхувам се че си леко закъснял, курсовете бяха преди месеци - следващите догодина.
Ако имаш обещание да те приемат в определена дружинка може да поддържаш връзка с нейното ръководство и те ще те информират дали идущата 2021 ще има курс във вашият регион. По този начин ще отпаднат част от горните разходи.
Информацията за курса излиза късна есен и обикновено се заплаща предарително или се дава капаро за да може да си запазиш място. Процесът е дълъг.
0

#120
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18
Здравейте. Бих искал да попитам.Курсовете за подборен лов само на пролет ли са или е възможно да има и на есен?
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни