БГ Лов Форум: Право върху трофея - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

Право върху трофея кой има право да го получи

Анкета: Право върху трофея на паднало животно, стреляно от двама или повече ловци (145 потребител(и) са гласували)

Кой има право върху трофея на паднало животно при групов лов?

  1. Пусналия първа кръв на животното, независимо че не е паднало при него! (6 глас(а) [4.14%] - Виж)

    Процент гласували: 4.14%

  2. Последния стрелял по животното и то е паднало при него! (58 глас(а) [40.00%] - Виж)

    Процент гласували: 40.00%

  3. Гласувал Първия нанесъл смъртоносна рана, независимо, че не е паднало при него! (81 глас(а) [55.86%] - Виж)

    Процент гласували: 55.86%

Глас

#241
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоdjan i написа на 12.10.2017 - 11:58 :

Мисля, че верният и честен и най-справедлив отговор е третият, освен ако дивеча е ранен и се измъкне от гонката. Доубие ли го друга група ловци, честно е дивечът да остава за тази група, която го е доубила. С тези две правила ще има най-малко поводи за сръдни. Излишно е две групи да се струпват около дивеча и да му се прави едва ли не аутопсия. Първият възможен отговор даже не си струва да се коментира. Който засвои дивеч по него си е за реззиллък.

Колега, прочети цялата тема и ще разбереш колко не си прав!
В цивилизованите страни има правила и традиции, те се спазват и няма никакви "резилъци"!
Това, че в България я караме "кой както си го разбира и по-добро нема" не значи, че това е вярното!
Да, вярно е, че всеки има право на мнение, но също така е вярно, че всеки трябва да спазва законите, правилата и да уважава традициите!
Прочети (в началото на темата) какво пише в "Алманаха на българския лов" - снимал съм 3 страници от него и ще разбереш за какво иде реч!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#242
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Що, му се караш на човека ,бе Хънт ?!
Има си мнение и е прав за резилъците - БГ лова е пълен с тях !!!
Темата ти е хубава,именно защото дава шанс за оценка на качествата на ловеца в тези ширини.Самия факт ,че се явява казус по въпрос,който не стои на други места,идва да каже,че нещата не са много наред тук...Лиготиите в българския лов,не са подвластни на никакви алманаси,защото в самия лов са допуснати хора,които не са дорасли за такова нещо .
И така-
Ако се махнат от БГ Лова, с вълшебна пръчка,комплексарите,месарите,манекените,ефетата,скатаващите се от жените си, ,,индустриалните''саламжии,откровенните дамжии,касовите пушкодържатели,политиците,олигарсите,шизофренните убийци,купувачите на билети,горските талъсъми,ловните деятели...и още някои други.....
...ще останат 5-6000 ловци,пред които въпросите от анкетата ти, няма да стоят !!!
Нарича се редукция или ревизия на мотивацията... ;)
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#243
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Колеги, съгласен съм с мненията ви. Прекрасно допълват моето. Имал съм случай, както един ловен бос пусна първа кръв на животното именно с 8-0. Защо е бил с такъв патрон - негова си работа и не ме интересува. Каза че бил сложил за хищници и объркал спусъците. Нямаше претенции за трофея, който свалих с бренеке от 15 метра, както хвърчеше ниско над земята, засилено от колегата да ме улесни. ха
Малко ловци имат наглостта да се позоват на ловния алманах при вариант едно. Аз не съм от тях. Смятам, че и тези 6 колеги едва ли биха претендирали. Във форума може, но на лов ще изпитат разочарование от резултата. Защо? Защото след лов почва пиперливата част - яде се, дере се, пие се и се коментира по най-пиперлив начин, а колегите с първата кръв отнасят цялата сол и плюнка, която са си представяли, че биха отнесли, умножено по броя на изпитите питиета и техните марки. При дървен народ като немския тия минават, но при южен и жизнен, енергичен в доброто и лошото наш народ таз първа кръв е бита карта.
0

#244
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 13.10.2017 - 09:35 :

Що, му се караш на човека ,бе Хънт ?!
Има си мнение и е прав за резилъците - БГ лова е пълен с тях !!!
Темата ти е хубава,именно защото дава шанс за оценка на качествата на ловеца в тези ширини.Самия факт ,че се явява казус по въпрос,който не стои на други места,идва да каже,че нещата не са много наред тук...Лиготиите в българския лов,не са подвластни на никакви алманаси,защото в самия лов са допуснати хора,които не са дорасли за такова нещо .
И така-
Ако се махнат от БГ Лова, с вълшебна пръчка,комплексарите,месарите,манекените,ефетата,скатаващите се от жените си, ,,индустриалните''саламжии,откровенните дамжии,касовите пушкодържатели,политиците,олигарсите,шизофренните убийци,купувачите на билети,горските талъсъми,ловните деятели...и още някои други.....
...ще останат 5-6000 ловци,пред които въпросите от анкетата ти, няма да стоят !!!
Нарича се редукция или ревизия на мотивацията... ;)


Относно мотивацията, искам да ти покажа нагледно моята теория :

Прикачено изображение: Мотивация.jpg
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#245
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоdjan i написа на 13.10.2017 - 09:39 :

Защото след лов почва пиперливата част - яде се, дере се, пие се и се коментира по най-пиперлив начин, а колегите с първата кръв отнасят цялата сол и плюнка, която са си представяли, че биха отнесли, умножено по броя на изпитите питиета и техните марки.

Вместо да ги плючите , купете сапун и онези с "първа кръв" да отиват на реката или на чешмата ...
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#246
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
И така не им е лесно.
0

#247
Потребителя е офлайн   memorex 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 07.01.17
Здравейте колеги, преди да отговоря на анкетата да попитам нещо, защото съм ловец първи сезон и не са ми ясни много нещата. Решил съм да използвам само куршум и в двете цеви, макар че ме карат да слагам 13/0 ама аз тайничко си зареждам куршуми. Та.... ако уцеля глиган в задника с куршум (не си мисля, че ако изобщо го уцеля ще е някъде другаде), какви ще са пораженията? Само да кажа, че не питам за да взема трофей от уцелен от мен в гъза глиган, искам да притежавам само трофей, за който няма съмнение, че е единствено мое постижение. Питам, за да отговоря на анкетата, защото си взех изпита скоро и ми е пресен отговор №1, ама като прочетох малко от споровете ви и започнах да се съмнявам, че е така.
0

#248
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоmemorex написа на 31.10.2017 - 12:43 :

Здравейте колеги, преди да отговоря на анкетата да попитам нещо, защото съм ловец първи сезон и не са ми ясни много нещата. Решил съм да използвам само куршум и в двете цеви, макар че ме карат да слагам 13/0 ама аз тайничко си зареждам куршуми. Та.... ако уцеля глиган в задника с куршум (не си мисля, че ако изобщо го уцеля ще е някъде другаде), какви ще са пораженията? Само да кажа, че не питам за да взема трофей от уцелен от мен в гъза глиган, искам да притежавам само трофей, за който няма съмнение, че е единствено мое постижение. Питам, за да отговоря на анкетата, защото си взех изпита скоро и ми е пресен отговор №1, ама като прочетох малко от споровете ви и започнах да се съмнявам, че е така.

Здравей колега!
Виждал съм глиган, ударен в задните части с бренеке, като бренекето беше излезнало през врата диагонално! Глигана падна на място!
Намирал съм и женска ударена в задния бут с бренеке, убита от чакали дни след раняването!
Имал съм случай, когато с изстрел по заминаващо си прасе, след леко ожулване отзад прасето променя треакторията си на бягство и се насочва към съседна пусия, където колегата го ДОУБИВА с два изстрела!

А сега си отговори сам на въпроса - кое от трите наранявания е по-смъртоносно за прасето?
:thinking:

Видя ли защо верния отговор е първия, въпреки че много малко колеги са го посочили! ;)
Това само показва нивото на ловната ни култура в БГ, рязко снижена с платените курсове за ловци през последните 2-3 десетилетия! :angry:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#249
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.10.2017 - 15:50 :

Виж мнениетоmemorex написа на 31.10.2017 - 12:43 :

Здравейте колеги, преди да отговоря на анкетата да попитам нещо, защото съм ловец първи сезон и не са ми ясни много нещата. Решил съм да използвам само куршум и в двете цеви, макар че ме карат да слагам 13/0 ама аз тайничко си зареждам куршуми. Та.... ако уцеля глиган в задника с куршум (не си мисля, че ако изобщо го уцеля ще е някъде другаде), какви ще са пораженията? Само да кажа, че не питам за да взема трофей от уцелен от мен в гъза глиган, искам да притежавам само трофей, за който няма съмнение, че е единствено мое постижение. Питам, за да отговоря на анкетата, защото си взех изпита скоро и ми е пресен отговор №1, ама като прочетох малко от споровете ви и започнах да се съмнявам, че е така.

Здравей колега!
Виждал съм глиган, ударен в задните части с бренеке, като бренекето беше излезнало през врата диагонално! Глигана падна на място!
Намирал съм и женска ударена в задния бут с бренеке, убита от чакали дни след раняването!
Имал съм случай, когато с изстрел по заминаващо си прасе, след леко ожулване отзад прасето променя треакторията си на бягство и се насочва към съседна пусия, където колегата го ДОУБИВА с два изстрела!

А сега си отговори сам на въпроса - кое от трите наранявания е по-смъртоносно за прасето?
:thinking:/>

Видя ли защо верния отговор е първия, въпреки че много малко колеги са го посочили! ;)/>
Това само показва нивото на ловната ни култура в БГ, рязко снижена с платените курсове за ловци през последните 2-3 десетилетия! :angry:/>



Проява на невероятна ловна култура, е да одраскаш прасето и да претендираш за трофей! От тааа култура по-голема нема :lol:
Идва ли ти наистина на акъла защо аджеба толкова малко хора са посочили първия отговор за верен и защо има превес на №3, не какво е правилото според някой си, а кое е честно ????
А обръна ли внимание, кои от съфорумците са гласували с №3 ?

П.П. Стига сте го гледали тоя "Алманах" и той е писан от хора......."Щом в Алманаха пише значи е така"- и такива постове срещнах..... :o В Германия било едикакси, в западна Европа ......па само са най големи ловци.......и т.н.

Няма да стреляте диви прасета със сачми щото не е европейско.....А като му откъснеш крак с бранакато, или зурлата, или му мине през търбуха бренекето....?... е МНОООО европейско и хуманно............СТИГА ГЛУПОСТИ!!!!!

Догодина ще ви кажат да стреляте пътпъдък и гургулица само със стоманени "ЕКО" сачми и да не са повече от 3 грама заряд, та да има повече шанс дивеча....

Това си е нашия БЪЛГАРСКИ ЛОВ със всичките му особености, и си е хубав- кеф ти гонки, кеф ти чакало, кеф ти на ход!
0

#250
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.10.2017 - 15:50 :


Здравей колега!
Виждал съм глиган, ударен в задните части с бренеке, като бренекето беше излезнало през врата диагонално! Глигана падна на място!
Намирал съм и женска ударена в задния бут с бренеке, убита от чакали дни след раняването!
Имал съм случай, когато с изстрел по заминаващо си прасе, след леко ожулване отзад прасето променя треакторията си на бягство и се насочва към съседна пусия, където колегата го ДОУБИВА с два изстрела!

А сега си отговори сам на въпроса - кое от трите наранявания е по-смъртоносно за прасето?
:thinking:/>

Видя ли защо верния отговор е първия, въпреки че много малко колеги са го посочили! ;)/>
Това само показва нивото на ловната ни култура в БГ, рязко снижена с платените курсове за ловци през последните 2-3 десетилетия! :angry:/>

Жорка, айде да не се излагаме пред други хора... :)
Отговор 1 изобщо няма място в анкетата, камо ли да гласуваш за него ;)

Поздрави... и не се обади да се видим?! :angry:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#251
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.10.2017 - 07:40 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 13.10.2017 - 09:35 :

Що, му се караш на човека ,бе Хънт ?!
Има си мнение и е прав за резилъците - БГ лова е пълен с тях !!!
Темата ти е хубава,именно защото дава шанс за оценка на качествата на ловеца в тези ширини.Самия факт ,че се явява казус по въпрос,който не стои на други места,идва да каже,че нещата не са много наред тук...Лиготиите в българския лов,не са подвластни на никакви алманаси,защото в самия лов са допуснати хора,които не са дорасли за такова нещо .
И така-
Ако се махнат от БГ Лова, с вълшебна пръчка,комплексарите,месарите,манекените,ефетата,скатаващите се от жените си, ,,индустриалните''саламжии,откровенните дамжии,касовите пушкодържатели,политиците,олигарсите,шизофренните убийци,купувачите на билети,горските талъсъми,ловните деятели...и още някои други.....
...ще останат 5-6000 ловци,пред които въпросите от анкетата ти, няма да стоят !!!
Нарича се редукция или ревизия на мотивацията... ;)/>


Относно мотивацията, искам да ти покажа нагледно моята теория :

Прикачено изображение: Мотивация.jpg

Теорията е обяснена нагледно, но едно не ми е ясно. Кой е по-мотивирания. :D :D :D Мечката, човека или направилия снимката.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#252
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоmemorex написа на 31.10.2017 - 12:43 :

Здравейте колеги, преди да отговоря на анкетата да попитам нещо, защото съм ловец първи сезон и не са ми ясни много нещата. Решил съм да използвам само куршум и в двете цеви, макар че ме карат да слагам 13/0 ама аз тайничко си зареждам куршуми. Та.... ако уцеля глиган в задника с куршум (не си мисля, че ако изобщо го уцеля ще е някъде другаде), какви ще са пораженията? Само да кажа, че не питам за да взема трофей от уцелен от мен в гъза глиган, искам да притежавам само трофей, за който няма съмнение, че е единствено мое постижение. Питам, за да отговоря на анкетата, защото си взех изпита скоро и ми е пресен отговор №1, ама като прочетох малко от споровете ви и започнах да се съмнявам, че е така.

Помоли съфорумците да ти дадат съвет на лични съобщения. Скоро ще си най-подготвения. Има вариант ако се мериш в задника да уцелиш прасето в предника, с което да го парализираш на място и никой няма да ти се пречка за трофея. Бъди оптимист.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#253
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоPano написа на 31.10.2017 - 16:49 :

Проява на невероятна ловна култура, е да одраскаш прасето и да претендираш за трофей! От тааа култура по-голема нема :lol:
Идва ли ти наистина на акъла защо аджеба толкова малко хора са посочили първия отговор за верен и защо има превес на №3, не какво е правилото според някой си, а кое е честно ????
А обръна ли внимание, кои от съфорумците са гласували с №3 ?

П.П. Стига сте го гледали тоя "Алманах" и той е писан от хора......."Щом в Алманаха пише значи е така"- и такива постове срещнах..... :o В Германия било едикакси, в западна Европа ......па само са най големи ловци.......и т.н.

Няма да стреляте диви прасета със сачми щото не е европейско.....А като му откъснеш крак с бранакато, или зурлата, или му мине през търбуха бренекето....?... е МНОООО европейско и хуманно............СТИГА ГЛУПОСТИ!!!!!

Догодина ще ви кажат да стреляте пътпъдък и гургулица само със стоманени "ЕКО" сачми и да не са повече от 3 грама заряд, та да има повече шанс дивеча....

Това си е нашия БЪЛГАРСКИ ЛОВ със всичките му особености, и си е хубав- кеф ти гонки, кеф ти чакало, кеф ти на ход!


Прав си!
Това си е нашата българска простотия - да се оплюва всяка една традиция, да се подиграваме на хора, които са с различно от нашето мнение и да ги изкарваме глупаци и старомодни, да си гледаме само в торбата и да викаме "От Искъро по-длъбоко нема и от Витоша по-високо нема!"
Айде стига глупости - напълно си прав!

А за ловна култура не ми говори, щом не разбираш значението на "Алманаха" за играждането и! :angry:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#254
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоVlado Varbanov написа на 31.10.2017 - 17:34 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.10.2017 - 15:50 :


Здравей колега!
Виждал съм глиган, ударен в задните части с бренеке, като бренекето беше излезнало през врата диагонално! Глигана падна на място!
Намирал съм и женска ударена в задния бут с бренеке, убита от чакали дни след раняването!
Имал съм случай, когато с изстрел по заминаващо си прасе, след леко ожулване отзад прасето променя треакторията си на бягство и се насочва към съседна пусия, където колегата го ДОУБИВА с два изстрела!

А сега си отговори сам на въпроса - кое от трите наранявания е по-смъртоносно за прасето?
:thinking:

Видя ли защо верния отговор е първия, въпреки че много малко колеги са го посочили! ;)
Това само показва нивото на ловната ни култура в БГ, рязко снижена с платените курсове за ловци през последните 2-3 десетилетия! :angry:

Жорка, айде да не се излагаме пред други хора... :)
Отговор 1 изобщо няма място в анкетата, камо ли да гласуваш за него ;)

Поздрави... и не се обади да се видим?! :angry:

Владе, аз не считам, че се излагам, когато изразявам мнението си!
Дори и да не съм прав, това не значи, че се излагам!
Това означава ли, че всички, които са гласували различно от теб се излагат?
Отговор 1 е всепризнат от много държави, включително и от нашата, много преди аз и ти да сме се родили, така че мисля има заслужено място в анкетата!

Знаеш къде живея, заповядай, когато пожелаеш - ще почерпя!
Поздрави и наслука!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#255
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоHuntermen написа на 01.11.2017 - 16:03 :

Виж мнениетоPano написа на 31.10.2017 - 16:49 :

Проява на невероятна ловна култура, е да одраскаш прасето и да претендираш за трофей! От тааа култура по-голема нема :lol:/>
Идва ли ти наистина на акъла защо аджеба толкова малко хора са посочили първия отговор за верен и защо има превес на №3, не какво е правилото според някой си, а кое е честно ????
А обръна ли внимание, кои от съфорумците са гласували с №3 ?

П.П. Стига сте го гледали тоя "Алманах" и той е писан от хора......."Щом в Алманаха пише значи е така"- и такива постове срещнах..... :o/> В Германия било едикакси, в западна Европа ......па само са най големи ловци.......и т.н.

Няма да стреляте диви прасета със сачми щото не е европейско.....А като му откъснеш крак с бранакато, или зурлата, или му мине през търбуха бренекето....?... е МНОООО европейско и хуманно............СТИГА ГЛУПОСТИ!!!!!

Догодина ще ви кажат да стреляте пътпъдък и гургулица само със стоманени "ЕКО" сачми и да не са повече от 3 грама заряд, та да има повече шанс дивеча....

Това си е нашия БЪЛГАРСКИ ЛОВ със всичките му особености, и си е хубав- кеф ти гонки, кеф ти чакало, кеф ти на ход!


Прав си!
Това си е нашата българска простотия - да се оплюва всяка една традиция, да се подиграваме на хора, които са с различно от нашето мнение и да ги изкарваме глупаци и старомодни, да си гледаме само в торбата и да викаме "От Искъро по-длъбоко нема и от Витоша по-високо нема!"
Айде стига глупости - напълно си прав!

А за ловна култура не ми говори, щом не разбираш значението на "Алманаха" за играждането и! :angry:/>


Точно за това говоря - пишело в алманаха и точка.......Специално това за първата кръв, това е писано от първенюта, които не могат да стрелят. Знаеш ли историята за капиталния трофей на Тато - точно по правилата на Алманаха е добит. ;)

Като си е нашата българска простотия.....що нямаш търпение да отидеш на лов....или бъркам нещо!?! То не е и задължително да си ловец да колкото знам, особено в българската "просташка" ловна организация........

Само на един въпрос ми отговори честно и после ми кажи пак дали е правилно да се избере отговор №1.....

Въпросът: Излиза ти прасе с невероятен трофей, такъв какъвто не си виждал и на списание, нито на ловно изложение и т.н. Стреляш го, но го раняваш леко /не смъртоносно/ и то се насочва към друг ловец, който го убива и прасето пада при него. Ти ще претендираш ли за този трофей, като видиш, че твоя куршум леко е одраскал прасето??????

Ако наистина си ловец, няма как да посочиш отговор №1
0

#256
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоPano написа на 02.11.2017 - 08:48 :

Точно за това говоря - пишело в алманаха и точка.......Специално това за първата кръв, това е писано от първенюта, които не могат да стрелят. Знаеш ли историята за капиталния трофей на Тато - точно по правилата на Алманаха е добит. ;)

Като си е нашата българска простотия.....що нямаш търпение да отидеш на лов....или бъркам нещо!?! То не е и задължително да си ловец да колкото знам, особено в българската "просташка" ловна организация........

Само на един въпрос ми отговори честно и после ми кажи пак дали е правилно да се избере отговор №1.....

Въпросът: Излиза ти прасе с невероятен трофей, такъв какъвто не си виждал и на списание, нито на ловно изложение и т.н. Стреляш го, но го раняваш леко /не смъртоносно/ и то се насочва към друг ловец, който го убива и прасето пада при него. Ти ще претендираш ли за този трофей, като видиш, че твоя куршум леко е одраскал прасето??????

Ако наистина си ловец, няма как да посочиш отговор №1


Ако втория стрелец, който е доубил прасето, наистина е ловец трябва да предложи трофея на първия стрелец!
Когато първия стрелец прецени, че неговия изстрел не заслужава трофея, тогава ще преотстъпи правото върху трофея на втория стрелец, ако е истински ловец!
Така се постъпва между истинските ловци, където ЧЕСТТА и ДОСТОЙНСТВОТО са над стойността на трофея!
Аз никога няма да поискам да придобия трофей, който да накърни честта и достойнството ми, и който ми е донесъл неприятни изживявания, защото всеки път когато го погледна ще изпитвам същите неприятни изживявания отново и отново!
Достатъчно честно ли е?

А сега ти ми отговори на този въпрос :
Ако втория стрелец, който доубива прасето, е истински ловец готов ли ще е да предложи трофея на първия стрелец?

Ако наистина си ловец, няма как да НЕ посочиш отговор №1 !
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#257
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Ми ,ше претендирам ,как няма да претендирам...ако съм се насрал от стах или жена ми ме яде от 10 години -Къде ти е трофея,бе ...Виж комшията ,каква механа си направи ...
Присъствието в Лова на откровенни ,въоръжени НЕДОРАЗУМЕНИЯ,недодялани от Живота...некипяли в тенжерата МУ,води до изписването на Алманаси, Теми и Правила,които препращат в Нищото !!!
Да се чудиш и маеш,как да гласуваш в една анкета ,която сама показва ,какво е състоянието на БГ Лова и участниците в тая цепия ?!?!?!
На кого да кажа ,че Лова и ПРАВИЛАТА МУ се различават от ЗЗДП и тоя за Вероизповеданията,да кажем...
На кого ?!
То,да не е ачмажик...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#258
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоHuntermen написа на 02.11.2017 - 09:19 :

Виж мнениетоPano написа на 02.11.2017 - 08:48 :

Точно за това говоря - пишело в алманаха и точка.......Специално това за първата кръв, това е писано от първенюта, които не могат да стрелят. Знаеш ли историята за капиталния трофей на Тато - точно по правилата на Алманаха е добит. ;)/>

Като си е нашата българска простотия.....що нямаш търпение да отидеш на лов....или бъркам нещо!?! То не е и задължително да си ловец да колкото знам, особено в българската "просташка" ловна организация........

Само на един въпрос ми отговори честно и после ми кажи пак дали е правилно да се избере отговор №1.....

Въпросът: Излиза ти прасе с невероятен трофей, такъв какъвто не си виждал и на списание, нито на ловно изложение и т.н. Стреляш го, но го раняваш леко /не смъртоносно/ и то се насочва към друг ловец, който го убива и прасето пада при него. Ти ще претендираш ли за този трофей, като видиш, че твоя куршум леко е одраскал прасето??????

Ако наистина си ловец, няма как да посочиш отговор №1


Ако втория стрелец, който е доубил прасето, наистина е ловец трябва да предложи трофея на първия стрелец!
Когато първия стрелец прецени, че неговия изстрел не заслужава трофея, тогава ще преотстъпи правото върху трофея на втория стрелец, ако е истински ловец!
Така се постъпва между истинските ловци, където ЧЕСТТА и ДОСТОЙНСТВОТО са над стойността на трофея!
Аз никога няма да поискам да придобия трофей, който да накърни честта и достойнството ми, и който ми е донесъл неприятни изживявания, защото всеки път когато го погледна ще изпитвам същите неприятни изживявания отново и отново!
Достатъчно честно ли е?

А сега ти ми отговори на този въпрос :
Ако втория стрелец, който доубива прасето, е истински ловец готов ли ще е да предложи трофея на първия стрелец?

Ако наистина си ловец, няма как да НЕ посочиш отговор №1 !


Хънти, аз съм написал леко одраскване, а ти говориш за доубиване............тука се разминават нещата, а въпросът е конкретен. Ако следвам твоята логика, ти би ли ми предложил този така желан трофей ако ти си го свалил прасето с един изстрел във врата, а преди това е минало през моята пусия и аз леко съм ОДРАСКАЛ задния бут /чул си че гърмя, ама може и викача да го е одраскал/, колкото да пусне кръв, но дивеча не е смъртоносно, тежко ранен, че да се доубива. Под доубиване разбирам когато дивеча е тежко ранен, агонизиращ /сега и доубиване ли ще го дискотираме като дума?/

Достойно ли ще е да ми го предложиш този трофей като се вижда кой го е добил ......Безспорно се вижда, че трофеят е добит от някого, но да се направи на пич ще го предложи на другия ловец, който дори може да не е улучил той прасето - може да е гонача, ама може и той да не знае...........Това граничи с глупостта !!!!!

Ето за това твърдя, че няма никаква логика това, което е написано в този Алманах по отношение на първата кръв!!!!
0

#259
Потребителя е офлайн   nikstuch 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 658
  • Регистр: 20.08.11
Хънтингтън ти чете ли алманаха?!? Четеш но не го разбираш нещо :)
„Никой не е по-силен от слабостите си.“ Чудомир
0

#260
Потребителя е офлайн   Baron-Kurty 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 27.12.16

Виж мнениетоPano написа на 02.11.2017 - 09:41 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 02.11.2017 - 09:19 :

Виж мнениетоPano написа на 02.11.2017 - 08:48 :

Точно за това говоря - пишело в алманаха и точка.......Специално това за първата кръв, това е писано от първенюта, които не могат да стрелят. Знаеш ли историята за капиталния трофей на Тато - точно по правилата на Алманаха е добит. ;)/>/>

Като си е нашата българска простотия.....що нямаш търпение да отидеш на лов....или бъркам нещо!?! То не е и задължително да си ловец да колкото знам, особено в българската "просташка" ловна организация........

Само на един въпрос ми отговори честно и после ми кажи пак дали е правилно да се избере отговор №1.....

Въпросът: Излиза ти прасе с невероятен трофей, такъв какъвто не си виждал и на списание, нито на ловно изложение и т.н. Стреляш го, но го раняваш леко /не смъртоносно/ и то се насочва към друг ловец, който го убива и прасето пада при него. Ти ще претендираш ли за този трофей, като видиш, че твоя куршум леко е одраскал прасето??????

Ако наистина си ловец, няма как да посочиш отговор №1


Ако втория стрелец, който е доубил прасето, наистина е ловец трябва да предложи трофея на първия стрелец!
Когато първия стрелец прецени, че неговия изстрел не заслужава трофея, тогава ще преотстъпи правото върху трофея на втория стрелец, ако е истински ловец!
Така се постъпва между истинските ловци, където ЧЕСТТА и ДОСТОЙНСТВОТО са над стойността на трофея!
Аз никога няма да поискам да придобия трофей, който да накърни честта и достойнството ми, и който ми е донесъл неприятни изживявания, защото всеки път когато го погледна ще изпитвам същите неприятни изживявания отново и отново!
Достатъчно честно ли е?

А сега ти ми отговори на този въпрос :
Ако втория стрелец, който доубива прасето, е истински ловец готов ли ще е да предложи трофея на първия стрелец?

Ако наистина си ловец, няма как да НЕ посочиш отговор №1 !


Хънти, аз съм написал леко одраскване, а ти говориш за доубиване............тука се разминават нещата, а въпросът е конкретен. Ако следвам твоята логика, ти би ли ми предложил този така желан трофей ако ти си го свалил прасето с един изстрел във врата, а преди това е минало през моята пусия и аз леко съм ОДРАСКАЛ задния бут /чул си че гърмя, ама може и викача да го е одраскал/, колкото да пусне кръв, но дивеча не е смъртоносно, тежко ранен, че да се доубива. Под доубиване разбирам когато дивеча е тежко ранен, агонизиращ /сега и доубиване ли ще го дискотираме като дума?/

Достойно ли ще е да ми го предложиш този трофей като се вижда кой го е добил ......Безспорно се вижда, че трофеят е добит от някого, но да се направи на пич ще го предложи на другия ловец, който дори може да не е улучил той прасето - може да е гонача, ама може и той да не знае...........Това граничи с глупостта !!!!!

Ето за това твърдя, че няма никаква логика това, което е написано в този Алманах по отношение на първата кръв!!!!
Колкото и да обясняваш няма да те разбере :D ...одраскване,доубиване,алманаси и ала-бала...то е ясно ;) ...
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни