БГ Лов Форум: БРФК, Клубовете и проблемите ни в Ловната Кинология - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БРФК, Клубовете и проблемите ни в Ловната Кинология

#21
Потребителя е офлайн   Тодор 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 869
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 4 2009, 00:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тоше,тези който пишат и ви отварят учите избиват комплекси ткали? А тези дето си малчът иви забиват ножчето си ги вземете увас biggrin.gif

Сашо, нали знаеш, че аз съм дистанциран и все още не членувам никъде. Мнението ми е безпристрастно wink.gif
Не искам никой да ми отваря очите, мога и сам. Все се повтарям аман от спорове и сплетни по форумите, вместо дивиденти всички извличате негативи от тях. За всички има поле за изява. Щом има различни клубове значи има и различни политики. Няма ли да е по-хубаво всеки да работи за развитието на своя. А на някое състезание/изпитание като се засечат кучета от различните клубове, ние любителите без болни амбиции сами да преценим кое е по-добро и кое на нас повече ни харесва (профитата си знаят, на тях форуми не им трябват smile.gif). С тези кавги нищо положително няма да постигнете, а на любителите като мен и КОЦАКА нали знаеш през кое ни е biggrin.gif Един жокер от мен осмислете понятието брендинг. Просто съвет, при това с най-добри чувства!
0

#22
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Тодор @ Dec 4 2009, 00:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо, нали знаеш, че аз съм дистанциран и все още не членувам никъде. Мнението ми е безпристрастно wink.gif
Не искам никой да ми отваря очите, мога и сам. Все се повтарям аман от спорове и сплетни по форумите, вместо дивиденти всички извличате негативи от тях. За всички има поле за изява. Щом има различни клубове значи има и различни политики. Няма ли да е по-хубаво всеки да работи за развитието на своя. А на някое състезание/изпитание като се засечат кучета от различните клубове, ние любителите без болни амбиции сами да преценим кое е по-добро и кое на нас повече ни харесва (профитата си знаят, на тях форуми не им трябват smile.gif). С тези кавги нищо положително няма да постигнете, а на любителите като мен и КОЦАКА нали знаеш през кое ни е biggrin.gif Един жокер от мен осмислете понятието брендинг. Просто съвет, при това с най-добри чувства!

Ех Тоше, де дабеше тлкова просто! питай Коцака ако тръгнеш да се развиваш няма да успеиш, ще ти помогнат за това вярвайми biggrin.gif
0

#23
Потребителя е офлайн   Тодор 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 869
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 4 2009, 00:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ех Тоше, де дабеше тлкова просто! питай Коцака ако тръгнеш да се развиваш няма да успеиш ще ти помогнат вярвами biggrin.gif

Е, това ни е лошото, че винаги искаме да си "помогнем".
За това харесвам полето, там всичко е просто... Пускаш, водиш и се кефиш, даже и да е на състезание, и съдия да те пореже или бутне напред има хора и тези хора гледат. Тогава всички спорове зад клавиатурите стават безсмислени. Има и я опцията да не е ден на теб или на кучето, тогава остава надеждата за следващия път biggrin.gif
0

#24
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Тодор @ Dec 4 2009, 00:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
...За всички има поле за изява. Щом има различни клубове значи има и различни политики. Няма ли да е по-хубаво всеки да работи за развитието на своя. ....
Един жокер от мен осмислете понятието брендинг. Просто съвет, при това с най-добри чувства!

Хи-хи, да нямаш изпит по маркетинг? tongue.gif
***
А горното черното и подчертаното си го казал от точно по-точно!
По мое мнение в БГ сме все още доста назад във всяко едно отношение в ловната кинология и всеки клуб трябва да оправи собствената си политика и дейност, а после да гледаме в паницата на другите и да им се месим в работите!
Защото много извинете VDD-BG уважавам амбициите и труда ви за развитие на породата у нас, НО не мислите ли, че е малко рано да се намесвате и в други породи?

Публикувано изображение
0

#25
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Защото много извинете VDD-BG уважавам амбициите и труда ви за развитие на породата у нас, НО не мислите ли, че е малко рано да се намесвате и в други породи?
[/quote]

Силве, изобщо не ме интересуват другите породи ! Но щом можем и имаме възможност да дадем шанс на кучета от други породи да минават изпитания при нас и по този начин да им се дава възможност за развитие на повече плоскости.......ние ще го направим !
Освен това, ние не можем да откажем заявеното желание на наши членове да си развъждат кучета от други породи по единствения правилен според нас начин !
Изтърваш много тънък момент Силве ! Ние не искаме да се месим в други клубове и породи, просто даваме шанс на тези които искат да работят по този начин и не им затръшваме врата под носа !
Това е много важна разлика ! Защото преди време на един председател на клуб, които отправи към мен и Сашо едно обвинение за нещо което научихме от него му казахме следното - не си мисли, че ние имаме нещо общо с това ! Ако сме искали то да се случи сме щели да попитаме където трябва и както трябва, но нямаме желание за такива неща ! Другото което му казах тогава Силве бе - ако ние бяхме попитали, ти щеше да научиш за това когато то е факт !
0

#26
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Неделчев @ Dec 4 2009, 11:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
...

OK.
Публикувано изображение
0

#27
Потребителя е офлайн   naruto 5 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 221
  • Регистр: 18.06.09
Цитат(GeRaK @ Dec 2 2009, 17:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо,БРФК може да смени отговорника на ловните породи ако сметне че не си върши работата,но не виждам как ще смени председателите на клубове след като самите членове си ги избират на общо събрание.След като те смятат че това е най подходящтия човек да води дадения клуб мислиш ли че е редно някой от БРФК да им натрапи друг ?

Честа практика е или да натрапи нов клуб или ръководство .Винаги има съгледвачи от БРФК на събранията .Загубат ли водещи председатели утре и ръковоството на БРФК е под въпрос дали ще остане.Нали ако не са техни копоичета няма да ги преизбират .
В.Стаматов вет.лекар и ловец 02 -318360
0

#28
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 3 2009, 08:57 ) <{POST_SNAPBACK}>

Благодаря, прочетох го няколко пъти. Това, че породите от VII-ма група имат възможност да минават тези изпити в Б-я е чудесно, но никъде не видях в устава на ВДД-БГ да пише, че курцхаар може да бъде вписан във вашия клуб - значи това за "вашия" и "нашия" отпада, просто пръстите по клавиатурата са ти изпреварили мисълта, така го разбирам.
Благодаря още веднъж за разяснението.
0

#29
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(naruto 5 @ Dec 5 2009, 21:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Честа практика е или да натрапи нов клуб или ръководство .Винаги има съгледвачи от БРФК на събранията .Загубат ли водещи председатели утре и ръковоството на БРФК е под въпрос дали ще остане.Нали ако не са техни копоичета няма да ги преизбират .

Хубаво ще е да не се говори/пише така наизуст. Каква е тази "честа практика"? На колко ОС на БРФК присъства, че стигна до тези заключения?
0

#30
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ Dec 6 2009, 19:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря, прочетох го няколко пъти. Това, че породите от VII-ма група имат възможност да минават тези изпити в Б-я е чудесно, но никъде не видях в устава на ВДД-БГ да пише, че курцхаар може да бъде вписан във вашия клуб - значи това за "вашия" и "нашия" отпада, просто пръстите по клавиатурата са ти изпреварили мисълта, така го разбирам.
Благодаря още веднъж за разяснението.


Права си Сани ...! Никой не може да запише в група-VDD-BG курцхаар, тя просто се занимава със селекция и развъждане на друга порода ! Но Курцхаари издържали успешно изпитите на VDD-BG ще бъдат записвани в Германският клуб на породата ! Както и всички други породи от седма група...!

Аз не си спомням някои да е твърдял нещо различно ...
0

#31
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Неделчев @ Dec 6 2009, 22:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз не си спомням някои да е твърдял нещо различно ...

Да, може би си прав - никой не го е твърдял, но от болт-ваното в цитирания пост човек остава с друго впечатление:
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 21:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Знам, Гераче, че проблемите си ги решавате! Когато на някой член му се работи го гоните от клуба, а на други им проваляте кучетата! За какъв клуб ми говориш! Между другото 5 курца влезнаха от Германия - кой собственик ви стана член? След постъпката с Виктор ще има да чакате членове, но това си е ваш проблем - слаби курцове във вашия клуб, силни в нашия!


0

#32
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ Dec 6 2009, 21:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да, може би си прав - никой не го е твърдял, но от болт-ваното в цитирания пост човек остава с друго впечатление:


Виждаш ли какво се получава на практика ! Това което пише си е така . Защото в момента се подготвят 5 млади кучета които да влязат в изпитната програма на VDD-BG, а защо - в нашия ?!?!?!

Сани, всички те са собственост на членове на VDD-BG и никой от тези собственици не е член на НКК !
Ти как го разбираш това ?
0

#33
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Неделчев @ Dec 6 2009, 22:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Виждаш ли какво се получава на практика ! Това което пише си е така . Защото в момента се подготвят 5 млади кучета които да влязат в изпитната програма на VDD-BG, а защо - в нашия ?!?!?!

Сани, всички те са собственост на членове на VDD-BG и никой от тези собственици не е член на НКК !
Ти как го разбираш това ?

Така е съвсем разбираемо и човек не може да се заблуди.
Разбирам, че 5 курцхаара, чиито стопани не са членове на никой киноложки клуб в Б-я се подготвят за изпитна програма на VDD-BG.
0

#34
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ Dec 6 2009, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така е съвсем разбираемо и човек не може да се заблуди.
Разбирам, че 5 курцхаара, чиито стопани не са членове на никой киноложки клуб в Б-я се подготвят за изпитна програма на VDD-BG.

е и какъв е проблема huh.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(хектор @ Dec 6 2009, 23:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
е и какъв е проблема huh.gif

Няма проблем хекторе!
Изясни се, че VDD-BG клуба си е само за дратхаари, това е.
0

#36
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ Dec 7 2009, 00:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Няма проблем хекторе!
Изясни се, че VDD-BG клуба си е само за дратхаари, това е.

да така ,круцхаарите ще трябва да почакат още време за да може да шлифоваме нещата с организация ,администрация и като всичко стане като смазана машина в VDD-BG ще направим и vdk-bg всичко с времето biggrin.gif ама няма да е много време работим сериозно и се надявам че скоро и почитателите на тази порода ще са щастливи
0

#37
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ Dec 6 2009, 21:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така е съвсем разбираемо и човек не може да се заблуди.
Разбирам, че 5 курцхаара, чиито стопани не са членове на никой киноложки клуб в Б-я се подготвят за изпитна програма на VDD-BG.


Сани, VDD-BG e организация регистрирана във България !

0

#38
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Неделчев @ Dec 7 2009, 10:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сани, VDD-BG e организация регистрирана във България !

Да Неделчев, изглежда не съм се изразила правилно, исках да кажа, че тези 5 курцхаара, чиито стопани са членове на ВДД-БГ не са вписани в киноложки клуб в България.
0

#39
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(хектор @ Dec 7 2009, 00:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
да така ,круцхаарите ще трябва да почакат още време за да може да шлифоваме нещата с организация ,администрация и като всичко стане като смазана машина в VDD-BG ще направим и vdk-bg всичко с времето biggrin.gif ама няма да е много време работим сериозно и се надявам че скоро и почитателите на тази порода ще са щастливи

Ще чакам зиготата да се развие!
0

#40
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ Dec 7 2009, 21:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да Неделчев, изглежда не съм се изразила правилно, исках да кажа, че тези 5 курцхаара, чиито стопани са членове на ВДД-БГ не са вписани в киноложки клуб в България.


Да, това е така !

0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни