БГ Лов Форум: Соколарство! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (39 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Соколарство!

#41
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Павел Якимов @ Oct 6 2008, 12:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
КОЦАКА, как е колега? Как върви?

Ще се опитам да пусна една от последните снимки на Центъра.

Поздрав за всички колеги, които имат интерес към пернатите ловци.



Соколарски поздрав!


Благодаря Павка, горе- долу. Гледам ,хубава работа. Възможно ли е да ми съдействуваш за заснемане на някоя и друга атака в импровизирани условия. Поздрави!
0

#42
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Мисля, че няма да има проблем! В момента птиците са свършили линеенето, така че след тренировките може да стане.


Колеги, споделете мнението си за новоприетия закон за лова. Аз вече не знам какво да кажа. Просто се чудя, дали само аз съм на мнение, че за пореден път има недостатъци и грешки, а и не малко сервилничене спрямо "зелените" колеги или бъркам?!


Соколарски поздрав!


www.sokolarstvo.eu






Цитат(КОЦАКА @ Oct 7 2008, 09:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря Павка, горе- долу. Гледам ,хубава работа. Възможно ли е да ми съдействуваш за заснемане на някоя и друга атака в импровизирани условия. Поздрави!


www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#43

  • Група: Гост
Като няма лов само ще си ги хранят хората!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: HPIM7872.JPG

0

#44
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Петър Ветренски @ Nov 19 2008, 15:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като няма лов само ще си ги хранят хората!

изядоха ми тези соколи скитници гълъбите angry.gif
0

#45
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Колеги, пуснал съм анкета в начална страница относно ловът със соколи. wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#46
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(vater @ Dec 8 2008, 22:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, пуснал съм анкета в начална страница относно ловът със соколи. wink.gif

аз съм е попълнил
0

#47
Потребителя е офлайн   don4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 312
  • Регистр: 24.03.08
Много добра анкета само дето е анонимна който е против нека да си каже мотивите аз лично съм за разрешаването на ловът със соколи защото е доста по труден от ловът с пушка по красив и жертвата има равен старт със птицата аргументите ми са много, Нека тези дето гласуват против да кажат дали са виждали такова нещо на живо,
0

#48
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
аз по принцип съм ЗА вси4ко кое то дава свобода на деиствията на българския ЛОВЕЦ стига наистина да е такъв,а не пумияр за които лов зна4и мръвка във фризера.





п.с.VATER(Васе) не видях анкетата huh.gif huh.gif huh.gif???
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#49
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(bobi4 @ Dec 11 2008, 19:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
аз по принцип съм ЗА вси4ко кое то дава свобода на деиствията на българския ЛОВЕЦ стига наистина да е такъв,а не пумияр за които лов зна4и мръвка във фризера.





п.с.VATER(Васе) не видях анкетата huh.gif huh.gif huh.gif???

има е на началната страница с да или не
0

#50
Потребителя е офлайн   don4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 312
  • Регистр: 24.03.08
Хубава тема ама никой от тези дето са гласували против не написа ред тези дедо гласуват за са ясни те са от нашта кръвна група

0

#51
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Това е може би най-красивия спорт, но и най-трудоемкия, затова поздравления на труда.
0

#52
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Павел Якимов @ Oct 6 2008, 11:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако позволите да допълня - наблюдавайки горната и долната снимка на Вак и след това отваряйки последната, която си позволих да споделя с Вас, ще намерите две "прилики". Първата прилика е първия ред в ляво, а втората втория ред в средата.

Ето и в по-близък план.


Соколарски поздрав!

да мястото е сьщото biggrin.gif

Дани 0888-514135-
0

#53
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Ако успее някой в парламента да натисне ще се прокара нов закон и тогава нещата ще си дойдат на място. Тогава и аз ще си купя от острова едно соколче е може би ще се изръся повечко, за да ми го обучат, но какво пък - красотата си е красота. След кучетата обожавам тези птици, виж орлите са ми малко в повече.
0

#54
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(may67 @ Dec 19 2008, 12:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако успее някой в парламента да натисне ще се прокара нов закон и тогава нещата ще си дойдат на място. Тогава и аз ще си купя от острова едно соколче е може би ще се изръся повечко, за да ми го обучат, но какво пък - красотата си е красота. След кучетата обожавам тези птици, виж орлите са ми малко в повече.

А бретоните как се връзват със соколите не е истина wink.gif
Ще сте уникални cool.gif
Публикувано изображение
0

#55
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Цитат(HERZLE @ Dec 19 2008, 12:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
А бретоните как се връзват със соколите не е истина wink.gif
Ще сте уникални cool.gif

Бретони и соколи - това е моята мечта / куче, кон и сокол/ е няма ли да съм хит. wink.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
само не мога да схвана защо тези които са против не излагат никакви аргументи в тази тема?
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#57
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Това е сериозна дилема и освен, че е предмет на ловен интерес съществува една много по-важна част от по-голяма важност. Тя е дали сме достатъчно добросъвестни да консумираме това удоволствие, каквото е лова със соколи. Преди 10 години направих предложение за такъв закон и имаше голяма вероятност това да стане. В последствие бях убеден от мои приятели съвсем аргументирано да не настоявам и се радвам, че ги послушах. Видях доста затрити гнезда на скитници и тотално загубени гнездови находища. Ловният сокол към момента е сведен до 2 гнездящи двойки на територията на цялатя страна. Много хора ще си купят птици но огромната част от мераклии да пробват ще запъплят по скалите за пилета. Ние българите многократно сме доказали, че не може да ни се има доверие. Този спорт не е за хора, които се чудят как да оцелеят. Тези които не са от тях и сега могат да се радват на тази гледка ,но според мен това да се прави достояние на неограничен брой безотговорни начинаещи ентусиасти е фатална глупост. Провалът в това занимание не е ръждясване на пушка или материялна загуба а смърт на много птици и изчезване на гнездови находища. Това все някой ден ще се разреши и дано сме поумняли до тогава. Огромен брой от настояващите нямат представа и никога не са ловували в действителност пълноценно. Този , който обича соколите никога не би искал да ги унищожи.
0

#58
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(КОЦАКА @ Dec 20 2008, 20:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това е сериозна дилема и освен, че е предмет на ловен интерес съществува една много по-важна част от по-голяма важност. Тя е дали сме достатъчно добросъвестни да консумираме това удоволствие, каквото е лова със соколи. Преди 10 години направих предложение за такъв закон и имаше голяма вероятност това да стане. В последствие бях убеден от мои приятели съвсем аргументирано да не настоявам и се радвам, че ги послушах. Видях доста затрити гнезда на скитници и тотално загубени гнездови находища. Ловният сокол към момента е сведен до 2 гнездящи двойки на територията на цялатя страна. Много хора ще си купят птици но огромната част от мераклии да пробват ще запъплят по скалите за пилета. Ние българите многократно сме доказали, че не може да ни се има доверие. Този спорт не е за хора, които се чудят как да оцелеят. Тези които не са от тях и сега могат да се радват на тази гледка ,но според мен това да се прави достояние на неограничен брой безотговорни начинаещи ентусиасти е фатална глупост. Провалът в това занимание не е ръждясване на пушка или материялна загуба а смърт на много птици и изчезване на гнездови находища. Това все някой ден ще се разреши и дано сме поумняли до тогава. Огромен брой от настояващите нямат представа и никога не са ловували в действителност пълноценно. Този , който обича соколите никога не би искал да ги унищожи.

Има многа логика в думите ти колега,но камата е двуостра.Важно е този лов да се разреши(както и лова с лък,арбалет и пневматика)но и да се осъществява съответният контрол(до колкото може да става въпрос за контрол в България)въпросните ловци да са си 4аст от съотъветните дружинки и да си плащат за това удоволствие като вси4ки останали,със съответните права и задължения.НАСЛУКА!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#59
Потребителя е офлайн   don4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 312
  • Регистр: 24.03.08
Коцак тус си напълно прав но дразнещото в случая е че тези забрани произлизат от хора които си нямат хал хабер а прет имената им стоят титли от рода на ЕКСПЕРТИ но по какво по въпросната тема експерти на своята некомпетентност и невежество нямалокак да се контролира самия лов как сега контролират бракониерите с фарове и оборудвани автомобили проблемът е друг по дълбок ние сме критенска нация себеси не изключвам вижте само торбичките в природата и да приключваме, Много добре знаеш кой по света се грижи за хищтните птици при всички случаи това неса нашите природозащитници във всичките им форми, За другото си прав, Пак ще помоля тези който са гласували против освен теб да дадът един смислен довод,
0

#60
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(don4o @ Dec 21 2008, 22:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Коцак тус си напълно прав но дразнещото в случая е че тези забрани произлизат от хора които си нямат хал хабер а прет имената им стоят титли от рода на ЕКСПЕРТИ но по какво по въпросната тема експерти на своята некомпетентност и невежество нямалокак да се контролира самия лов как сега контролират бракониерите с фарове и оборудвани автомобили проблемът е друг по дълбок ние сме критенска нация себеси не изключвам вижте само торбичките в природата и да приключваме, Много добре знаеш кой по света се грижи за хищтните птици при всички случаи това неса нашите природозащитници във всичките им форми, За другото си прав, Пак ще помоля тези който са гласували против освен теб да дадът един смислен довод,


Аз всъщност не съм гласувал против и съм за регламентиране на този прекрасен традиционен лов, заради който дори София попадна в ръцете на турците но нали виждате какво представляваме. Нека някой намери и качи соколарския кодекс ако го има преведен и ако мислите , че можем да го спазваме тогава има смисъл.Соколарите наистина въстановиха много естествени популации и обогатиха опита в размножаването в неволя а също така възпитаха правилното отношение и любов към крилатите ловци, но това е в една друга действителност а не в тази, в която ние съществуваме, където до скоро се плащаше премия за убит сокол или ястреб, и където по стените на кръчмите висат чучела с изкривени очи, летели на воля преди да ги гръмне някой табиетлия.
0

Сподели темата:


  • (39 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни